колко повръщат

  • 1 051
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Повръща много - поне по 10-тина пъти. И на фонтан и изтича. По съвет на педиатърката е на фризолак + фризовом /против повръщане/.

# 16
  • Мнения: 4 546
а кога е притеснително повръщането на фонтан? за сега е повръщал на фонтан 3 пъти за около седмица, 2та пъти мисля, че беше преял  newsm78

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ако повръща на всяко хранене на фонтан, тогава има рефлукс - незатворено стомахче.
Обикновенно се затваря най-късно до годинката.
Но бебето може да повърне така и ако е яло много бързо, от шише и се е нагълтало с въздух.
Тогава при притискане на стомахчето, когато се уригва, може да повърне и на фонтан.

# 18
  • Мнения: 7 723
Да, нормално е бебе на 3 месеца да връща храна! Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Синът ми е почти на 10 месеца и все още понякога повръща по малко.

# 20
  • Мнения: 953
Повръщането на фонтан не е нормално - консултирай се с педиатър.
Може да връща храна, но количеството е в рамките на 1-2 чаени лъжички. Като се оригне ако е поело въздух е възможно  да повърне малко храна.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 074
Това е връщане, не повръщане и е нормано, докато не се регулира чревната функция, обикновено продължава до към 4-5 месеца.

Така е. Но ако има нещо, което и най-малко да те притесни, иди се консултирай с лекар, а не се уповавай на майките тук. Повръщането може да причини и големи вреди, тъй като бебетата по-лесно и бързо се обезводняват, буквално за часове и водата в организма им е в много по-голям процент от възрастните. Не си прави шега с това и се консултирай със специалист.

# 22
  • Мнения: 4 496
Както си го описала-моята още връща по малко,особено ако я сложа по коремче,или татко и я гушне малко по-силничко. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 672
и нашата бебка връща мляко от време на време Simple Smile



# 24
  • Мнения: 2 677
Синът ми връщаше така до шестия месец.

Общи условия

Активация на акаунт