Кой какво сервира вчера, кой какво ще готви днес?

  • 11 888
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 849
пънчета от кори за баница, сирене, яйца, майонеза и газирана вода. ММм какво освинване ще направим  ooooh!
Дай рецептата и фото ако е възможно .

пакет кори за баница, 200 гр. сирене, 4 яйца, една майонеза, 200 мл газирана вода
Отделят се три кори за баница, всяка кора се намазва с малко олио /аз не мажа всяка кора, за да стане много мазно/, поръсват се с малко сирене. След това се навиват на руло. Режат се парчета дълги около 4 см и се нареждат обърнати в тава. И така с останалите кори. Прави се заливка от яйцата, майонезата и газирана вода. Пече се в умерена фурна. Страхотна вкусотия  bouquet

И аз като го гледам - харесва ми и ще го пробвам. Само едно въпросче - топло или студено се консумира или и по двата начина е вкусно?
ами да ти кажа на мен ми харесва като е топло, ама леко топло. И баницата така я обичам

# 241
  • Мнения: 3 360
От вчера имаме пилешка супа.За обяд пекнах и кърначета със салата,а вечерята newsm78-Каквото остане Grinning

# 242
  • Мнения: 2 199
Пилешки дробчета с тиквички
не вярвах, че може да е толкова вкусно
 Heart Eyes

я бързо рецепта с фотус ,моля! Praynig

Ох не се сетих да го снимам, но обещавам ще го снимам следващият път   bouquet
единствено рецептата е:
една голяма тиквичка се нарязва на четвъртинки/в смисъл представи си , че си нарязала тиквичката на кръгчета и после всяко кръгче на 4 Wink /
запържва се в тефлонов тиган докато някои почнат да се "запържват" добавят се сварените дробчета около 400 гр и се запържва още около 5 минути малко преди края сложих къри и соев сос , защото никъде не бях добавила сол това е   bouquet

# 243
  • София
  • Мнения: 36 174
geri_kj,това си е баница,консумираш по свой вкус Peace
denis_d ,мерси изглежда супер лесно и вкусно,само от содата ли се надига така хубаво? И няма месене,само бъркане ли?
Да, много е лесно. Само от содата се надига /трябва да я разтвориш в киселото мляко/
Бъркаш и изсипваш в тавичка Grinning

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Правех ориз със зеленчуци, нищо не стана,никой не я яде,дори малкия.   Sad
Дайте някоя изпитана рецепта, тази я взех от една книга.

# 245
  • София
  • Мнения: 36 174
Правех ориз със зеленчуци, нищо не стана,никой не я яде,дори малкия.   Sad
Дайте някоя изпитана рецепта, тази я взех от една книга.
Аз павя Ризото със зеленчуци:
/за 1-2 порции/
1 тиквичка
1 морков
соев сос
3-4 с.л ориз
черен пипер
риган
лют червен пипер
магданоз

В тиган: олио + морковите на пръчици /по едри, ползвам ренде,,Бьорнер" по-едрите ножове/ - пържат се 1-2 мин, докато олиото стане оранжево.
Прибавям тиквичките - пак на жулиени/пръчици/ - пържат се още 2-3 минути.
Слагам подправки: соев сос, черен пипер, лют червен пипер,риган - ти може да сложиш подправка, която на теб ти харесва/, малко магданоз.
Слагам измитият ориз и пак пържа - 1-2 минути.
Наливам вода/2-2 1/2:1/ и оставям на много слабо на къкри/около 20 минути/, докато изври водата.Ориза не трябва да се разварява много.
Много е хубаво.
Правя същото и с гъби и морков /подправката ми е мащерка/

# 246
  • Мнения: 3 435
Правех ориз със зеленчуци, нищо не стана,никой не я яде,дори малкия.   Sad
Дайте някоя изпитана рецепта, тази я взех от една книга.
защо не я харесват,ти как я направи? 1-ви вариант-аз например първо сварявам леко ориза,нарязвам зеленчуци по избор,зеле задължително д аима,леко ги задушавам в мазнина и на силен вече огън добавям и ориза да се пържи,като е почти готов разбърквам и едно яйце вътре.
2-ри вариант-т.нар.славянски гювеч:значи зеленчуци каквито искаш(патладжан,лук,чушка например,домати) нарязани и предварително задушени малко после изсипваш в тавичка+ориза и водичка и става супер!

# 247
  • Мнения: 2 005
Днес наготвих пилешка яхния , таратор и за десерт праскови и грозде  Hug

# 248
  • Мнения: 1 899
Пържени яйца с лук и сирене   chef
Лесно, бързо и съботно.

# 249
  • София
  • Мнения: 2 671
Вчера правих тиквички на фурна и салата от краставици, домати и маслини. Днес я караме на  шоколадовата торта и сандвичи от каквото има в хладилника.

# 250
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 382
Ние доядохме пиле с грах, ще готвя гювеч с картофи - обелвам, нарязвам, сварявам. Изсипвам един готов гювеч - от буркан и оставям да "кръкне" 5-10 минути. Зависи дали има грах. Ще нарежа наденичка, но не знам дали ще я сложа в тенджерата или в чинийка отстрани, та който иска да си вземе. Може да се направи същото и с ориз. Подправки - слагам подправка за зрял фасул на която фирма имам, девисил, магданоз и сол - на вкус. десерта ще е плодове + желирани бонбони за дребчовците. Ако имат място. И салата краставици с нещо, не съм измислила какво, но не искам домати

# 251
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715

защо не я харесват,ти как я направи?
Просто нямаше вкус.Предполагам нещо съм забравила.
Благодаря за рецептите.  Hug

# 252
  • Мнения: 845
вчера-агнешко бутче със зеленчуци, десерт -торта
днес-пълнени чушки, десерт-праскови
утре-ще измисля нещо с кайма, но се чудя какво да е  newsm78

# 253
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 382
Писюр кюфтета?

# 254
  • София
  • Мнения: 3 679
Вчера бяхме на рожден ден, днес пъстърва на скара с картофена салата. За десерт - праскови и грозде.

Общи условия

Активация на акаунт