Отговори
# 30
  • Мнения: 660
Мери Джейн,да на мен ми предизвикаха раждане преди термин малко,ами доктора реши,че водите малко с апочнали да остаряват и ме пита искам ли да го предизвикваме или ще чакам до термин,то имаше 5 дена до термина,поисках Аз,защото ми беше писнало да чакам, нямах никакво разкритие.Сложи ми хапче,сутринта,после на обед и вечерта към 19 часа почувсрвах силно втърдяване на корема,ама без никакви болки,отидох в болницата към 19-30 часа.Там лекаря пка ме прегледа,контаркции да,ама разкритие никакво,бърка ме да спомогне  малко да тръгне и мйе нстани в болницата,като ми каза,че на другият ден ще е събитието.
Да ама не,към 21 часа ми изтекоха водите,пак ме прегледаха  2 см само разкритие,и почнаха след товеа силните болки на 1 минута,закараха ме в предродилна и ми сложиха система,за още 1 и половина още яко болки,фокато стигнах 4 см и ми сложиха епидуралната упойика,след нея рай  още 1 час и малко,и след това много бързо  разкритие на 9,10 см и напъни жесъоко и в 00 27 часа родих малчо,абе доста бързо за първескиня,от 19 часа до 00,27  часа,ама болките са доста силни като слагат система:)
Пожелавам ти успех,дано всичко мине бързо и лесно при тебе,стискам палци и да с е похвалиш скоро:) Peace Hug

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
http://www.vbox7.com/play:c53d231b
Момичета ето един специален поздрав от мен за всички мами и най вече за търпеливките които чакат срещата с бебчовците.

# 32
  • Мнения: 200
 Мерси много за подробния отговор. Надявам се, че ако се стигне до предизвикване и аз да съм като теб. Вече и болката не ме плаши, просто искам всичко да е наред и бебка да излезе по - скоро.

# 33
  • Мнения: 200
 Мира невероятна красота. Направо си представих, че съм там.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Мира невероятна красота. Направо си представих, че съм там.
Нали ,аз настръхнах направо онемях.

# 35
  • Мнения: 711
Здравейте!
Честито на всички нови мами!
И нас ни мъчат коликите, но няма как.
Някой писа, че хапче за предизвикване се ражда бързо и по-безболезнено. Аз раждах с хапче и система и мога да ви кажа, че по-болезнено от предизвиканото раждане няма. Така казаха и докторите, но аз не вярвах , е сега вече вярвах. Че става бързо с хапчето е така, но наистина е доста пъти по-болезнено от нормалното раждане. Със система направих 1 см разкритие (приеха ме с 2см разкритие, защото преносвах и тоновете на бебо бяха високи) за 26 часа. След като ми сложиха хапчето направих 7см разкритие за 4 часа. Болката обаче е ужасна. Въпреки всичко не съжалявам, че така родих понеже аз нямах никакви признаци за раждане и вече ми беше писнало да съм бременна - просто исках да видя бебо.

Нашият бебо се чувства супер навън, но все смогвам да го изведа към 15.00ч в най-голямата жега, но просто преди това не успявам, а по-късно го почват коликите и пак не ми се излиза много. Снощи обаче седнахме в един ресторант с с градина с него. Той си заспа и точно като ставахме се размърка. Много съм доволна, че успяхме да хапнем спокойно. Мъжът ми много се притесняваше, че ще изгони другите клиенти, но бебо беше много послушен.

Сега отивам да приготвя нещо за хапване, че татито ще се прибере скоро и ще ходим на разходка.
 Hug

# 36
  • Мнения: 195
Здравейте и от мен днес.
Честито на мама Смайли- да и е жив и здрав малкия мъж!   bouquet

Вчера казах, че още нямаме колики, но ето ни и нас в групата с коликите от снощи Mr. Green
Момичета взех Саб симплекс и давам 15 капки преди всяко кърмене, някой май беше писал 3 пъти на ден само newsm78 Какъв чай да взема? Извинете, ако повтарям въпроса, но моля кажете от кой сте доволни вие.Ще пробвам и със сешоара, ако стане нетърпимо. Отивам при нея, че пак плачка Sad

# 37
  • вкъщи
  • Мнения: 2 461
здравейте мами!
4естито на смайли!да и е жив и здрав сина!
ние бяхме навън,ама мн тоооппло.нашия бебок не спа хи4 снощи и сега съм Shockedнадявам се да заспи след следващото хранене,дано не си остана с надеждите.мен нещо мн ме боли кръста,от преумора ще да е.направо ми се свива тока,вси4ко сама правя,а бебо ми виси нацицата понякога по 4ас ,4ас и половина.а вашите кореми прибраха ли се,на мен никак,виждам,4е матката ми си е високо пак,то просто се вижда.нормално ли е?а ве4е доста време мина от раждането.докога да 4акам?аз от утре тръгвам на зъболекар пак,4е докато мама е в отпуска,да може да гледа мони за 4ас.опасно ли е за бебето,ако на майка  му и умъртвяват нерв с арсен?имам тамън 2 за умъртвяване.ве4е не мога да се храня нормално от болка.

# 38
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Здравейте на всички  Hug

И ние се прибрахме от разходка, че много жега стана. По принцип излизаме до обяд и после надвечер.
Ния будува много през деня, само по разходките спи  Mr. Green Ами като не мога по цял ден да съм навън  Crazy Определено търси внимание. Днес сутринта като се събуди, нададе вой, а не беше гладна. Оставих я малко да видя дали няма да заспи сама, но уви продължи да плаче, но не жалостиво, а направо се караше. Взех я и я сложих на нашето легло, а до нея легна Йоан и започна да й говори. Е, момичето млъкна на секундата  Flutter
Марианамама, на мен корема ми все още не е прибран напълно, имам си малко коремче  Whistling
Диди, и аз купи Саб симплекс, но не съм давала, защото нашите колики са търпими. Давам от чая на ХИПП.

ЧЕСТИТ СИН НА СМАЙЛИ    bouquet

# 39
  • Видин
  • Мнения: 685
Мариянамама, най-добре питай зъбеолекаря. Кажи му че кърмиш, ако е така и го питай дали е опасно.
На първа стр., там където са рожденниците, пише че Сирена има РД, но дали е нашата? Ако е така: Честит рожден ден. Много радости и щастие.

# 40
  • Мнения: 177
Здравейте!
Ние бяхме на разходка до 11:30, но жегата е наистина адска. Бебо се прибра мокър горкия.
Колики за сега нямаме и предполагам че е защото много пръцкаме и не остава въздух в стомахчето. Дано не се и появят. Ние пък пропускаме храненето в 00 ч. Малкият не се буди и майка му също естествено, но пък ядем в 3 ч., което компенсира.

Моята матка вече си прибра, но все още имам малко коремче. Надявам се като сваля оставащите 5 кг да се стопи. Аз пък имам хемероиди след раждането. Препоръчаха ми Масту. Ефикасно е! Почти изчезнаха за 3-4 дни. Препоръчвам ви го и аз!

# 41
  • Мнения: 1 460
Здравейте и от мен  bouquet
Все още си бременея, но ако до 26 няма развитие ще ме приемат в болница и от там ще се рашава какво да ме правят- или секцио или предизвикване ако има условия  Praynig

Много са ни сладки бебчовците  Heart Eyes
Бях обещала да питам за билката за хемороиди но съм забравила да напиша. Билката се казва "бяло поддъбиче" и е много ефикасна. На пакетчето си пише как се употребява. Само не знам дали оказва влияние при кърмене. Може да попитате в аптеката.

Честито бебче Ясен на мама Смайли Оф хайде да ходя да полегна малко ,че е голяма жега тук  Tired

# 42
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кой родил Лъвче - родил. Вече почват Девите.
И аз съм си 2 в 1. Докога - незнам newsm78...

# 43
  • Видин
  • Мнения: 685
Айде да видим коя ще е първата ни дева Hug. Аз мисля да дочакам следващата, май беше везни. А баща ми казва че ще е козирог Joy Joy, т.е. януари. Whistling

# 44
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз си мисля за Козирог - тъкмо ще са една зодия с батко си Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт