Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 764
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Хайде, нека да ни е на късмет новата темичка! Чакаме още нови близнашки мамчета!
Днес например при моя страхотен д-р Стаменов три момичета разбраха, че ще имат близнаци, след АРТ процедури. Супер новина, нали? Този човек е страхотен! Така че момичета, очаквайте нови попълнения тук.  Hug
Пожелавам безпроблемни бременности на всички нас, здрави дечица и усмихнати мами!
Поздрави: Касси - мама на двама бъдещи баскетболисти!  Wink

# 1
  • Мнения: 3 638
Хайде да се разпиша в новата темичка, макар и вече не бременна  Grinning. Всъщност ако се съди по корема ми съм си още някъде към 4-и или 5-и месец  Flutter
Исках само да ви кажа, че пуснах разказ за раждането в темичката за натуралното раждане - може да ви е интересно да прочетете. Wink И няколко практически съвета - след раждането ми бяха много удобни едни мрежести гащи за еднократна употреба, които тук ми дадоха в болницата, сигурно могат да се намират по аптеките, много са удобни и меки и държат добре превръзките. Засега отгоре слагам и ластични, за да ми държат стегнат корема - с тези тумбачета си остава доста голям дни след раждането  Simple Smile И друго нещо - настоявайте да ви дадат дечицата веднага за кърмене и при вас в стаята, колкото и да сте изтощени ще сте пълни със сила и радост и ще успеете. Аз ги кърмех на всеки 3 часа легнала и с Grinning малко повече усилие всичко се постига - сега вече ми дойде кърмата и се кърмим и дебелеем  Grinning Дори вкъщи вече сме съвсем сами с таткото и се оправяме със всичко.
Ще видите, че да имате близначета е най-прекрасното нещо!

Ето и снимки на бебките
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=155818


парола 1234

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 01:23 от fata morgana

# 2
  • Мнения: 405
Нека се запиша и аз в новата ни темичка и то след една прясна родилка,пък дано ми е на късмет,че аз съм следващата Laughing
Fata morgana,прочетох разказа ти за естественното раждане и останах очарована от позитивизма който лъха от нега.Благодаря ти!   bouquet Така даде кураж на всички,които ги чака това.Желая ти от сърце да растете здрави и послушни за радост на мама и тате.Продължавай да пишеш,а може и отделна темичка да заформим....аз радостите и проблемите при отглеждане на близнаци.
Снимките не ги видях,защото си дала само парола...
Kassi,благодаря за новата темичка.Чакаме и нови мами тук

# 3
  • Мнения: 1 165
Балагодаря ти Мария за разказа! Ти си невероятна! Възхищавам се на позитивизма ти, на силата на духа ти и на това че си с нас! Желая ти само щастие с твоите прекрасни девойчици!  Wink Grinning
Лидди, кураж и късмет! С теб сме!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 263
      Може ли и аз пак да се вмъкна  Embarassed
     
Цитат
И няколко практически съвета - след раждането ми бяха много удобни едни мрежести гащи за еднократна употреба, които тук ми дадоха в болницата, сигурно могат да се намират по аптеките, много са удобни и меки и държат добре превръзките.
      Аз пък си бях купила от тях и май ползвах само един чифт. На мен ми бяха много големи и поради това неудобни  Sad

# 5
  • Мнения: 1 165
Здравейте в новата седмица! Никой не пише, никой нищо не казва, надявам се всички да са добре!

И тук приветствам мама Нели и нейните юначета с добре дошли сред нас.  Grinning
Днес ако не бъркам Liddi постъпва за предродилни изследвания в МД. Желая и много сили и кураж, и късмет, и скоро чакам хубави новини от нея!

При мен нещата са както обичайно. Бебетата много риткат, левият момък много хълца и така. Продължавам с пазара усилено. Та в тази връзка имам няколко въпроса към вас, ще съм благодарна ако се включите с безценните си съвети.

1. Харесах си количката Ария туин на Пег Перего. Какви са вашите отзиви. Притеснява ме това, че няма пълно легнало положение, но мисля да приспособим такова с портбебета вътре.  newsm78 Пък и зимата няма да скитосваме улиците кой знае колко, то не се знае и каква зима ще е.  Hug Харесва ни, че за разлика от Бертони и Чиполино е доста по-лека и маневрена. Е, влиза през входната ни врата, но пък като не влиза в асансьора  Close какво оттова. Другият вариант е да купим Бертони за първите 6 месеца,  и после да продължим с Пег Перего.  newsm78 Ще излезе всичко към 700лв. Струва ли си? Така май направи Ая! Писах и в темата за количките с въпроси за Мадър кеър Макларън туин/комбинирана 790лв./ и за един модел на Грако /470лв./  Ако може да погледнете и да ме посъветвате.

2. Вторият ми въпрос е за сутиена за кърмачки. Кога да си го взема. Вчера пробвах два размера на Альона, но единият ми става сега, а следващият е доста празен отпред  Hug . Та, дали да изчакам да видя дали ще ми нарастне бюста, който засега съвсеееем малко е наедрял. Дали изобщо ще имам кърма?  newsm78 ще ми трябва ли в болницата сутиена?  newsm78

3. Вчера купих спални комплекти. Горния чаршаф - плик с цип е с размер 100/150. Стори ми се огромееен, като леглата ще са с размери 60/120. Но разпитах и казаха, че по-малки няма. Относно завиването на бебетата зимата. Ще може ли да ги завивам с одеяло пъхнато в този плик само?

4. Да купувам ли спални чувалчета за отначало, или чак към 3-ия месец? Чувам различни мнения.....

Това е от мен. Затрупах ви с въпроси.... Embarassed Хубава седмица и здрави бебчета и мами.

 

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 13:28 от kassi /patrissia/

# 6
  • София
  • Мнения: 565
 Здравей, Касси! Мога, надявам се, да ти помогна с мнение по втория и третия въпрос. Та значи, за сутиена- обикновено тези, които са за кърмене са по- еластични, но имай предвид, че преди раждането гърдите доста набъбват. Да не говорим, когато дойде кърмата- поне при мен беше така. Затова виж колко е еластичен сутиена, не трябва да ти е съвсем опънат. И определено ще ти трябва в родилното. Аз отидох без сутиен и в един момент, след като родих, гърдите ми започнаха да текат... Ходех с едни мокри петна по нощницата, докато не ми донесоха. Доста е неприятно Mr. Green А като си сложиш сутиенчето и едни подплънки си е друго. Даже ако имаш проблем с изтичането на кърма, има едни контейнерчета, които се слагат в сутиена и тя се събира там. После в къщи можеш да си ги изваряваш и да даваш на децата от събралата се кърма... Друго не се сещам.
 По третия въпрос за спалните комплекти- чаршафът плик не е лошо да е по- голям, съответно и одеалцето, за да могат да се подбождат в леглото, когато бебетата започнат да се въртят и да се отвиват. Аз лично, обаче, започнах да ползвам тези комплекти чак след годинката. Преди това по- удобни ми бяха чувалчета с цип - хем детето си е завито, хем не щъка много- много Grinning
 Много се радвам, че сте добре. Пази се много! Hug
 Аз пък нещо не мога да си направя лентичка за бременността. Когато се опитам да вляза  в съответния сайт ми изключва интернета Thinking
 

# 7
  • Мнения: 1 165
Наде, благодаря ти за съветите! Очевидно ще купя накрая сутиена! като видя размера ... Embarassed Wink

Задължително ли е спалното чувалче на новороденото? Все пак не може отгоре без завивка, нали?  newsm78
Зимни или летни да взема направо, защото някои майчета казаха, че на новородените не им трябва такова чувалче!  Hug
не мога да ти помогна за лентичката, аз съм много зле в това отношение, едвам направих моята.  Embarassed

# 8
  • Мнения: 3 638
Най-накрая намирам време да се разпиша между две кърмения  Grinning
Стискам палци на Лидди, дано всичко мине леко и безпроблемно, че вече нямам търпение да си видя зетьовете  Heart Eyes
      Може ли и аз пак да се вмъкна  Embarassed
     
Цитат
И няколко практически съвета - след раждането ми бяха много удобни едни мрежести гащи за еднократна употреба, които тук ми дадоха в болницата, сигурно могат да се намират по аптеките, много са удобни и меки и държат добре превръзките.
      Аз пък си бях купила от тях и май ползвах само един чифт. На мен ми бяха много големи и поради това неудобни  Sad


Права си, може би за по-дребничките и слабички мами няма да са удобни, но за такива чудовища като мен си бяха направо супер! да кажем, че са за мамите над 85 кг  Flutter

Каси, аз за моите девойки с ъщо не взех спални чувалчета, все големи ми се струваха. За сметка на това ги повивам и доста им се нрави засега, нали са свикнали все натясно, милите  Heart Eyes
Сутиен за кърмене имам - чашка f при нормална c  Shocked, но нещо все ми стяга и особено нощем ми е неудобен. В болницата нямах проблеми с течене на гърдите, тя кърмата идва след няколко дни, а аз на втория ден си бях вкъщи. Засега ми са най-удобни едни ластични бюстиета от микрофибър - не са стегнати и в същото време придържат подплънките, но това си е мое мнение

Засега чао и доскоро! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 847
Ирка, Нели, Фата ЧЕСТИТИ ВИ БЕБЧЕТА! Да са ви живи и здрави, да си ги отгледате с много радост!

Лелеееееее, момичета, аз изчезнах за малко че имахме проблеми с нета и сега се оказа, че си имаме вече 6 бебчета (знаех само за сладурите на Ирка). Много ви се радвам и само по снимките се заглеждам.

Аз съм добре, бебоците също, само че нещо започнаха много да ми отичат краката, ама това да ми е проблема.

Каси, относно сутиените за кърмачки аз си купих от магазина за бременни на Пиротска и Ботев, под колоните. Памучен е и ми е супер удобен, а струва само 10 лв. Нося го вече 3 месеца, дори миналата седмица ходих и си взех още един. Имат и още един модел, около 27 лв., но на мен не ми ставаше формата му, за по-приближени гърди е. Но със сигурност ще ти трябва. Първият път и аз изпаднах в положението на Nadka Sladka.
Относно чувалчетата аз купих чак към 10-я месец, защото Сани чак тогава започна не само да се върти, ами и да шава из цялото креватче.
За количките писах в другата тема.

Чао и цунки на тумбаците.

# 10
  • Мнения: 1 165
Благодаря ви за съветите!!! Ще си купя сутиен като наближи момента, белкем порастнат малко, да му се невиди.  Close Или пък ще изпратя мъжа ми да се лута сам, хехе.  Wink Laughing да видим какво ще ми избере.

# 11
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Каси, за количките писах в другата тема- нали си имам Пег Перего та споделих скромен опит. За сутиена ти препоръчвам да си купиш предварително. Моя го имам от четвъртия месец и все си ми става- памучен е та се разтяга. Не е от тези с капачетата, а обикновен сутиен за бременни. Купих си го от едно магазинче за бременни в Младост 1А- до магазина на Стил 99 за 27лв. Докато бях в родилното поръчах още един на мъжа ми, но нямало същия модел та ми беше взел един в който ми влизаше само едната гърда  Laughing. Та го накарах да го върне. Препоръчвам ти да си вземеш два с теб, че пада голямо мазане с кърма първите дни, а аз като си изпрах в ТК сутиена и после трябваше да си лепя подплънките за зърна с лейкопласт на гърдите. Другото удобно и полезно е подплънките за гърди. Ползвала съм на Авент и на Чико. Чико са по- добри. Ако имаш възможност си купи и мокри кърпички за зърна на Чико- за почистване на гърдите преди кърмене. По- удобно е от това да тичаш до мивката преди всяко кърмене, а и можеш да се почистваш с тях докато малките сучат и им тече от устата. Много са сладки изцапани с мляко до ушите. Моите даже се хилят от кеф  Grinning

За другите неща момичетата са ти писали, а и аз още нямам опит...

Моят проблем е, че Божидар много ми повръща- по няколко пъти след всяко хранене. Такъв стрес ми е, че не смея да го гушна, а само на сестра му се радвам. Педиатрите само ми казват, че е нормално, но аз се притеснявам....

Хайде, момичета, чакам хубави новини за още пухкави бебчета!

# 12
Здравей kassi,
аз също като теб в началото харесах Ария туин, но уви четох много мнения по Интернет че не става за новородени за съжаление седалките не лягат докрай. Аз ще ползвам старата си двойна на Грако Стадиум Дуо която е породени деца и само задната седалка ляга , но отпред може да се сложи столче за кола пак на Грако(нали без друго ще купуваме столче за кола) и така се приспособява за новородени близнаци. Общо взето Грако са по-евтини а по качество не отстъпват на останалите двойни колички според мен.
За сутиените разбрах само едно че ако не ги пробвам не се получава. По време на бременността носех малък сутиен 70B и навсякъде ме съветваха да си приготвя за след раждането 2 номера по-голям. Та имах един 75 D- оказа се огромен, но с два чифта подплънки ставаше временно. После като пробвах се оказа че ми става точно 70 С. Та мисля че трябва да предвидиш сутиен който е същата обиколка като сегашния ти и с чашка само един номер по-голяма.
За завивките останах впечатление че чувалчетата без ръкави са най-удобни. Завивки започнах да използвам чак след годинката. Нали все пише че са опасни да не се увие само в тях бебето и да не може да диша,та аз не смеех да ги използвам в началото.
Другото което се сещам е хе имах силно разранени зърна и след двете раждания и това което ме спаси беше крем Лансинох- който не е нужно да се мие преди кърмене.

# 13
  • Мнения: 1 165
Ирка, мимамини, благодаря ви! Очевидно ще взема сутиен един номер по-голям или 85С. Една приятелка иска да купи спалните чувалчета на бебетата, така че ще ги имаме за зимата. Но може би ще вземем без ръкави. Друга пък иска да им подари олекотени завивки, ами - нека, пък ще видим как ще се  завиваме! Трета иска одеялца от по-големите, и така. Само да сме живи и здрави!
И тук да се похваля,че вече си имаме количка. Капарирахме Макларън Туин техно от мадър Кеър. Много съм щастлива, че най-накрая мирясах. В другата тема за количките съм я описала с подробности. Благодаря ви за безценните съвети!!!

# 14
  • Мнения: 1 165
Момичета, имате поздрави от liddi. От днес е в МД за предродилните изследвания. Добре е. Секциото ще е в сряда сутрин. Ще ви пиша, като имам още новини. Нека и пожелаем сили и късмет!

# 15
  • Мнения: 1 174
Стискам палци на всички,днес ви четох и много се развълнувах,миналата година точно по това време влязох в болницата и няколко дни след това се появиха моите съкровища,знам как се вълнувате и тръпнете в очакване.На всички леко раждане и здрави бебчета! Hug

# 16
  • Мнения: 2 950
Каси, обезателно да пишеш за Лиди!  newsm17 newsm17 newsm17

За въпросите ти: ние имахме чувалче, но не го ползвахме изобщо в началото. Бебетата в началото изобщо не могат да се въртят и най-добре си ги завивай с одеалце, чаршафче или каквото прецениш ти. Когато започна да се върти много Йоана, купихме по-голям чувал за спане и още спи така, само размерите сменяме  smile3521 Много е удобно.

Каси, ти къде обикаляш улиците с контракции?  smile3516 На мен ми позволиха вече да се разхождам в квартала, без да се возя на кола или друг транспорт. Но ми е много трудно, незнам при вас как е.... мен много бързо започва да ме боли коремът  smile3515 Иначе резултатите от прегледа са следните:
бебоците са с главите надолу и лекарят е обнадежден за нормално раждане  newsm17
1 номер е 32 см и 1000 г
2 номер е 33 см и 1050 г
Вече имаме по 1 кг!!!!!  newsm44

Сега през септември пак ще ходя на ФМ и там нещата ще са още по-точни!

# 17
  • Мнения: 1 165
Деси, благодаря за съветите. Засега съм приготвила на бебоците: спални комплекти - чаршафи,  одеялца, и скоро ще имат подаръци спални чувалчета и олекотени завивки. Пък какво ще ползвам, ще видим  Hug.
Ами разхождам се, но не много, ползвам кола за пазар и така. Контракциите намаляха, но пък вече се замислям, защото например най-често корема ми се стяга, когато слизам от колата, или ставам от леглото.  newsm78 Ти пиеш ли Диаспорал/прахчета/?
Радвам се, че сте пораснали! И аз така се вълнувах като станаха по 1кг. Ние вече трябва да сме по 1700 предполагам  newsm78, но ще разбера на 05.09., тогава съм на преглед. Имай предвид, че това че са с главата надолу не означава, че така ще останат до края. При последния преглед, левият бебок се беше обърнал с краката надолу, и по-точно някакси по-полегнал. Уф, как го обясних.  Embarassed

Ще пиша за Лиди веднага, щом тя ми пише. Обещавам!  Hug
Лек ден!

# 18
  • Мнения: 2 950
на мен ми прави впечатление, че коремът ми се стяг, когато лежа и най-вече когато се обръщам от една страна на гръб, та затова се чудя дали са контракции или бебетата просто се наместват. Поне вече не ме боли!  newsm12

Прахчетата не ги пия - продължавам с гинипрал на 12 часа по 1 и 3 пъти по 2 магнезий. На теб тежи ли ти вече шкембето. Аз като се разхождам и като стоя права много започва д аме боли ниско долу от тежестта.  Weary Но поне знам, че те са добре!

Дано така си останат до края!  newsm17 Пък в крайна сметка, важното е да са добре и да се родят здрави. Аз ще изтърпя каквото трябва! smile3521

# 19
  • Мнения: 1 165
Деси, ще търпим и това е. Няма да ни става по-лесно тепърва. Много ми тежи, едвам вървя, кръста ме боли. Да не говорим, че все си търся възможност да поседна. Но най-страшно е в легнало положение, когато се обръщам в леглото. Не знам какво става, но коста отдолу ме боли зверскииии, а също и в ляво и от дясно. Нямам идея какво ще става занапред, като има още да растем. Не знам, може и индивидуално да е, или пък оттова, че са две, защото майките с едно, които съм питала нямат чак такива болки. Иначе съм качила само 9кг., какво правят тези с по 30 отгоре.  newsm78 Кураж, мила!

# 20
Здравейте пак и от мен.
Вчера бях при гинеколога и се оказа че бебе2 се е обърнало с главата нагоре и повече няма да се преобърне защото е почти 3 кg и няма място. За 35 седмица и 5 дни кг са ок. Та сега във понеделник и вторник пак ще съм на преглед и май ще планират секцио за 6.09. Иначе имах планирано секцио за 26.09, ама впредвид че вече отдавна имам разкритие и водите са намалели до долната граница, ще трябва по-скоро да се организира нещо.
Аз отдавна му казвах на гинеколога че датата 26 е нереална, ама той смята че колкото по-късно се родят близнаците толкова по-добре.
Иначе съм вече 16 кг отгоре, но според доктора 6 кг са бебетата, 6 кг двете плаценти + води и т.н. и останалото е водата която моя организъм задържа накрая на бременността.
Или е така с водата или тези 4кг ще си останат след раждането.

DessiJ аз още от 6 месец не мога да лежа настрани- започват страшни болки и контракции, което никога не ми се е случвало при бременност с едно дете. Явно че като легне човек настрани и бебетата не се чувстват комфортно ако са две или повече. Знам ли.......Аз също като теб пия гинипрал само че много по начесто по предписание на гинеколога и магнезий.    от гинипрала обаче имам тахикардия, световъртеж и разстройство- това са основните му странични ефекти. Но реално се смята че само той препазва от това контракциите да преминат от фалшиви във истински и да се увеличава разкритието ако имаш вече такова. Така ч в крайна сметка е полезен навярно.

# 21
  • Мнения: 1 165
Mimamini, ама твоите бебета са много добре на килограми. Браво! Това за близнаци е супер. Ти в коя болница ще раждаш?
   И моят лекар иска да чакаме възможно най-дълго, даже последният път ми спомена за средата на октомври най-рано, когато ще съм в 36-37-а седмица, но ще видим.  Hug
  Ама колко близначета ще си имаме тези дни. Чудесно! Леко раждане!

# 22
  • Мнения: 431
Здравейте бъдещи двойни мамчета!!!
Касси, мила, сега си в 30г.с. и имаш тези болки като си легнала, какво ли ще е в 34-35? Но, няма как. Аз имам същия проблем, дори нямам желание да си лягам, ако можех бих спала на закачалката, ама цък.  И понеже немога да лежа повече от 40тина минути на една страна, като се обръщам си държа шкембето, щото мноооого боли. За лежане по гръб, дума да не става, защото немога да дишам. Абе не ни е лесно Wink, но ще траем и ще стискаме кълки.
Може ли да ми кажете в Бг как се процедира със секциото, т.е. кога се насрочва дата? Тук все още неискат да ми насрочат дата, и другата седмица(дай Боже до тогава да съм 3 в 1) вече май ще им давам зор. Незнам за вас, мили мамчета, но аз имам чувството, че ако си знам датата ще съм маааалко по-спокойна.
Сори, стана малко длъжко Embarassed

# 23
  • Мнения: 3 638
Здравейте коремчета! Пак да ви навестя и аз с моето коремче, дето не иска да се прибира, нося си третото и това си е  Mr. Green
Някой има ли новини от Лидди? Нали уж и бяха насрочили секцио, дано всичко е минало добре.
Иначе за последните седмици напълно ви разбирам, трудно става придвижването, обръщането, всичко... Недай си боже някой обрив, както нас с Ирка ни мъчеше  Sad Аз последните 10 дни почти не можех да ходя от болки в междукрачието, придвижвах се превита на две, облегната на един стол с колела. Мъжът ми се беше уплашил как ще сляза от втория етаж ако тръгна да раждам.
Но стискайте зъбки и кураж! Ако не е наложително не бързайте да раждате, виждам каква е разликата между Джордана, която се роди 3 кг и Мария-Луиза, която е по-мъничка. Въпреки, че и двете не се родиха малки, Джордана е по-спокойна, по-добре суче, по-спокойно бебче е. Мария-Луиза беше по-слабичка особено първите дни, но и досега си остава малко по-капризна. Така че чакането си заслужава, ако питате мен.
Сега зачезвам, че ни чака кърмене и баня  Grinning
 Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 1 165
Някой има ли новини от Лидди? Нали уж и бяха насрочили секцио, дано всичко е минало добре.


Новини от Лидди ще има в сряда, момичета. Дано всичко бъде наред! Стискайте и вие палци!

# 25
  • Мнения: 2 950
Mimamini, само в началото имах кофти усещания от гинипрала - започвах да треперя цялата неудържимо около 1 час след приема. Сега нищо не усещам и се чувствам добре, но го пия през 12 часа.

Каси, и моят лекар така иска - поне да ги докараме до 34 седмица, пък след това всеки ден е подарък!  Praynig А мен също ме боли костта отдолу, но за сега по-малко отколкото с Йоана- С нея много ме болеше - може би сега е по-малко, защото вече съм раждала, а и не е минало много време от първото раждане.  newsm78

mecheto, аз мога да лежа само по гръб, но след 20-та минута започва много да ме боли кръста и гърба. Настрани явно на всички ни е болезнено  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 165
       Момичета, черпя ви виртуално по една торта! Днес ставам на 31-а!!!


             

# 27
  • София
  • Мнения: 1 847
Kassi, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  baloni Tada baloni

Много здраве, късмет и два сладура да те радват!

# 28
  • Мнения: 3 638
Честит Рожден Ден!!!
  smile3525  party023  bigdance2
Нека се сбъднат най-съкровените ти желания!!!

# 29
  • Мнения: 1 165
Благодаря ви много за пожеланията!

# 30
  • Мнения: 2 950
Каси, честит рожден ден на патерица! Желая ти голямо и щастливо семейство и най-вече да сте здрави - другото лесна работа!  smile3525

Аз пък днес ставам на 27 години и аз ви черпя за мое здраве!  smile3510

# 31
  • Мнения: 1 174
Честит рожден ден Dessij!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 847
Деси, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и най-добри пожелания и от нас!

Момичета, вчера бях на преглед. Имам си 1 см. разкритие и две малки слончета - лявото бебе го изкараха 2800, а дясното 3 кг. Те отначалото си вървят едрички, ама чак до 3 кг. не вярвах, че ще го докарам. Надявам се да изчакат още малко, че вкъщи сме в ремонт, а и още почти нищо не съм купила.

 Hug

# 33
  • Мнения: 2 950
Благодаря за пожеланията!  Hug

Танини  #Crazy Това е страхотно - нека растат бебоците! И ти беше с две момчета, нали? И аз като теб!  Laughing А как разбраха за разкритието - прегледаха ли те? Защото аз последния път като бях на лекар, моят лекар не поиска да ме прегледа, защото нали пия гинипрал и магнезий и ми каза, че по-добре да не ме пипа, че понякога проверката води до разширяване. но пък ти май не си пила нищо за задържане?  newsm78 А и си вече 34 седмица - страхотно! Хайде да раждаш, че после как ще ги раждаш тия великани  Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 1 847
Деси, ами прегледаха ме, а и микробиология ми пуснаха, че лекарката ми излиза в отпуск. Иначе не пия нищо, освен витамини и желязо. Обаче да траят още седмица, две, че до никъде не съм стигнала с приготовленията. А тази седмица я дават студена, а аз нищо не мога да обуя освен чехлите, та не знам как ще пазарувам.

# 35
  • Мнения: 50
Момичета, Лидди е родила днес своите момчета!!!

Юнаците са с внушителни размери - 3,250 кг и 50 см - първия и 2,800 кг и 48 см - втория.


От мен честито още веднъж! Да са ти живи и здрави. И много да те слушкат и радват!!!

 smile3525 smile3525 smile3525

# 36
  • Мнения: 1 174
честито и от мен,да са живи и здрави!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 847
Супер, браво на мама Лидди! Да са й живи и здрави юнаците.

# 38
  • Мнения: 431
Честити малчовци на мама Лиди!
Да са  й живи и здрави!  bouquet

# 39
  • Мнения: 431
Деси, Честит Рожден Ден!
Да си жива, здрава и мнооого щастлива и скоро и горда мама на още двама юнака!

# 40
  • Мнения: 431
Танини, много големи са ти мъжете Crazy. Но това е идеално.Постискай ги още 2 седмици.
Нас пък в понеделник ни изкараха по 2,600кг. Малките мишоци неспират да шават и се надявам още 2седмиц да си ги нося. Във вторник ще ми кажат кога ще е секциото Crazy. Доколкото разбрах ще е в 37г.с.. Лелее, незнам какво чакам, още не съм си нагласила багажа за болницата, дано няма изненади Laughing.
Айде, мамчета, кой е сега наред след Лиди???

# 41
  • Мнения: 1 165
Честито на Лидия! Нека малките-големи мъже растат здрави и щастливи! Бързо възстановяване на мама!

Франки ме изпревари с хубавата новина  WinkHug

# 42
  • Мнения: 1 895
Честити рожби на Лиди! Да пораснат големи и здрави мъже!  bouquet

П.П. Някой знае ли как се казват младите господа?

# 43
  • Мнения: 1 165
На мен не ми написа в смс-а! Но утре ще разбера!  Wink

# 44
  • Мнения: 649
Честито на мама Лидия и цялото й семейство! Да растат  бебоците здрави и силни!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 45
  • Мнения: 1 165
                             Хайде още една хубава новина!

    Вчера заедно с liddi в Майчин дом София, i Mimiki роди своите близначета!
                   Господинът е 2630гр., 46см, а госпожицата - 2300гр., 46см.

Да са здрави и щастливи съкровищата на мама Мария! А на нея бързо възстановяване!


п.с. Креми, нали ще оправиш статистиката в другата тема!  Wink Бебчетата ни се увеличиха за един ден с четири!  Hug

# 46
  • Мнения: 1 895
Честито и на Mimiki !!!

Кassi, разбира се, че ще оправя статистиката. Именно за това питам за имената, чакам подробности от някой от вас, който поддържа връзка с майчетата.

# 47
  • Мнения: 1 165
Честито и на Mimiki !!!

Кassi, разбира се, че ще оправя статистиката. Именно за това питам за имената, чакам подробности от някой от вас, който поддържа връзка с майчетата.

Креми, супер си!
Ами не отговарят засега и няма да ги тормозя днес.  Sad

# 48
  • Мнения: 3 638
Честити бебчета на Лидди и на щастливия татко! Леле, колко са големи юнаците, да са им живи и здрави!



Честито и на Мимики за малките госпожица и господин! Нека много да радват мама и тати!

# 49
  • Мнения: 2 950
Еххх, че хубави новини! Да са живи и здрави бебоците и бързо да се прибират в къщи!  Hug

# 50
  • Мнения: 649
Страхотно! Честито и на Мимики! Да са й живи и здрави и нейните дечица!!!  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 069
ЕХАААААААААААААА, Честито на ЛИДИ и МИМИКИ, да са им живи и здрави бебоците и бързо възстановяване!!!!!!!!!!


Здравейте на всички останали, ние трудно стигаме до нет-а, но като ни завърти ежедневието си е направо приключение. На мен кърма така и не ми дойде, т.е. дойде нещо като кърма, ама толкова прозрачно и блудкаво че юнаците 15 минути по-късно реват гладни като вълци. Сега сме изцяло на изкуствено хранене, а моите гърди дори и след изцеждане на всеки 2-3 часа, така и не се напълниха. Явно при мен си е наследствено, аз и баткото не можах да кърмя дълго - само 20 дни. Но тогава поне ми беше хранителна кърмата, а сега тотално не. Кофичка от кисело мляко ако изплакна ще има по-приличен цвят от това което изтичаше от мен. Пък и едвам събирам от двете гърди 30мл. Явно нищо няма да стане за съжаление.

# 52
  • Мнения: 3 638
Къде се губите момичета? Май от бременна темичката се напълни с бебета и всички зачезнахме  Grinning Надявам се всички да сте добре, пък може и до моренцето да сте отскочили    grinning039

Нелка,  радвам се да те чуя!  Hug И колко са ти хубави момченцата, да ги нацелуваш от мен по сладките бузки!  Heart Eyes Heart Eyes Ех, защо съм толкова далече иначе такива хубави близнашки срещи щяхме да си организираме! Жалко, че не успяваш да кърмиш, аз засега държа фронта, макар че се чувствам ужасно слаба, с този кръвоизлив след раждането кръвното ми пада до 90 на 60! Уж гледам да хапвам повечко и желязо пия пък ще видим, само се моля да не ми спре кърмата, защото и умората и стресът са доста  Praynig Добре че си имам още 10 килца запас след раждането  Mr. Green Иначе девойките засега са все още послушнички и не ме мъчат много, даже онзи ден ходихме на разходка за първи път и изпитах на гърба си колко хорско внимание привличат близнаците!  Heart Eyes
Оказа се, че в нашето градче тук тази година са се родили много близнаци и в детска консултация организират среща другия четвъртък. Дано успея да отида, защото е сутринта по време, в което обикновено се кърмиме, но и тук хората са доста студени, така че не очаквам кой знае какво...
Това е от мен засега - приятна и лека седмица на всички!!! Hug

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 18:04 от fata morgana

# 53
  • Мнения: 1 744
Честити бебешорчета на Лидди и Мимики! Да са им живи и здрави и само щастливи моменти в живота им! Бързо възстановяване на мамите!

# 54
  • Мнения: 1 165
Хайде още една хубава новина!  Grinning

Вчера 10.09.2007г. в 20.00ч. мечето стана мама на две сладки меченца!  Laughing

След секцио се появиха Александър /2660гр., 50см./ и Самуил /2000гр., 48см./.

Мила Цвети, желая късмет и щастие на цялото ти семейство! Много целувки от нас за вас!

# 55
  • Мнения: 1 744
 Еее, страхотни новини! Да са й живи и здрави момчетата на Мечето! Мъжката банда май се разраства. Hug

# 56
  • Мнения: 1 895
Честити синове на мечето! Да растат здрави и силни Александър и Самуил!

# 57
  • Мнения: 649
Честити бебенца на Мечето!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 58
  • Мнения: 405
Здравейте,сладурки!
Ето ни и нас отново у дома.Днес ни изписаха и съм много доволна и щастлива.Съжалявам,че нямам време да ви изчета,но исках да знаете че сме добре и за това бързам да ви пиша.Секциото мина идеално и сега се възстановявам.Най-гадничък беше 2-я ден,но вече съм на 6  Laughing
Големите ми мъжаги се казват- СТЕФАН И НИКОЛАЙ.Не го казах веднага,защото до последно имаше колебания Laughing
До сега карахме само на кърма и бях много,много доволна.Засукаха перфектно,даже се научех да ги кърмя едновраменно....страшна картинка сме LaughingДа ама не ..... гърдите ми са празни и много меки и не им стига.Много ми е мъчно,защото полагам невероятни усилия и искам да ги кърмя по дълго. Crying or Very sadСъс сълзи на очи забърках АМ.Наистина ми е мъчно ,но не изцеждам нито капка след кърмене и те плачат след хранене.Напрежение в гърдите не усетих изобщо,а това да ми мокри нощницата....изобщо забравете.Нямам възможност да се ровя в кърмаческия за средство за усилване на кърмата и ще съм ви благодарна ако някои напише нещо по темата.Боже ,толкова се надявах да си кърмя децата....
Огромни благодарности на всички за милите думи и страхотните пожелания!Невероятни сте,трогнхте ме

Честито на всички мами,които са гушнали бебоците си.А на тези които тепърва им предстои леко бременеене и раждане.Стискам палци

# 59
  • Мнения: 1 069
ЛИДИИИИИИИИИИИИ, добре дошла обратно. Не се тормози за кърмата, и аз бях така - много плаках и много се ядосвах ама файда нямаше. Гърдите така и не ми се напълниха, а да не ти казвам че в момента и капка нямам - а ги слагах бебешорите редовно ужким като сучат да стимулират нещо - но УВИ. Аз от баткото си спомням какво значи да чувстваш напрежение от кърма - този път бях много надъхана да ги кърмя но за съжаление няма с какво. Минахме изцяло на АМ. Много е скъпо, но все пак трябва да ядат гладниците.

НИЕ например не можем изобщо да влезнем в режим на хранене. И двамата са още на 8 яденета, а трябва вече да сме на 6 - как става - НЯМАМ ИДЕЯ

# 60
  • Мнения: 1 069
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА МЕЧЕТО - да са й живи и здрави и многооооооооооооооо щастливи. На мама бързо възстановяване.

Каси, къде е раждала мечето???????????

# 61
  • Мнения: 3 638
Честити синове на Мечето! Много радост с малките сладури и бързо възстановяване на мама!!!

Лидди, много се радвам че най-накрая пращаш новини и си добре! Още веднъж комплименти за юнаците, те засега нали са ни първенци по тегло  Grinning
За кърменето не съм експерт, не знам какво да те посъветвам. Мога само да ти кажа какво правих аз - караха ме в началото да ги кърмя на всеки 3 часа и да ги държа по 20 минути да сучат, за да се стимулира кърмата. Ако бебчетата не искат да сучат не знам дали може да се опиташ да се изцеждаш пак на същия интервал  newsm78 Така правят мамите на преждевременно родените бебчета, например. Само тези съвети мога да ти дам, дано са ти от помощ!  Hug
И да ми цункаш зетьовете  Heart Eyes Бързо възстановяване!

# 62
  • Мнения: 1 174
Мамчета,честита радост на всички!  bouquet
За кърменето,има специални чайчета,който уж помагат,в аптеките лактогонен чай,има и чай на HIPP  за кърмачки,повече мляко пийте,а пък то божа работа.И аз не успях да кърмя,бяха изцяло на АМ,давах по 200 лева само за мляко,но да са живи и здрави,справихме се Mr. Green Хранеха 6 пъти още много от рано.Успех на всички Hug

# 63
  • Мнения: 1 165
Liddi, добре дошла отново, но вече в отбора на близнашките мами!  Wink
Радвам се, че сте добре със сладурковците. Много хубави имена имат, и хубави именни дни ще празнувате. Да са ти здрави и послушни. Съжалявам, че нямаш достатъчно кърма, но ще се справите! Liddi, имаш ли новини от другото майче - Мария/ mimiki/?
 


Каси, къде е раждала мечето???????????

Нели, мечето живее в Кипър, там е раждала. Мисля че е станало непланирано, защото ми писа преди два дни, че се надява да издържи още 2 седмици. Дано всичко е наред с нея и бебоците.

# 64
  • Мнения: 2 950
Малеееее, колко много бебета за толкова кратко време. Малко останахме с коремите, а, Каси!???  newsm78

# 65
  • Мнения: 2 950
Каси, вие колко сте големи вече?

И Танини не се е появявала скоро. Ние горе-долу се гоним с вас двете! hahaha

# 66
  • София
  • Мнения: 1 847
Аааааа тук съм. Аз като не се появя няколко дни и като вляза си имаме бебчета Laughing.

Тъкмо си мислех за Мечето, че влиза в деветия месец и днес изненада!

Мечето, ЧЕСТИТИ ТИ МОМЧЕНЦА! Да са ви живи и здрави, много радост да ви носят!

Аз съм добре - или ходя като луда или чистя като луда (нали почнахме ремонт по никое време, та сега остана само чистенето, но до края на седмицата се надявам всичко да блести). Лекарката ми я няма и чак другия четвъртък съм на преглед, тогава влизам в деветия месец и се надявам да устискам до тогава.

Лелееее, гледам преди мен е само Франки, вече почва да ме хваща паниката, честно ви казвам.

Лиди, аз си спомням, че когато ни изписаха със Сани в началото имаше дни, в които нищо не изтичаше и аз така се панирах и започнах да давам АМ - малко трудно ми се нормализира кърмата, после дори минахме само на кърма, но тя пък не искаше да суче, та се цедих, ама това е друга тема. Така че не се отказвай, слагай ги много често, ако трябва през час и най-важното настрой се положително и изобщо не си й помисляй, че няма да имаш кърма. Стискам палци да успееш!

# 67
  • Мнения: 7 640

 


Каси, къде е раждала мечето???????????

Нели, мечето живее в Кипър, там е раждала. Мисля че е станало непланирано, защото ми писа преди два дни, че се надява да издържи още 2 седмици. Дано всичко е наред с нея и бебоците.

А в Кипър newsm78


[/quote]

# 68
  • Мнения: 405
Момичета,благодаря ви за съветите за кърменето.За сега пия чай на ХИП,но дали помага не мога да кажа.Въздържам се от АМ и се надявам да успея да си кърмя децата.Навероятни са,направо нямам думи да изразя щастието си.Нощите са направо кошмарни,но си заслужава.

Kassi,мама Мария /mimiki/ се чувства добре.Виждах я всеки ден,бяхме на един етаж в МД.Малката и чаровна госпожица е добре и е при нея в стаята,а младия господин все още има нужда от време за адаптация.Но ще се оправи скоро,сигурна съм.Имената не мога да ви кажа,че имаха колебания. Laughing

Фата,да ми гледаш снахите,а да зетовете не се съмнявай,че ще си получат целувките Laughing

# 69
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Най- сетне и аз да имам време да се включа.

Честито на всички нови мами. Да са ви живи и здрави рожбите!

Аз от вчера вече съм сама, без помощници. Мама си замина след един месец престой. За това време направо се избихме- то не било лесно да съжителстваш с бабите... Сега Коце иска да викнем и майка му за няколко седмици, но аз съм твърдо против... няма да издържа още една баба! Иначе да си сама не е толкова страшно... стига да заспиват децата, че моите хич не искат да спят. Все още сме изцяло на кърма, даже след хранене изцеждам по 60- 100мл кърма, които си пазя за спешен случай- ако се наложи да оставя децата на някой за известно време. За сметка на това децата толкова много повръщат (имаме гастроезофагиален рефлукс), че ми се иска да минем на Фризовом  Sad Божидар по цял ден не спи от повръщане, само плаче и се мъчи... Давах им оризова каша по 2-3 лъжички преди хранене, леглото им е на 30 градуса, пробвах какво ли не... Сега ни изписаха Mutilium 3х1, та дано това да помогне. Иначе си наддават добре децата, но се счупвам да пера повърнати лигавници и дрехи и да дундуркам кисели бебета. Пробвах да ги кърмя едновременно, но с това повръщане не става... Божидар се отказа сам от храненето в 3 часа, но Божана упорито си хапва на 2 часа (кърмим се на поискване).

Мисля другата седмица да си събера багажа и са си отидем малко на Плевен при мама, че и Коце има 2 седмици отпуска и може да дойде с нас, та ако има Плевенски мами на близнаци може да си чукнем една срещичка в градската градина...

Прегръщам ви всички!

# 70
  • Мнения: 405
ВЧЕРА преди обяд ФРАНКИ РОДИ БЛИЗНАЦИТЕ - 2800 гр. момче Христо и 2650 момиче Елица. Франки се чувства добре, а татко Пламен и батко Вики са на на 7-мото небе от щастие newsm51

# 71
  • Мнения: 1 895
Честито на Франки, да са й живи и здрави Христо и Елица!
Много щастие на пълната им къща!

# 72
  • Мнения: 1 165
Честито на Франки! Нека къщата им бъде изпълнена само с щастие и любов, а малките Христо и Елица да растат здрави и засмени!

# 73
  • Мнения: 3 638
Честито на Франки, на татко Пламен и на баткото!!! Нека Христо и Елица изпълнят с още повече радост къщата им!!!

# 74
  • Мнения: 3 638
Здравейте момичета! Както е тръгнало ще трябва да си отворим темичка за станалите вече мами  Grinning, само бебета валят напоследък!

Ирка, радвам се да те чуя, тъкмо за теб се бях размислила онзи ден  Hug Дано скоро се оправи Божидар с повръщането, не помага ли ако го караш да се оригне от време на време? На нас Джордана една вечер ни извади акълите, повърна и след това много лошо се задави, не можеше да диша, чак на бърза помощ се обадих, много се бяхме уплашили. Тя по принцип много хълца и и все гълта и въздух, докато яде, така че все гледам да я изправям да се оригне от време на време, за да не повръща. Иначе аз ги кърмя заедно седнала по турски с две възглавници в скута до отстрани, така ръцете ми остават свободни като засучат... Не знам дали става много ясно.
За бабите те разбирам напълно. И нашата си тръгна много скоро и май сама се справям по-добре  Flutter

Лидди
, задвам се да те чуя толкова щастлива! Упорставй с кърменето, аз ти стискам тройно палци, нали знаеш  Hug Hug Hug А нощите са наистина вълнуващи  Mr. Green добре че дните са двойно радостни  Flutter

Нелка как сте с твоите юнаци?  Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 2 950
честити нови бебетааааааааааа!!!!!!!!!! Hug Hug Hug Hug Hug Страхотни новини!  Hug

# 76
  • Мнения: 1 069
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, СУПЕР, още една двойна мама - честито на ФРАНКИ да са й живи и здрави бебенцата.

Фата, здравей, аз за съжаление рядко мога да седна пред РС-то. Откакто баткото си е в къщи - при мен е една малка лудница. Нямам време за нищо, аз дори не мога и да се храня - чак като ми се разтреперят ръцете се сещам че нещо трябва да сложа в устата - но като хапна 2-3 хапки и губя апетит.

Момичета, как се справяте с храненето?!? Нашата докторка каза че трябва да им махна нощните хранения - ние сме все още на 8 хранения - т.е. на всеки 3 часа. Любчо яде по 90-100 мл. и понякога иска още, а Стани ми похапва между 60-80 мл. и честичко си оставя 5-10 мл. в шишето. Но са си гладни на всеки 3 часа, че понякога и по-рано. Не пропускат нито едно хранене. Какво да правя?!? Колики ни мъчат като за световно. Ядат едно и също - а единия го мъчи коремчето повече, ака почти на всяко хранене, докато другия мъж - ака 1-2 пъти на ден, даже има дни в които пропуска. Баща им каза че Любче яде за двама, а Стани дриска за двама - направо атракция Simple Smile

Тази нощ се пробвахме с чай и вода да залъжем глада на едното хранене, ама то беше един АД - то не беше рев то не беше чудо - СТЕРЕО РЕВ отвсякъде. Накрая ги гушнах и така заспаха и двамата, ама след 1 час рев - те може и да са се изморили. На всичкото отгоре се събудиха след 1 час и вече нямаше удържане - трябваше да ядат. Направо не знам как ще махаме тези нощни хранения.

