От каква възраст децата да започват спорта????

  • 8 364
  • 51
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 765
Ако не е гимнастика или балет, което налага ранно започване, за мен разумното е след 6.
АбсолЮтно съгласна съм . Говорила съм  с треньори по тенис и плуване , най добре е детето да има 6 години , атлетика още по късно . Единствено за художествената гимнастика ми казаха , че мога да я запиша по рано , окло четири годишна възраст .
Имам предвид по активното спортуване , а не просто занимания за запълване на времето , или да се научат да плуват .

# 46
  • Мнения: 493
А какви са ви наблюденията от спорта към детските градини? Имам дилема дали да запиша Мони на танци към градината или към един детски клуб. Първото ще ми е по-удобно, защото няма да имам ангажимент да го водя, а и няма да е за сметка на времето му за игра.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 535
дъщеря ми ходи на плуване от три годишна. а миналата горина започна да тренира синхронно плуване.

Къде тренира синхронно плуване? Имат ли изисквания към децата, които вземат - напр. да плуват добре?

# 48
  • Мнения: 3 491

А тенис от каква възраст е подходящо???  Thinking
Наблизо имаме кортове, а мен винаги ме е било яд, че от компанията ни само аз не мога да играя тенис....
И на мене ми се ще моите деца да могат да играят тенис, за обща физическа култура, не мисля, че са с някакви особени природни заложби да стават шампиони.
Тук около нас минималната възраст за тенис е 5г. Големият ми син сега е на 7г. и започна, като беше на 6, миналото лято, веднъж седмично, първо за около 45 минути, после за по един час. Малкият е на 5г. и го бях записала през лятото, струваше ми се най-малкият в групата. Освен това изобщо не му се отдаваше, и затова на този етап няма да настоявам. Другото лято, като е на 6г., ще пробвам пак.

# 49
  • sf
  • Мнения: 10 249
Цитат
Цитат на: donsyy в петък, 07 септември 2007, 22:19
дъщеря ми ходи на плуване от три годишна. а миналата горина започна да тренира синхронно плуване.


Къде тренира синхронно плуване? Имат ли изисквания към децата, които вземат - напр. да плуват добре?
в БСФС-то тренира. не съм сигурна за това изискване, защото тя плува от 3годишна и самата треньорка я хареса в градината. но ако искаш мога да ти дам телефона треньорката. пиши на лични

# 50
  • Мнения: 192
При нас тенис (pee wee) и плуване започват от 3г. възраст.  Програмите са съобразени с attention span-a на децата, разбира се.

# 51
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
При нас тенис (pee wee) и плуване започват от 3г. възраст.  Програмите са съобразени с attention span-a на децата, разбира се.
Моя син това лято ходи всеки ден на плуване, най-малката шамандура в групата беше на четири години. Всички деца проплуваха по същия начин както прохождат. Всъщност трябва само да преодолеят страха от водата и да се отпуснат - стила на плуване при малките е основно като кученца  Crazy
За тениса един треньор ме отказа да записвам Йоан на 3-4 години, каза че може да започне да го тренира, ако искам да го откажа завинаги от този спорт.И наистина като се замисля колко е тежка ракетата, поне моя е слабичък и щеше да му е трудно.
Скоро гледах шампионата по футбол между детските градини, мисля че това е подходящо за малки момчета.
Сега мисля да записвам Йо на акробатика, но той вече е на пет години и вече повече спортове са подходящи. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт