Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 786
  • 199
  •   1
Отговори
# 105
Хайде и в тази тема да се отчета,много съм несериозна в писането,ама пусто време как няма 48часа в едно денонощие че да ми стигнат ooooh!
днес ми направиха серклаж   с пълна упойка-понеже е 2-ра бременост,а само преди 2 годи съм родила и съм с близнаци и........това били достатачни мотиви за серклаж.още незнам пола на бебетата,май едното ще е моми4е,но д-ра не бил сигурен дали са 1-яйчни или 2-яйчни,та сега другото бебе е загадка Crazy

доволна съм от лекъря които ми направи серклажа и се уговорихме и той да ме следи и го ангажирах за раждането( или секцио евентуално),защото моя наблюдаващ гинеколог не изражда. пия центрум-матерна,ходя на работа,после вземам малката от ясла,,готвя и нямам и 5 мин да се сетя че съм бременна.добре че близнаците не ми създават за сега проблеми.И за протокола сега съм 50кг,което прави +2кг за сега.от известно време усещам ритници,никакво пърхане на пеперуди,направо ме ритат Joy
стискам палци на всички и очаквам само добри новини Heart Eyes

# 106
  • Мнения: 431
Здравейте, мили двойни мамчета Hug
Ние от понеделник сме си вкъщи, аз съм бомба, бебчовците само папкат,  нанкат, акат и от време на време плачат. Честно да си кажа, малко ме е трудно да влезя вчас, ама и това ще стане Wink.
Моля опитните мами да изкажат мнение по въпроса с храненето - Кое е по-правилно: Да се хранят на всеки 3 часа или на поискване?
Незнам доколко е правилно, но съм оставила малките да се хранят на поискване, а не на 3 часа както много хора ме съветват. А и като спят немога да ги събудя. Ако случайно успея-сукват няколко пъти и пак заспиват, та невиждам смисъл да си правя децата роботи. Да чукам на дърво, имам кърма, и сме изцяло на нея, дано да е така поне в следващите 6 месеца.
 Маминки, стискайте крачета колкото може повече. Нас до последно ни изкарваха по 2,500кг на узито, а то какво стана, единия 2,665кг, а другия 1,915кг и разликата е очевадна. По-натам ще пусна снимчици. Цунки от нас  bouquet

# 107
  • Мнения: 1 165
Ей, Цвети! Как се радвам, че сте добре. Много оптимистично "звучиш"! Радвам се че имаш кърма и че папкат юнаците. Разкажи повече за секциото и бяха ли в кувиоз бебетата, след като единият се роди по-малък?! Ще чакам с нетърпение снимки! Целувки! Касси

# 108
  • София
  • Мнения: 12 296
   Честито пребиране вкъщи, вярвам че ще се справите с малките  Simple Smile
   За кърменето мен няма нужда да ме питаш. Отговора ми е на поискване задължително. Неслучайно това е една от основните препоръки на СЗО - кърмене на поискване и изключително кърмене, тоест до шестия месец само кърма.  На три часа могат да кърмят много малко майки щастиливки, тоест да кърмят на три часа и да имат достатъчно кърма, защото по този начин не може да се реагира правилно на нуждите на бебетата и често кърмата е недостатъчна. Вариант е доизцеждане след кърмене за да се поддържа изкуствено по- голяма лактация. Определено е по-лесно вместо да се цедиш да се дава на малките да сучат когато са гладни. Какво ли са правили стотици години майките които са нямали часовници, надали са отчитали по слънцето три часа за да нахранят ревящото от глад бебе или пък да го будят защото е време да яде  Simple Smile За близнаци също е ясно че може да се налага да сучат малко по начесто, в крайна сметка не разполагаш с още една гърда която да предложиш ако първата не стигне  Simple Smile При кърмене на поискване, при скок в растежа тоест при нарастнали нужди от мляко на малките лесно нещата се регулират на принципа на търсене и предлагане, като при твърд режим това е невъзможно. И последно след определен период всъщност при кърмене на поискване малките сами си правят режим, но такъв които е най-подходящ за тях.  Все пак и те са хора и могат да огладняват по различно време а и не всеки път са еднакво гладни  Simple Smile В началото трябва да имат минимум 8 кърмения по-често 12 някъде. Просто коремчетата са им малки и не побират много и често огладняват.Кърменето през ноща е от изключително важно значение поне първите месеци за стимулиране на лактацията.

# 109
  • Мнения: 2 950
mecheto, наистина много ни обнадеждаваш и ни радваш.  breastfeeding И аз мисля да ги кърмя на поискване. Дай боже и аз да имам кърма поне до 6-ия месец, когато ще ги захранвам  newsm17
Като се сетя какви усилия съм полагала да будя Йоана на 3 часа да яде, направоооо  smile3511 В крайна сметка тя свикна да яде на 3 часа, но кърмата ми пък намаля. Така че слушай Айла и действай на поискване. Желая ти успех! Но ти май се справяш дота добре!  newsm10

А пък аз вчера както се обяснявах, че не мога да се друсам по софийските улици с кола, така тичахме до Пирогов. Обадиха ни се на обед от яслата, че Йоана си е прищипала пръстите на вратата и много я болят и май са счупени. Та набегом. Само си казах:"Бебоци, спокойно, само вие да не направите някой номер, че кака ви има нужда от мен!" и действай. Но тя се държа смело. Купихме една близалка, която тя стискаше през цялото време и минахме през лекари, рентген и т.н. Слава Богу няма нищо счупено! Само има отоци по пръстите, но и те ще отминат за няколко дни! Общо взето - у нас е весело!  smile3521 Представям си сега какво ни чака след раждането на бебоците!  smile3503

# 110
  • Мнения: 431
Зравейте маминки Hug.
Айла, абсолютно съм съгласна с теб. Единственото, което е чудех е, че следобедно време се случва да спят и по 4 часа и незнаех дали да ги будя. Даже гърдите ги усещам да натежават. А най-големият ужас е сутринта от 7-8часа до към 2-3следобед, реват на половин-един час и като ги сложа да сучкат и пак се оспиват и така. Нощно време докато нахраня единия и го сложа да спи се буди другия за папкане и така се завърта колелото. Още обаче немога да се науча да ги слагам заедно.
И ако позволите нека да се похваля- снощи се справих сама с къпането, ми то не било голяма философия. Трябва да свикам, защото на милото му дадоха само 5дена почивни и после пак самичка Sad.
Касинка, секциото мина идеално, не беще планувано. Просто сутринта видях, че имам кръв на бельото, отидох при доки, оказа се, че имам  и разкритие и следобед в 16h отидох в болницата и в 20h вече бяхме 4ма  Laughing. Първите 2 дни много ме болеше кръста и гърба, но това може би е от тежестта от последните месеци. Бебетата бяха в кувиоз, но само 1 ден, а жълтеницата не сме и разбрали кога са я изкарали. Сега нямам търпение да отидем в сряда при педито и да видя колко са наддали.
Може би ми е от зодията- тъпо и упорито Crazy Crazy Crazy, но съм си рещила,че децата докато мога ще ги кърмя, пък спането.... догодина Laughing

# 111
  • Мнения: 1 069
Деска, не ти завиждам, моя батко е по-голям от Йоанка с 1 година, но екшъна в къщи е пълен. Направо лудвам, а таткото още само една седмица си е в къщи и после оставам самичка - не знам как ще се справям. Баткото просто е едно голямо бебе - а на всичкото отгоре от вчера групата му е под карантина заради Варицела - направо лудница

# 112
  • Мнения: 431
Имам питанка към мамите:
Задължително ли трябва докато кърмя да нося сутиен newsm78?

# 113
  • Мнения: 2 950
Нели, как ще се оправяш с тримата?  #Crazy Той не е ли карал варицела? Или дори да я е карал, може ли да я пренесе?  newsm78

Мече, аз не носех, защото ми беше ужасно неудобно, но иначе се препоръчва.

# 114
  • Мнения: 1 069
Нели, как ще се оправяш с тримата?  #Crazy Той не е ли карал варицела? Или дори да я е карал, може ли да я пренесе?  newsm78


Не, за съжаление - не сме карали варицела. Не знам как ще се оправя - ако се обрине - тогава ще го мисля.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 296
   За сутиен и аз не съм носила, само безшевно бюстие в началото заради подплънките. Адски ми е неудобно със сутиен, а и неговата функция е да поддържа гърдите, моите са толкова малки че няма такава необходимост  Simple Smile Ако ще носиш е задължително да не стяга и притиска, защото може да доведе до задържане на мляко и запушвания.
   По принцип може да се притесняваш от кърмаче което постоянно спи и е вяло и отпуснато, отколкото такова което постоянно се буди и иска да хапва - това е нормално поведение. Веднъж пауза от четири часа е съвсем в реда на нещата и изобщо няма нужда да ги будиш, виж ако забележиш  други тревожни признаци като сънливост, отпуснатост и т.н тогава е нужна консултация с лекар, но това е при тежка жълтеница каквото сподели че вие изобщо не сте усетили и ние бяхме така. Ще е добре да свикнеш да ги кърмиш заедно, аз успях чак към втория месец, определено е улеснение. Нощем като се събудеше едната будех и другата за да приключа поне за час, два и с двете, а не малко след първата да се събуди и другата. Постепенно стават все по-добри в сученето и започват по-бързо да хапват и по-нарядко, което не означава че не може и често да продължават да искат да са на гърдата на мама за успокоение  Simple Smile Много се радвам на желанието ти да кърмиш, това е най-важното за успеха.
    Дано да ви се размине Нели варицелата, стискам палци. Представям си какво е и с още едно дете вкъщи.
    За къпането нашия татко беше също само две седмици в отпуска, първата докато бяхме в болницата втората вкъщи, но след работа си ги къпе той от както са родени  Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 12 296
   Нещо от пресата за тези които ще раждат в ТК  Simple Smile
   
Цитат
Столична община дари 5 кувьоза последна дума на техниката на Първа АГ болница "Света София". Апаратурата струва 800 000 лева

# 117
  • Мнения: 2 950
Уаууу, супер! Дано не се налага да се ползват от бебоците, но новината е много хубава! baby_neutral

# 118
  • Мнения: 3 638
Мече, честито завръщане вкъщи! Много радостни дни ти пожелавам с твоите малки мъже!  Hug И успешно кърмене, опитвай се да се научиш да ги кърмиш заедно, ако можеш, аз усвоих "трика" още след 5-6 дни и ми е от огромна помощ! А девойчиците ми засега се будят почти винаги да папкат заедно и това много улеснява нещата, ако не се събудят заедно като се събуди едната гледам да събудя и другата  Simple Smile
Сутиен и аз не мога да нося, уж имам специален за кърмачки, но ми е неудобен и той и всякакъв друг. И аз съм на безшевно бюстие, макар че бюстът ми в момента е огромен, но от сутиените постоянно получавам буци, дори и като не са стегнати.

Нелка, и аз стискам палци да не се изринете. Пък ти си мъжка мама, ще се справиш с всичките малчовци!  Heart Eyes

А на бременните мами пожелания да си къткате коремчетата още дълго!!!! Hug

# 119
  • Мнения: 1 165
Някой има ли новини от tanini?  Simple Smile  Няма я от няколко дни, а имаше и разкритие.  newsm78 Дано всичко е наред с нея  и бебоците.

Общи условия

Активация на акаунт