Темичка за малко по-бременните мами - 2-а част!!!

  • 15 745
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Стискам палци на всички,днес ви четох и много се развълнувах,миналата година точно по това време влязох в болницата и няколко дни след това се появиха моите съкровища,знам как се вълнувате и тръпнете в очакване.На всички леко раждане и здрави бебчета! Hug

# 16
  • Мнения: 2 950
Каси, обезателно да пишеш за Лиди!  newsm17 newsm17 newsm17

За въпросите ти: ние имахме чувалче, но не го ползвахме изобщо в началото. Бебетата в началото изобщо не могат да се въртят и най-добре си ги завивай с одеалце, чаршафче или каквото прецениш ти. Когато започна да се върти много Йоана, купихме по-голям чувал за спане и още спи така, само размерите сменяме  smile3521 Много е удобно.

Каси, ти къде обикаляш улиците с контракции?  smile3516 На мен ми позволиха вече да се разхождам в квартала, без да се возя на кола или друг транспорт. Но ми е много трудно, незнам при вас как е.... мен много бързо започва да ме боли коремът  smile3515 Иначе резултатите от прегледа са следните:
бебоците са с главите надолу и лекарят е обнадежден за нормално раждане  newsm17
1 номер е 32 см и 1000 г
2 номер е 33 см и 1050 г
Вече имаме по 1 кг!!!!!  newsm44

Сега през септември пак ще ходя на ФМ и там нещата ще са още по-точни!

# 17
  • Мнения: 1 165
Деси, благодаря за съветите. Засега съм приготвила на бебоците: спални комплекти - чаршафи,  одеялца, и скоро ще имат подаръци спални чувалчета и олекотени завивки. Пък какво ще ползвам, ще видим  Hug.
Ами разхождам се, но не много, ползвам кола за пазар и така. Контракциите намаляха, но пък вече се замислям, защото например най-често корема ми се стяга, когато слизам от колата, или ставам от леглото.  newsm78 Ти пиеш ли Диаспорал/прахчета/?
Радвам се, че сте пораснали! И аз така се вълнувах като станаха по 1кг. Ние вече трябва да сме по 1700 предполагам  newsm78, но ще разбера на 05.09., тогава съм на преглед. Имай предвид, че това че са с главата надолу не означава, че така ще останат до края. При последния преглед, левият бебок се беше обърнал с краката надолу, и по-точно някакси по-полегнал. Уф, как го обясних.  Embarassed

Ще пиша за Лиди веднага, щом тя ми пише. Обещавам!  Hug
Лек ден!

# 18
  • Мнения: 2 950
на мен ми прави впечатление, че коремът ми се стяг, когато лежа и най-вече когато се обръщам от една страна на гръб, та затова се чудя дали са контракции или бебетата просто се наместват. Поне вече не ме боли!  newsm12

Прахчетата не ги пия - продължавам с гинипрал на 12 часа по 1 и 3 пъти по 2 магнезий. На теб тежи ли ти вече шкембето. Аз като се разхождам и като стоя права много започва д аме боли ниско долу от тежестта.  Weary Но поне знам, че те са добре!

Дано така си останат до края!  newsm17 Пък в крайна сметка, важното е да са добре и да се родят здрави. Аз ще изтърпя каквото трябва! smile3521

# 19
  • Мнения: 1 165
Деси, ще търпим и това е. Няма да ни става по-лесно тепърва. Много ми тежи, едвам вървя, кръста ме боли. Да не говорим, че все си търся възможност да поседна. Но най-страшно е в легнало положение, когато се обръщам в леглото. Не знам какво става, но коста отдолу ме боли зверскииии, а също и в ляво и от дясно. Нямам идея какво ще става занапред, като има още да растем. Не знам, може и индивидуално да е, или пък оттова, че са две, защото майките с едно, които съм питала нямат чак такива болки. Иначе съм качила само 9кг., какво правят тези с по 30 отгоре.  newsm78 Кураж, мила!

# 20
Здравейте пак и от мен.
Вчера бях при гинеколога и се оказа че бебе2 се е обърнало с главата нагоре и повече няма да се преобърне защото е почти 3 кg и няма място. За 35 седмица и 5 дни кг са ок. Та сега във понеделник и вторник пак ще съм на преглед и май ще планират секцио за 6.09. Иначе имах планирано секцио за 26.09, ама впредвид че вече отдавна имам разкритие и водите са намалели до долната граница, ще трябва по-скоро да се организира нещо.
Аз отдавна му казвах на гинеколога че датата 26 е нереална, ама той смята че колкото по-късно се родят близнаците толкова по-добре.
Иначе съм вече 16 кг отгоре, но според доктора 6 кг са бебетата, 6 кг двете плаценти + води и т.н. и останалото е водата която моя организъм задържа накрая на бременността.
Или е така с водата или тези 4кг ще си останат след раждането.

DessiJ аз още от 6 месец не мога да лежа настрани- започват страшни болки и контракции, което никога не ми се е случвало при бременност с едно дете. Явно че като легне човек настрани и бебетата не се чувстват комфортно ако са две или повече. Знам ли.......Аз също като теб пия гинипрал само че много по начесто по предписание на гинеколога и магнезий.    от гинипрала обаче имам тахикардия, световъртеж и разстройство- това са основните му странични ефекти. Но реално се смята че само той препазва от това контракциите да преминат от фалшиви във истински и да се увеличава разкритието ако имаш вече такова. Така ч в крайна сметка е полезен навярно.

# 21
  • Мнения: 1 165
Mimamini, ама твоите бебета са много добре на килограми. Браво! Това за близнаци е супер. Ти в коя болница ще раждаш?
   И моят лекар иска да чакаме възможно най-дълго, даже последният път ми спомена за средата на октомври най-рано, когато ще съм в 36-37-а седмица, но ще видим.  Hug
  Ама колко близначета ще си имаме тези дни. Чудесно! Леко раждане!

# 22
  • Мнения: 431
Здравейте бъдещи двойни мамчета!!!
Касси, мила, сега си в 30г.с. и имаш тези болки като си легнала, какво ли ще е в 34-35? Но, няма как. Аз имам същия проблем, дори нямам желание да си лягам, ако можех бих спала на закачалката, ама цък.  И понеже немога да лежа повече от 40тина минути на една страна, като се обръщам си държа шкембето, щото мноооого боли. За лежане по гръб, дума да не става, защото немога да дишам. Абе не ни е лесно Wink, но ще траем и ще стискаме кълки.
Може ли да ми кажете в Бг как се процедира със секциото, т.е. кога се насрочва дата? Тук все още неискат да ми насрочат дата, и другата седмица(дай Боже до тогава да съм 3 в 1) вече май ще им давам зор. Незнам за вас, мили мамчета, но аз имам чувството, че ако си знам датата ще съм маааалко по-спокойна.
Сори, стана малко длъжко Embarassed

# 23
  • Мнения: 3 638
Здравейте коремчета! Пак да ви навестя и аз с моето коремче, дето не иска да се прибира, нося си третото и това си е  Mr. Green
Някой има ли новини от Лидди? Нали уж и бяха насрочили секцио, дано всичко е минало добре.
Иначе за последните седмици напълно ви разбирам, трудно става придвижването, обръщането, всичко... Недай си боже някой обрив, както нас с Ирка ни мъчеше  Sad Аз последните 10 дни почти не можех да ходя от болки в междукрачието, придвижвах се превита на две, облегната на един стол с колела. Мъжът ми се беше уплашил как ще сляза от втория етаж ако тръгна да раждам.
Но стискайте зъбки и кураж! Ако не е наложително не бързайте да раждате, виждам каква е разликата между Джордана, която се роди 3 кг и Мария-Луиза, която е по-мъничка. Въпреки, че и двете не се родиха малки, Джордана е по-спокойна, по-добре суче, по-спокойно бебче е. Мария-Луиза беше по-слабичка особено първите дни, но и досега си остава малко по-капризна. Така че чакането си заслужава, ако питате мен.
Сега зачезвам, че ни чака кърмене и баня  Grinning
 Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 1 165
Някой има ли новини от Лидди? Нали уж и бяха насрочили секцио, дано всичко е минало добре.


Новини от Лидди ще има в сряда, момичета. Дано всичко бъде наред! Стискайте и вие палци!

# 25
  • Мнения: 2 950
Mimamini, само в началото имах кофти усещания от гинипрала - започвах да треперя цялата неудържимо около 1 час след приема. Сега нищо не усещам и се чувствам добре, но го пия през 12 часа.

Каси, и моят лекар така иска - поне да ги докараме до 34 седмица, пък след това всеки ден е подарък!  Praynig А мен също ме боли костта отдолу, но за сега по-малко отколкото с Йоана- С нея много ме болеше - може би сега е по-малко, защото вече съм раждала, а и не е минало много време от първото раждане.  newsm78

mecheto, аз мога да лежа само по гръб, но след 20-та минута започва много да ме боли кръста и гърба. Настрани явно на всички ни е болезнено  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 165
       Момичета, черпя ви виртуално по една торта! Днес ставам на 31-а!!!


             

# 27
  • София
  • Мнения: 1 845
Kassi, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  baloni Tada baloni

Много здраве, късмет и два сладура да те радват!

# 28
  • Мнения: 3 638
Честит Рожден Ден!!!
  smile3525  party023  bigdance2
Нека се сбъднат най-съкровените ти желания!!!

# 29
  • Мнения: 1 165
Благодаря ви много за пожеланията!

Общи условия

Активация на акаунт