Ирка, ФАТА, много ви се радвам че се кърмите. Искренно ви заблазявам за това, честно казано аз бях много надъхана за кърмене, успях да ги сложа и двамата едновременно, ама пусто нищо не дойде мамамамамамама му стара. МНОГО МЕ Е ЯД, адски много плаках за това - ама.... такъв ми бил късмета.

Лиди, пожелавам ти от ВСЕ СЪРЦЕ да можеш да ги кърмиш. СТИСКАМ ПАЛЦИ ДА ТИ СЕ НОРМАЛИЗИРИТ нещата.

ФАТА, няма ли шанс да си дойдеш към БГ скоро време?!? Аз днес си мислех за теб, мислех да те изненадам и да ти звънна да те чуя по телефона, ама правим ремонт и не ми остана време, но другата седмица мисля да те изненадам някой ден Simple Smile А за снахите ще трябва да се бием - щото много станахме на клона - желаещи Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 174
Nelly,мисля,че ви е рано да махате нощните хранения,моето мнение е да не се мъчите взаимно.Моите деца сами спряха да се събуждат и отказаха АМ към края на втория си месец.Успех! Hug

# 78
  • Мнения: 2 950
Аз днес приключих с багажа за родилното - поне с този, който ще ми трябва веднага. После тати ще носи останалите неща! Grinning

Как сте момичета? Мами, като гледам набирате опит - ще има кой да ме съветва като родя двамата разбойници.  Hug

Нели, не бързай с махането на нощното хранене. Йоана се отказа още първия месец, обаче има деца, които се хранят нощем чак до 1 година. Не се притеснявай. А вие освен храненето нощем спите ли? newsm78

# 79
  • Мнения: 3 638
Момичета, днес имам повод да почерпя  Heart Eyes

Джордана и Мариза станаха вече на месец!!!
Как лети времето!!!




ето и няколко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=155818

парола: 1234

Нели не се изоставяй, миличка! Гледай да хапваш, колкото и да ти е напрегнато, че силици ти трябват!!!  Hug За нощното хранене не знам каква е тази педиатърка, но и на мен ми се струва рано да го отказвате. Обикновено казват, че децата сами се отказват, но като станат 4-5 кг, някои дори чак в трети месец, че и след това. Като са гладни как да ги отказваш?! Кажи й на тази лекарка тя да дойде да ги успокоява като реват нощем!  Naughty
И Джордана и Мариза ядат на всеки 3 часа, понякога откарват до 4 (почти никога нощем  Wink) Така че си се будим по два пъти в тъмна доба, за да папкаме  Simple Smile И те са съвсем различни - едната по-спокойна, другата по-нетърпелива и капризна. Едната голяма дрисла, другата голяма пикла  Crazy Слава богу, поне колики не ни мъчат, дано продължаваме така  Praynig
Иначе в БГ не знам кога ще стигна, с две малки деца пътуването не е лесно. Имаш ли Скайп или домашен телефон - прати ми ги на лични и аз ще ти звънна, че иначе с мобилните излиза доста скъпо, а сега средствата ни трябват за други работи  Simple Smile
От мен приятни събота и неделя  Hug

# 80
  • Мнения: 2 950
Честито, Фата!  Hug Наистина как си лети времето. Все едно вчера се оплакваше как не можеш да ходиш и те сърби коремът! newsm78

# 81
  • Мнения: 286
Леле Фата корема ти е бил нечовешки огромен,но и моя беше същия.Много са сладки малките да са ти живи и здрави,Особено тази снимка дето ги храниш и двечките и на мен ми се искаше така но нямах капчица. baby

# 82
  • Мнения: 405
Честит ви първи месец! Да растете все така доволни и послушни за радост на мама и татко.Лелеее ,как лети времето.Наистина ли мина цял месец.Страхотни снимки!  bouquetАз още не мога да се организирам да им кача,но и това ще стане.
Кърменето на две заедно всъщност не се оказа толкова трудно,колкото си мислех,нали така Фата?
За сега устискваме положението с кърменето,пък да видим до кога.През деня са спокойни и мисля че им стига,но в късните следобедни часове е драма.
Нелка,и аз мисля,че е рано да се отказвате от нощното хранене.така ще измъчиш себе си и тях.А заместването на мляко с вода според мен не е добра идея.

Идеята за нова тема на станалите мами е добра.Ако можеш Фата пусни я ти.И ви чакаме с нетърпение останалите да пишете там.Щом спретвате багажа за болницате,ей сега ще мине времето.Ама вие стискайте и небързайте.Нека си пораснат бебоците

# 83
  • Мнения: 1 165
Честит имен ден на всички празнуващи!

И аз празнувам днес и ви черпя виртуално, но от сърце!







Следобед съм на преглед, да си видя мъжлетата и довечера ще докладвам!

# 84
  • Мнения: 1 895
Честит имен ден и от мен на празнуващите!!! Много щастие!!!  bouquet  bouquet

П.П. В съботата ми беше ден да виждам близнашки колички по улиците Laughing Първо една синя триколка със две бубки в  Борисовата градина - едната в розово чувалче, другата в беличко с някакви пъстри цветчета, бяха с баба си (или с бавачка), та не вървеше да питам дали са от Бг-Мамма Grinning После надвечер пред Сити център София един татко самоотвержено буташе двойната количка по улицата. Много ми става мило като виждам двойки бебоци - понякога дори ме наляга носталгия по времето, когато моите бяха съвсем мънички Crazy

# 85
  • Мнения: 1 165
И аз видях близнаци момченца на 10 месеца на откриването на учебната година в италианския лицей. Казваха се Иван-Александър и Константин- Кирил, и спинкаха сладко. Запознах се с таткото и го подложих  на кръстосан разпит, хехе.  Hug Бяха в супер готина синичка количка ABC дизайн.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 263
  Искам да честитя на всички рожденници, именници и най-вече на новите мами   bouquet  bouquet  bouquet
  Толко много ви се радвам и с такава носталгия си спомням времето преди една година. Честно да си призная мисля че почти със сигурност ще се навия на трето бебче някой ден. Така искам пак да гушкам новородено. А и все си мисля че след близнаци, гледането на едно бебче ще е доста по-лесно  Wink
   Може ли да отговоря на някои от въпросчетата на Каси? За сутиена не знам какво да те посъветвам, освен да споделя че аз бях попаднала в същото положение като една друга мама писала вече. Нямах нищо в болницата и постоянно ми протичаха гърдите и нощницата се мокреше. По спешност пратих таткото и ми купи от безшевните бюстиета. Бяха ми много удобни, а и реално дори и тогава когато ми слезе кърмата гърдите нямаше нужда чак пък сутиент да ги придържа. По-важното беше при мен да има къде да закрепя подплънките. Не си спомням кои от тези за еднократна употреба ми бяха по-удобни, защото си купих на Авент за многократна малко след като се прибрах вкъщи.
    За завивките в началото просто ги завивахме с едни малки одеалца, та дори сгънати на две. Почти не шават в началото, а и с много големи завивки ме беше страх да не се задушат и самото бебе се губеше. Виж сега е борба вече да останат завити и се замислям и аз за чувалчета  Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 12 263
    Искам да вдъхна кураж на всички мами, които продължават да се борят с кърменето, а на тези при които не се е получило, важното е че са опитали и са направили всичко възможно   bouquet
    Може ли само да споделя някои нещица които ми направиха впечатление в темичката?
   
Цитат
Ако имаш възможност си купи и мокри кърпички за зърна на Чико- за почистване на гърдите преди кърмене. По- удобно е от това да тичаш до мивката преди всяко кърмене, а и можеш да се почистваш с тях докато малките сучат и им тече от устата..
    Гърдите нямат нужда от никаква по-специална хигиена при кърмене. Ежедневния душ е напълно достатъчен, дори е по-добре да се измиват само с топла вода, а не със сапун. Веднъж дневно става въпрос.  В противен случай има опасност да се изсушат, напукат и да станат рагади. Съществуват близко до зърното, т.нар жлези на Монтгомъри, които създават специален секрет, който овлажнява и омекотява и предпазва от бактерии зърното и го предпазва от изсушаване, желателно е да не се отмива. Също така той има вкус и мирис много близък до околоплодните води, което е познато и ориентиращо за бебчетата.

 
Цитат
irka_s Моят проблем е, че Божидар много ми повръща- по няколко пъти след всяко хранене. Такъв стрес ми е, че не смея да го гушна, а само на сестра му се радвам. Педиатрите само ми казват, че е нормално, но аз се притеснявам....
        Прочетох и за рефлукса и вариантите с оризова каша и специални млека. Колкото и тревожно да е да повръщат, лекарите са прави и наистина отминава. Познавам близнаци колкото нас които имаха същия проблем и сега вече на годинка нямат и помен от това. Може да погледнеш и тази статиика където има интересни неща за рефлукса,съвети за кърменето и  ползата от лечение - Повръщане и рефлукс при кърмено бебе
Цитат
Другото което се сещам е хе имах силно разранени зърна и след двете раждания и това което ме спаси беше крем Лансинох- който не е нужно да се мие преди кърмене.
  Peace
Цитат
Nelly Dieva На мен кърма така и не ми дойде, т.е. дойде нещо като кърма, ама толкова прозрачно и блудкаво че юнаците 15 минути по-късно реват гладни като вълци. Сега сме изцяло на изкуствено хранене, а моите гърди дори и след изцеждане на всеки 2-3 часа, така и не се напълниха. Явно при мен си е наследствено, аз и баткото не можах да кърмя дълго - само 20 дни. Но тогава поне ми беше хранителна кърмата, а сега тотално не. Кофичка от кисело мляко ако изплакна ще има по-приличен цвят от това което изтичаше от мен. Пък и едвам събирам от двете гърди 30мл. Явно нищо няма да стане за съжаление.
     Нели много съжалявам че се е получило отново така. Каква помпа използваше? 30 мл изобщо не са били малко като за начало, особено ако бебчетата сучат постоянно. Аз не можех също почти нищо да изцедя. По принцип кърмените бебета усвояват кърмата до час и определено са по-трудни за гледане донякъде от тези на АМ. А за цвета на кърмата не е трябвало изобщо да се притесняваш. Именно така изглежда кърмата. Разбира се при всяка майка е различна, но най-често е прозрачна със сиво синкав цвят. Не трябва да се очаква да е бяла като при кравето мляко, все пак състава и е доста по-различен и е именно такава. Става въпрос за зрялото мляко. Коластрата е жълтеникава. Освен това ако не си успявала добре да цедиш, не си стигала до задното богато на мазнини мляко. По принцип ако успееш да изцедиш добре, след време се забелязват утаени два слоя - единия е абсолютно прозрачен, както го описваш, а другия мазен.
      Възможно е въпреки че се слагат бебчетата да сучат, ако не захапват правилно гърдата да не стимулират реално потичането на кърма или пък да имат скъсена юздичка на езика, което също е причина за проблеми при кърменето.

# 88
  • Мнения: 1 165
Aila, благодаря ти за отговорите. Ти винаги си на среща, как смогваш, не знам.  Hug
Аз да кажа, че бебетата са добре, доста са пораснали от последния път. Единият е 2100гр, а другият 1900гр.. Днес почвам да пълня 33-а седмица. Иначе болките в костите се засилват трудно подвижна съм, но това е нормално, нали?  newsm78 Засега съм 12кг. отгоре.
С док говорихме за раждането и определено ще е секцио в ТК, най-късно средата на октомври. Започна да ми става напрегнато, но няма начин.  Hug
Хубава седмица на всички от мен!  Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 12 263
  След като заспят малките  Simple Smile
  Браво на младежите, вече може да си отдъхнеш че са достатъчно големи и да се наслаждаваш на почивката преди да се родят, въпреки че ти е доста тежко. После поне няколко месеца може да ти е доста натоварено и никога няма да е вече същото - по-хубаво ще е  Simple Smile
   П.П Ако си свободна може да се видим някой ден  Simple Smile

# 90
  • Мнения: 1 165
     П.П Ако си свободна може да се видим някой ден  Simple Smile

Дааа, казвай кога и къде!

# 91
  • Мнения: 1 895
Като сте се засрещали така по двойки, хайде най-накрая да се организираме за тази прословута близнашка среща на форумните мами! От повече от година се каним да блокираме някой парк с двойни колички и еднакви хлапета Laughing Давайте да измислим нещо до края на месеца, че после като започнат студовете и ще стане немислимо до пролетта!

# 92
  • Мнения: 1 165
Като сте се засрещали така по двойки, хайде най-накрая да се организираме за тази прословута близнашка среща на форумните мами! От повече от година се каним да блокираме някой парк с двойни колички и еднакви хлапета Laughing Давайте да измислим нещо до края на месеца, че после като започнат студовете и ще стане немислимо до пролетта!

А много бременни приемате ли?  Rolling Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 12 263
 Ок но хайде де се пусне отделна темичка и да видим ще успеем ли да се организираме  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 2 950
Здравейте! И аз бях на лекар. Юнаците са по 1300 г и 37 см. И аз трябва да устискам  поне средата на октомври, но иначе ми казаха, че и сега да се родят, ще са здрави. На 24 септември съм на ФМ и тогава съвсем точно ще видим размерите и развитието.

Момичета, на мен много ми се засилиха стяганията - много на често, на 5-10 минути понякога. Но не ме боли  newsm78 Нямам истински контракции, но тези стягания ме притесняват. Лекарите ме успокояват, че е нормално, но моля ви споделете и вие как сте! Praynig

# 95
  • Мнения: 1 165
Деси, браво на юнаците ти! Относно стяганията, аз имам контракции, корема става твърд като камък, но какво да се прави.  newsm78 Пия диаспорал, и слагам пластири на корема против контракции Нитродерм, док ми ги даде внос от Турция/тук ги няма/. И контракциите понамаляха.
Ти къде ще раждаш? Аз в ТК след по-малко от месец.  Hug Дай боже да устискам дотогова.

# 96
  • София
  • Мнения: 12 263
   Тези стягания без болка се водят подготвителни контракции и аз също ги имах доста начесто. Дори като започнах да раждам в началото все още си мислех че са подготвителни, добре че ми изтекоха водите та стана ясно какво е. Малко по-късно вече почна и да ме боли.
    Каси а при кой ще раждаш в ТК, аз също бях там  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1 165
   
    Каси а при кой ще раждаш в ТК, аз също бях там  Simple Smile

Д-р Стаменов, благодарение на когото забременях от ИКСИ процедура. Той следи и бременността ми и е най-страхотния лекар за мен. Но мисля че оперира с Д-р Григорова.

# 98
  • Мнения: 2 950
Аз също съм в ТК и много се надавям да се засечем. Представяш ли си? Кеффф  Hug

Аз ще раждам при д-р Динчо Георгиев. При него родих и Йоана и го обожавам! Превъзходен лекар и човек!

Каси, дай телефонче на лична, че ако ще раждаме заедно, да си звъним! Joy

# 99
  • Мнения: 1 165
Ааа, Деси, ще ти дам телефонче, ама не искам да раждаш с мен, рано ти е. Стискай юнаците още, миличка.  Wink Laughing Аз ще съм третата седмица на октомври наааай-късно.  Hug Иначе ще се радвам да сме заедно, хехе. А пък да не ти казвам  Wink, че засега ще съм с още една близнашка мама в ТК, но тя не пише тук, а в "Зачатие" и също е пациентка на д-р Стаменов.  Grinning

# 100
  • Мнения: 1 069
ЕЕЕЕЕЕЕЕ, Каси, ти си на финала почти. Браво на теб!!!! Ще чакам СМС-че като дойде времето и ще мина да те видя. Ти щеше да ми се обаждаш като идваш към квартала, ама нещо.... стана????? Май валеше дъжд......

# 101
  • Мнения: 1 165
Нели, не съм те забравила. Но бях с такси, което ме чакаше докато бях на ЖК и после трябваше да ида до работата да занеса болничния. Естествено, че ще ти пиша, като родя и ще се радвам да се видим.  Grinning

# 102
  • Мнения: 1 165
Всъщност в ТК съм пак на 02.10. в 14.30, ако ти е удобно може тогава да се видим към 15.00!!!??? Но този път ще ти звънна предния ден, за да няма разминаване.  Hug

# 103
  • Мнения: 2 950
Абе те в ТК тази година не могат да се отърват от близнаци! Joy

# 104
  • София
  • Мнения: 12 263
 Яки глоби за лоши родители
Цитат
Децата с над 5 отсъствия ще бъдат лишавани от детски, както и досега. За останалите надбавките ще се вдигнат от 18 на 30 лв. Масларова обаче категорично отрече вариант, при който детски ще се плащат на всички, независимо от доходите. Сега се дават, ако месечният доход на член от семейството е под 200 лева, а догодина прагът ще е 250 лв.
Ще се вдигнат обаче еднократните помощи за раждане на дете. За първо сумата става 250 лв., вместо 200 лв. За второ се вдига от 200 на 600 лева, а за трето си остава 200 лв.
Екстри обаче ще има за близнаците. Майките им ще получават при раждане 1200 лева. Социалното министерство е предложило и допълнителна месечна помощ за майките на близнаци, но Масларова категорично отказа да съобщи размера й.

# 105
Хайде и в тази тема да се отчета,много съм несериозна в писането,ама пусто време как няма 48часа в едно денонощие че да ми стигнат ooooh!
днес ми направиха серклаж   с пълна упойка-понеже е 2-ра бременост,а само преди 2 годи съм родила и съм с близнаци и........това били достатачни мотиви за серклаж.още незнам пола на бебетата,май едното ще е моми4е,но д-ра не бил сигурен дали са 1-яйчни или 2-яйчни,та сега другото бебе е загадка Crazy

доволна съм от лекъря които ми направи серклажа и се уговорихме и той да ме следи и го ангажирах за раждането( или секцио евентуално),защото моя наблюдаващ гинеколог не изражда. пия центрум-матерна,ходя на работа,после вземам малката от ясла,,готвя и нямам и 5 мин да се сетя че съм бременна.добре че близнаците не ми създават за сега проблеми.И за протокола сега съм 50кг,което прави +2кг за сега.от известно време усещам ритници,никакво пърхане на пеперуди,направо ме ритат Joy
стискам палци на всички и очаквам само добри новини Heart Eyes

# 106
  • Мнения: 431
Здравейте, мили двойни мамчета Hug
Ние от понеделник сме си вкъщи, аз съм бомба, бебчовците само папкат,  нанкат, акат и от време на време плачат. Честно да си кажа, малко ме е трудно да влезя вчас, ама и това ще стане Wink.
Моля опитните мами да изкажат мнение по въпроса с храненето - Кое е по-правилно: Да се хранят на всеки 3 часа или на поискване?
Незнам доколко е правилно, но съм оставила малките да се хранят на поискване, а не на 3 часа както много хора ме съветват. А и като спят немога да ги събудя. Ако случайно успея-сукват няколко пъти и пак заспиват, та невиждам смисъл да си правя децата роботи. Да чукам на дърво, имам кърма, и сме изцяло на нея, дано да е така поне в следващите 6 месеца.
 Маминки, стискайте крачета колкото може повече. Нас до последно ни изкарваха по 2,500кг на узито, а то какво стана, единия 2,665кг, а другия 1,915кг и разликата е очевадна. По-натам ще пусна снимчици. Цунки от нас  bouquet

# 107
  • Мнения: 1 165
Ей, Цвети! Как се радвам, че сте добре. Много оптимистично "звучиш"! Радвам се че имаш кърма и че папкат юнаците. Разкажи повече за секциото и бяха ли в кувиоз бебетата, след като единият се роди по-малък?! Ще чакам с нетърпение снимки! Целувки! Касси

# 108
  • София
  • Мнения: 12 263
   Честито пребиране вкъщи, вярвам че ще се справите с малките  Simple Smile
   За кърменето мен няма нужда да ме питаш. Отговора ми е на поискване задължително. Неслучайно това е една от основните препоръки на СЗО - кърмене на поискване и изключително кърмене, тоест до шестия месец само кърма.  На три часа могат да кърмят много малко майки щастиливки, тоест да кърмят на три часа и да имат достатъчно кърма, защото по този начин не може да се реагира правилно на нуждите на бебетата и често кърмата е недостатъчна. Вариант е доизцеждане след кърмене за да се поддържа изкуствено по- голяма лактация. Определено е по-лесно вместо да се цедиш да се дава на малките да сучат когато са гладни. Какво ли са правили стотици години майките които са нямали часовници, надали са отчитали по слънцето три часа за да нахранят ревящото от глад бебе или пък да го будят защото е време да яде  Simple Smile За близнаци също е ясно че може да се налага да сучат малко по начесто, в крайна сметка не разполагаш с още една гърда която да предложиш ако първата не стигне  Simple Smile При кърмене на поискване, при скок в растежа тоест при нарастнали нужди от мляко на малките лесно нещата се регулират на принципа на търсене и предлагане, като при твърд режим това е невъзможно. И последно след определен период всъщност при кърмене на поискване малките сами си правят режим, но такъв които е най-подходящ за тях.  Все пак и те са хора и могат да огладняват по различно време а и не всеки път са еднакво гладни  Simple Smile В началото трябва да имат минимум 8 кърмения по-често 12 някъде. Просто коремчетата са им малки и не побират много и често огладняват.Кърменето през ноща е от изключително важно значение поне първите месеци за стимулиране на лактацията.

# 109
  • Мнения: 2 950
mecheto, наистина много ни обнадеждаваш и ни радваш.  breastfeeding И аз мисля да ги кърмя на поискване. Дай боже и аз да имам кърма поне до 6-ия месец, когато ще ги захранвам  newsm17
Като се сетя какви усилия съм полагала да будя Йоана на 3 часа да яде, направоооо  smile3511 В крайна сметка тя свикна да яде на 3 часа, но кърмата ми пък намаля. Така че слушай Айла и действай на поискване. Желая ти успех! Но ти май се справяш дота добре!  newsm10

А пък аз вчера както се обяснявах, че не мога да се друсам по софийските улици с кола, така тичахме до Пирогов. Обадиха ни се на обед от яслата, че Йоана си е прищипала пръстите на вратата и много я болят и май са счупени. Та набегом. Само си казах:"Бебоци, спокойно, само вие да не направите някой номер, че кака ви има нужда от мен!" и действай. Но тя се държа смело. Купихме една близалка, която тя стискаше през цялото време и минахме през лекари, рентген и т.н. Слава Богу няма нищо счупено! Само има отоци по пръстите, но и те ще отминат за няколко дни! Общо взето - у нас е весело!  smile3521 Представям си сега какво ни чака след раждането на бебоците!  smile3503

# 110
  • Мнения: 431
Зравейте маминки Hug.
Айла, абсолютно съм съгласна с теб. Единственото, което е чудех е, че следобедно време се случва да спят и по 4 часа и незнаех дали да ги будя. Даже гърдите ги усещам да натежават. А най-големият ужас е сутринта от 7-8часа до към 2-3следобед, реват на половин-един час и като ги сложа да сучкат и пак се оспиват и така. Нощно време докато нахраня единия и го сложа да спи се буди другия за папкане и така се завърта колелото. Още обаче немога да се науча да ги слагам заедно.
И ако позволите нека да се похваля- снощи се справих сама с къпането, ми то не било голяма философия. Трябва да свикам, защото на милото му дадоха само 5дена почивни и после пак самичка Sad.
Касинка, секциото мина идеално, не беще планувано. Просто сутринта видях, че имам кръв на бельото, отидох при доки, оказа се, че имам  и разкритие и следобед в 16h отидох в болницата и в 20h вече бяхме 4ма  Laughing. Първите 2 дни много ме болеше кръста и гърба, но това може би е от тежестта от последните месеци. Бебетата бяха в кувиоз, но само 1 ден, а жълтеницата не сме и разбрали кога са я изкарали. Сега нямам търпение да отидем в сряда при педито и да видя колко са наддали.
Може би ми е от зодията- тъпо и упорито Crazy Crazy Crazy, но съм си рещила,че децата докато мога ще ги кърмя, пък спането.... догодина Laughing

# 111
  • Мнения: 1 069
Деска, не ти завиждам, моя батко е по-голям от Йоанка с 1 година, но екшъна в къщи е пълен. Направо лудвам, а таткото още само една седмица си е в къщи и после оставам самичка - не знам как ще се справям. Баткото просто е едно голямо бебе - а на всичкото отгоре от вчера групата му е под карантина заради Варицела - направо лудница

# 112
  • Мнения: 431
Имам питанка към мамите:
Задължително ли трябва докато кърмя да нося сутиен newsm78?

# 113
  • Мнения: 2 950
Нели, как ще се оправяш с тримата?  #Crazy Той не е ли карал варицела? Или дори да я е карал, може ли да я пренесе?  newsm78

Мече, аз не носех, защото ми беше ужасно неудобно, но иначе се препоръчва.

# 114
  • Мнения: 1 069
Нели, как ще се оправяш с тримата?  #Crazy Той не е ли карал варицела? Или дори да я е карал, може ли да я пренесе?  newsm78


Не, за съжаление - не сме карали варицела. Не знам как ще се оправя - ако се обрине - тогава ще го мисля.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 263
   За сутиен и аз не съм носила, само безшевно бюстие в началото заради подплънките. Адски ми е неудобно със сутиен, а и неговата функция е да поддържа гърдите, моите са толкова малки че няма такава необходимост  Simple Smile Ако ще носиш е задължително да не стяга и притиска, защото може да доведе до задържане на мляко и запушвания.
   По принцип може да се притесняваш от кърмаче което постоянно спи и е вяло и отпуснато, отколкото такова което постоянно се буди и иска да хапва - това е нормално поведение. Веднъж пауза от четири часа е съвсем в реда на нещата и изобщо няма нужда да ги будиш, виж ако забележиш  други тревожни признаци като сънливост, отпуснатост и т.н тогава е нужна консултация с лекар, но това е при тежка жълтеница каквото сподели че вие изобщо не сте усетили и ние бяхме така. Ще е добре да свикнеш да ги кърмиш заедно, аз успях чак към втория месец, определено е улеснение. Нощем като се събудеше едната будех и другата за да приключа поне за час, два и с двете, а не малко след първата да се събуди и другата. Постепенно стават все по-добри в сученето и започват по-бързо да хапват и по-нарядко, което не означава че не може и често да продължават да искат да са на гърдата на мама за успокоение  Simple Smile Много се радвам на желанието ти да кърмиш, това е най-важното за успеха.
    Дано да ви се размине Нели варицелата, стискам палци. Представям си какво е и с още едно дете вкъщи.
    За къпането нашия татко беше също само две седмици в отпуска, първата докато бяхме в болницата втората вкъщи, но след работа си ги къпе той от както са родени  Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 12 263
   Нещо от пресата за тези които ще раждат в ТК  Simple Smile
   
Цитат
Столична община дари 5 кувьоза последна дума на техниката на Първа АГ болница "Света София". Апаратурата струва 800 000 лева

# 117
  • Мнения: 2 950
Уаууу, супер! Дано не се налага да се ползват от бебоците, но новината е много хубава! baby_neutral

# 118
  • Мнения: 3 638
Мече, честито завръщане вкъщи! Много радостни дни ти пожелавам с твоите малки мъже!  Hug И успешно кърмене, опитвай се да се научиш да ги кърмиш заедно, ако можеш, аз усвоих "трика" още след 5-6 дни и ми е от огромна помощ! А девойчиците ми засега се будят почти винаги да папкат заедно и това много улеснява нещата, ако не се събудят заедно като се събуди едната гледам да събудя и другата  Simple Smile
Сутиен и аз не мога да нося, уж имам специален за кърмачки, но ми е неудобен и той и всякакъв друг. И аз съм на безшевно бюстие, макар че бюстът ми в момента е огромен, но от сутиените постоянно получавам буци, дори и като не са стегнати.

Нелка, и аз стискам палци да не се изринете. Пък ти си мъжка мама, ще се справиш с всичките малчовци!  Heart Eyes

А на бременните мами пожелания да си къткате коремчетата още дълго!!!! Hug

# 119
  • Мнения: 1 165
Някой има ли новини от tanini?  Simple Smile  Няма я от няколко дни, а имаше и разкритие.  newsm78 Дано всичко е наред с нея  и бебоците.

# 120
  • Мнения: 2 950
Някой има ли новини от tanini?  Simple Smile  Няма я от няколко дни, а имаше и разкритие.  newsm78 Дано всичко е наред с нея  и бебоците.

И аз това си мисля от вчера! Каси, мислех си, че ти ще знаеш нещо! newsm78 Сигурно вече е родила. Тя още в четвъртък каза, че й е паднала тапата! Може би вече гушка бебоците  Praynig

# 121
  • Мнения: 2 950
Аз днес бях на ФМ. Хем съм много щастлива, че бебетата се развиват отлично и всичко им е наред, хем се шокирах от размерите им! Първият е 1700 г, а вторият - 1900 г. Лекарят каза, че главите им са доста големи, което него го радва, защото се развиват много добре, но каза честито на майката, която ще ги ражда! Хи-хи  hahaha

# 122
  • Мнения: 3 638
Аз днес бях на ФМ. Хем съм много щастлива, че бебетата се развиват отлично и всичко им е наред, хем се шокирах от размерите им! Първият е 1700 г, а вторият - 1900 г. Лекарят каза, че главите им са доста големи, което него го радва, защото се развиват много добре, но каза честито на майката, която ще ги ражда! Хи-хи  hahaha

Браво, браво, само така  Hug Къткайте си коремчетата и почивайте повечко и само така да растат бебоците!

Момичета, реших най-накрая да отворя нова темичка за вече небременните мами  Flutter Аз поне разбира се, ще продължавам да ви следя и тук, така че внимавайте  Naughty

Ето и линк към темичката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226086.0

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 21:39 от fata morgana

# 123
  • Мнения: 1 895
Преди малко ми се стори,че видях tanini да чете във форума, което ме навежда на мисълта,че не е родила още  Laughing

# 124
  • Мнения: 7 640
Аз днес бях на ФМ. Хем съм много щастлива, че бебетата се развиват отлично и всичко им е наред, хем се шокирах от размерите им! Първият е 1700 г, а вторият - 1900 г. Лекарят каза, че главите им са доста големи, което него го радва, защото се развиват много добре, но каза честито на майката, която ще ги ражда! Хи-хи  hahaha

съвсем са си добре децата, какво те тормози newsm78

# 125
  • Мнения: 2 950
Аз днес бях на ФМ. Хем съм много щастлива, че бебетата се развиват отлично и всичко им е наред, хем се шокирах от размерите им! Първият е 1700 г, а вторият - 1900 г. Лекарят каза, че главите им са доста големи, което него го радва, защото се развиват много добре, но каза честито на майката, която ще ги ражда! Хи-хи  hahaha

съвсем са си добре децата, какво те тормози newsm78

Не са ли много големи за 31-а седмица?  newsm78 По книгата, която имам за бременност с едно бебе, в тази седмица то трябва да е около 1300 г, а моите хем са двама, хем доста по-големи! newsm78 Но пък се радвам, защото ако тръгнат по-рано, ще са по-здрави, нали така?

# 126
  • Мнения: 7 640


Не са ли много големи за 31-а седмица?  newsm78 По книгата, която имам за бременност с едно бебе, в тази седмица то трябва да е около 1300 г, а моите хем са двама, хем доста по-големи! newsm78 Но пък се радвам, защото ако тръгнат по-рано, ще са по-здрави, нали така?

Не са големи за 31, нормални са Hug Отделно, че имаш вече едно дете, пък и ехо-измерманията не са самата точност Wink, макар че при моите разликата беше 50 грДано не тръгнат по-рано от 34-36, че това за по-здравите не е точно така- близнаците са по-адаптивни в сравнение с бебета от едноплодна бременност, но пак имат проблемите на недоносените.

# 127
  • Мнения: 2 950
Ами отидох на възможно най-точния видеозон, пък не знам...  newsm78

А иначе ще стискам краката поне до 34-а, че да са добре юнаците! Hug

# 128
  • София
  • Мнения: 1 847
Здравейте, момичета!

Още сме  в 3 в 1. В петък ме приеха в Тина Киркова, уж съм щяла да раждам, нали имах 4 см. разкритие, нямах контракции и не знам защо решиха така. Днес ме изписаха, като видяха, че няма промяна. Малко се поизнервих в болницата, та дори и вчера бях вдигнала кръвно.
Иначе с бебоците всичко е наред, днес ни гледаха на триизмерен ехограф, бебетата са 3300 кг. първото и 3000 кг. второто  newsm78. Вече се чудя дали е възможно, и докога ще чакат та не излизат? Второто бебче още е седалищно, но ми казаха, че няма проблем да родя нормално.

Креми, това в понеделник не съм била аз, а една малка, четиригодишна хакерка. Не знам какво ще я правя.

 Hug от нас

# 129
  • Мнения: 2 950
Танини, милата, жал ми е за теб! Аз ако съм, ще се запъна там да ги вадят! newsm78
Ако искаш да ти дам телефона си на лична да ми пуснеш един смс, като родиш, че всички тук се вълнуваме за теб! Praynig

# 130
  • София
  • Мнения: 1 847
Деси, веднага си записвам телефона ти. Всъщност нямам нищо напротив да чакам бебоците да тръгнат сами,  при близнаци не може да се предизвика раждане, а разкритието ми е от тежестта, не от друго. А в болницата беше много изнервящо в патологията и ако не ме бяха изписали сигурно щях сама да си тръгна, сега съм по-спокойна. Иначе се чувствам добре, само краката много ми отичат, направо едва ходя заради тях, не толкова че ми е тежко, имам чувството, че кожата ще ми ще се цепне.

Живот и здраве да родя веднага ще се обадя.

# 131
  • Мнения: 3 638
Защо при близнаците да не може да се предизвиква раждане ?  newsm78  Аз нали така родих, ако не греша  Party

Танини, в първите дни след раждането свалих веднага 17 кг, сигурно поне 5 бяха от краката, в един момент ми се стори, че имам страшно слаби крака  Flutter Е, сега имам още около 8 за сваляне, но това е друг въпрос, пък и нали коремът ми още като бременна в 3-4-и месец  Wink Гледай да избуташ поне до 37 седмици като си тръгнала, че времето в коремчето на мама е незаменимо  Hug
И поздрави на малката хакерка  Heart Eyes

# 132
  • София
  • Мнения: 1 847
Фата, ами аз точно за теб си мислех, ама всички лекари ми казаха, че не се предизвиквало раждане при близнаци, освен ако не се наложи нещо, знам ли и аз. То и аз не исках де.
И аз засега съм +25 кг и май наистина са по краката и корема  Laughing

# 133
  • Мнения: 3 638
Фата, ами аз точно за теб си мислех, ама всички лекари ми казаха, че не се предизвиквало раждане при близнаци, освен ако не се наложи нещо, знам ли и аз. То и аз не исках де.

Чудно защо, може би не рискуват, тук все пак болниците са много по-модерни, раждането протича по съвсем друг начин. Може би и защото могат да се проточат нещата като при мен, а нали в България всеки си се уговаря с лекар, никой няма да седи да те следи 2 дни...

Както и да е с близнаци е трудно да преносиш, така че почивай си за последно и поспивай повече докато можеш  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 2 950
Странно. Миналата седмица моя позната ми каза, че са й предизвикали раждането, защото са оставали само 10 дни до термин, а близнаците не са искали да излизат! newsm78 Нищо де, ти слушай лекарите и си кътай коремчето Hug

# 135
  • Мнения: 7 640
fata, какво направиха за предизвикване на раждането по-точно?

# 136
  • Мнения: 3 638
Моето дълго проточило се раждане вече го бях описала в една темичка, копирам частта за предизвикването:

Постъпих в болницата сутринта и започнаха да ми слагат вагинално таблетки за отпускане на матката (малко неприятно като процедура) и след няколко часа имах контракции, но всичко си стоеше стегнато и без разкритие. Повториха процедурата с хапчетата 3-4 пъти и казаха, че за деня не може да се слагат повече таблетки и ще трябва да продължим утре. Продължих да имам контракции до вечерта и след това всичко спря напълно и си спах цялата нощ. На сутринта започнаха отново с таблетките, контракциите се увеличиха и най-накрая матката ми започна да се отпуска, казаха ми, че е толкова голяма, че не успява да се свива достатъчно при контракциите. Въпреки това си беше доста болезнено, пък и вече втори ден. На обед спукаха водите на Джордана и в 16 часа следобед имах 4 см разкритие и си беше малък празник за всички. Сложиха ми система за предизвикване на контракциите и започнах вече наистина малко да се мъча, а и вече ми беше почти писнало - в другите стаи си раждаха през цялото време, а аз си стоях от 2 дни без никакъв резултат. Най-накрая към 20 часа се оказа, че имам пълно разкритие и ми казаха че когато започна на чувствам напъни ще започнем с раждането. След малко казах, че съм готова и дойдоха гинеколожката и две акушерки - така за 10 минути се родиха Джордана и Мариза.

Ами това беше, малко дълго се проточи, но аз все се шегувам, че като са две дами то трябваше да ги чакаме поне 2 дни  Flutter

# 137
  • Мнения: 7 640
ааа, слагали са ти само простагландиния контракции си си имала. Помня, че някъде нещо беше писала, ама ми се губят подробностите.

И каква беше ползата от стимулацията-примък-отмък две денонощия. Е, родила си вагинално, но си имала късмет, че тоновете са били добри и не е имало фетално страдание.
В БГ нещата се решават радикално в такива случаи. Laughing За добро или лошо, разбира се.

# 138
  • Мнения: 1 165
Пиша и тук за репортажа утре 28.09. петък в сутрешния блок на канал 1.

Та така - между 7.30 и 8.00 ще се излъчи репортаж за близнаците и проблемите. Главен герой в него е nadiaeuro, на която сърдечно благодаря, че се съгласи да отдели време, за да разкаже за одисеите на близнашките майки. 

# 139
  • Мнения: 3 638
ааа, слагали са ти само простагландиния контракции си си имала. Помня, че някъде нещо беше писала, ама ми се губят подробностите.

И каква беше ползата от стимулацията-примък-отмък две денонощия. Е, родила си вагинално, но си имала късмет, че тоновете са били добри и не е имало фетално страдание.
В БГ нещата се решават радикално в такива случаи. Laughing За добро или лошо, разбира се.


Малко късно отговарям, но ми се искаше да уточня все пак. Контракции нямах никакви, нито в деня, когато ме приеха в болницата, нито през предишните дни съм имала. Нямах дори скъсяване на шийката на матката, нищо. Сега си погледнах болничното досие - слагали са ми таблетки Простин, а след като спукаха водите са ми слагали система Синтосинон за контракциите.
Ползата ми беше, че исках да родя натурално, не знам защо ме беше повече страх от секцио. А и тук предпочитат нещата да стават нормално и може би заради това ми предложиха предизвикване на раждането, а не секцио. Разбира се, помагаше и факта, че бебетата бяха разположени главично. За тоновете си права, наистина бяха добри и почти през цялото време бях вързана на апарат с 3 сензора, който следеше тоновете на бебетата и контракциите.
И слава богу, че не се наложи "радикална" реакция   Simple Smile

# 140
  • Мнения: 2 950
Каси, къде си????? newsm78

# 141
  • Мнения: 2 950
Току що се връщам от женската консултация. Мъжете са вече по 2 кг! #Crazy Много ме боли коремът под пъпа, лекарят каза, че много тежат бебетата и затова - да не се притеснявам. Даде ми някакви свещички. Някоя от вас ползвала ли е Hotemini или нещо от сорта  newsm78 Аз днес ще звънна да питам и моя лекар, но ще съм благодарна и на вас, ако споделите опит!  newsm10

# 142
  • Мнения: 1 165
Ето ме. И аз да се отчета. Моите мъже вече са средно по 2350, сега пък са почти еднакви newsm78. Добре са, а на мама вече много и тежи. Иначе днес ходих на среща с анестезиолога д-р Игов, страхотен е. Правихме тестове за упойката, кръв и урина, взех си направление за раждане и обменната карта, болничния 45 дни преди термина и сега само чакам денят!!! И почна да ме хваща шубетоооо. Защото малко ми остана.  Grinning
Деси, нямам идея за това лекарство. Питай док. Стикам палци да устискаш! Аз от утре почвам 35-а седмица, не мога да повярвам как мина времето последните седмици.  Rolling Eyes
Това е от мен. До скоро!

# 143
  • Мнения: 2 950
Браво, Каси! Вече си готова за голямата среща! Joy

Вчера звъннах на моя лекар и той ми каза да не слагам тези свещички. Върна ми пак гинипрала, че коремът пак започна много често да се стяга. И в ЖК, и моят лекар ми казаха да устискам до 34 седмица и после каквото ще да става... Praynig Аз като знам вече какво е раждане, не се страхувам, напротив - чакам с нетърпение да мине 34 седмица и да се видя вече с мъжете! Grinning

Ама като гледам моите мъже май доста едри вървят  newsm78

# 144
  • Мнения: 1 069
Деска, душа, не се стряскай от думите ми - но и ти си едричка - нормално е да вървят голями мъжете - пък и по-добре. Аз като те видях направо се стресирах - ти си изглеждаш като бременна с близнаци  Joy Ето ти една моя последна снимка от 10 август:



Да си жива и здрава - ще си ги родиш големички и ще си ги отгледаш. Все пак знаеш как изглежда новородено. Имаш кака.

Аз като видях Любчо като се прибрахме в къщи направо ми се доплака. Той се роди 2500, и го изписаха 2300 - направо мръвче. Докато Стани си изглеждаше добре, все пак 500гр се усещат срашно много - особенно като имаш база за сравнение, а пък Влади ми изглеждаше великан в сравнение с бебетата, а все си мислех че имам дребничко детенце.

А иначе погачката мина добре, добре че бяха бабите щото Стани и Любчи се съдраха да реват. Те по принцип са ревливи, но поне имаше две баби да дундуркат. Иначе бяхме само 9 жени с мен, защото кухнята ми е малка и нямаше място за повече. Аз си направих сама погачката и стана много хубава. Събрахме подаръци. Абе да мине адета - това беше зора. Ето една снимка от нея:



Другите снимки са в сайта ми - там можете да видите снимките и от Близнашката среща. Аз сложих и на Надето снимките, че моите бяха само 5 и то не много хубави.

Фата, не съм от Перник, ама така ми дойде на ръцете да напиша. Наполовина съм от ВеликоТърновския край. Баща ми е от едно село от Еленския балкан и много обичам да си ходя натам. Страхотен край

# 145
  • Мнения: 1 165
Нели, направила си страхотна питка, браво на теб. Мнооого хубава снимка имате тримата. Вчера не ти се обадих, защото д-р Стаменов ме изстреля към ТК спешно, защото д-р Игов излизаше в отпуск. Та днес няма да ходя, вчера свърших цялата работа и приключих с посещенията при д-р Гергов. Той пък взе, че се изказа, че ми било рано да раждам след две седмици newsm78. Поздрави от мен, и ще се радвам да се видим, като родя.  Hug

# 146
  • Мнения: 1 069
Каси, не се притеснявай - Гергов понякога обича да се изказва така. А пък щом Стаменов е преценил - значи всичко е ОК. В крайна сметка Гергов не ти е следил бременността.

Аз вчера бях по лекари, че баткото ми се обрина с Варицела и се видяхме в приключение. Сега съм го пратила при баба му, защото малките не са на кърма и има опасност за тях.

# 147
  • Мнения: 2 950
Нели, аз съм си едра по природа. С Йоана качих 35 кг  #Crazy, от които успях да сваля само 15 до следващото забременяване. И сега близнаците...  Joy Нормално е да се стреснеш! Hug Аз пък не мога да си представя ти как си успяла да износис близнаците с твоите размери - ти си като тийнейджърка! Hug

# 148
  • Мнения: 2 950
Нели, забравих да ти кажа, че на срещата на близнаците една мама ми каза, че изобщо не ми е голям коремът! Тя била много по-голяма в началото на 8-ия месец! Явно всеки е свикнал с различни размери  Joy Joy Joy

# 149
  • Мнения: 1 069
ОООООООО, Деска, мерси за комплимента - хихиххи, тинейджърка - ехххххххх кефффффффф

И аз с Влади качих 30кг, но сега с близнаците качих 25. На мен също ми казваха че ми бил малък корема, и т.н. ама виждаш че това не е от значение. Момчетата се родиха нормални, въпреки че ги заведоха като недоносени. Даже в епикризата им при изписването видях че са ги записали "Морфологично незряло новородено". А според мен си бяха екстра. Че Стани се роди 3050гр, има майки с едно не могат да постигнат тези размери....... Не знам лекарите как определят кое е доносено и кое не. Виж за Любчо мога да кажа че беше малък, защото все пак 2500гр наистина си е мръвче, но сега пък е само със 100гр по-малък от брат си. Даже си мисля че ако продължава да папка ще стане и по-голям от Стани

# 150
  • Мнения: 2 950
Нели, защо неденосени? newsm78 Ти май си беше доста седмици? newsm78 А държаха ли ги в кувьози?

Аз вчера пак имах контракции на 10-15 минути. Лекарят ми ми върна гинипрала пак на максимална доза и каза да лежа! Sick Пак се затварям в къщи. Той иска да мина 34-а седмица и тогава можело да се раждат.

# 151
  • Мнения: 1 069
Нели, защо неденосени? newsm78 Ти май си беше доста седмици? newsm78 А държаха ли ги в кувьози?

Аз вчера пак имах контракции на 10-15 минути. Лекарят ми ми върна гинипрала пак на максимална доза и каза да лежа! Sick Пак се затварям в къщи. Той иска да мина 34-а седмица и тогава можело да се раждат.

Ми да, така е, родих ги в 37г.с. Стани 3000гр и 49см, а Любчо 2500гр и 48см. Не са седяли в кувьози, но бяха на системи - Стани 2 дни, а Любчи 1 ден, на 3-тия ми ги дадоха. Бяха на системи защото докато съм била в реанимацията те не са могли да засучат млякото, и понеже трябвало да се хранят за това бяха на системи, а Стани остана на системи 2 дни, защото повръщал млякото. После започнах в часовете за кърмене да се мъча да ги кърмя и давах добавката, която ми даваха, защото не ми стигаше времето за кърмене - там дават само 30 минутки, но за близнаци не дават 1 час  #Cussing out

Не знам защо така ги водят - но нали ти казвам, видях го в епикризата като ни изписваха.

# 152
  • Мнения: 2 950
Как така ти дават 30 мин за кърмене? Аз като раждах, Йоана си беше при мен през цялото време. Даваах я само през нощта за няколко часа?!!! newsm78

# 153
  • Мнения: 173
Здравейте мамчета,бъдещи и настоящи...! Hug

Вчера бяхме на фетална морфология и доктора каза,че ще си имаме момиченца.Всичко е наред,едната госпожица е малко ниско и трябва да се пазим,но иначе всичко е наред Hug Hug Hug

Каза само ,че едното бебе е с няколко дни(около седмица) по-малко от другото,но мисля че е нормално...какво ще кажете? Simple Smile

# 154
  • Мнения: 2 950
Разбира се, че е нормално! Браво на вас! Hug При кого ходихте на ФМ?

# 155
  • Мнения: 3 638
Деси, Каси, къде сте? Съвсем изчезнахте  Simple Smile Дайте новини да не ви мислим, предполагам, че вече ви е трудно да се дотърколите до компютъра, а и седенето си става живо изпитание  Joy

Прегръдки от нас и погалете коремчетата  Heart Eyes

# 156
  • Мнения: 1 165
Здравейте. Аз съм на линия. След броени дни ще раждам. Добре съм, е, вярно тежко ми е, и болките са доста силни, но иначе съм ок. В нас тече довършителен ремонт, пада голямо подреждане и чистене, а аз само нареждам  Grinning и мааалко помагам.  Hug

И аз се питах къде е Деси? Дано всичко е ок. Поздрави от мен, все още 3 в 1.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 847
Нели, и моите ги водиха недоносени въпреки че се родиха 3450 и 3050 кг. Обяснението беше, че са се родили в 37 г.с. , било преди термин  newsm78. Още не мога да го проумея, но да са живи и здрави!
Деси, дават ти 30 минути за кърмене, ако бебетата са в интензивното на втория етаж и ти ходиш в определените часове, ако са при теб можеш да ги кърмиш колкото поискаш  Wink

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 311
Понеже kassi си е запълнила кутията, а исках да я попитам нещо се осмелявам да я попитам нещчко тук! Дано не ми се сърдите!  Hug

Здравей kassi, търсих в форумите за Нитродерм, но открих само твоята публикация! И аз се снабдих с 2 лепенки от доктор, но се двоумя дали да ги ползвам, дали не са много силни и къде точно да си ги слагам? Освен това какви странични ефекти имало - казаха ми че много боляло глава  newsm78

Ще съм ти много благодарна ако споделиш твоя опит  Hug

# 159
  • София
  • Мнения: 12 263
     Рибче, Каси роди преди няколко дни и сигурно скоро няма да може да ти отговори  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 165
Здравей, рибче! Понеже ме питаш тук, тук и ще ти отговоря  Wink. малко късничко, но онзи ден се прибрахме от болницата. Пластирите ги слагах встрани от пъпа, като редувах от ляво  и от дясно. При мен нямаше нищо неприятно или странични ефекти. Една приятелка обаче се оплакваше от главоболие. Желая ти лека бременност!

# 161
  • Мнения: 450
Питам се, защо така изостана тази темичка?
Не вярвам само аз да съм останала от бременните мами Grinning
иле ще е най- добре да си отворим вече нова - 3-та част?

# 162
  • Мнения: 2 950
Аз също съм все още към бременните, но мамите, с които подхванахме тази тема, вече родиха и ги намирам в другата. newsm78

# 163
  • Мнения: 1 069
Деско, още ли си тук?????????? АЗ чакам вече СМС, даже вчера мислех да ти звънна да те проверя - ХАЙДЕ - ВРЕМЕ Е - СТИСКАМ ПАЛЦИ от 1 седмица вече   bouquet

# 164
  • Мнения: 2 950
Еххххх, Нели! Hug Благодаря за загрижеността. Ако не родя до тогава, спирам гинипрала на 17-ти и оттам вече можеш да стискаш всички палци, които имаш! Joy Моят лекар май се олива с грижите, а? Много иска да изкарам и 38-а седмица, за да е сигурен, че ще стоим няколко дни без системи и кувьози, и ще ни изрита към къщи! Praynig

А иначе и аз чакам с нетърпение! Знам, че много ще боли, но вече си мечтая за тези болки, защото след тях ще си гушкам мъжете и ще ми е гот на олекналия корем. baby_neutral baby_neutral

# 165
  • Мнения: 3 638
Браво Деска, ти наистина устиска  Hug Как върви обрива, дано не те мъчи  Praynig Иначе и аз ти стискам палци, а за болките не се тревожи, на теб ти е и второ раждане, така че всичко ще мине по-леко. Аз през цялото време като започнах да раждам все чаках ужасните болки, а те така и не дойдоха  Simple Smile Сега като се замисля по-гадни бяха контракциите от самото раждане, а олекналото коремче е наистина манна небесна  Whistling
Момчетата как са разположени, с главичките надолу ли?

# 166
  • Мнения: 2 950
И аз чак не мога да повярвам, че устисках, да ти кажа! newsm78
Обривът го няма от вчера насам... сърби ме целият корем в рамките на нормалното... може да е било нещо от дрехите и да съм се объркала. newsm78

Бебетата са с главите надолу, дори левият вече се бил центрирал за излизане. Наместил се е нашичкия... само чака сигнала за старт. Joy

Фата, да те питам нещо. Аз вече съм толкова обездвижена и така ме боли всичко, че едвам отивам до тоалетна и да се изкъпя. Помня, че ти беше много зле с ходенето. По време на раждането отминаха ли ти тези болки... може д азвучи смешно, но се притеснявам как ще се кача на стола и как ще напъвам като сега едвам се изправям от леглото. newsm78

# 167
  • Мнения: 1 069
ООООООо, Деси, не се тормози за това как ще се качиш на стола - хехеххе, ако трябва ще те занесат до там. Ох, дано ти се падне ПопМарков на смяна, страхотен е... Ако случайно го засечеш - поздрави го от мен  Hug Гледам линийката ти - изпълни 37г.с. и почваш 38-ма... БРАВОООООООООО

УСПЕХ и чакам сигнал за да се почерпя   Crazy

# 168
  • Мнения: 2 950
Нели, мъжо ще е с мен, а той е як - ще ми помага! Joy Аз съм с избор на лекар, така че ще раждам при него, но за Попмарков ми се върти някакъв спомен от раждането на Йоана.  newsm78 Аз нали бях там 2 дни в предродилна и май го засякох. Възрастен, не висок, с прошарена коса... ако е този, за когото си мисля, наистина е много свестен!

# 169
  • Мнения: 3 638
Деси, аз наистина се бях съвсем обездвижила няколко дни, като се опитах да пристъпя и все едно ножове ми забиваха в междукрачието, направо ми спираше дъхът  Sad Висля, че си докарах всичко, защото в деня преди да дойде майка ми се втурнах да шетам и да помагам на мъжа ми да чисти... И после се схванах напълно. Мъжът ми се беше уплашил, защото спалнята ни е на втория етаж, а стълбищата тук са много тесни и извити и няма как да се мине с носилка. Беше чул някъде, че една родилка, за да я изкарат викали пожарната и я изкарвали през прозореца  Shocked Слава богу ме дължа няколко дни и точно деня преди раждането ме поотпусна, катерех се на четири крака успешно по стълбите нагоре и надолу  Simple Smile За самото раждане си отидох в болницата ходейки, а и там леглата се регулират и се смъкват, така че нямах проблем с катеренето. А като тръгнеш да раждаш и видиш зор ще видиш как ще припнеш като баба Цоцолана по върлото  Mr. Green Браво на мъжагите, че са с главичките надолу. При мен Джордана беше в стартова позиция отдясно Grinning
Стискам палци за леко раждане, че то не остана май!!!  Hug

# 170
  • Мнения: 450
Fata, как ме развесели с  тези стълби и носилки newsm62
мене от сега ми е тежко и охкам, а вие сте героини с тези големи бебета!

Деси, това със сърбежа на корема не е ле нормално, бях чела някъде, че след 8 месец се получава,
Ще ме извините ако става въпрос за нещо друго, не съм бела отначалото в темичката ви Embarassed

Аз май  наистина  си оставам сама от бременните с близнаци Cry,
но пък така ще се обръщам за помощ към вече опитните мами Simple Smile

# 171
  • Мнения: 1 069
Нели, мъжо ще е с мен, а той е як - ще ми помага! Joy Аз съм с избор на лекар, така че ще раждам при него, но за Попмарков ми се върти някакъв спомен от раждането на Йоана.  newsm78 Аз нали бях там 2 дни в предродилна и май го засякох. Възрастен, не висок, с прошарена коса... ако е този, за когото си мисля, наистина е много свестен!

Деско, Томи Попмарков ми е набор  Hug Hug Hug Роден е на 8 януари 1975 - Томи е нисичък, но много чаровен - 100% ще го познаеш - няма друг толкова млад и грижовен лекар в Тина Киркова

Браво на МЪЖО, МЪЖ от класа - аз на моя му казах че ако иска момиче ще е с мен в родилната зала, и той за сега се отказа  hahaha hahaha hahaha

Сигурно сме говорили преди ама нали съм КУКУ - та при кой ще раждаш?

МАРИ73, не си единствената ама другите не пишат...

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 21:58 от Nelly Dieva

# 172
  • Мнения: 3 638
Деси, аз чак сега загрях, че мъжът ти ще е с теб! Браво! Тук по принцип мъжете винаги присъстват на раждането (ако искат). Всичко е организирано по малко различен начин - имаш си собствена стая в която си сам с половинката преди раждането и по време на самото раждане - ето я стаята - не е толкова голяма, просто са няколко снимки все едно гледаш наоколо


Та аз все си мислех, че точно по време на самото раждане не искам мъжа ми да присъства и дори и той самият уж искаше така, а после не само на раждането присъства, но и пъпната връв сряза и на двете девойки. И беше много доволен. Сега само ми повтаря колко било хубаво, че е присъствал на раждането и аз също съм много доволна. Оказа се, че не е толкова страшно, нито за него, нито за мен  Simple Smile

Нелка, аз защо все си мислех, че сме наборки с тебе, пък то се оказа, че съм ти кака  Wink

Мари 73
, спокойно, няма да те оставим да си бременееш самичка  Hug

# 173
  • Мнения: 541
fata morgana каква хубава родилна стая. Моят мъж за сега не иска да присъства на раждането, бях му пущала филмчета на жени които раждат, но не е особено очарован, даже ме питам как съм го гледала и не ми ли е станало лошо  Cry

mari73   не си самичка, просто другите четат повечко и пишат по малко, а и аз честно да си кажа се обърквам кое къде съм писала и да не се повторя някъде.

