Утрогестан (Utrogestan): орално или вагинално при закъснение на цикъла + съмнени

  • 35 535
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Утрогестана е лекарство, хормон. Гинеколога би трябвало да прецени дали и какви са рисковете за бременността и плода преди да го изпише. Това не са витамини!
Само искам да вметна, ч не може да има рискове за бременността/ плода от Утрогестана.  Peace
Може да не помогне (за задържане примерно), но не може да навреди  Peace

# 16
Утрогестана е лекарство, хормон. Гинеколога би трябвало да прецени дали и какви са рисковете за бременността и плода преди да го изпише. Това не са витамини!
Само искам да вметна, ч не може да има рискове за бременността/ плода от Утрогестана.  Peace
Може да не помогне (за задържане примерно), но не може да навреди  Peace
Не е витамин.
Дори някои витамини биха могли да навредят на плода.
Няма безвредно лекарство - надявам се знаете това.
Погледни темата за дуфастнона и срастванията при момиченцата в Здравния.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
въпроса ми по -скоро  е дали Утрогестана може да повлияе по някакъв начин на хормоните, един вид да ги обърка?

# 18
Ами само да споделя, че не издържах и тази сутрин направих един тест - отрицателен  Cry

# 19
zdraveyte,i az  priemam UTROGESTAN  daje se  u4udvam 4e v Bg go ima i  vi  go predpisvat, az  sam bremenna  v Greece  jiveq ,no  moqt    ginekolog mi   go izpisa   .da go piq    20 dena ,  3 tabletki na  den .t.e. na  vseki  8 4asa,naistina ima    strani4ni  efekti, vie mi se svqt i se  4uvstvam nestabilna,daje za   1sedmica napalnqh  s 2 kg. tova  e lo6o Sad  tova e za zadarjane na ploda ,daneti se  gadi i e   hormonalno !   

# 20
  • Мнения: 143
Здравейте момичета-един въпрос:Колко дни след като спра утрогестана трябва да ми дойде.Вече ще се гръмна.Закъснява ми 30 дни.Ходих  на гинеколог и не съм бременна.Пих утрогестан 5 дни по 2 и трябваше да ми дойде като го спра,но това не се случва.От спирането минаха 2 дни.Нямам никакви признаци че ще ми идва.Вече не знам какво да си мисля-няма бременност,няма цикъл а каво има идея нямам.Само знам,че ще се побъркам от притеснение.На 35г. съм и започвам да си мисля че влизам в критическа при тази ситуация.Какви ли не мисли не ми минават.Бях на диетата на Дюкан и четох,че от това може да е.Помагайте моля с информация тези,които са информирани щото ще полудея.Мензиса може да не ми дойде но лудоста да.

# 21
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
 Ако правилно си спомням срокът за настъпване на цикъл след прием на Утрогестан е от 3 до 5/7 дни в листовката трябва да го пише.Когато ти  дойде може да бъде и много обилен и продължителен,поне при мен беше така.

# 22
  • Мнения: 3 294
nalika до 7 дни трябва да ти дойде цикъла  Peace

marietta-gold всички тези признаци които описваш се дължат на утрогестана , тъй като той е прогестеронов препарат и при набавянето му се получава виене на свят , гадене и т.н. Това е добре , тъй като означава че ти действа по предназначение , а именно да задържиш бебето  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 5 285
Вече не знам какво да си мисля-няма бременност,няма цикъл а каво има идея нямам.....Бях на диетата на Дюкан и четох,че от това може да е.

Драстично сваляне на килограми за кратко време - да, може да е причина за липса на цикъл, но режим на Дюкан сам по себе си...  Naughty

Отидохте на лекар пак, нали???

# 24
  • Мнения: 143
Не съм ходила на лекар отново защото чакам да минат 10 дни от спирането на утрогестана.Днес стават 4 дни от спирането му,но още няма нищо.Много съм притеснена вече.Изчетох сума материал в нета,но нищо адекватно не намира.Може би има значение,че имам Хашимото.Доста момичета в нета се оплакват че им липсва мензиса от диетата на Дюкан.Вече не зная какво да си мисля.Никога не ми е закъснявало толкова.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 285
Не съм ходила на лекар отново защото чакам да минат 10 дни от спирането на утрогестана.Днес стават 4 дни от спирането му,но още няма нищо.Много съм притеснена вече.Изчетох сума материал в нета,но нищо адекватно не намира.Може би има значение,че имам Хашимото.Доста момичета в нета се оплакват че им липсва мензиса от диетата на Дюкан.Вече не зная какво да си мисля.Никога не ми е закъснявало толкова.

Зарежете нета и идете на доктор!

# 26
  • Мнения: 26
А няма ли начин да се компенсира прогестероновия недостиг по друг начин (имам предвид естествен начин), а не с лекарства? newsm78 Чували ли сте за нещо такова?

# 27
Здравейте,

На мен ми закъснява 30 дни вече.А докторката ми прави кръвен тест и е отрицателен.На ехографа се видя нещо, но аз бях много изненадана и тя не ми каза какво е.Сега чакам края на август да ида пак на преглед, но между другото ще си направя още един тест за бременност.Какво ще ме посъветвате... newsm78

# 28
  • Мнения: 303
Само искам да питам дали ви се вие свят и ви се гади като пиете това чудо  #Crazy
На мен ми става много гадно от жегите по принцип, повръща ми се често и т.н., но днес вече ми се вие и свят  newsm78

Аз го слагах само вагинално, точно по тази причина! Прилошава ми, вие ми се свят и... абе направо ме разсипва.

# 29
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Здравейте,

На мен ми закъснява 30 дни вече.А докторката ми прави кръвен тест и е отрицателен.На ехографа се видя нещо, но аз бях много изненадана и тя не ми каза какво е.Сега чакам края на август да ида пак на преглед, но между другото ще си направя още един тест за бременност.Какво ще ме посъветвате... newsm78

Ще те посъветвам да не чакаш края на август, а да идеш на лекар - ДРУГ!

Общи условия

Активация на акаунт