Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Моята дъщеря все още ми казва при свършен факт,но поне знае какво се прави в гърнето и сама иска да сяда.Аз не я насилвам изобщо просто търпеливо всеки път й казвам какво трябва да се прави като й се пишка.Ще я изчакам още няколко месеца и ако дотогава не го е постигнала сама,ще бъда по-настоятелна.

Детето трябва да е достатъчно голямо,за да разбере за какво става дума (около 2 год.).Иначе повечето усилия са напразни или изискват много нерви.

# 16
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз махнах памперса в началото на лятото.кики не искаше да чуе за гърне и за тоалетната.пишкаше навсякъде.бях се отчаяла и точно когато смятах да слагам памперса отново тя започна да пишка.наистина в повечето случай я подкупвам ,че ще направим нещо което обича,но поне не пишка в гащите.проблема ние че вкъщи пишка само на сифона в банята.иначе като спи е с памперс.

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Вероятно не е готово детето още.
Настъпва един момент, в който детето само ти дава сигнали, естествено, паралелно с поощряванията ти.
Спокойно!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 352
Вероятно не е готово детето още.
Настъпва един момент, в който детето само ти дава сигнали, естествено, паралелно с поощряванията ти.
Спокойно!
Абсолютно Peace
С Христина давах зор и преобувах мокри гащи почти цяла година.
Димитър го оставих сам да почне да ми казва и показва и не съм имала никакви проблеми. На 2,5 махнахме окончателно дневния памперс, а около 3 год. и нощния. Имали сме 1-2 изпускания през нощта, ако преди лягане сме забравили да го изпишкаме.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
С големият си син направих грешка - сложих го твърде рано за гърне, когато детето не разбираше за какво става дума. После към 2 годишен пишкаше на гърне, но за акито си казваше при свършен факт. В яслата го дадох на 2г. и 3м. и там заедно с другите деца се научи бързо. На 3г. вече сам си ходеше в тоалета.
Скоро трябваше да взимам урина от малкия и 1 час се хранихме и гледахме реклами по ТВ-то. Нищо не свърши. Оставих го 2 мин. по пишле в кошарата му, за да взема памперса и се изпишка  Twisted Evil. Зимата като се заседим у дома ще го пробвам, ако не - като навърши 2 год.

# 20
  • Мнения: 90
Благодаря много на всички за съветите може би ще изчакам още малко да порасне Simple Smile

# 21
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син е на година и 9 месеца почти. Когато сме у нас винаги е без памперс, не го насилвам да стои по много на гърнето, а и немога, дори и да искам, резултата е, че целия апартамент е опишкан и оакан.... В яслата също го слагат на гъре, там стои, но нищо не прави. Пишка си и си ака когато е с памперс....не виждам какво дурго мога да направя освен да почакам да му щракне нещо в мозъчето и да реши да ползва гърнето по предназначение.

# 22
  • Мнения: 967
Изчаках, докато съм сигурна, че детето ми напълно разбира за какво ства дума - при нас това беше 1год и 9 мес. Един хубав ден куших хубави слипове с картинки на мечо пух и му казах, че вече е голям и разбира и за награда ще получи нови хубави гащи, а бебешките памперси ги махаме. Той много се зарадва. Обща, че ще вснимава и нама да цапа и мокри новите гащи и така отведнъж махнах памерса - без да го дебна, без да го карам да седи с часове на гърне. Просто той грабна идеята и от първия миг си казваше безпроблемно. Е имали сме 5-6 фала примерно, но несмятам, че това е проблем. Просто изчаках детето да проговори да започне да разбира и не се е налагало да го уча. само поговорихме и той тазбра какво се очаква от него и го правеше.

# 23
  • Мнения: 101
На 1 година вече се беше научил с помощта на свекърва ми да чурка прав и да ака, ако някой го държи на ръце много лесно - но после не искаше и пак му сложих памперс. Но като дойде лятото, вече беше на година и пет месеца. Свалих му памперса и в чантата се заредих с многоооооооооо дрехи hang. Хващах го в движение, докато не ми дойде великата идея как да го науча  bambam Сложих го един ден на гърнето и до него поставих чинийка с нарязани на кубчета краставички. Докато пахапваше сладко - сладко newsm64 съвърши великата работа и така. Е, имали сме и случаи на провал, но без това не може. За 2 седмици се научи да използва гърнето, а после го научих и на вън да се сдържа. Сега вече е сух и на обяд като спи, но вечерите някой път пълним памперса, защото все още Misc Baby Bottle пие мляко. Но се надявам да се откаже като тръгне на градина сега през септември!

# 24
  • Мнения: 1 640
Когато е готово и има потребност да сподели,че му се пиша/ака,ще ти каже или подскаже с жест,мимика.На теб не ти остава друго освен да си спокойна,търпелива и обясняваща.Мотивирай го.Мъниците разбират повече,отколкото ние предполагаме,просто си пасуват в началото и си карат по старому,но с обяснения,напомняния и слагане на гърне постепенно всичко се нормализира.

# 25
  • Мнения: 272
 Преди  3 месеца отидохме при родителите ми, а там има котка. Та видя къде пиша и ака котето и тя само си поиска гърнето. За 1 седмица свикна с пишането, а с акането я беше страх в началото, но и него за 2 седмици оправихме.Много е важно подражанието, поне при нас то беше решаващо.
Ще успеете и вие, ще видиш Hug

Общи условия

Активация на акаунт