Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас /4/

  • 26 202
  • 305
  •   1
Отговори
# 210
  • Карлово
  • Мнения: 4 702
И аз съм от майките, които имат намерение да правят полезна закуска на първолачето. Засега мисля мюсли, толкова сутрини, колкото издържи без да протестира, като бебе яде попара със сирене 4 месеца baby_neutral, всеки ден и след това ще видя с какво ще я разнообразя. Извънкласни занимания ще има и то доста, тя е като Мечо Пух, колкото повече, толкова повече, ще продължи с пианото, изобразително изкуство, вокална група (само около празниците), народни танци - доживяхме да се запишем, английски е ЗИП в училище. Аз искам и плуване да включа 3 пъти седмично, но тя малко се опъва, но пък иска и спортни танци и журналистика, за последните има да видим с какво време ще разполага. За подготовката за училище ще се занимава с учителка, която ще я води и на заниманията, така ще съм спокойна, че вечер времето ще ни е само за споделяне на емоциите от деня.

# 211
  • Мнения: 2 241
Гаргамела Joy Joy Joy, много ти обичам чувството за хумор, нали знаеш...


За закуската и ние трябва да я предвидим вкъщи, то нашето хайванче освен всичко друго е и злоядо (в градината беше лъгал, че е закусвал вкъщи и съответно госпожите го оставяли да не яде, така няколко месеца изкара без закуска докато не го хванахме), та не мога да разчитам, дори да има някаква закуска в училището, че въобще ще я изяде. Предполагам, че там контролът върху храненето е още по-малък, отколкото в градините. Иначе като си е вкъщи яде кроасан (пакетиран или прясно изпечен, но не от мен, от магазина Simple Smile) или пък разните там зърнени закуски, към които се слага мляко. Но това действие се развива в рамките на час-два, та не знам как ще се справяме преди училище, сигурно трябва да ставаме в 5 часа. Simple Smile

# 212
  • Мнения: 2 282
леле, колко занимания планирате! Моята щерка ходеше на доста неща, но в градината. Извънкласно аз самата не съм толкова постоянна, че да я водя редовно май. И като започне да ходи с клизма, спирам, демек нещата продължават по 4-12 месеца максимум  Embarassed честно си признавам, голям ми е зор да я водя някъде 40 минути път, после да се въртя като муха без глава час, и после обратно, да не говорим, че съвсем не можехме да се съберем семейството преди 20:00... Ще видим как ще е тази година. Смятам да я запиша на карате - моя клуб тренира в сградата на училището, а и много ми харесват ценностите, които възпитават там - дисциплина, уважение към другите, самоуважение, опазване на природата, висок успех, стремеж към адекватност във всякакви ситуации. Да не говорим за енергията (и натрупаната агресия), която се изразходва пълноценно, изобще не може да се сравнява с повечето други занимания. Като знам колко малко се движат децата иначе... но това пак е след работно време. Ще се радвам, ако и при нас има начин да ги водят някъде от занималнята. Или да не тръгвам изобщо на работа, само и само да я водя по занимания, ама тогава с какво ли ще ги плащам?
Благодаря за отговорите, продължавам да събирам идеи за що-годе здравословни закуски.
Жалко, че не се познаваме от по-рано с пловдивчанки. Но пък никога не е късно Simple Smile

# 213
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Към момента смятам Светлин да го включа във вокалната група към училището, знам, че е добра и се занимават сериозно, имат изяви. Обикновено още в началото на годината класовете биват посещавани от всякакви представители на такива форми на занимания, от спортни танци и езици, до каквото си искате. Така че ще видим към какво ще прояви интерес детето и къде ще го водим. Но определено повече от 1-2 извънкласни дейности няма да го товаря.

# 214
  • Мнения: 1 400
Рисуване. Ей това и се иска на моята мома....Та в тая насока ще търся . И бих се радвала ако си продължи художественната гимн., но...ще видим Confused

# 215
  • Мнения: 1 841
Рисуване. Ей това и се иска на моята мома....Та в тая насока ще търся . И бих се радвала ако си продължи художественната гимн., но...ще видим Confused

И ние ще ходим на рисуване - всъщност на дъщеря ми ще бъде 4-та година на рисуване - много съм доволна - записах я четиригодишна. Мисля да я запиша и на баскетбол.

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 225
Здравейте! Аз съм нова в този форум, така че прдварително моля за извенение, ако сгреша някъде. Embarassed Моят син е записан в I б в у-ще "Бр.Миладинови" в Бургас. Водят го за едно от елитните училища и напливът е голям. А ние живеем наблиза. При нас проблемът със сутрешната закуска е голям. Проточва се около 1 час. Освен нескуик с мляко, друго не признаваме. Говореше се, че безплатните закуски ще бъдат от мляко и някакъв плод. Е тогава със сигурност няма да се докосне до нея. Той не само не кусва, но и не се докосва до плодове или зеленчуци. Close При нас ще има и платена занималня /40лв./, но не знам дали тя е по-добрия вариант отколкото в къщи. newsm78 Аз за сега мога да му помагам, защото още съм в майчинстводо март.

# 217
  • Мнения: 41
МАРТИН-73-то у-ще София

# 218
  • Мнения: 1 073
Симеон - у-ще "Антим I" - София

Записан на англ. език в АВО-3, два пъти седмично, ще ходи на нар. танци в у-щето, на рисуване в читалището, на плуване вечер, когато имам нерви и възможност, а зимата ходят на ски с брат си.

# 219
  • Мнения: 616
Да ви се оплача за номера които ни погодиха в училище.Снощи отивам на родителска среща и опа изненада в последната минута решили да закрият нашата паралелка защото не достигали две деца -дрън дрън глупости  пак игри някакви и съответно децата разпределени по другите две паралелки .Наложи се за някъкви си пет минути да решавам какво да правя и къде да го оставя да учи.Сега в крайна сметка ще бъдем в паралелка по хореография с народни танци а в СИП ще учим ИКТ .  Close

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2 378
 h.kirova, не се ядосвай. Станалото-станало. Една от паралелките може да бъде на минимума 16. Ако наистина обаче децата са останали 14 при записването, начина е паралелката да се разформирова и да се разпределят децата по другите паралелки. Лесно може дасе провери дали са "игри". Разбери по колко са децата в другите паралелки. Ако надвишават 22...  Crossing Arms

# 221
  • Мнения: 616
В другите са били по 20 а в нашата18,но имало и други причини днес дочух. Crossing Arms

# 222
  • Мнения: X
Момичета, здравейте!
Чак сега откривам темата и ще я прочета, но по-късно.Обаче имам спешна питанка.Какви са ваксините, които трябва да се направят?И двете ли са инжекционни или има и през устата?
Ще изчета тема най-веротно утре и ще се включа активно ако мога да помогна на някой с нещо.
Благодаря ви предварително!

# 223
  • Мнения: 1 400
Бясна съм. Меко казано. Отивам, значи, днес на родителска срещаааа.
Списъците на децата по класове -изнесени. И мандибулата ми паднА Shocked.
Като подавахме молбите ни казаха - ако имате предпочитание за преподавател - напишете ги. И си ги написах аз. Не едно, а две предпочитания от възможни 4 преподавателя. Иииии какво да видя - записано детето при трети, неизвестен нам и неупоменат нийде в предпочитанията ми преподавател. Ха сега ми кажете - каква е таз работа?!?! ooooh!

# 224
  • Мнения: X
Вейдър, на твое място бих отишла за обяснение при директорът/ката.
А някой нещо по моя въпрос за ваксините не знае ли?

Общи условия

Активация на акаунт