Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 793
  • 199
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 165
     П.П Ако си свободна може да се видим някой ден  Simple Smile

Дааа, казвай кога и къде!

# 91
  • Мнения: 1 895
Като сте се засрещали така по двойки, хайде най-накрая да се организираме за тази прословута близнашка среща на форумните мами! От повече от година се каним да блокираме някой парк с двойни колички и еднакви хлапета Laughing Давайте да измислим нещо до края на месеца, че после като започнат студовете и ще стане немислимо до пролетта!

# 92
  • Мнения: 1 165
Като сте се засрещали така по двойки, хайде най-накрая да се организираме за тази прословута близнашка среща на форумните мами! От повече от година се каним да блокираме някой парк с двойни колички и еднакви хлапета Laughing Давайте да измислим нещо до края на месеца, че после като започнат студовете и ще стане немислимо до пролетта!

А много бременни приемате ли?  Rolling Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 12 298
 Ок но хайде де се пусне отделна темичка и да видим ще успеем ли да се организираме  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 2 950
Здравейте! И аз бях на лекар. Юнаците са по 1300 г и 37 см. И аз трябва да устискам  поне средата на октомври, но иначе ми казаха, че и сега да се родят, ще са здрави. На 24 септември съм на ФМ и тогава съвсем точно ще видим размерите и развитието.

Момичета, на мен много ми се засилиха стяганията - много на често, на 5-10 минути понякога. Но не ме боли  newsm78 Нямам истински контракции, но тези стягания ме притесняват. Лекарите ме успокояват, че е нормално, но моля ви споделете и вие как сте! Praynig

# 95
  • Мнения: 1 165
Деси, браво на юнаците ти! Относно стяганията, аз имам контракции, корема става твърд като камък, но какво да се прави.  newsm78 Пия диаспорал, и слагам пластири на корема против контракции Нитродерм, док ми ги даде внос от Турция/тук ги няма/. И контракциите понамаляха.
Ти къде ще раждаш? Аз в ТК след по-малко от месец.  Hug Дай боже да устискам дотогова.

# 96
  • София
  • Мнения: 12 298
   Тези стягания без болка се водят подготвителни контракции и аз също ги имах доста начесто. Дори като започнах да раждам в началото все още си мислех че са подготвителни, добре че ми изтекоха водите та стана ясно какво е. Малко по-късно вече почна и да ме боли.
    Каси а при кой ще раждаш в ТК, аз също бях там  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1 165
   
    Каси а при кой ще раждаш в ТК, аз също бях там  Simple Smile

Д-р Стаменов, благодарение на когото забременях от ИКСИ процедура. Той следи и бременността ми и е най-страхотния лекар за мен. Но мисля че оперира с Д-р Григорова.

# 98
  • Мнения: 2 950
Аз също съм в ТК и много се надавям да се засечем. Представяш ли си? Кеффф  Hug

Аз ще раждам при д-р Динчо Георгиев. При него родих и Йоана и го обожавам! Превъзходен лекар и човек!

Каси, дай телефонче на лична, че ако ще раждаме заедно, да си звъним! Joy

# 99
  • Мнения: 1 165
Ааа, Деси, ще ти дам телефонче, ама не искам да раждаш с мен, рано ти е. Стискай юнаците още, миличка.  Wink Laughing Аз ще съм третата седмица на октомври наааай-късно.  Hug Иначе ще се радвам да сме заедно, хехе. А пък да не ти казвам  Wink, че засега ще съм с още една близнашка мама в ТК, но тя не пише тук, а в "Зачатие" и също е пациентка на д-р Стаменов.  Grinning

# 100
  • Мнения: 1 069
ЕЕЕЕЕЕЕЕ, Каси, ти си на финала почти. Браво на теб!!!! Ще чакам СМС-че като дойде времето и ще мина да те видя. Ти щеше да ми се обаждаш като идваш към квартала, ама нещо.... стана????? Май валеше дъжд......

# 101
  • Мнения: 1 165
Нели, не съм те забравила. Но бях с такси, което ме чакаше докато бях на ЖК и после трябваше да ида до работата да занеса болничния. Естествено, че ще ти пиша, като родя и ще се радвам да се видим.  Grinning

# 102
  • Мнения: 1 165
Всъщност в ТК съм пак на 02.10. в 14.30, ако ти е удобно може тогава да се видим към 15.00!!!??? Но този път ще ти звънна предния ден, за да няма разминаване.  Hug

# 103
  • Мнения: 2 950
Абе те в ТК тази година не могат да се отърват от близнаци! Joy

# 104
  • София
  • Мнения: 12 298
 Яки глоби за лоши родители
Цитат
Децата с над 5 отсъствия ще бъдат лишавани от детски, както и досега. За останалите надбавките ще се вдигнат от 18 на 30 лв. Масларова обаче категорично отрече вариант, при който детски ще се плащат на всички, независимо от доходите. Сега се дават, ако месечният доход на член от семейството е под 200 лева, а догодина прагът ще е 250 лв.
Ще се вдигнат обаче еднократните помощи за раждане на дете. За първо сумата става 250 лв., вместо 200 лв. За второ се вдига от 200 на 600 лева, а за трето си остава 200 лв.
Екстри обаче ще има за близнаците. Майките им ще получават при раждане 1200 лева. Социалното министерство е предложило и допълнителна месечна помощ за майките на близнаци, но Масларова категорично отказа да съобщи размера й.

Общи условия

Активация на акаунт