аз или живота на детето ми ?

  • 29 078
  • 237
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 623
Честито и от мен, да расте умна и красива  bouquet  bouquet  bouquet

# 151
  • София
  • Мнения: 3 099
Честито на смелата terre! Господ да ги благослови и двете!



# 152
  • София
  • Мнения: 737
Честита златна рожба, terre! Бъдете здрави и щастливи и давайте една на друга безкрайно много любов!

# 153
  • Мнения: 7 716
Поздравления, Терре, за дъщеричката и смелостта.  bouquet

# 154
  • София
  • Мнения: 1 352


Да ти е живо и здраво детенцето terre.
Желая ви много щастлив живот.

# 155
     Да сте живи и здрави! Да сте много щастливи!    bouquet

# 156
  • Мнения: 1 783
Честито Терре, много да те радва, това е най-прекрасното нещо, което може да се случи на човек!

# 157
  • Мнения: 147
Здравейте и от нас с беба Дарина!  Heart Eyes
Видях, че tannia_4 ви е известила  Simple Smile
Много ви благодарим за хубавите пожелания!  Hug
Ние с малката сме от вчера в къщи. Имаме си малък проблем с кърменето, надявам се да не прерастне в голям  Rolling Eyes
Ще ви пусна и снимки утре или вдругиден.
Това е най-хубавото нещо в живота ми!  Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 911
казвай какъв е проблемът - веднага ще го решим - сума кърмачки сме тука, все ще измислим нещо!  Peace

# 159
  • Мнения: 147
Докато бяхме в болницата се кърмихме на режим през три часа от 6:00 до 24:00. Вече 3-ти ден сме си в къщи и се храниме доста нередовно. Днес например само3 пъти сме се кърмили. Спахме от 17:30 до 24:00 почти. Бебка се роди 2.350кг. и се притеснявам с наддаването на грамчетата. На всичкото отгоре не иска да суче от едната гърда и се принуждавам да я изцеждам с помпа Sad Също така само по един път има аки в памперса на ден....не трябва ли да са поне три такива?

# 160
  • Мнения: 1 593
Терре, мила, буди я, не я оставяй да спи толкова много, докато е поне на месец, трудно ще ти е да я будиш, слагай мокри кърпички на личицето, гъделичкай я, разсъблечи я, пробвай всичко, но не я оставяй да спи толкова много в никакъв случай.
Има ли някаква грешка в теглото? Как ви изписаха толкова мънички  Thinking

Направи консултация на 7мия ден от изписването, трябва да е качила поне 125гр, за да си спокойна...

# 161
  • София
  • Мнения: 17 368
Абе вярно, че минаха 7 години, откакто съм гледала бебе, ама за пръв път чувам съвет да се буди бебето  newsm78 Нещо ново ли е излязло в педиатрията?  newsm78

# 162
  • Мнения: 911
и аз съм против това да се буди детенце, но щом е толкова мъничко, може би трябва с повече настойчивост да му се дава кърма. = цеди и давай със шише докато спи - аз и в полусънно състояние съм го кърмила моето - никакъв проблем! само да си вземе дажбата!  Flutter

а ти през това време, докато тя е спяла, колко пъти се изцеди?!!! особено в началото (а и по-нататък) трябва да цедиш след всяко кърмене, за да се отворят всички канали и да се увеличи продукцията  Grinning

не се притеснявай, че от едната гърда не суче толкова лесно. аз така си го изхраних моето - ето вече осем месеца сме САМО на кърма (разбира се, захранили сме вече, но не съм давала и грам изкуствени млека). Непременно да цедиш гърдата, от която детенце не суче толкова добре, защото иначе така ще си остане "неразработена". Въобще - СЛЕД ВСЯКО кърмене - на помпата! Аз лично се родих с помпата на AVENT.

и най-важното - не се притеснявай, че не било на 3 часа = първите 2-3 месеца (а може и по-дълго) се цоца "циганската" - както казва моята педиатърка - "когато - тогава, и колкото - толкова"!

и помисли за замразяване на кърма също.

абе, въобще, пиши ми на лични, ако нещо те притеснява - с удоволствие ще споделя съвсем скорошен опит!

Дерзайте с цицането!!!  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 12:17 от trayana

# 163
  • Мнения: 911
http://www.bnap.org/2006/10/10/kyrmene-dete/

ето и една рядко грамотно написана статия, на която попаднах вчера. не е само за кърменето, но ще ти е полезна като инфо.

и ако вече не си, непременно се регистрирай в някой от тези сайтове www.babycenter.com - за мен беше много полезно да прочета правилно подбрана информация в точния момент, защото иначе можеш да откачиш от всякакви противоречиви теории, които те заливат от книжки, списания и форуми.

П.С.

за акито - няма нищо притеснително в това, че е само веднъж на ден сега - нали малко хапва детенце. Важното е да е мокър памперсът при всяко преобуване - това показва дали детенце поема достатъчно кърма!

И НЕ СЕ ШАШКАЙ излишно - лактацията се влияе най-вече от психическото ти състояние! Вземай си съкровището да цоцка колкото може по-често в началото, за да се научите и то, и ти, как да се справяте по-лесно!

и ми пиши, ако искаш!
 Heart Eyes

# 164
  • Мнения: 911
и последно:

да цитирам някакъв велик професор, към когото се обърнала притеснена майка, която се чудела дали бебето й яде достатъчно. Попитал професорът:"Детето ака ли?" - "Да." - "Е, щом ака, значи папка!"

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт