аз или живота на детето ми ?

  • 29 057
  • 237
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 147
Още нищо не сме се разбрали, последния разговор който проведохме преди 2 дена се състоя в това да ми каже или да се местя на другата длъжност или да си подам молбата за напускане, отказах да се местя и напускам и не сме разговаряли повече. Утре ще се обадя аз за да се изясним.

# 226
  • Мнения: 4 458
А, няма ли вариант да те върнаат на същата длъжност временно докато си намериш друга работа?

Дано се справиш някак и успееш бързо да намериш нещо подходящо.

# 227
  • Мнения: 147
Неможело да ме върнат на същата длъжност, защото човекът който ме замества не е бил предупреден, че е по заместване а бил "ценен кадър"за да го махнат....така ми се оправдаха те....много е сложна ситуацията....и ми е много притеснено....

# 228
  • Мнения: 4 458
Да бе да не бил предупреден, че е по заместване, дрън-дрън.
Ако пък наистина не е предупреден то това говори, че решението е взето още на времето.

Съжелявам че така се случват нещата. Дано успееш бързо да намериш подходяща работа.

# 229
  • Мнения: 3 621
Неможело да ме върнат на същата длъжност, защото човекът който ме замества не е бил предупреден, че е по заместване а бил "ценен кадър"за да го махнат....така ми се оправдаха те....много е сложна ситуацията....и ми е много притеснено....

  ooooh!  ooooh! ooooh! Това, че той не бил предупреден, не е твой проблем, а на работодателя ти. Нещата горе-долу са ясни, в никакъв случай не се съгласявай да напуснеш по собствено желание и не подписвай нищо преди да си сигурна, какво подписваш. Грешката  е в работодателя ти, защото още преди 2 години когато си излизала в майчинство явно те е "отписал", след като е назначил на твоето място човек на постоянен договор, а не по заместване. Казваш му, че искаш да се върнеш на старото си място и точка. Ако не му оттърва да те съкрати, но му кажи че искаш да видиш разрешението на ИТ. Нека разбере, че знае какви са ти правата. Ако те съкрати, имаш право на обезщетение една заплата, ако не започнеш работа в следващия месец, ти дължи още една заплата като обезщетение.

# 230
  • Мнения: 4 458
Nefertity, много се радвам че се включи. Надявам се да не е късно и terre види поста ти преди да е подписала каквото и да било.
Пробват се хората, ако мине номера....

# 231
  • Мнения: 147
Здравейте момичета   bouquet
Днес говорих с работодателя ми, за да му съобщя за сетен път, че нежелая да се местя на друга длъжност, каза ми, че това може да ми предложи, на старата длъжност да забравя, съобщих му, че съм се консултирала с някои институции и няма право да ме мести без мое съгласие...отговори ми, че ще ме уволни тогава....а преди да стигнем до уволнението ми каза, че съм на работа на 12 април чак, а отпуската ми е до 6-ти включително, не ми била изчислена отпуската правилно. Много странно ми се стори.

# 232
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Здравейте момичета   bouquet
Днес говорих с работодателя ми, за да му съобщя за сетен път, че нежелая да се местя на друга длъжност, каза ми, че това може да ми предложи, на старата длъжност да забравя, съобщих му, че съм се консултирала с някои институции и няма право да ме мести без мое съгласие...отговори ми, че ще ме уволни тогава....а преди да стигнем до уволнението ми каза, че съм на работа на 12 април чак, а отпуската ми е до 6-ти включително, не ми била изчислена отпуската правилно. Много странно ми се стори.
Hug
Опитва се да те излъже за датата, на която  трябва да се върнеш на работа,  за да  те уволни   дисциплинарно за  самоотлъчка.
Пиши какво става около   теб.

# 233
  • Мнения: X
terre, вземи със себе си някоя приятелка адвокат и седнете да проговорите възможностите заедно с шефа. Все ще се намери някоя позната, нали! Ще ми се да задействате психологическия момент с адвоката, за да не те манипулират и за да си създаде работодателя ти представа, че си защитена правно. Той също най-вероятно се съветва с някой.
(Егаси подлия човек...)

# 234
  • Мнения: 147
Здравейте момичета!  Hug
С работодателя ми най-накрая се разбрахме, отстъпи и съм си на същото място на което бях преди да изляза в майчинство. Вече от месец съм на работа Simple Smile
Благодаря на всички за подкрепата и  съветите  Hug....много ви благодаря  Hug

# 235
  • Мнения: 3 621
terre много се радвам.  Hug Hug Hug

# 236
  • Мнения: 4 458
Чудесна новина! Честито и усех в службата  Hug

# 237
  • Мнения: 239
Сега остава разлюбения татко да започне да плаща редовна издръжка и да намериш достоен партньор в живота и си на 6 newsm18.  Ако съм на твое място бих се оглеждала и за други източници на доход,т.е. за евентуална смяна на работата,че с такъв смахнат шеф не знам колко ще изкараш на сегашната работа??? Между другото,ако се присъжда издръжка по съдебен ред,тя включва и 1 година назад.

Общи условия

Активация на акаунт