Помогнете за спирането на кърмата!

  • 1 578
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Не се притеснявай и аз пих Достинекс 1-вия  и 2-ия ден по 1хапче,3 и 4 ден по 1/2 на 12ч.Не съм се цедила.Носих сутиен денонощно /спях с него/за 7 дни.Гърдите ми бяха твърди и болезнени и от тях изтичаше кърма до 6-ия ден,после съм нямала проблеми.По едно време си мислих,че няма да спре и питах доктора дали да пия още, но каза да не бързам,че ще спре.

# 16
  • Мнения: 654
Рициниус не е за отбиване- точно обратното!!! Вместо него- Lac Caninum , 5-6 гранулки от 30С или 200С на всеки 4-6 часа.
Задължително изцеждай поне по малко, когато гърдата се напълни и успех!!!

# 17
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Тази лекарка я игнорирай по въпросите за отбиването!  Naughty
Как може да ти дава такива съвети, наистина ще ти докара мастит!  ooooh!
Щом гърдите ти са твърди, значи имаш задържана кърма. Изцеждай мъничко, докато почувстваш облекчение и на пипане не са напрегнати.
Никакво пристягане - ще си запушиш някое каналче, ще стане бучка и предмаститно състояние!!!
Купи си  и Лецитин на WALLMARK - пий дневно 3-4 хапчета - ще предотврати образуването на бучки. Хранителна добавка е, дозата е безопасна.

Виж тези статии:
Потискане на лактацията

Отбиване – най-добрите начини и помощни средства за спешно отбиване


https://

newsm10

# 18
  • Мнения: 917
По принцип две хапчета Достинекс са достатъчни да се спре кърмата. Да, ще ти бъдат твърди гърдите и  Т ще вдикнеш - споко. Ако все пак се притесняваш се консултирай с лекар.

# 19
Аз не исках да кърмя изобщо и след секциото лекарят ми каза да пия 2 хапчета Достинекс през 12 часа. Пих ги, но ми проте4е кърма. После пих 15 дни сутрин и вечер по един Бромкриптин и всичко се оправи. Носех и стегнат сутиен (заради формата на биуста).

# 20
  • София
  • Мнения: 44 121
и аз отбих като цедях по малко всеки път като усетя напрежение в гърдите - колкото да олекне цедях, не до край и така вс ден все по-малко ми се налагаше да цедя - това за около 10 дни свърши работа...но на доста по-късен етап, може би има значение...

# 21
  • Мнения: 5 362
Моята я спрях с Бромокриптин.
Бучките,които бях получила,разбих с компреси с мед Peace

Общи условия

Активация на акаунт