Двойния стандарт - докога ще е така?

  • 1 330
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 258
Нали знаете - кърмата за всичко е виновна. Ако не наддава (гладно го държиш с таз' гола кърма), ако наддава много (не го храни толкова начесто, ще му се разшири стомахчето). Дано след някоя друга година се промени поне отношението на педиатрите, а оттам ще повлияе и на много други.

# 16
  • Мнения: 3 034
Роси74, веднага ще ти отговоря - докато се образоват всичките. Wink

и ще ти дам един пример за лекарско невежество - изкарах много тежко стомашно-чревния вирус, с висока Т - от лекар ми бе "препоръчано" да спра да кърмя в този период, защото от високата  Т кърмата ми кипвала и бебето щяло да се мъчи и да се отбие........без коментар.

само ще кажа, че не само, че не спрях да я кърмя /с маска на лицето/, но тя единствена от цялото семейство не се разболя.

и не се отби. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 563
Не знам дали е за тази тема, но днес останах потресена, но не от лекар, а от друга майка... Днес на площадката до нас направо ме разби. Като разбра, че все още сме само на кърма и педиатърката ми ме е посъветвала да започна захранване след като се върнем от морето, т.е. около 10 септември, ми каза да си я сменя, защото захранването трябвало да започне на 2 месеца, а аз съм безвъзвратно закъсняла...

# 18
  • Мнения: 1 178
Роси74, веднага ще ти отговоря - докато се образоват всичките. Wink

и ще ти дам един пример за лекарско невежество - изкарах много тежко стомашно-чревния вирус, с висока Т - от лекар ми бе "препоръчано" да спра да кърмя в този период, защото  hahahaот високата  Т кърмата ми кипвала и бебето щяло да се мъчи и да се отбие........без коментар.

само ще кажа, че не само, че не спрях да я кърмя /с маска на лицето/, но тя единствена от цялото семейство не се разболя.

и не се отби. Peace

Хахахоох, как се смях, чак ми кипна кърмата  Wink Аз пък кърмих 2 дни с температура варираща от 38.5 до 39.2. бебчо нямаше и 2 месеца. Тогава много се притеснявах, да не го заразя и прочие. Педиатърката каза по телефона да кърмя само до 38 градуса, без да каже  какво да правя после,  а температурата не ми падаше от нищо и освен повишената и стойност нямах други оплаквания. Просто варианта с АМ не ме устройваше и смело си продължих кърменето. Смело продължавам да кърмя и сега, когато бебчо наддава с малки темпове. Роден е 3.600 а на 4 месеца беше 5.300. ПОздрави за всички!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 6 258
и ще ти дам един пример за лекарско невежество - изкарах много тежко стомашно-чревния вирус, с висока Т - от лекар ми бе "препоръчано" да спра да кърмя в този период, защото от високата  Т кърмата ми кипвала и бебето щяло да се мъчи и да се отбие........без коментар.

само ще кажа, че не само, че не спрях да я кърмя /с маска на лицето/, но тя единствена от цялото семейство не се разболя.

и не се отби. Peace
ooooh! За пореден път се изумявам от поредния "бисер"! И как така кипи в гърдите ти? #Crazy Дори е препоръчително да се кърми, защото предаваш антитела на бебо.

# 20
  • София
  • Мнения: 277
не ми говорете за двоен стандарт.... до годинката картона на ева беше не при нас, а в поликлиниката, в която се водим. когато ми го дадоха направо се разбих... пише, че детето в първи месец и по-натам е на смесено хранене - кърма и АМ... не зная от къде са го измислили, но пощръклях... а освен това всеки месец отбелязват дали детето още се кърми и когато отидох последния път и отговорът ми беше отново "да, кърмим се" педката каза "е, ма то е само за залъгалка, пиши че не се кърмят вече"... беба ревеше тогава (както винаги когато види тази жена) и вниманието ми беше насочено да я успокоявам... иначе като нищо щях да извадя цица и да й покажа кой кого залъгва  newsm61

# 21
  • Мнения: 2 616

Може да си я разпечаташ и да я дадеш на педиатърката при следваща консултация.

Най-добре, без да се обясняваш повече. Но ако наистина те дразни педката по-добре я смени, няма нужда при всяко посещение да си вдигаш нервите.

Това с температурата и " кипването" на кърмата ме уби, кой им дава дипломи на тия хора  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 242
Много ми е смешно като заплашват с кръвните изследвания и с ниско желязо – 'захранвайте рано, че после ще давате хапчета'

Захраних Зори с месо и яйце много късно (на 10м и на 1г) и въпреки това имаше перфектни изследвания на 6месеца (хемоглобин 126) и на 1година (хемоглобин 136).
Сега ми е интересно и за второто ли бебе педката пак ще почне от 4-ти месец да споменава да захранвам.....

# 23
  • Мнения: 2 332
...
Сега ми е интересно и за второто ли бебе педката пак ще почне от 4-ти месец да споменава да захранвам.....

Ще започне, сигурна съм.

Роси74, веднага ще ти отговоря - докато се образоват всичките. Wink

и ще ти дам един пример за лекарско невежество - изкарах много тежко стомашно-чревния вирус, с висока Т - от лекар ми бе "препоръчано" да спра да кърмя в този период, защото от високата  Т кърмата ми кипвала и бебето щяло да се мъчи и да се отбие........без коментар.

само ще кажа, че не само, че не спрях да я кърмя /с маска на лицето/, но тя единствена от цялото семейство не се разболя.

и не се отби. Peace
Иве, това е поредния "бисер" от доктор за кърменето... на мен пък ми "кипва" като се ядосам много от подобни изказвания Wink.

... иначе като нищо щях да извадя цица и да й покажа кой кого залъгва  newsm61
Може следващия път да и покажеш как се залъгвате  Laughing.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 258
Много ми е смешно като заплашват с кръвните изследвания и с ниско желязо – 'захранвайте рано, че после ще давате хапчета'
Абсолютно същата картинка. До 3-тия месец не настояваше, но вече 4-ти, 5-ти месец, поне сокче, че да не се окаже на 6м. някоя анемия. Да, ама не. Wink Хемоглобинът му беше 133. Сега не вярвам да настоява, но и да намекне, аз няма да се шашкам. Wink

Общи условия

Активация на акаунт