Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 792
  • 199
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 950
честити нови бебетааааааааааа!!!!!!!!!! Hug Hug Hug Hug Hug Страхотни новини!  Hug

# 76
  • Мнения: 1 069
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, СУПЕР, още една двойна мама - честито на ФРАНКИ да са й живи и здрави бебенцата.

Фата, здравей, аз за съжаление рядко мога да седна пред РС-то. Откакто баткото си е в къщи - при мен е една малка лудница. Нямам време за нищо, аз дори не мога и да се храня - чак като ми се разтреперят ръцете се сещам че нещо трябва да сложа в устата - но като хапна 2-3 хапки и губя апетит.

Момичета, как се справяте с храненето?!? Нашата докторка каза че трябва да им махна нощните хранения - ние сме все още на 8 хранения - т.е. на всеки 3 часа. Любчо яде по 90-100 мл. и понякога иска още, а Стани ми похапва между 60-80 мл. и честичко си оставя 5-10 мл. в шишето. Но са си гладни на всеки 3 часа, че понякога и по-рано. Не пропускат нито едно хранене. Какво да правя?!? Колики ни мъчат като за световно. Ядат едно и също - а единия го мъчи коремчето повече, ака почти на всяко хранене, докато другия мъж - ака 1-2 пъти на ден, даже има дни в които пропуска. Баща им каза че Любче яде за двама, а Стани дриска за двама - направо атракция Simple Smile

Тази нощ се пробвахме с чай и вода да залъжем глада на едното хранене, ама то беше един АД - то не беше рев то не беше чудо - СТЕРЕО РЕВ отвсякъде. Накрая ги гушнах и така заспаха и двамата, ама след 1 час рев - те може и да са се изморили. На всичкото отгоре се събудиха след 1 час и вече нямаше удържане - трябваше да ядат. Направо не знам как ще махаме тези нощни хранения.

Ирка, ФАТА, много ви се радвам че се кърмите. Искренно ви заблазявам за това, честно казано аз бях много надъхана за кърмене, успях да ги сложа и двамата едновременно, ама пусто нищо не дойде мамамамамамама му стара. МНОГО МЕ Е ЯД, адски много плаках за това - ама.... такъв ми бил късмета.

Лиди, пожелавам ти от ВСЕ СЪРЦЕ да можеш да ги кърмиш. СТИСКАМ ПАЛЦИ ДА ТИ СЕ НОРМАЛИЗИРИТ нещата.

ФАТА, няма ли шанс да си дойдеш към БГ скоро време?!? Аз днес си мислех за теб, мислех да те изненадам и да ти звънна да те чуя по телефона, ама правим ремонт и не ми остана време, но другата седмица мисля да те изненадам някой ден Simple Smile А за снахите ще трябва да се бием - щото много станахме на клона - желаещи Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 174
Nelly,мисля,че ви е рано да махате нощните хранения,моето мнение е да не се мъчите взаимно.Моите деца сами спряха да се събуждат и отказаха АМ към края на втория си месец.Успех! Hug

# 78
  • Мнения: 2 950
Аз днес приключих с багажа за родилното - поне с този, който ще ми трябва веднага. После тати ще носи останалите неща! Grinning

Как сте момичета? Мами, като гледам набирате опит - ще има кой да ме съветва като родя двамата разбойници.  Hug

Нели, не бързай с махането на нощното хранене. Йоана се отказа още първия месец, обаче има деца, които се хранят нощем чак до 1 година. Не се притеснявай. А вие освен храненето нощем спите ли? newsm78

# 79
  • Мнения: 3 638
Момичета, днес имам повод да почерпя  Heart Eyes

Джордана и Мариза станаха вече на месец!!!
Как лети времето!!!




ето и няколко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=155818

парола: 1234

Нели не се изоставяй, миличка! Гледай да хапваш, колкото и да ти е напрегнато, че силици ти трябват!!!  Hug За нощното хранене не знам каква е тази педиатърка, но и на мен ми се струва рано да го отказвате. Обикновено казват, че децата сами се отказват, но като станат 4-5 кг, някои дори чак в трети месец, че и след това. Като са гладни как да ги отказваш?! Кажи й на тази лекарка тя да дойде да ги успокоява като реват нощем!  Naughty
И Джордана и Мариза ядат на всеки 3 часа, понякога откарват до 4 (почти никога нощем  Wink) Така че си се будим по два пъти в тъмна доба, за да папкаме  Simple Smile И те са съвсем различни - едната по-спокойна, другата по-нетърпелива и капризна. Едната голяма дрисла, другата голяма пикла  Crazy Слава богу, поне колики не ни мъчат, дано продължаваме така  Praynig
Иначе в БГ не знам кога ще стигна, с две малки деца пътуването не е лесно. Имаш ли Скайп или домашен телефон - прати ми ги на лични и аз ще ти звънна, че иначе с мобилните излиза доста скъпо, а сега средствата ни трябват за други работи  Simple Smile
От мен приятни събота и неделя  Hug

