Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 782
  • 199
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 640
fata, какво направиха за предизвикване на раждането по-точно?

# 136
  • Мнения: 3 638
Моето дълго проточило се раждане вече го бях описала в една темичка, копирам частта за предизвикването:

Постъпих в болницата сутринта и започнаха да ми слагат вагинално таблетки за отпускане на матката (малко неприятно като процедура) и след няколко часа имах контракции, но всичко си стоеше стегнато и без разкритие. Повториха процедурата с хапчетата 3-4 пъти и казаха, че за деня не може да се слагат повече таблетки и ще трябва да продължим утре. Продължих да имам контракции до вечерта и след това всичко спря напълно и си спах цялата нощ. На сутринта започнаха отново с таблетките, контракциите се увеличиха и най-накрая матката ми започна да се отпуска, казаха ми, че е толкова голяма, че не успява да се свива достатъчно при контракциите. Въпреки това си беше доста болезнено, пък и вече втори ден. На обед спукаха водите на Джордана и в 16 часа следобед имах 4 см разкритие и си беше малък празник за всички. Сложиха ми система за предизвикване на контракциите и започнах вече наистина малко да се мъча, а и вече ми беше почти писнало - в другите стаи си раждаха през цялото време, а аз си стоях от 2 дни без никакъв резултат. Най-накрая към 20 часа се оказа, че имам пълно разкритие и ми казаха че когато започна на чувствам напъни ще започнем с раждането. След малко казах, че съм готова и дойдоха гинеколожката и две акушерки - така за 10 минути се родиха Джордана и Мариза.

Ами това беше, малко дълго се проточи, но аз все се шегувам, че като са две дами то трябваше да ги чакаме поне 2 дни  Flutter

# 137
  • Мнения: 7 640
ааа, слагали са ти само простагландиния контракции си си имала. Помня, че някъде нещо беше писала, ама ми се губят подробностите.

И каква беше ползата от стимулацията-примък-отмък две денонощия. Е, родила си вагинално, но си имала късмет, че тоновете са били добри и не е имало фетално страдание.
В БГ нещата се решават радикално в такива случаи. Laughing За добро или лошо, разбира се.

# 138
  • Мнения: 1 165
Пиша и тук за репортажа утре 28.09. петък в сутрешния блок на канал 1.

Та така - между 7.30 и 8.00 ще се излъчи репортаж за близнаците и проблемите. Главен герой в него е nadiaeuro, на която сърдечно благодаря, че се съгласи да отдели време, за да разкаже за одисеите на близнашките майки. 

# 139
  • Мнения: 3 638
ааа, слагали са ти само простагландиния контракции си си имала. Помня, че някъде нещо беше писала, ама ми се губят подробностите.

И каква беше ползата от стимулацията-примък-отмък две денонощия. Е, родила си вагинално, но си имала късмет, че тоновете са били добри и не е имало фетално страдание.
В БГ нещата се решават радикално в такива случаи. Laughing За добро или лошо, разбира се.


Малко късно отговарям, но ми се искаше да уточня все пак. Контракции нямах никакви, нито в деня, когато ме приеха в болницата, нито през предишните дни съм имала. Нямах дори скъсяване на шийката на матката, нищо. Сега си погледнах болничното досие - слагали са ми таблетки Простин, а след като спукаха водите са ми слагали система Синтосинон за контракциите.
Ползата ми беше, че исках да родя натурално, не знам защо ме беше повече страх от секцио. А и тук предпочитат нещата да стават нормално и може би заради това ми предложиха предизвикване на раждането, а не секцио. Разбира се, помагаше и факта, че бебетата бяха разположени главично. За тоновете си права, наистина бяха добри и почти през цялото време бях вързана на апарат с 3 сензора, който следеше тоновете на бебетата и контракциите.
И слава богу, че не се наложи "радикална" реакция   Simple Smile

# 140
  • Мнения: 2 950
Каси, къде си????? newsm78

# 141
  • Мнения: 2 950
Току що се връщам от женската консултация. Мъжете са вече по 2 кг! #Crazy Много ме боли коремът под пъпа, лекарят каза, че много тежат бебетата и затова - да не се притеснявам. Даде ми някакви свещички. Някоя от вас ползвала ли е Hotemini или нещо от сорта  newsm78 Аз днес ще звънна да питам и моя лекар, но ще съм благодарна и на вас, ако споделите опит!  newsm10

# 142
  • Мнения: 1 165
Ето ме. И аз да се отчета. Моите мъже вече са средно по 2350, сега пък са почти еднакви newsm78. Добре са, а на мама вече много и тежи. Иначе днес ходих на среща с анестезиолога д-р Игов, страхотен е. Правихме тестове за упойката, кръв и урина, взех си направление за раждане и обменната карта, болничния 45 дни преди термина и сега само чакам денят!!! И почна да ме хваща шубетоооо. Защото малко ми остана.  Grinning
Деси, нямам идея за това лекарство. Питай док. Стикам палци да устискаш! Аз от утре почвам 35-а седмица, не мога да повярвам как мина времето последните седмици.  Rolling Eyes
Това е от мен. До скоро!

# 143
  • Мнения: 2 950
Браво, Каси! Вече си готова за голямата среща! Joy

Вчера звъннах на моя лекар и той ми каза да не слагам тези свещички. Върна ми пак гинипрала, че коремът пак започна много често да се стяга. И в ЖК, и моят лекар ми казаха да устискам до 34 седмица и после каквото ще да става... Praynig Аз като знам вече какво е раждане, не се страхувам, напротив - чакам с нетърпение да мине 34 седмица и да се видя вече с мъжете! Grinning

Ама като гледам моите мъже май доста едри вървят  newsm78

# 144
  • Мнения: 1 069
Деска, душа, не се стряскай от думите ми - но и ти си едричка - нормално е да вървят голями мъжете - пък и по-добре. Аз като те видях направо се стресирах - ти си изглеждаш като бременна с близнаци  Joy Ето ти една моя последна снимка от 10 август:



Да си жива и здрава - ще си ги родиш големички и ще си ги отгледаш. Все пак знаеш как изглежда новородено. Имаш кака.

Аз като видях Любчо като се прибрахме в къщи направо ми се доплака. Той се роди 2500, и го изписаха 2300 - направо мръвче. Докато Стани си изглеждаше добре, все пак 500гр се усещат срашно много - особенно като имаш база за сравнение, а пък Влади ми изглеждаше великан в сравнение с бебетата, а все си мислех че имам дребничко детенце.

А иначе погачката мина добре, добре че бяха бабите щото Стани и Любчи се съдраха да реват. Те по принцип са ревливи, но поне имаше две баби да дундуркат. Иначе бяхме само 9 жени с мен, защото кухнята ми е малка и нямаше място за повече. Аз си направих сама погачката и стана много хубава. Събрахме подаръци. Абе да мине адета - това беше зора. Ето една снимка от нея:



Другите снимки са в сайта ми - там можете да видите снимките и от Близнашката среща. Аз сложих и на Надето снимките, че моите бяха само 5 и то не много хубави.

Фата, не съм от Перник, ама така ми дойде на ръцете да напиша. Наполовина съм от ВеликоТърновския край. Баща ми е от едно село от Еленския балкан и много обичам да си ходя натам. Страхотен край

# 145
  • Мнения: 1 165
Нели, направила си страхотна питка, браво на теб. Мнооого хубава снимка имате тримата. Вчера не ти се обадих, защото д-р Стаменов ме изстреля към ТК спешно, защото д-р Игов излизаше в отпуск. Та днес няма да ходя, вчера свърших цялата работа и приключих с посещенията при д-р Гергов. Той пък взе, че се изказа, че ми било рано да раждам след две седмици newsm78. Поздрави от мен, и ще се радвам да се видим, като родя.  Hug

# 146
  • Мнения: 1 069
Каси, не се притеснявай - Гергов понякога обича да се изказва така. А пък щом Стаменов е преценил - значи всичко е ОК. В крайна сметка Гергов не ти е следил бременността.

Аз вчера бях по лекари, че баткото ми се обрина с Варицела и се видяхме в приключение. Сега съм го пратила при баба му, защото малките не са на кърма и има опасност за тях.

# 147
  • Мнения: 2 950
Нели, аз съм си едра по природа. С Йоана качих 35 кг  #Crazy, от които успях да сваля само 15 до следващото забременяване. И сега близнаците...  Joy Нормално е да се стреснеш! Hug Аз пък не мога да си представя ти как си успяла да износис близнаците с твоите размери - ти си като тийнейджърка! Hug

# 148
  • Мнения: 2 950
Нели, забравих да ти кажа, че на срещата на близнаците една мама ми каза, че изобщо не ми е голям коремът! Тя била много по-голяма в началото на 8-ия месец! Явно всеки е свикнал с различни размери  Joy Joy Joy

# 149
  • Мнения: 1 069
ОООООООО, Деска, мерси за комплимента - хихиххи, тинейджърка - ехххххххх кефффффффф

И аз с Влади качих 30кг, но сега с близнаците качих 25. На мен също ми казваха че ми бил малък корема, и т.н. ама виждаш че това не е от значение. Момчетата се родиха нормални, въпреки че ги заведоха като недоносени. Даже в епикризата им при изписването видях че са ги записали "Морфологично незряло новородено". А според мен си бяха екстра. Че Стани се роди 3050гр, има майки с едно не могат да постигнат тези размери....... Не знам лекарите как определят кое е доносено и кое не. Виж за Любчо мога да кажа че беше малък, защото все пак 2500гр наистина си е мръвче, но сега пък е само със 100гр по-малък от брат си. Даже си мисля че ако продължава да папка ще стане и по-голям от Стани

Общи условия

Активация на акаунт