Въпрос за преваряването на водата?

  • 2 110
  • 40
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 844
[/quote]СЕга имам обаче нова чуденка-нали се препоръчва да не се дава вода до 6-я месец поне Rolling Eyes Вече тотално се обърках-как да процедирам с новото бебе?  :33uu [/quote]
Ами аз вода така и не мога да дам на бебето, първоначално си мислех,че щото е на кърма, ама сега сме на изкуствено и пак не ще. Що се отнася до препоръките  на СЗО, мисля че те се отнасят само докато нещата с кърмата се урегулират и да се спира водата в период на спад на кърмата. Може би аз грешно разбрах. Както и да е, за жалост вече не ме интересува отговора, а водата я ползвам за Фризолака. newsm45  newsm45  newsm45

# 16
  • Мнения: 193
И аз си взех такава кана. Обаче с нея водата завира и веднага се изключва. Така че си преварявам вода на котлона - 10 минути. Не ми представлява трудност.

# 17
  • Мнения: 5 370
Цитат на: boo
И аз това се чудех - Coeur, нали кърмиш - защо даваш вода? Това обърква режима на сучене... Да не споменавам, че извън Бг и на не-кърмени бебета пак не дават вода до 6м.

За жалост,ние сме на смесено-така че това налага даване на водичка.Освен това сега пие чайче на ХИП за коликите.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Coeur
За жалост,ние сме на смесено-така че това налага даване на водичка.Освен това сега пие чайче на ХИП за коликите.

Всъщност в другите страни и изкуствено хранените бебета не пият вода до 6м, така че какво остава за смесено хранените... Както и да е, ти си знаеш най-добре.

# 19
  • Мнения: 2 575
Цитат на: magi99
Аз също я изварявам в термокана, но нито оставям капака отворен, нито я преварявам няколко пъти. Досега не му е станало нищо на бебо.



и аз така - няма какво толкова да се притесняваме Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 46 518
Цитат на: boo
Цитат на: Coeur
За жалост,ние сме на смесено-така че това налага даване на водичка.Освен това сега пие чайче на ХИП за коликите.

Всъщност в другите страни и изкуствено хранените бебета не пият вода до 6м, така че какво остава за смесено хранените... Както и да е, ти си знаеш най-добре.


Напълно съм съгласна с boo. Не се налага даването на вода. И моето бебе е на изкуствено хранене, но никога не е искало. Според мен, ако имаше нужда, сама щеше да си покаже. В началото, следвайки инструкциите от болницата Imp , приготвях вода и предлагах, но всеки ден шишето си оставаше пълно. Като започна пюретата пак предлагам, до сега не е пожелала, когато ожаднее ще пие Grinning  А и понякога, когато е гладно може да пие вода, това е от глад, а не защото е жадно.

# 21
  • Мнения: 5 370
Добре де-а все пак чайчето как да го давам?Няма друг начин? Confused: И какво е толкова вредното в даването на вода? просто питам от любопитство.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
ако не слагаш захар във водата - е ОК с каната, но ако слагаш захар Rolling Eyes в преварената вода - няма как в термоканата.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Нали водичката трябва да се преверява 10 минути след като заври. А с термоканата няма как да стане това Thinking - тя изключва веднага

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Дали, мога да присъединя към тази тема един допълнителен въпрос - каква всъщност преварявате - чешмяна или трапезна бутилирана. Аз гледах във Фантастико че има само един вид трапезна вода, но и тя мисля, че не е подходяща, защото пишеше че допълнително е обогатена с минерали

# 25
  • Мнения: 554
Аз я варя на котлона,но доста се позамислям да започна с термокана!
Инъче педиатърката е против!

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: nezistratieva
Варя водата в малка тенжерка на котлона, който е газов и ства точно за 6-7 минути. А иначе притоплям в микровелето.


Точно така правя и аз.  Grinning

# 27
  • Мнения: 280
Преварявам само обикновена вода (от чешмата) минимум 15 мин. Минералните води не са подходящи заради състава си. Продължителността на варене е важна, за да се осигури микробиално чиста и подходяща за бебешките стомахчета вода.

# 28
  • Мнения: 844
Цитат на: Bubachko
Преварявам само обикновена вода (от чешмата) минимум 15 мин. Минералните води не са подходящи заради състава си. Продължителността на варене е важна, за да се осигури микробиално чиста и подходяща за бебешките стомахчета вода.

  202uu  Точно това бяха думите на онази лекарка в предаването по БиТиВи!

# 29
  • Мнения: 4 176
Давай с каната. И аз така правех. Докато малкия беше бебе аз така преварявах в каната и така хранех, с единствената разлика че преварявах водата няколко пъти.
Когато дойде време за хранене само подгрявам лекичко и сипвам в шишето.
От паника да не спре тока винаги сутрин пълнех термоса с вряла вода, че я си представи стане някоя авария от едни 5-6 часа.
Сега е по-голям и преварявам водата само веднъж и вече не мисля за термоса.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт