Пълнено пиле,печено в плик

  • 30 307
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 818
Благодаря ви,момичета   bouquet

Да,плика се надупчва с игла.А мазнина не е необходимо да се слага...аз само намазвам пилето много добре...

# 16
  • Мнения: 51
Благодаря ви,момичета   bouquet

Да,плика се надупчва с игла.А мазнина не е необходимо да се слага...аз само намазвам пилето много добре...

Обясни моля те как го пълниш?

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
gaby_s, изглежда страхотно!   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 818
Ewito....1. Правя плънката...по-горе обясних как...следващият път ще пробвам с гъбки,както казват момичетата,2. Пълня пилето...зашивам го...намазвам пилето хубаво с мазнина червен пипер,сол и подправки по желание,3.Слагам го в плика и със специалните пластмасови лентички го връзвам...надупчвам кесийката и слагам тавата във фурната...

По този начин могат да се направят и пилешки бутчета или късчета пилешко месо с чесън.Нарязва се месото...хубаво се обърква с нарязан чесън, сол ,подправки и ....оцет.....и се пече по същия начин...



# 19
  • София
  • Мнения: 1 802
gaby s, вода слагаш ли като приготвяш плънката или после в плика? Поздравления за рецептата!   bouquet Пролича ли си колко ми е мерак да я пробвам щом първо питам, после поздравявам  ooooh! Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 818
Данче-Калпазанче,в плънката слагам бульон пилешки готов...може и с вода.Правих я до полуготовност,че не бях сигурна дали ще се свари ориза.По принцип в плик става много бързо пилето...В плика след това не се слага нито вода,нито мазнина...

А картофките на Буболина стават супер в плик  Peace

# 21
  • Мнения: 1 283
Браво Gaby_s
Друго освен пиле и картофки правила ли си?Пиши и и как го приготвяш.А може ли в плик да мушнеш и един рибок! Thinking

# 22
  • Мнения: 1 818
pepika,в плик съм пекла и  червени чушки...Стават бързо и не се цапа тавата  Wink Намазвам ги с малко олио само и ги пека...тук,в Испания се научих като пека чушки да ги мажа с мазнина...и да ги поръсвам с едра морска сол преди печенето.
Защо да не стане и рибка да се опече.Сега погледнах в испанските сайтове...Слагат се посолените риби в торбата заедно с няколко парчета лимон...Струва ми се ,че ще се получи добре и със зеленчуци някакви newsm78


Ето ТУК има рецепта за картофки в плик, а ТУК една преведена рецепта за пиле със зеленчуци...от където и се научих да пека по този начин...  bouquet

# 23
  • Мнения: 580
gaby, дай моля те по - подробна рецепта за пилешките бутчета - какви подправки слагаш, колко чесън, колко оцет и колко време ги печеш? сигурно не толкова, колкото цялото пиле?

иначе пилето в плик е страхотно!

# 24
  • Мнения: 1 818
Пилешки бутчета в плик

От сестра ми знам рецептата за печени бутчета с чесн.В намазана с мазнина тава се подреждат бутчетата,осолени.около тях слагам около една глава чесън...скилидките само обелени,не нарязани и обилно поливам с оцет...може би около една кафена чаша.Невероятни стават.

Реших да пробвам и в плик как ще се получат.Нарязах бутчетата на половина...овалях ги в сол,малко розмарин,магданоз сух  и нарязан на ситно чесън...сложих оцет,но по-малко...само ги напръсках..защото в плика няма да може да се изпари,както в тавата...Пекох го около 30 мин. на силна фурна...Разкъсва се плика,накрая,за да могат да се препекат и отгоре...Кога да се извадят мисля,че може да се прецени само като се погледнат...знаете приятния загар...и как месото се отделя от кокалите...

# 25
  • Мнения: 6 017
Разгледах всичките ти рецепти в линка които си дала и мога да заявя че си голяма готвачка, направо невероятна...браво на теб всичко което си сготвила е великолепно...  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 7 038
gaby, пиши моля те колко време печеш червените чушки в плик? В такъв плик като пилето нали? И аз правя като твоето пълнено пиле, но също слагам малко гъбки и става чудно. Но като се наложи да опека няколко чушки на котлона за салатка  ooooh!, после какво миене ме чака.

# 27
  • Мнения: 1 818
buni,не мога да кажа точно времето ...като омекнат чушките и започне да им се отделя кожицата...Ще взема да опека днес отново,за да ги снимам и да засека времето на печене  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 671
Чудна идея   bouquet Ето го моето с добавка на гъби и маслини в плънката /поради което стана повечко и не я събрах цялата в плика  Confused другия път ще намаля ориза на 1/2 ч./

# 29
  • Мнения: 1 818
Rumya,браво!Изглежда страхотно!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт