Кои от дечковците наближават 2-та годинка?

  • 4 168
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 597
Ейййййййй колко забавно стана момичета.Много се радвам,че откликнахте на темата ми.
Моят Владимирчо така приказва,да е жив и здрав всичко разбира и всичко повтаря каквото чуе.И съм много горда от него,че повечето думи ги казва правилно,може би защото по цял ден е в контакт с възрастни хора-преди го гледаше мойта мама, а сега свекито.И ние още се учим да дъвчим,въпреки че има почти всички зъби.Но като по-малък имаше период в който го играеше злояд и аз предпочитах да го натъпча като гъсче,а дъвченето го поотложихме.Въпреки,че филия,месце,саламче,бисквити,вафли и други такива тестени си ги дъвче,но манджата почти не иска. Embarassed
Като ни види с мъжа ми да се гушнем и веднага застава до нас-"мама,тати бичат се"-така казва.Заспива и сам,но повечето пъти иска да си има компания,т.е. някой да легне на голямото легло,той в неговото-пие 100 грама вода,дава шишето и казва-Пил будата и се обръща на другата страна и заспива.А сутрин още отворил очи мен не ме забелязва,но казва-тати боиме се,т.е. да се борят с татко му....
А какво ядете момичета,какви манджи им давате?Аз нещо се поизчерпах откъм готвенето и събирам предложения.
Целувки на порастналите бебоци!

# 16
  • София
  • Мнения: 983
elsi, телетъбисите си ги свалихме от нет-а. Мисля, че сега май не ги дават вече по телевизията. За съжаление са на френски, но само това успях да намеря - ако не се лъжа май в сайта на Центрум груп бяха. По тази причина вече знаем и няколко думи френски Laughing Например "бошу" - бонжур, "аба" - о`ревоар и т.н.
Манджите и на мен ми е голям проблем да ги измислям все различни, та добре че при нас има не лоша детска кухня, която отчасти спасява положението.

# 17
  • Мнения: 3 211
Габи стана на 2 год. преди 1 седмица, имахме 2 празненства-с децата в яслата и после с приятелчетата и роднините.
От септември ходи на ясла, страшно й харесва, оттогава сме махнали памперса, но още не казва когато има пиш, слагам я на определено време, ако пие много се напикава. Памперс слагаме само като спи на обед (почти винаги сух) и вечерта.
От 1г.3мес. яде напълно сама.
Страшно злояда и капризна, яде картоф.пюре, пилешка супа и пеле фрикасе.
Много говори, пее, танцува. Учат много песни в яслата, иска все да й пея разни песни, които не ги знам, сега иска и хоро да й пея и да играем.
Спи 1 път от 12:30ч. Вечер се буди страшно много пъти.
Заспива с шише чай и биберон.
Това е за сега

# 18
  • Мнения: 237
Иска ми се и аз да се включа към групата на две годишните, въпреки, че мойто синче е на две години и два месеца вече и не знам дали е за тук. Rolling Eyes   Казва се Добромир, на галено е всеизвестния в квартала Додо. Аз си го гледам. Не говори много разбрано, но вече сглабя прости изречения от по две думи.  Stuck Out Tongue  Имаме "голям" проблем с гърнето, но мисля, че ще го преодолеем скоро. То служи за шапка и единствените, които го ползват по предназначение с негова помощ са множеството плюшени играчки. Обича да яде кюфтета, пържоли, сирене, сандвичи, картофи, краставици и домати, плодове. Насила яде манджи от всякакъв вид. Страх го е от Доктор Га и кучето Аксел. Добре че са те иначе незнам понякога как да го озаптя.

# 19
  • Мнения: 197
Симона е на 1г. и 9 мес. Много е буйна и своенравна. Все още съм афектирана от последната разправия. Говори много добре и почти всичко й се разбира. Знае много стихотворения, с малко помощ от моя страна, много обича да танцува. Майка ми много се занимава с нея и постоянно я учи на разни работи. Яде сама от 2 месеца, почти всичко с малки изключения. На гърне не иска, по-точно не казва кога й се ходи, ако я сложа си върши работа, но сама не изявява желание.  Вечер заспива към 9.30, ако имаме гости и по-късно. Все си мисля, че другата седмица вече по това време ще е 10.30 - 11 часа, което е много късно и незнам как ще я свикна по-рано. Спи си в своето легло, често заспива на нашето и пада едно голямо местене от легло на легло, докато си намери място. Понякога иска да я милвам, докато заспи, понякога сама се оправя. Кризата на двегодишните я е разтресла от около месец насам и вече не мога да се оправям с нея.  И мен ме прихвана, започвам също като нея да испадам в истерии Embarassed .  Подали сме молба за яслата и от края на май трябва да тръгне.

# 20
Ники е вече на 2г. и един месец. Много е палав, почти не си играе с огромния си брой играчки Tada единственото ценно нещо за него са купчините детски книжки, които накупихме последната половин година. Grinning Имаме всякакви видове - с дръжки, без дръжки, на всякаква тематика, с приказки, със стихчета ... Grinning По цял ден се разнасят напред назад и кара баба си /която го гледа/ да ги чете, а вечер идава и нашия ред Stuck Out Tongue Иначе вече сам отива в тоалетната и ака на голямата тоалетна чиния с детска приставка разбира се - е естествено не може да се качи сам - но затова са мама,баба или който там дойде .. Laughing Бях започнала да се притеснявам че не желае да говори - всичко разбира но нито дума освен обичайнете първи думи - мама, тати, баба и т.н Confused Но нещата изведнъж от две седмици се промениха и вече е добавил в речника около 15 нови думи. Единствения ми голям проблем и притеснение с него е нощното плакане - всяка нощ се буди около 12-1 часа и плаче  Sad - понякога повече понякога по-малко и незнам как да се справя с това?!? Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как сте го преодоляли? Педиатъра ни казва че просто е по-чувствителен и преживява на сън емоциите от деня но на мен не ми се струва че е точно така защото това продължава вече година и нещо.

# 21
  • Мнения: 1 077
Ида - година и осем месеца! Повече - друг път, че отивам да я взема от ясла... Grinning
Малей, колко народ се навъдил......

# 22
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Браво на двегодишните малчовци. Stuck Out Tongue Да са живи и здрави всичките и много,много да ви радват.
Аз се чудих дали да се запишем и ние,понеже положението при нас е малко различно,но все пак реших да пиша.
Калоян е на 1г и 10мес.Обаче само на възраст го докарва.Защото изостава много и е като едно малко бебенце,тъй като се роди с кръвоизливи в мозъка и оттам има доста проблеми.В момента е 5 700кг и ръст-70см.Мъничък и крехък,но пък е много борбен и упорит.Всеки ден правим специални масажи и гимнастика,които много му харесват.Почти е успял вече да седне сам,но още е много слабичък,засега седи само подпрян.Опитва се да лази,но не се получава много добре,защото крачетата са му малко стегнати,заради повишения мускулен тонус.Яде всичко,каквото готвя за нас,само че му пасирам храната,защото не може да дъвче,макар че има 12 зъба.Не контактува съзнателно още.Спи почти само в ръцете ми-и денем и нощем.Батковците го обожават и много ми помагат.Аз съм щастлива безкрайно,че го имам и макар че доста изостава и не се знае дали ще проходи и проговори,въпреки всичко и въпреки ужасните прогнози на докторите,че няма да доживее и два месеца или че няма да е пълноценен човек,вярвам,че ще навакса всичко и ще бъде едно прекрасно слънчево детенце.
Целувки на малките палавници Heart Eyes
Дани

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ади е на 1г. 8 месеца също. Ходи на ясла, всичко разбира, но не ще да говори и да годи на гърне...

# 24
  • Мнения: 4 244
Приятно ми е да се 3апо3наем
А3 съм малък Леонард и съм на 1 г и  10 м. С нетърпение чакам да си духна 2 свеЩи на тортата
Тормо3я мама по цял ден 3а да си определя територията и да се 3нае кой е малкия стопанин в тая къЩа, агресивен съм но само като съм в пристъп на бяс, амам бър3о ми минава особено ако мама ме гуШне. Ама много обичам да ме гуШка
Много съм прибирателен и подреден, не търпя нечистотии (особено в гаЩите) и гледам да помогна на мама и3бърШа пода, да прибера чиниите в миялната, сам се храня, да се съблека, да си и3мия сам 3ъбите, сам да си легна и сам да се 3авия.
Чакам от мама само да ми сервира любимата ми манджа (от много малкото) и вечер да ми прочете прика3ка 3а лека ноЩ

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Скъпа Искрице Надежда, разбира се че ви е тук мястото и на теб и на милия Калоян, едва ли има мама от форума, която да не следи с вълнение вашето развитие и да не чете с удоволствие постингите ти, в която и да е тема или форум.
Всяко едно дете е със специфични нужди и индивидуално развитие.
А постиженията, които така скромно описваш са изключителни и несравними с тези на децата с по-лек старт.
Да пишете за още малки и големи чудеса. Да ви се случват всеки ден.

# 26
  • Мнения: 4 390
Здравейте и от нас!
Велина ще навърши две години след 16 дни (живот и здраве).
Говори доста последно време.
Голям инат е!
Понякога е агресивна (ако й се спи, ако е гладна или просто, ако не е в настроение, което се случва все по-рядко).
Храни се почти самостоятелно. Обича много плодове и месо. Като цяло е много капризна по отношение на яденето.
Обича децата.
Не ходи на гърне все още.
Много е гальовна и любвеобилна. Сутрин като се събуди ме целува и ми се радва - "ооо, ооо, мамо, мишчицааа".
Силно привързана е към мен, направо болезнено.
Иска непрекъснато да играем заедно, да си говорим. Слуша вече внимателно, когато й разказвам приказка, дори настоява да я повтарям. Всяка приказка я изиграваме, имитира ме успешно.
Обича да гледа ТВ, любими са й Телетъбисите. Повтаря умело каквото чуе от телевизията (на английски). Разбира и български и английски, но говори предимно на български с малки изключения (бай, хай, маус, скул, но, изи)
Като цяло е добро детенце. Grinning

# 27
  • Мнения: 1 102
Здравейте връстници, казвам се Арда. Почти на 1г.и10м. съм.
Понеже съм зодия близнаци в един момент се смея от сърце, а след миг рева с цяло гърло.
За сега се гледаме сами, пробвахме и ясла и детегледачки, но най-добре да сме си сами.
Понеже в къщи говорим на турски, а на улицата на български, не говорим много. Разбира всичко и на двата езика.
До скоро беше много злояд, но да чукна на дърво сега не можем да го нахраним.
Има 16 зъба, висок е 91см, тежи 14кг.
Непрекъснато се катери, хвърля нещо, бие ни шамари, наприме ми хвърли Gsm'а от балкона, и всичко което докопа.
Много обича да играе с топка, всички казват че има дарба, знае мелодията на 5 песнички.
За дъвченето и ние сме същи. Гледаш го от парче картоф се задавя, а след малко дъвче изсъхнало парче шпеков салам.
От няколко дни като чуе за банята започва да плаче, не знам какво го притеснява.
Много е своенрав, не можеш да го накараш да направи нищо ако не иска.
Та така скъпи майчета на вече порастващи бебешори, ние сме така, но за нашия случай аз съм си виновна, все си виках да е живо, палаво дете, та бог ми даде точно такова.

# 28
  • Мнения: 1 072
МиШо е на 1 г и 8 м. Едва ли е 11 кила Thinking , висок е около 85 см. По4ти сам се храни, но и позволява и аз да му давам с льжицата. Яде обЩо взето вси4ко, отказва рибата. Най_оби4а супа от спанак, таратор, ориз с пиле и паста( макарони).
С игра4ки отдавна не играе, омрьзнаха ли му какво стана , незнам. С книжките се занимава оба4е. ТАКтува с дупето и рьцете на музика. Не говори много, 5_6 думи на бьлгарски, 2_3 на италиянски, но разбира вси4ко. Гьрнето така си стои, взехме му седалка за тоал. 4иния, там по има мерак , ама пак само си сседи засега...Спи ведньж дневно _от около 14 до 16 4аса. ве4ер заспива с баЩа си, а следобеда с мене на гьрдата. 4ак сега откри водата и я пие с удоволствие. Голям е калпазанин, у дома ни прави на луди, а ако дойде да го гледа някой близьк е кротьк като агне. ХодеШе на ясли от мальк, беШе на 1г и 2 м, ама вдигнаха много таксата, та от февруари се гледаме вкьЩи.
Та това е от нас с МИШо.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Е, крайно време е да се разпиша по-подробно. Мая е родена в един ден с Мишо Simple Smile 12.07.2003.
Сега е на 1г 8 месеца. Не знам колко е висока, тежи към 12 кг - 12 и нещо.
Приказва страшно много. Учудват се всички колко активно говори. Занапред не знам как ще я караме, нон-стоп бърбори и обяснява  Grinning
Умее да се храни сама, но обикновено комбинирам - давам аз и тя яде с нейната лъжица, иначе храненето се проточва безкрайно и завършва с полезна хранителна маска за цялото тяло Wink Има 16 зъба и е като малка акула. Яде всичко, каквото готвя - храня я от нашата храна.
Гледам я аз, след няколко месеца евентуално ще я пускам на ясла.
Много е общителна и бързо завързва контакт с всеки, дете или възрастен. Много е слънчева и засмяна.
Има и смяна на настроенията, общо взето, сме в началото на "ужасните две", но за момента всичко е добре...или пък моите нерви са по-здрави  Grinning
Играе с рзлични играчки, но бързо губи интерес. Танцува, свири (на ксилофон и детска китара) и пее с голям ентусиазъм.
Много помага, когато върша нещо - носи, чисти, бърше... Grinning
В самото начало на учене на гърне сме, засега - горе-долу успешно. С голям ентусиазъм иска да махаме гащите и пампата, пишка на гърнето и го хвърляме заедно -- но е на настроения. Общо взето, не бързам и смятам лятото по-решително да я насърчавам за сваляне на памперса.
Вечер заспива между 20:30 и 21:30, зависи сутрин кога е станала и кога е спала следобяд. Заспива с мен.

Общи условия

Активация на акаунт