Смисълът на войната ?!

  • 4 726
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Е, обикновено се пробутва някаква причина за пред хората  Mr. Green - да освободим Божи гроб от неверниците или да си върнем похитената Елена, примерно. Или да отървем света от тиранина ......................... (попълнете на празното място).
Истинската причина сте я посочили вече - за пари. За много, много пари.   

# 16
  • Мнения: 4 585




Помня времената, когато американските майки протестираха
против войната във Виетнам. Всъщност помня и войната, като комюникета от фронта.
А майките на тия убити американци дали помнят ония протести?

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мъжки свят, ламтене за пари и ресурси...

дали, ако в света останат само жени, не би имало пак войни?  Rolling Eyes Съмнявам се.
Хората се разждат с любов към военщината и боевете.

А за пари всичко се дава. Включително и чов. невинни жертви.

# 18
  • Мнения: 2 149
Евреите управляват света-решава се къде да се продаде оръжие и започват причините за една война,най просто казано.Власт и пари-това е за мен войната

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Евреите управляват света-решава се къде да се продаде оръжие и започват причините за една война,най просто казано.Власт и пари-това е за мен войната

Брех тези евреи ... защо като са  управители на света не могат да спрат конфликтите в Газа ...  ...защото са изкупителна жертва, както винаги са били ... .... вниманието на мюсюлманския свят нарочно се насочва натам, за да не захапят Европа и по- специално Америка .. .Русия също има интереси точно там да има война и така... а всички имат интерес за евреите да се говори като за измамни и алчни мръсници

# 20
  • Мнения: 490
Айдееее, задълбахме.  ooooh!
"Теория на конспирацията" вече съм го гледала Laughing

# 21
  • Мнения: 25 620
Проблемът не е само в мъжкия свят. Жените не са по-малко агресивни. Даже в наши дни като че ли повече и от мъжете са склонни към насилие...  Thinking (Виж форума и смятай...  Whistling)
Всички живи същества воюват - въпрос на оцеляване е. За жалост, цивилизацията ни даде оръжия, чрез които унищожаваме не само себе си, но и всичко, което ни заобикаля.
Пък, тъй и тъй съм се замислила, кой знае дали от гледна точка на Космоса един келяв вирус няма по-голяма стойност от един Айнщайн? А?  Thinking

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На 27 и 28 август в нашия квартал ще спрат топлата вода.
Моля евреите да имат предвид, че имам бебе (то се нааква понякога).
П.П.Пък и на нас се налага да се къпем чат-пат...

# 23
  • Мнения: 2 149
хаха това беше лично мнение Wink
колкото до топлата вода-прекалено битов и маловажен е проблема,едва ли ще събуди интерес Laughing
с най-добри чувства Peace
П.П.някой да е чувал за мормоните?

# 24
  • Мнения: 154
Чували сме и за мормоните, и за Сион и т.н. и т.н. Това едва ли има значение. Преди малко слушах интервюто на един шиит, който твърди, че е учатвал във война едва 13 годишен! Всички сте виждали, пердполагам, децата с пушки по ТВ-то. Няма значение кой. Зад всяка една "свещена" война или "справедлива кауза" защитавана с бомби седят пари и власт. По много и от двете. До това положение май ни е довела еволюцията ... Не искам да си мисля докъде ще стигнем, ако продължим да "еволюираме" така.

# 25
  • Мнения: 2 716
Смисълът се губи днес. Защото технологиите позволяват безнаказаност. Т.е. акт без извършител. Ако се върнем във времето, България нямаше да съществува, ако мирно и кротко се бяхме помолили на византийците.

# 26
  • Мнения: 6 164
Сетих се за мой любим филм-сериен Band of Brothers...

# 27
  • Мнения: 1 544
За мен истинските войни са били едно време, когато е нямало оръжия, унищожаващи отдалеч, имало е бой очи в очи, със зъби и нокти, със саби и ятагани, не както сега, стоиш си в един кабинет, натискаш едно копче и хоп- половината свят измира. Не, че оправдавам и тогавашните войни, но нещата са били по-честни.

# 28
  • Мнения: 4 392

Най- голямото безумие!!
Хората се разждат с любов към военщината и боевете.

Мисля, че не се раждат такива, а биват възпитавани така..Още от детската градина, още с детските приказки, ни се насажда насилието..

# 29
Как така да няма смисъл от войните?!
Разбира се, че има. Развиват се разни
нови технологии, продажбата на оръжие,
разните му там контрабанди процъфтяват,
текат пари насам-натам. Верно, текат и кърви,
ама то си е в реда на нещата. Снимките са хубави.
Но тъжни.
Много си права, войните днес не са породени от някакви патриотични възгледи, цели или идеали.Те са чисто икономически, войната явно е много печеливш бизнес за едни.. Забележете дори терористите, всички са с руско оръжие. Мразят американци, обявяват им свещени войни.. и това е добре дошло за Русия
Доколкото знам само 10% от "Руското" оръжие, което се продава в света годишно е произведено в Русия. На първо място са Китайците, а и техните оръжия са най евтини. Българският вариант на Калашников е по добър от Руския, и двата завода в Казанлък и Невада общо са втори по брой на произведените автомати. Това беше малко статистика.
Зад печалбите, стоят и доста работни места на обикновени хора, които си изхранват семействата с проектиране и производство на оръжия.
Едва ли има някой от форума , който няма роднина или приятел военен ? Каква ще е първата ви реакция като разберете , че той остава без работа ?
За много хора това е начин на живот, и препитание.
Повечето от съвременните войни са безсмислени, но за съжаление все още са част от живота ни.

Общи условия

Активация на акаунт