# 174
  • Мнения: 2 950
Nelly, не се сещам. Но ще се оглеждам за него на визитациите. Grinning Аз ще раждам при д-р Динчо Георгиев. С него съм готова и на полето да раждам - имам му пълно доверие. При него сестра ми роди двете си деца, после аз родих пак при него Йоана и сега завършекът на нашата голяма фамилия - близнаците! Joy Знаеш ли, покрай първото раждане и сега лежането в патологията забелязах, че повечето лекари в ТК са много мили с мамите.... е, има и едно-две изключения, но като цяло е така.

fata morgana , много ми хареса това за баба Цоцолана!  Joy hahaha Joy Не ме разсмивай така, че ще родя пред компютъра! hahaha
Ама каква е тази зала, бе човек?  Shocked Тук също си в самостоятелна зала. Много е чисто, бяло, има кът за бебето и легло за преди и след раждането, освен стола. На мен много ми хареса миналият път, че столът за раждане се регулира и ми го смъкнаха до нивото на леглото, за да се прехвърля, без да ставам след раждането. Но чак пък телевизор, музика и т.н. - няма  Naughty

# 175
Хайде и аз да кажа че съм тук.
малката малко кашля и днес не е на ясла и съм си в къщи,иначе на работа ходя още от 7.30 до 18ч малко се умариам,работиа като дизайнер и като шивачка когато има нужада в" Естел колекшън" една русенска шивашка фирма.
Даже днес сутринта бях на ЖК,двете ми мацки са ок с 1 седмица за сега някъде разлика в развитието.позиционирали са се като знака "равно"  = точно така са легнали,по голямата е от горе,а по малката от долу.по около 1 кг били,или нещо такова.
Каза ми също че в русенското АГ никой нямало да се навие да ме изражда нормално,100 % секцио,понеже съм дребна,с дребен кокал и тесен таз,и на 29години и никой нямало да рискува да вади 2 бебета от такова дребно моми4е #Crazy.......ще ме изражда колега на моя генеколог ,понеже той не ходи в АГ--то,ще ангажирам тоя дето ми прави серклажа,да ме има предвид след 15-ти януари.2008 Crazy Crazy за сега съм +6кг и дано не качвам много,но нали си знам понеже преди 2 години родих че точно като вляза в 7-мия ще започна.
ааааа и да кажа че миналата нощ цялата ми тениска отпред с която спя беще мокра,в смисъл текла ми е коластра ама доста,така лепнех и доста се бях намокрила Shocked Shocked
все ме боли от долу,имам чувството че ще изпадат тия деца всеки момент,все ми дърпа и подпира.............уффффф оплаках ви се.
прознавам си че ако намерия време то е само да ви прочета,а да пиша рядко остава.
П.С. даже правим ремонт в къщи и толкова се ядосвам с моя мъж и разните тапети и ламинати #2gunfire

# 176
  • Мнения: 1 069
ЛЕЛЕ, ФАТА, СТРАХОТНА СТАЯ. Ти в такава ли беше? Кака ли си ми - хихихихихи, аз пък те водя по точки с бебешорите  hahaha hahaha hahaha Но никога не е късно да ме задминеш с още един двоен удар  bouquet  bouquet  bouquet

# 177
  • Мнения: 1 165
Ей, Деси, радвам се че издържа геройски. Стискам палци за леко раждане. Щом си стигнала дотук, браво!
И моите мишлета бяха надолу с главичките, но на секциото се видя,  че Мишето е застанал напречно над брат си, и доста трудно го извадиха. А уж не можели да се преобръщат в толкова късна седмица  newsm78!
Надявам се и твоите зверчета да са доносени и здравички, и веднага да бъдат с теб! Поздрави и пожелания за леко раждане: Касси и компания  Grinning

# 178
  • Мнения: 450
Момичета благодаря ви за милите думи,
наистина се радвам, че ви има.

Ето аз пак нещо пропуснах Embarassed, къде е тази хубава зала?

За мъжа ми съм 100% сигурна, че няма да е с мен,
ако присъства, ще трябва вместо с мен да се занимават,
него да свестяват Laughing, като види малко кръв и припада.
Да не говорим, че не ще и сега да ги погали през корема smile3560,
ритали го били   Banghead , кво да го правя Hug

# 179
  • Мнения: 2 950
rumialka, това с болката отдолу е направо ужасно. И аз ги имам тези усещания много отдавна. А сега направо имам чувството, че главата на единия ми е толкова ниско, че едвам ходя. #Cussing out

kassi, дано всичко е наред. Предполагам, че 38-39 седмица вече не може да не са доразвити.  newsm78

# 180
  • Мнения: 405
Деска,спокойно добре са си бебоците и са "доразвити" Laughing
Мисли позитивно!Стискам палци,че то не остана.
Ей го на,сега ще пуснем отделна темичка за честитки Laughing

# 181
  • София
  • Мнения: 12 263
  Деси и аз чакам с нетърпение да чуя добрите новини. Особено вчера се бях загледала в лентичката ти, защото аз родих 20 дни преди термина  Simple Smile
  Пожелавам ти едни здрави и хубави бебчета  Simple Smile
  За новите мами искам да споделя, че аз и още няколко мами справили се успешно с кърменето на близнаци се опитваме да даваме съвети и да споделяме опит, свързан с кърменето, а и в момента доста от мамите с бебчета се спряват напълно успешно с кърменето. Ако имате въпроси, питайте всичко каквото ви интересува, ще се радвам да помогна ако ми е възможно, а и новите мами с удоволствие ще споделят как се справят и те самите  Simple Smile. Има пусната и отделна темичка за това. Въпроси и отговори свързани с кърменето

# 182
  • Мнения: 3 638
Деси, бременност с близнаци се счита на термин в 37-ма г.с., така че вече си ги и преносила  Grinning Така че смей се, тичай и ако искаш и "кекс" прави, вече няма страшно  Wink

rumialka, не се притеснявай за килограмите, при бременност с близнаци трябва да се храниш много добре - важно е за бебетата! А и после се свалят - аз със самото раждане "оставих" 16 кг  Shocked Е, имам да свалям още 6-7, но и това ще стане като проходят малките  Heart Eyes

За тези, които питаха, залата за раждане е в Холандия, аз точно в такава раждах. Иначе тук по принцип се ражда с акушерка вкъщи, болницата е само за "специални" случаи. Всичко е много модерно, даже има меню, за да си избираш какво да ядеш на следващия ден  Flutter Само дето здравната осигуровка е към стотина евро на човек на месец, че и повече  Mr. Green

# 183
  • Мнения: 2 950
Момичета, благодаря ви! И аз вече усещам, че скоро ще се гушкаме с двамата мъже. Коремът ми е много ниско вече, едвам ходя и маймуните скоро ще дадат зор. baby_neutral baby_neutral

Aila , дано нямам проблеми в това отношение и да имам време да влизам да питам. Знам какво е кърмене, все пак ми е за втори път, но в двоен вариант.... ще видим. Дано ми стига кърмата, каквото зависи от мен, ще го направя. И знам първият и най-важен урок - слагай бебо на гърда в първия възможен момент, независимо, че кърмата не е слезнала. Аз имам коластра от 5-ия месец и в началото ще ядат това! hahaha

fata morgana , много си весела нещо ти! hahaha Hug Секс да правя!!!! Аз не мога да мърдам, тя секс ме съветва да правя! Joy Joy Joy

# 184
  • Мнения: 1 895
Аз не мога да мърдам...

Няма и нужда, таткото за какво е Twisted Evil Шегувка Laughing
Леко и бързо раждане ти пожелавам Hug

# 185
  • София
  • Мнения: 12 263
  Ох и аз се бях заканила да правя секс към края когато вече и да се родят нямаше да има проблем, но малко ме изненадаха. Тъкмо вечерта обеснявах че май няма да раждам скоро и през ноща се обадихме да съобщим новината на бабите.
  Ех Фата аз как си мечтая именно за такива условия за раждане на третото, дори вкъщи  Praynig Ама тук се съмнявам че ще успея да го осъществя.
  Деси да не вземеш накрая да ги преносиш  Simple Smile Иначе си абсолютно права за това
Цитат
И знам първият и най-важен урок - слагай бебо на гърда в първия възможен момент, независимо, че кърмата не е слезнала.
Всъщност коластрата въпреки минималните количества е напълно достатъчна, а именно чрез слагането на гърда реално се дава сигнал на организма да тръгне и зрялото мляко. Хубаво е още от самото начало да се почне навреме с кърменето за да може организма да схване че ще се кърмят близнаци, тоест да се възползваш от първоначалния излишък на кърма който има и който е именно заради това че може реално бебчетата да са повече от едно. Ако се пропусне този момент и се почне с дохранване, после е мноого трудно да се махне добавката. Още повече че и малко след това има скок в растежа, когато отново се нуждаят от повече мляко изведнъж и по-често кърмене. Вярвам че ще се справиш. Дори и месец или три например да получават известно време кърма е от изключителна полза  Simple Smile

# 186
  • Мнения: 2 950
Гледай я сега и друга веселячка се включи в бъзикането на "горката, огромна, измъчена, бъдеща близнашка майка"!  hahaha Kremi , весело ви е на вас!  Hug

Aila , да те питам нещо. Ти нали беше в ТК. И то май в двойна ВИП стая, т.е. като мен. Та... ако се чувствам изтощена, а то неминуемо ще стане така, мисля да давам бебоците за през нощта в бокса. Имаш ли представа дали там им дават мляко през нощта, ако плачат? И дали това им пречи на кърменето? Защото Йоана я давах за през нощта. Кърмех я в 00 часа и ходех да си я взимам към 5, защото я кърмех в 6 сутринта. Но не съм си замисляла дали през нощта е папала там изкуствено мляко  newsm78 През деня я кърмех успешно. В къщи добавих мляко през 2-ия месец, за което съжалявам, но това е друга тема.

# 187
  • София
  • Мнения: 12 263
 Да там бях и някъде бях писала. Значи определено се възползвах от нощната почивка, най-малко за да не притеснявам и другата мама с която бяхме - и тя беше с близнаци  Simple Smile
 Имат две хранения през ноща в 1 и в 4 часа. На нас си ни позволяваха да се изцеждаме през деня и да им оставяме изцедена кърма за през ноща. Първия ден още не го знаех, но се възползвах от опита на другата близнашка мама, тя беше от седмица там и се изцеждаше защото малките бяха малко постояли в кувъоз, когато мен ме настаниха тъкмо и ги даваха и на нея. Та първо си мислех че е едно хранене и после когато едната сутрин ми донесоха Ваня деряща се от глад с думите в един си изяде кърмата, но в 4 отказа АМ ,разбрах че са две хранения и почнах да оставям повече мляко. Разбира се това стана някъде след втория ден когато ми слезе млякото и имаше излишък дори. Още от първия ден когато бяхме заедно с малките, започнах просто при всяко желание от тяхна страна да ги слагам на гърда и ефекта не закъсня.  Simple Smile През ноща гърдите ми станаха твърди и препълнени. Там по принцип хем раздаваха брошури на ЛЛЛ за кърмене на поискване, хем имеше нещо като режим на три часа. Но при условие че малките си бяха при мен, просто нямаше как да ме следят и аз си правех каквото смятах за правилно. Иначе през деня ги взимат за да ги прегледат, преобуят и изкъпят.
   Носех си помпата на Авент, като аз я стерилизирах веднъж на ден с хапчета за студена стерилизация, а другата мама я даваше на таткото който я стерилизираше вкъщи и я връщаше. Наложи са да купя още шишета на Авент, то само тогава ги ползвах де, за да може да оставям по две за през ноща и да имам още две при мен в които да се изцеждам и да събирам за следващата нощ. Надявам се да съм ти била малко полезна с инфото  Simple Smile Незнам доколко са се променилинещата обаче Simple Smile

# 188
  • София
  • Мнения: 1 847
Деси, дано не те разочаровам, ама вече във Випа вземат за през нощта само бебетата родени секцио. На мен ми отказаха, не че съм искала, но една вечер заведох Крис за АБ, а сестрата реши че го водя да го оставя и с ужасен поглед ми каза, че съжалява, но са родени нормално.
Иначе им дават АМ, няма да им надуват главите цяла вечер я.
А помпата можеш да я носиш долу на втория етаж да ти я стерилизират или да оставяш кърмата да я пастьоризират (аз така правих).
Айла, не знам дали нещо се е променило в ТК, но аз поисках консултант по кърмене и никой не дойде  Sad

# 189
  • Мнения: 1 069
Айла, не знам дали нещо се е променило в ТК, но аз поисках консултант по кърмене и никой не дойде  Sad

И на мен ми отказаха, само една акушерка изяви желание да ми помогне, но след като ни изпишат и само срещу заплащане Cry

# 190
  • София
  • Мнения: 12 263
  Ужас, то аз изобщо и не съм се опитала да искам такъв консултант. Бях си набелязала Хедра от форума и ако имаше нужда вкъщи щях да извикам нея. Поне за нея съм убедена че знае и може да помогне. Иначе разчитах на всичко научено по време на бременноста и съвети по интернет  Wink Така и не се наложи да викам консултант вкъщи. Изобщо не ми е хрумнало че тук в Бг може да има и в болницата консултанти. Сега вече знам, че в Майчин дом има - д-р Анета Попиванова, но никой не уведомява родилките за да знаят че може да се консултират при нужда.

# 191
  • Мнения: 2 950
tanini, за съжаление ме стресна! newsm78 Много странно. Йоана я взимаха и то сами ми прелагаха.... е нали за това плащаме, за да имаме повече предимства! Twisted Evil И ще е много кофти за другата майка, ако моите не спят през нощта... и реват, и то на два гласа! newsm78

За кърменето ми показа една акушерка още първия ден, която беше много мила.

Aila, благодаря за уточненията.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 847
Деси, и Сани я вземаха, явно сега така са решили.
Ами...... момичето в стаята редовно гледаше Крис, докато аз слизах на втория етаж при Яси. А вечер как ни издържаше не знам, че Крис ревеше до три, четири часа.

Айла, аз исках консултант, защото нали уж болницата е част от програмата на УНИЦЕФ "Болници приятели на бебетата"

# 193
  • Мнения: 1 895
ЧРД на estrella! Безпроблемно раждане и много щастлива година след това за нея и семейството й!  bouquet

# 194
  • Мнения: 1 069
Честит Рожден ден и от мен, макар и малко на патерица, пожелавам ти най-хубавия подарък на тази земя - здрави деца  Hug Hug Hug

# 195
  • Мнения: 4 308
Честит рожден ден и от мен! Здрави, хубави дечица!   bouquet  bouquet  bouquet

Аз вчера ходих на фетална морфология при д-р Марков. Много подробно огледахме и двете бебета, оченца, устенца, мозък, бъбреци, каквото си трябва. Вече знаем със сигурност, че живот и здраве напролет щъркелът ще е с разноцветни вързопи  stork-boy stork-girl. Много сме щастливи  Grinning

# 196
  • Мнения: 60
VERA, честито! И ние бяхме на фетална морфология при д-р Марков ....  stork-boy stork-girl
В началото на декември /в 27-28 г. с./ съм отново при него ... да ни види още веднъж, защото преди това не можа да ни види добре /така и не се обърнахме по време на целият преглед ... с дупето нагоре  Hug/, а имаще някакви съмнения за увеличение на бъбречето или нещо др.
Доколкото си спонням и при DesiJ беше така, но после сподели в форума, че няма никакви проблеми .... така се надявам да бъде и при нас.
Леко бременеене.  bouquet

# 197
  • Мнения: 4 308
И на мен ми каза, че ме иска след около 6 седмици отново на преглед.
Благодаря за пожеланията!

# 198
  • София
  • Мнения: 803
Каква радост , да са Ви живи и здрави .  bouquet
 Как сте си ги шарнали само и мома и момченце easter.
Много мило baloni

# 199
  • Мнения: 450
Момичета, каня ви вече във новата темичка 3-та част welcome

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245392.new#new

Общи условия

Активация на акаунт