# 80
  • Мнения: 2 950
Честито, Фата!  Hug Наистина как си лети времето. Все едно вчера се оплакваше как не можеш да ходиш и те сърби коремът! newsm78

# 81
  • Мнения: 286
Леле Фата корема ти е бил нечовешки огромен,но и моя беше същия.Много са сладки малките да са ти живи и здрави,Особено тази снимка дето ги храниш и двечките и на мен ми се искаше така но нямах капчица. baby

# 82
  • Мнения: 405
Честит ви първи месец! Да растете все така доволни и послушни за радост на мама и татко.Лелеее ,как лети времето.Наистина ли мина цял месец.Страхотни снимки!  bouquetАз още не мога да се организирам да им кача,но и това ще стане.
Кърменето на две заедно всъщност не се оказа толкова трудно,колкото си мислех,нали така Фата?
За сега устискваме положението с кърменето,пък да видим до кога.През деня са спокойни и мисля че им стига,но в късните следобедни часове е драма.
Нелка,и аз мисля,че е рано да се отказвате от нощното хранене.така ще измъчиш себе си и тях.А заместването на мляко с вода според мен не е добра идея.

Идеята за нова тема на станалите мами е добра.Ако можеш Фата пусни я ти.И ви чакаме с нетърпение останалите да пишете там.Щом спретвате багажа за болницате,ей сега ще мине времето.Ама вие стискайте и небързайте.Нека си пораснат бебоците

# 83
  • Мнения: 1 165
Честит имен ден на всички празнуващи!

И аз празнувам днес и ви черпя виртуално, но от сърце!







Следобед съм на преглед, да си видя мъжлетата и довечера ще докладвам!

# 84
  • Мнения: 1 895
Честит имен ден и от мен на празнуващите!!! Много щастие!!!  bouquet  bouquet

П.П. В съботата ми беше ден да виждам близнашки колички по улиците Laughing Първо една синя триколка със две бубки в  Борисовата градина - едната в розово чувалче, другата в беличко с някакви пъстри цветчета, бяха с баба си (или с бавачка), та не вървеше да питам дали са от Бг-Мамма Grinning После надвечер пред Сити център София един татко самоотвержено буташе двойната количка по улицата. Много ми става мило като виждам двойки бебоци - понякога дори ме наляга носталгия по времето, когато моите бяха съвсем мънички Crazy

# 85
  • Мнения: 1 165
И аз видях близнаци момченца на 10 месеца на откриването на учебната година в италианския лицей. Казваха се Иван-Александър и Константин- Кирил, и спинкаха сладко. Запознах се с таткото и го подложих  на кръстосан разпит, хехе.  Hug Бяха в супер готина синичка количка ABC дизайн.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 298
  Искам да честитя на всички рожденници, именници и най-вече на новите мами   bouquet  bouquet  bouquet
  Толко много ви се радвам и с такава носталгия си спомням времето преди една година. Честно да си призная мисля че почти със сигурност ще се навия на трето бебче някой ден. Така искам пак да гушкам новородено. А и все си мисля че след близнаци, гледането на едно бебче ще е доста по-лесно  Wink
   Може ли да отговоря на някои от въпросчетата на Каси? За сутиена не знам какво да те посъветвам, освен да споделя че аз бях попаднала в същото положение като една друга мама писала вече. Нямах нищо в болницата и постоянно ми протичаха гърдите и нощницата се мокреше. По спешност пратих таткото и ми купи от безшевните бюстиета. Бяха ми много удобни, а и реално дори и тогава когато ми слезе кърмата гърдите нямаше нужда чак пък сутиент да ги придържа. По-важното беше при мен да има къде да закрепя подплънките. Не си спомням кои от тези за еднократна употреба ми бяха по-удобни, защото си купих на Авент за многократна малко след като се прибрах вкъщи.
    За завивките в началото просто ги завивахме с едни малки одеалца, та дори сгънати на две. Почти не шават в началото, а и с много големи завивки ме беше страх да не се задушат и самото бебе се губеше. Виж сега е борба вече да останат завити и се замислям и аз за чувалчета  Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 12 298
    Искам да вдъхна кураж на всички мами, които продължават да се борят с кърменето, а на тези при които не се е получило, важното е че са опитали и са направили всичко възможно   bouquet
    Може ли само да споделя някои нещица които ми направиха впечатление в темичката?
   
Цитат
Ако имаш възможност си купи и мокри кърпички за зърна на Чико- за почистване на гърдите преди кърмене. По- удобно е от това да тичаш до мивката преди всяко кърмене, а и можеш да се почистваш с тях докато малките сучат и им тече от устата..
    Гърдите нямат нужда от никаква по-специална хигиена при кърмене. Ежедневния душ е напълно достатъчен, дори е по-добре да се измиват само с топла вода, а не със сапун. Веднъж дневно става въпрос.  В противен случай има опасност да се изсушат, напукат и да станат рагади. Съществуват близко до зърното, т.нар жлези на Монтгомъри, които създават специален секрет, който овлажнява и омекотява и предпазва от бактерии зърното и го предпазва от изсушаване, желателно е да не се отмива. Също така той има вкус и мирис много близък до околоплодните води, което е познато и ориентиращо за бебчетата.

 
Цитат
irka_s Моят проблем е, че Божидар много ми повръща- по няколко пъти след всяко хранене. Такъв стрес ми е, че не смея да го гушна, а само на сестра му се радвам. Педиатрите само ми казват, че е нормално, но аз се притеснявам....
        Прочетох и за рефлукса и вариантите с оризова каша и специални млека. Колкото и тревожно да е да повръщат, лекарите са прави и наистина отминава. Познавам близнаци колкото нас които имаха същия проблем и сега вече на годинка нямат и помен от това. Може да погледнеш и тази статиика където има интересни неща за рефлукса,съвети за кърменето и  ползата от лечение - Повръщане и рефлукс при кърмено бебе
Цитат
Другото което се сещам е хе имах силно разранени зърна и след двете раждания и това което ме спаси беше крем Лансинох- който не е нужно да се мие преди кърмене.
  Peace
Цитат
Nelly Dieva На мен кърма така и не ми дойде, т.е. дойде нещо като кърма, ама толкова прозрачно и блудкаво че юнаците 15 минути по-късно реват гладни като вълци. Сега сме изцяло на изкуствено хранене, а моите гърди дори и след изцеждане на всеки 2-3 часа, така и не се напълниха. Явно при мен си е наследствено, аз и баткото не можах да кърмя дълго - само 20 дни. Но тогава поне ми беше хранителна кърмата, а сега тотално не. Кофичка от кисело мляко ако изплакна ще има по-приличен цвят от това което изтичаше от мен. Пък и едвам събирам от двете гърди 30мл. Явно нищо няма да стане за съжаление.
     Нели много съжалявам че се е получило отново така. Каква помпа използваше? 30 мл изобщо не са били малко като за начало, особено ако бебчетата сучат постоянно. Аз не можех също почти нищо да изцедя. По принцип кърмените бебета усвояват кърмата до час и определено са по-трудни за гледане донякъде от тези на АМ. А за цвета на кърмата не е трябвало изобщо да се притесняваш. Именно така изглежда кърмата. Разбира се при всяка майка е различна, но най-често е прозрачна със сиво синкав цвят. Не трябва да се очаква да е бяла като при кравето мляко, все пак състава и е доста по-различен и е именно такава. Става въпрос за зрялото мляко. Коластрата е жълтеникава. Освен това ако не си успявала добре да цедиш, не си стигала до задното богато на мазнини мляко. По принцип ако успееш да изцедиш добре, след време се забелязват утаени два слоя - единия е абсолютно прозрачен, както го описваш, а другия мазен.
      Възможно е въпреки че се слагат бебчетата да сучат, ако не захапват правилно гърдата да не стимулират реално потичането на кърма или пък да имат скъсена юздичка на езика, което също е причина за проблеми при кърменето.

# 88
  • Мнения: 1 165
Aila, благодаря ти за отговорите. Ти винаги си на среща, как смогваш, не знам.  Hug
Аз да кажа, че бебетата са добре, доста са пораснали от последния път. Единият е 2100гр, а другият 1900гр.. Днес почвам да пълня 33-а седмица. Иначе болките в костите се засилват трудно подвижна съм, но това е нормално, нали?  newsm78 Засега съм 12кг. отгоре.
С док говорихме за раждането и определено ще е секцио в ТК, най-късно средата на октомври. Започна да ми става напрегнато, но няма начин.  Hug
Хубава седмица на всички от мен!  Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 12 298
  След като заспят малките  Simple Smile
  Браво на младежите, вече може да си отдъхнеш че са достатъчно големи и да се наслаждаваш на почивката преди да се родят, въпреки че ти е доста тежко. После поне няколко месеца може да ти е доста натоварено и никога няма да е вече същото - по-хубаво ще е  Simple Smile
   П.П Ако си свободна може да се видим някой ден  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт