Какво става с нас , майки

  • 12 148
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Всичко това тук  се приема за нормално  ... секциото по желание също ... 

Е, и? Къде намеси сега и секциото, нещо много си се вманиачила...Най- добре гледай себе си и се въздържай от квалификации Peace

# 16
  • Мнения: 728
Защо всички са сложени под един знаменател?Аз лично не познавам и не съм виждала бременна с цигара или алкохол,за себе си мога да кажа,че съм пушачка,но в момента в който разбрах,че съм бременна спрях цигарите.А какво лошо има в постригването?Нима по дължината на косата се съди за качествата на една добра майка?

# 17
  • Мнения: 5 362
Аз пък мисля, че съм добра майка, независимо от всичко, което си изброила. Това ми намирисва на някакво вманиачаване. Щом съм родила здрави деца, които продължават да  са здрави, нищо че отдавна не са на кърма, щом ги възпитавам и се грижа за тях, значи съм добра майка /за тях/. За теб може и да не съм, но не съм ти и майка.
Направо ми взе думите от устата Wink Peace

# 18
  • Мнения: 2 005
Всеки си носи отговорност за постъпките Rolling EyesДай да не съдим хората Naughty

# 19
  • Мнения: X
Да, мисля, че съм добра майка, но това ще си проличи реално след доста години. Каквото е било важно да спазвам съм спазвала, всичко, което правя е съобразено с доброто за детето ми и то по възможност в дългосрочен план, дори даването на ясла при мен се оказа за добро, защото е по-важно майката да е спокойна и уверена, а не 24 часа бясна  до детето си.
Освен това не позволявам някой да коментира що за родител съм! Всеки си отговаря за неговите деца и си ги гледа, както намери за добре, това си е право.
Има майки, които пребиват децата си - това е лошо, не, ужасно е, но коя съм аз, че да ги съдя......

# 20
  • Мнения: 674
 Не съм идеална, но все пак смятам, че съм добра майка! bowuu
 От изброените - само ползвам GSM.
 Има и такива, дето не пушат, не пият, не си боядисват косата, пък за нищо не стават! Mr. Green

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Странно, че се намеси и побоя ...защото и пошляпването се счита за нормално

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
От изброените само за боядисването на косата мога да си посипя главата с пепел Grinning
Иначе не мога да отговоря еднозначно на въпроса.

мдам и аз така  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 620
Лично аз бих предпочела майка, която пуши и си пийва от време на време, поддържа се модерна, търсена е по телефона - защото е общителна и има приятели и колеги, които се нуждаят от мнението й, с добра работа, заради която е принудена да ме даде на градина - но същата тази майка, като се прибере вечер, ме изслушва, споделяме си, може да ме научи на нещо, с готино чувство за хумор е, като вляза в пубертета - да мога да споделя, че съм направила нещо лошо, защото тя никога не се е правила на светица пред мен и аз знам, че и тя е правила грешки;

отколкото майка, която води изключително здравословен живот, не се постригва и боядисва и ходи чорлава и с огромни рокли, докато е бременна, изцяла е оатдадена на семейството и домакинството, не може и да си помисли за работа - защото не може да изостави ревящият си  смисъл на живота си вкъщи (понеже друг смисъл не е успяла да намери), с коаято няма сасво да си кажа, няма как да споделя, когато стана пубер - защото да не я разочаровам случайно, която не разбира от шеги и т.н.

Не казвам, че трябва задължително да си пушиш и пиеш на поразия за да си готин за децата си. Просто смятам, че нещата не са така черни и бели, както са представени в темата. Да не можеш да устоиш на пороци по време на бременността (защото си просто жив човек), още не означава , че си лош родител.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
отколкото майка, която води изключително здравословен живот, не се постригва и боядисва и ходи чорлава и с огромни рокли, докато е бременна, изцяла е оатдадена на семейството и домакинството, не може и да си помисли за работа - защото не може да изостави ревящият си  смисъл на живота си вкъщи (понеже друг смисъл не е успяла да намери), с коаято няма сасво да си кажа, няма как да споделя, когато стана пубер - защото да не я разочаровам случайно, която не разбира от шеги и т.н.


Откъде ги изкарвате тези стереотипни щуротии незнам ... липса на въображение  newsm78 ...

Според мен е меко казано лицемерно да пушиш през бременността си, да отказваш да кърмиш, да пушиш пред бебето си и после да ревеш в Здравния , че ти е болно детето ... естествено е да има понижен имунитет при такива условия ...

Защото не по думите, а по делата се познават ... едно е да кажеш "Обичам те" , друго е наистина да обичаш и да полагаш усилия

ето малко за тютюнопушенето :
http://www.riokoz-dobrich.com/?op=contents&cat=8&id=29

и за теглото на бебчето:
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2617

и за стерилитета:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 819&Itemid=31

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Що за успокоение е това "Не е доказано, че вреди"?! Напротив, на всеки е известно, че вдишването на химикали вреди дори на възрастен, какво остава за един ембрион!

# 26
  • Мнения: 620



Откъде ги изкарвате тези стереотипни щуротии незнам ... липса на въображение  newsm78 ...

Според мен е меко казано лицемерно да пушиш през бременността си, да отказваш да кърмиш, да пушиш пред бебето си и после да ревеш в Здравния , че ти е болно детето ... естествено е да има понижен имунитет при такива условия ...

Защото не по думите, а по делата се познават ... едно е да кажеш "Обичам те" , друго е наистина да обичаш и да полагаш усилия

[/quote]

Не казвам, че е добре да се пуши по време на бремеността. Много е лошо даже. Аз мразя пушенето, особенно на майките пред децата. Просто не смятам, че имаме право да ги заклеймяваме, че сто на сто не са добри родители- Просто са хора.
Между прочим, не е доказано кое нанася по-голяма вреда на плода - пушенето на майката или стреса от спирането на наркотика (смятам, че цигарите са наркотик)

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък мисля, че съм добра майка, независимо от всичко, което си изброила. Това ми намирисва на някакво вманиачаване. Щом съм родила здрави деца

Това дали ще родиш здрави деца е въпрос на много независещи от нас случайности.... кой знае на какви отрови или радиации сме били подлагани като деца и изобщо, но това да родиш здраво дете е голям късмет и е ужасно да тровиш умишлено здравите си деца.... не стига това , че въздуха ни е замърсен, ами и нарочно ги подлагате на още повече отрови

Вманиачаване...  носите се по някакво течение и успокоявате гузната си съвест като се толерирате взаимно.. .

Знам, че на времето руснаците са се дрогирали, като са обръсвали косите си и са слагали на главите си парцал с керосин или някакъв там разтворител ... така отровата прониквала директно в кръвообращението на мозъка...


Вероятно и с боите за коси проникват химикали в кръвообращението ви ... в чуждестранните сайтове препоръчват на бременните да избягват боядисването ...

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вероятно и с боите за коси проникват химикали в кръвообращението ви ... в чуждестранните сайтове препоръчват на бременните да избягват боядисването ...
Това го препоръчват навсякъде, поне аз съм го чела на доста места. Но ставаше въпрос за вдишването на боите, а наистина е вероятно и в кръвообращението да попадат химикали.

# 29
  • Мнения: 666
Всяка майкa има различни виждания за това как да гледа детето си, но аз не вярвам че има майка която да му мисли лошото и да не иска най-доброто за него. За мен няма лоша майка. И тези които пушат пият и си боядисват косите също чакат с трепет детенцето си, също се вълнуват при появата му и изживяват всеки труден и щастлив момент с детето си. Относно ясли и градини за мен е необходимо не за да си починем а за да се научат децата да общуват със себеподобни и да си играят защото ние колкото и да сме им инетерсни те имат нужда от деца на тяхната възраст. И не на последно място ние също освен майки сме жени и няма нищо лошо да имаме малко време за себе си.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт