БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 033 243
  • 4 992
  •   3
Отговори
# 4 320
  • Мнения: 1
Търся майстор дърводелец за кухня в София. Искам да променя вече съществуваща кухня , като сменя вратичките на горния ред, нов гръб, нова мивка .Да се вгради фурна и котлони, като и миялна машина. Ако някой е доволен от такъв майстор, моля да сподели. Ако мястото на темата не е тук, моля за извинение.

# 4 321
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета!
Опитвам се да се ориентирам колко върви в момента цената за шпакловка и замазка. Един майстор ми каза 20лв./кв. Това нормална цена ли е? Друг ми каза 10-15лв./кв., а в Интернет намирам и за по 5лв./кв. Затова съм объркана и не знам какви са цените всъщност. Наскоро правилите ремонт, бихте ли споделили?

Благодаря предварително! Simple Smile

# 4 322
  • Мнения: 4 263
В Интернета най-вероятно са стари цените.С това увеличение на цените, няма да се учудя над 20 да е.За кухнята , първо си намерете материалите, че е много трудно.В момента има недостиг на естествено дърво и мдф с естествен фурнир.ПДЧ-та са по-достъпни по складовете.

# 4 323
  • Мнения: 3 957
Здравейте, момичета!
Опитвам се да се ориентирам колко върви в момента цената за шпакловка и замазка. Един майстор ми каза 20лв./кв. Това нормална цена ли е? Друг ми каза 10-15лв./кв., а в Интернет намирам и за по 5лв./кв. Затова съм объркана и не знам какви са цените всъщност. Наскоро правилите ремонт, бихте ли споделили?

Благодаря предварително! Simple Smile
5 лв на квадрат, на ръка, платихме през януари. Тоест, ако са ти казали 15 за 2-3 ръце, би трябвало да е ок. Само труд, материали отделно.

# 4 324
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета!
Опитвам се да се ориентирам колко върви в момента цената за шпакловка и замазка. Един майстор ми каза 20лв./кв. Това нормална цена ли е? Друг ми каза 10-15лв./кв., а в Интернет намирам и за по 5лв./кв. Затова съм объркана и не знам какви са цените всъщност. Наскоро правилите ремонт, бихте ли споделили?

Благодаря предварително! Simple Smile
5 лв на квадрат, на ръка, платихме през януари. Тоест, ако са ти казали 15 за 2-3 ръце, би трябвало да е ок. Само труд, материали отделно.
Привет. Благодаря за отговора. Може ли контакти на майстора, или да потърся някъде във Вашите отговори? Предполагам сте ги споделили тук в темата

# 4 325
  • Мнения: 3 957
Не съм ги споменавала, защото са бригада и още работим с тях и се притеснявам да не прибързам със заключенията. Но ако искаш, мога да ти дам контакти.

# 4 326
  • Мнения: 294
Привет! Идвам с едно питане за човек, който може да помогне за пренасяне на плочки? Или трябва да се обърна към фирма за сигурно. (за гр.София)

# 4 327
  • София
  • Мнения: 180
Привет! Идвам с едно питане за човек, който може да помогне за пренасяне на плочки? Или трябва да се обърна към фирма за сигурно. (за гр.София)

С какво точно трябва да се помогне?

# 4 328
  • Мнения: 35
Благодаря на всички за отговорите!
Имам нови два въпроса, надявам се да дадете идейки Simple Smile

Опитваме се да намерим вариант да не шпакловаме стените. Разглеждах различни варианти и мисля, че неравностите успяват да се прикрият успешно с тапети за неравни стени. Някой слагал ли е такива и добре ли става?

Освен това, вкъщи много се чува когато съседите отгоре ходят. Настилката при тях е паркет и стените очевидно са доста тънки. Дали ако се сложи шумоизолация на тавана при нас това би обезшумило? Правили ли сте го?

Прекрасна събота на всички! Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 16:30 от smileyheart

# 4 329
  • Мнения: 4 263
Ние навремето в една от квартирите имахме съседи отгоре, които имаха тренажори над хола ни и започваха да тренират в 23 и 6 часа сутрин. Били юристи фитнес-любители. Около 1 години тракаха и какво ли не. След това направиха някакъв ремонт и шумът изчезна.За неравностите може да сложите гипсокартон, но трябва да се внимава някой да не ритне стените.

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 20:16 от malinkap

# 4 330
  • Сф
  • Мнения: 10 690
Щом ви е скъпо шпакловането, слагайте тапети.

Няма да ви помогне вие да изолирате. С гипсокартон и вата съм на таваните , няма особена разлика. Освен това е доста скъпо.

# 4 331
  • Мнения: 3 957
Ние сложихме акустична вата и стана доста по-тихо.

# 4 332
  • Мнения: 630
Може ли да споделите каква конкретно акустична вата (марка, дебелина) сложихте и къде: по тавана и по стените или само на едното място? Може и на лични, ако не е удобно в темата.

# 4 333
  • Сф
  • Мнения: 10 690
Е, нека в темата да каже. Един таван не ми е оправен в на детето стаята и ще пробваме, когато му дойде времето. Сигурно най- дебелата ще сложа, че тия отгоре ми късат нервите. Но според мен има значение и какво е отгоре.Те са наематели и явно някакъв кофти ламинат, без подложки и тн и не вярвам да има спасение. Защото след техния псевдо ремонт се чува повече.

# 4 334
  • Мнения: 35
Да, нека да е в темата, за да можем да почерпим идеи.
Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт