Ползвате ли книгата на д-р Спок?

  • 3 616
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
От токлова много книги на пазара не бих се спряла точно на тази.
А ето и още мнения от една скорошна тема.


Абсолютно съм съгласна с   reflex.

# 76
  • Мнения: 8 999
Няма нито една книга на света, която да пасне идеално на твоето дете. В книгите са описани някакви идеални случаи, които имат идеално решение. Спрях да ги чета още в средата на бременността си, защото осъзнах, че никой от авторите не познава моето дете и не може да ми даде адекватен съвет. Ползвах само една книжка за храненето на бебе - там по месеци беше описано колко трябва да яде, като това беше съобразено с теглото, ръста, теглото, с което е родено и т.н. Оказа се, че моите две деца ядат точно по описанието и това ме задоволяваше.

# 77
  • Мнения: 2 936
От токлова много книги на пазара не бих се спряла точно на тази.
А ето и още мнения от една скорошна тема.


 Peace

# 78
  • Мнения: X
Здравейте!
Изчетох доста противоречиви мнения за тези книги.
Вие какво мислите? Полезни ли са съветите , публикувани там?

Ползвам я като справочник за някои неща, за други - не.

# 79
  • Мнения: 561
Твърдо НЕ!

Спок - доста, доста резервирана към неговите съвети........По принцип експериментира върху сина си своите съмети, и в крайна сметка единственото му дете се самоубива като голям! Незнам има ли връзка, вярно никой не е пророк в своя си дом, но.....децата си ги изгледах и без Спок......

Спок е имал 2 деца, синът му не се е самоубил, това са градски легенди. Самоубил се е внукът му, който е страдал от шизофрения, а не в следствие на възпитанието на Спок  Wink

# 80
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За книгите на Д-р Спок мога да кажа само хубави неща!  bowuu
През бременността ми прочетох малката книжка за бременни и бях подготвена и информирана за всичко! На консултациите с лекарката ми задавах малко въпроси и питах дали това е така и така, защото много неща знаех от там и исках да съм сигурна, че са правилни, оказаха се безгрешни!  Joy
Сега чета тази голямата книга за отглеждането на бебето и детето и се възхищавам, защото винаги след всяка информация пише ДОВЕРЕТЕ СЕ НА СЕБЕ СИ, ЗАЩОТО НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ПО-ДОБРЕ ОТ ВАС КОЕ Е ДОБРЕ И КОЕ Е ЗЛЕ ЗА ВАШЕТО БЕБЕ ИЛИ ДЕТЕ!!!
И наистина е така, майката знае как да постъпи във всяка ситуация, но никога не е излишно да бъде подготвена за някой неща, за които не се е сетила, а ги има в тази безценна за мен книга!
Никой не казва да гледате детето по книга, а можете само да се подготвите за това как например да го спасите от задавяне с някакъв предмет или друга подобна изненадваща ситуация!
Успех с книга или без   bouquet   bouquet   bouquet

# 81
  • Мнения: 2 211
Тези книги са отживелица. Ако имам нужда от информация как се постъпва в критични ситуации, си я набавям от Интернет. Майчиният инстинкт е най - добрият съветник при отглеждане на деца.

# 82
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Не гледам детето си по книга, но я чета, за да се уча от нея за новите неща, които ми предстоят! Пък като му дойде времето ще послушам детето си и сърцето си!!! А книгата за бременни е чудесна, всичко е на едно място и по месеци!
ВСЕ ПАК НАВСЯКЪДЕ ПИШЕ, СЛЕДВАЙТЕ СЕБЕ СИ И ДЕТЕТО СИ, ЗАЩОТО ВИЕ НАЙ-ДОБРЕ ЗНЕАТЕ КОЕ Е ДОБРЕ ЗА ВАШЕТО ДЕТЕ!!!
Може би го пише само в новите издания, а не в тези от 1979г.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, не я полвам - такива прехвалени книги не чета Crossing Arms

# 84
  • Мнения: 111
Ами майка ми я донесе и понякога когато се интересувам от нещо я отварям, има доста полезни неща според мен и намирам отговори на доста от питанията си!

# 85
# 86
  • Мнения: 380
И аз не съм почитател на старите книги и методи, но съм чела последното издание, което е преработено от Др. Needleman и има доста полезни неща. Ето така изглежда книгата, но незнам дали я има в България http://www.amazon.com/gp/product/0743476670/002-1119226-8187241.

# 87
  • Мнения: 68
 аз съм чела от нея неща,които ме интересуват.всяко дете е много различно,а останах с впечатлението,че там описват по няколко възможни варианта.съпоставям между няколко мнения.по принцип от книгите за бебета си обяснявям доста от нещата които се случват.нямам лоши впечатления от спок,но и не чета само него. smile3529

# 88
  • София
  • Мнения: 10 423
Ползвам първото издание, честно казано по-късните са отвратително лошо преведени и ми е много неприятно да ги чета. Има много полезни неща, доста добре е систематизирана, ама не изпълнявам всичко. Доста неща са остаряли, други направо са отживелица. Гледам кое най-добре приляга на нашия случай майка-бебе, отсявам. Такова ми е отношението и към другите книги за гледане на бебета и интернет сайтове.

За една бременна жена или млада майка е успокоение да прочете "Вие знаете повече, отколкото предполагате."  Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 5 079
Майка ми се е водила по нея в отглеждането на мен и брат ми. От нея я имам (книгата). Но НЕ съм и привърженик и фен. Мисля, че повечето методи са страшно остарели и неефективни. А и все пак е писана от мъж. Само този факт ми стига.  Laughing
Никой не усеща по - добре от майката, затова разчитам на инстинкта си като такава, а за относно литературата по въпроса - чета статиите в библиотеките, някак си по ми "харесва" откъм схващания и съвремие. Wink

Общи условия

Активация на акаунт