Ползвате ли книгата на д-р Спок?

  • 3 608
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Чела съм мъничко от нея.Не е за изхвърляне,но всичко което прочетох,го бях чела вече по други места-общи приказки.Това за оставяне на бебето да плаче не го практикувам.Вижда ми се много съдистично,но не и поучително.Как ще те разбере това крехко същество,че го оставяш да реве,за да се научи на самостоятелност.Дрън дрън.
Майки,гушкайте си децата колкото се може повече,показвайте си любовта и загрижеността,не я пазете за себе си.Та нали затова живеем,да се грижим за децата си ,да откликваме на всяко тяхно желание и повик(не говоря за всяка прищявка).
Май много се разпалих,а?Просто аз не съм такъв човек и не мога да разбера тези,които издържат на рева на детето си.Но разни хора,разни идеали.

# 91
  • Мнения: 438
Преди време си търсех подобна книга.Позаинтересувах се и като разбрах, че Спок е за ранното захранване се отказах.Сега съм мн резервирана към нея.Не бих си я купила.Спрямо оставянето на бебенцето да плаче съм за,но когато се глези,когато има причина си го гушкам.Напоследък синът ми се опитва да ми прави номера, но не ми минават тия  Naughty.Сама си го гледам и не мога да си представя как ще е ако го дундуркам непрекъснато. Thinking

# 92
  • Мнения: 4 965
Имам я вкъщи - останала от майка ми /много е била модерна преди 30 г./.
Прочетох съветите за отглеждане на близнаци и изобщо не ми допаднаха. Другите глави само ги прегледах и открих, че книгата е прекалено далеч от мен като усещане.
А и винаги съм предпочитала да се осланям на собствените си усещания, а не на книги.

Нямам търпение някой ден да имам още 1 дете - тогава пък изобщо няма да се водя по предписания.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 707
НЕ- ползвам форума Hug

# 94
  • софия
  • Мнения: 636
Чела съм я. В медицината и в съвременната европейска педиатрия обаче методите на Спок се считат за доста остарели и неправилни. И има защо. Според мен човек, който дава съвет майките да оставят бебето си да плаче 15-30мин не може да се нарече лекар. Или може би не е имал деца. Не съм оставяла детето си да плаче толкова - че тя става червена, почва да се тресе след няколко минути и става нетърпимо. Това значи, че горкото мъниче има пробем или нещо за споделяне.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 506
Тази книга я знам почти наизуст, защото ми беше любимо четиво между 10 и 14 годишна възраст Mr. Green
Нищо лошо не виждам в нея, споменът ми е за логични и хуманни методи като цяло! Е, явно има и някои изцепки.....В по-съзнателна възраст и като майка не съм я чела, не ми е и попадала. Бих я прочела - все нещо полезно ще има сигурно. Peace
Така или иначе - обичам да чета разни кноги, статии, форуми и т.н., а  накрая сама да реша какво да правя Naughty

# 96
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
не  Peace
не ми допадат методите



И на мен

# 97
  • Мнения: 1 367
За една бременна жена или млада майка е успокоение да прочете "Вие знаете повече, отколкото предполагате."  Wink
Абсолютно вярно! Когато още бяхме в болницата след раждането,имах чувството,че няма да се справя,че не знам какво да правя с това малко човеченце,напълно зависимо от мен и моите способности като майка. Приготвянето на храната  с биберон /имах проблем с кърменето/ ми се виждаше като някаква средновековна алхимия,а плачът му ме докарваше до безсилен рев.Когато се върнахме у дома,наистина се оказа,че с малко познания от книгите и интернет и с много вяра в собствените ми инстинкти и любов нещата съвсем не са толкова сложни,колкото ми се струваха.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,карам на инстинкт Laughing

Общи условия

Активация на акаунт