Смисълът на войната ?!

  • 4 738
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 118
Някой гледал ли е "Фаренхаит 911"? Няма смислена война , освен за тези които са нападнати - Ирак например. Всичко е пари , политика и влияние. За съжаление човека все повече се лумпенизира , което води само до още войни. #2gunfire

# 46
  • Мнения: 2 716
А какво ще кажете за "Да разлаеш кучетата"?

# 47
  • Мнения: 335
А какво ще кажете за "Да разлаеш кучетата"?

Любимият филм на нашия президент - от ранния му период (в едно негово интервю, тип "лексикон" - любим автор, любим филм, любим цвят и пр., в часовете май беше).
Като се отметна от откровението си "Това не е наша война" (за Ирак), може вече да не му е любим филм.
Обаче по-точен не знам. Войната в Югославия я изиграха по този сценарий (филмът е преди нея, а са еднакви и в детайлите).

# 48
  • Мнения: 455
Войните са гадно нещо!Не трябва да ги има!
А нашето участие в Ирак е безсмислено.Само се подмазваме на американците и харчим държавни пари.

# 49
  • Мнения: 2 716
А какво ще кажете за "Да разлаеш кучетата"?

Любимият филм на нашия президент - от ранния му период (в едно негово интервю, тип "лексикон" - любим автор, любим филм, любим цвят и пр., в часовете май беше).
Като се отметна от откровението си "Това не е наша война" (за Ирак), може вече да не му е любим филм.
Обаче по-точен не знам. Войната в Югославия я изиграха по този сценарий (филмът е преди нея, а са еднакви и в детайлите).
Тъкмо  Peace
Замисляш се някакси.
Щото живеем в бурето с барут.

# 50
  • Мнения: 335
А какво ще кажете за "Да разлаеш кучетата"?

... Войната в Югославия я изиграха по този сценарий (филмът е преди нея, а са еднакви и в детайлите).
Тъкмо  Peace
Замисляш се някак си...


И да не се замисляш, всичките войни на американците са елементарни и ясни като в комикс.
Само дето не им пука кой вярва на американските "основания" за поредното избиване на хора по света.

Кой по света вярва, че "онази" бомба на пазара в Сараево беше сръбска? - важното е да има повод в сърцето на Европа да се изсипят тонове обеднен уран, да се изхвърли безплатно остарялото американско оръжие, да се изпробва ново, да се гласуват и източат нови милиарди за усвояване от когото трябва, да се защити "стратегическият интерес на САЩ" да си намърда гъ...а под носа на Русия...

Кой по света вярва, че "онези" кули ги бутнаха "терористи"? - важното е да се формулира нов враг за нова война и за "нов световен ред".

ЕТО И СЕГА:
КОФТИ "НОВИНА" ЗА БЪЛГАРСКИТЕ РАЗБИРАЧИ И РАЗБИВАЧИ ВЪВ "ВОЙНАТА С ТЕРОРИЗМА", КАЦНАЛИ НА КРИЛОТО НА НОВИЯ СИ БИГ БРАДЪР:

"АМЕРИКА САМА Е ВЗРИВИЛА КУЛИТЕ НА СВЕТОВНИЯ ТЪРГОВСКИ ЦЕНТЪР.

До този извод са стигнали група експерти в състав от 130 инженери и архитекти от САЩ. Днес те ще огласят своя петиция до Конгреса на САЩ...
Експертите са убедени, че катастрофалното срутване на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” с използване на взривни вещества, а не пряко следствие от тарана срещу сградите на два самолета с "терористи-самоубийци"...



http://dnes.dir.bg/2007/09/11/news2090154.html
(11 септември 2007 / News.dir.bg)



# 51
  • София
  • Мнения: 5 606
Войни ще има винаги.
Поне докато Човекът не еволюира още малко.
За жалост съм съгласна.

# 52
  • Мнения: 2 716
Това за самовзривяването на кулите идва малко доста. Не е чак толкова черен дяволът.

# 53
  • Мнения: 3 674

Експертите са убедени, че катастрофалното срутване на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” с използване на взривни вещества, а не пряко следствие от тарана срещу сградите на два самолета с "терористи-самоубийци"...[/b]


http://dnes.dir.bg/2007/09/11/news2090154.html
(11 септември 2007 / News.dir.bg)


Няма демонтаж....имало е живи свидетели по време на инцидента.
Стотици хора са видяли как се е случило това ...на живо.Какво ли се не се пише вече в нета и по вестниците... ooooh!

# 54
  • Мнения: 1 992

Експертите са убедени, че катастрофалното срутване на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” с използване на взривни вещества, а не пряко следствие от тарана срещу сградите на два самолета с "терористи-самоубийци"...[/b]


http://dnes.dir.bg/2007/09/11/news2090154.html
(11 септември 2007 / News.dir.bg)


Няма демонтаж....имало е живи свидетели по време на инцидента.
Стотици хора са видяли как се е случило това ...на живо.Какво ли се не се пише вече в нета и по вестниците... ooooh!


Това не е нова информация. Майкъл Мур не намеква ли в 9/11 точно за това?

# 55
  • Мнения: 8 999
Ненавиждам войните, ненавиждам военните, ненавиждам Военна болница. Страшно е тъпо пораснали мъже да си играят на : "Па-па-па, убит! Не съм убит! Убит си!". Зву4и ужасно несериозно.

# 56
  • Мнения: 3 674

Експертите са убедени, че катастрофалното срутване на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” с използване на взривни вещества, а не пряко следствие от тарана срещу сградите на два самолета с "терористи-самоубийци"...[/b]


http://dnes.dir.bg/2007/09/11/news2090154.html
(11 септември 2007 / News.dir.bg)


Няма демонтаж....имало е живи свидетели по време на инцидента.
Стотици хора са видяли как се е случило това ...на живо.Какво ли се не се пише вече в нета и по вестниците... ooooh![/b]

Това не е нова информация. Майкъл Мур не намеква ли в 9/11 точно за това?




Намеква се, да.Но дали е истина..или само се намеква? Има ли факти и доказателства на бял свят...?  Все още няма...

Не знам ама   чак пък такива изроди да са.... newsm78 Да загинат  толкова невинни хора...Нечовешко е...

# 57
  • Мнения: 335
САЩ започват военна операция срещу Иран през лятото на 2008-ма.
Новината съобщи FOX News, позовавайки се на източник от Белия дом

(12 Септември 2007/bgfactor.org )

Военната операция на САЩ срещу Иран може да започне след 8-9 месеца, съобщи Fox News , позовавайки се на източник в администрацията на американския президент...
...Сега обкръжението на Джордж Буш обсъжда стойността и предимствата на подобна операция. Основният вариант предполага не по-малко от седмица интензивни бомбардировки, след което ще бъде нанесен удар по иранските ядрени обекти...
... Като ответна мярка Иран може да нанесе удар по Тел Авив и други гъстонаселени райони на Израел...

http://www.bgfactor.org/index_.php?&id=12301








Експертите са убедени, че катастрофалното срутване на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” с използване на взривни вещества, а не пряко следствие от тарана срещу сградите на два самолета с "терористи-самоубийци"...


http://dnes.dir.bg/2007/09/11/news2090154.html
(11 септември 2007 / News.dir.bg)


Това не е нова информация. Майкъл Мур не намеква ли в 9/11 точно за това?



Новината е, че 130 инженери и архитекти от САЩ, които доказват, че срутването на кулите-близнаци е било „подготвен демонтаж” огласяват своя петиция до Конгреса на САЩ.

Иначе подозренията на целия свят наистина не са новина.

# 58
  • Мнения: 1 992
Холограма, аз те разбрах. Репликата ми беше към roza66, на която не и се вярва, че това е възможно, както и на мен не ми се вярваше, когато започна да се прокрадва версията, че в атентатите всъщност има американско участие. Когато един приятел преди години ми каза - ще видиш, че Буш има пръст в това - аз го обявух за луд.

# 59
  • Мнения: 335
Борба за петрол е истинската причина за нахлуването на САЩ в Ирак.
Така смята Алън Грийнспън, бивш президент на Управлението за федерален резерв на САЩ - един от най-влиятелните икономисти в света...
В понеделник излизат от печат мемоари на американския експерт.
Откъси от тях помества британският седмичник “Сънди таймс“. Налага се за жалост да констатирам нещо, което е твърде неудобно да се признае от политическа гледна точка - войната в Ирак е главно въпрос на петрол, цитира изданието мнение на Грийнспън от книгата. Признанието на един от най-близките финансови съветници на президента Джордж Буш потресе Белия дом, отбелязва “Сънди таймс“...


ПП Жертва на войната в Ирак са станали 1,2 милиона души според в. „Обзървър”.
Всеки втори иракчанин има роднина, убит по време на миротворческата мисия на САЩ там.

http://dnes.dir.bg/2007/09/16/news2110111.html

Общи условия

Активация на акаунт