аз или живота на детето ми ?

  • 29 089
  • 237
  •   1
Отговори
# 90
Извинявайте не прочетох всичко докрай ,но бях изумена от посочената декларация.Аз съм юрист и мога да ти кажа да не се притесняваш, че си подписала тия глупости .Друг е въпроса с изпитателния срок ако е в полза на работодателя, той има законово основание да прекрати трудовия договор. При постоянен трудов договор КТ предвижда известна закрила против уволнение на бременни жени и майки на деца до 3-години.

# 91
  • Мнения: 147
White Magic, права си, би трябвало да го съдя. Има доста време, може да промени мнението си, ще му мисля като наближи раждането, сега се наслаждавам не бремеността си и на малкото съкровище вътре в мен  Grinning
А по въпроса за работата ми, договора който съм подписала е в полза на работодателя, аз говорих преди няколко дни със шефката ми и я попитах на каква сума ме осигурява и тя каза, че до сега ме е осигурявала на 70 лв. но отсега нататък щяла да ме осигурява на повече за да получавам по-хубаво майчинство, от което следва че ще ме остави на работа и ще работя до 45-те дни преди термина ми.

# 92
  • Мнения: 4 458
............сега се наслаждавам не бремеността си и на малкото съкровище вътре в мен  Grinning

А по въпроса за работата ми, договора който съм подписала е в полза на работодателя, аз говорих преди няколко дни със шефката ми и я попитах на каква сума ме осигурява и тя каза, че до сега ме е осигурявала на 70 лв. но отсега нататък щяла да ме осигурява на повече за да получавам по-хубаво майчинство, от което следва че ще ме остави на работа и ще работя до 45-те дни преди термина ми.

Това да се чува. Много се радвам, че наистина се наслаждаваш на бременността и работодателя се оказал разбран човек. Виждаш ли, нещата се нареждат малко по малко.
Наистина много се зарадвах на тази новина. Дано всичко се нарежда така и за в бъдеще. 

# 93
  • Мнения: 2 956
Браво! Поздравления за решението ти   bouquet
Подобно бе и моето преди време. Никога няма да съжаляваш  Hug
И добре дошла в отбора  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 239
White Magic, права си, би трябвало да го съдя. Има доста време, може да промени мнението си, ще му мисля като наближи раждането, сега се наслаждавам не бремеността си и на малкото съкровище вътре в мен  Grinning
А по въпроса за работата ми, договора който съм подписала е в полза на работодателя, аз говорих преди няколко дни със шефката ми и я попитах на каква сума ме осигурява и тя каза, че до сега ме е осигурявала на 70 лв. но отсега нататък щяла да ме осигурява на повече за да получавам по-хубаво майчинство, от което следва че ще ме остави на работа и ще работя до 45-те дни преди термина ми.
Да,за съдене има време,но ако мине повече от 1 година след раждането започваш да губиш издръжки,защото те се плащат една година назад,считано от датата на завеждане на делото за издръжка.
Не знам дали ще ти е удобно да работиш чак до 45 ден преди раждането-зависи от работата. Но по всяко време можеш да отидеш при личния ти лекар и да поискаш болничен,стига да си събрала поне 6 месеца с добри доходи. Обикновено лекарите дават без проблеми болнични на бременни дори да не ти е тежко положението-казваш например,че имаш болки и спазми в корема-това се тълкува като заплашващ аборт... Ако ти дадат болничен не си ощетена финансово-парите,които взимаш по време на болничния също се смятат като заплата.
Пожелавам ти безпроблемна бременност и много щастие с малкото същество до теб! В началото няма как да не ти е малко трудничко с грижите около него,но всичко се отплаща:))

# 95
  • Мнения: 147
Ами незнам дали ще мога да издържа до 45-те дена, но ще се постарая. Работя на една бензиностанция, касиер съм. Смените ми са 12 часови -  дневни, нощни, което взе да ме изморява вече, но несмея да си взема болничен за сега защото незнам как стоят нещата с болничните а и докато мога да работя ще работя, не искам да предизвиквам съдбата с болнични ако нямам нужда. До сега ме осигуряваха на минимална, шефката каза, че щяла да ми плаща малко повече осигуровки от сега нататък........но колко са незнам. Сега ми трябват парички, то на кой ли не му трябват Simple Smile.......вчера харесах на бебо кошарка и шкаф за повиване - страхотни, сега само за тях мисля..... Blush

# 96
  • Мнения: 911
 Grinning да ти спестя малко парички  Sunglasses никакъв шкаф за повиване не ти трябва! най-много постелка/подложка, която струва към 25лв. макс, слагаш я на стабилна маса с подходяща височина, за да не останеш без кръст, и това е

Въобще не гледай цените сега, да не се изнервяш, че няма да ти стигнат за това или онова. И не купувай дрешки!!! Най-много едно-две комплекчета на първо време, защото ще получиш купища такива от приятели и роднини, може някоя мама да ти подари вече омалели дрешки - аз половината дрешки, които имам и по веднъж не съм ги обличала, просто беборана порасна много бързо  Heart Eyes всички бебета така растат!  Peace дай адрес, ще ти изпратя тия, дето са ни вече супер малки

пелени, завивки и всякакви други неща, които можеш да си направиш самичка от стари хубави памучни чаршафи (които са страшно мекички!) с много любов са също добра идея.

и други идеи мога да ти дам - пълен идиот съм  Mr. Green пълна със идеи, ти само кажи, че искаш!

И не се преуморявай на работа - пази се!  Peace ...за след раждането...

# 97
  • Мнения: 239
..... До сега ме осигуряваха на минимална, шефката каза, че щяла да ми плаща малко повече осигуровки от сега нататък........но колко са незнам. Сега ми трябват парички, то на кой ли не му трябват Simple Smile.......вчера харесах на бебо кошарка и шкаф за повиване - страхотни, сега само за тях мисля..... Blush
Колкото повече издържиш на "високите" осигуровки,толкова по-добре. "Здрава круша и най-силния вятър не може да я обрули",така е и със здравата бременност-Пожелавам ти я от сърце! Аз лично по време на бременноста тичах,падах,скачах,вдигах тежко,какво ли не правих (не с цел да абортирам разбира се,просто не си треперех толкова) и чак в деветия месец усетих,че съм бременна. Все пак гледай да не товариш бебото с много сътресения!
За кошарката да ти кажа от собствен опит-ние сме с онези от плат,дето се водят преносими-много плюсове имат-1. като почне да се изправя в креватчето (неизбежен момент към 7 месеца) сваляш на по-ниското ниво матрачето,иначе като нищо бебчо може да изпадне в мерака си да ходи, 2. като обикаля из креватчето често пада и се удря в страните му-като е от плат,а не от дърво, всичко е меко,огъва се и няма как да се удари лошо. 3. много по-евтини са от дървените,имат колелца-може да се возят до където искаш или са сгъваеми, могат да се ползват години наред.
Що се отнася до шкаф за повиване-не знам защо хората се престарават толкова- много скоро, към 4-5 месец бебото започва така усилено да се върти и да иска да ходи нанякъде точно като го преповиваш и преобличаш,че просто всякакви поставки се обезмислят,ние винаги сме го повивали по широките меки легла,да има и накъде да бяга   Wink.  Според мен дай си парите за нещо по-важно-например хубава количка-лека и с превъртаща се дръжка,столче за кола (които отскоро са задължителни по закон) или шезлонгче, което може да се използва за люлеене,лежане,пренасяне, столче за хранене и пр... Много хубави се продават и втора употреба,например в www.prodavalnik.com и deca.obiavi.portal.bg

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 05:48 от White Magic

# 98
  • Мнения: 239
Къде изчезна бе, terre? Да не му дойде акъла на таткото (дай боже,макар че и с него,и без него...),та така ни забрави? Как вървят нещата при теб?

# 99
  • Мнения: 147
Здравейте! Нямаше ме няколко дена, бях в София, след това на работа. Днес и утре почивам и ще ходя най-после да си правя изследвания, защото до сега са ме гледали само 3 пъти на видеозон. С  таткото все още сме в старите отношения, надявам се да му дойде акъла до раждането на момъка ми. Вчера си говорихме с него по телефона и синчето му, което е на 6 годинки беше при него и той така си го целуваше и му говореше миличко, винаги съм му се възхищавала като баща и се замислих дали ще обича и ще целува моето дете така....
И не на последно място да кажа, че не съм ви забравила, просто след работа съм доста изморена и нямам сили да мисля и пиша  Wink

# 100
  • Мнения: 239
Здравейте! Нямаше ме няколко дена, бях в София, след това на работа. Днес и утре почивам и ще ходя най-после да си правя изследвания, защото до сега са ме гледали само 3 пъти на видеозон. С таткото все още сме в старите отношения, надявам се да му дойде акъла до раждането на момъка ми. Вчера си говорихме с него по телефона и синчето му, което е на 6 годинки беше при него и той така си го целуваше и му говореше миличко, винаги съм му се възхищавала като баща и се замислих дали ще обича и ще целува моето дете така....
И не на последно място да кажа, че не съм ви забравила, просто след работа съм доста изморена и нямам сили да мисля и пиша  Wink
Аз мисля,че има светлина в тунела-фактът,че си говорите,а не се крие като престъпник и това,че може да изпитва някакви топли родителски чувства все пак говорят нещо положително. Май съм пропуснала момента таткото женен ли е или не...?-това има доста голямо значение за отношението към вас. Иначе ти желая с изследванията всичко да е наред. И аз ходих рядко,за пръв път някъде на 6 месеца,но при мен е друго-имам си лекар вкъщи.

# 101
  • Мнения: 4 458
.... до раждането на момъка ми....

  bouquet a честито мила. Значи ще помагаме за мъжки имена  Wink

А за бащата... какво да ти кажа... аз лично не бих се надявала много на него. Не мога да разбера защо тия хора така постъпват и ни зарязват в трудни моменти и когато всичко се нареди и си е на място се появяват с куп извинения, оправдания и обещания....

Сподели резултата от теста. КОга ти е термина?

# 102
  • Мнения: 147
Таткото е женен, но не живее с жена си, а тя в момента не е в Б-я. М/у тях няма нищо вече, има само приятелски чувства, не са се развели още незнам защо, макар, че и двамата са ми казвали че всичко е приключило.....имат едно сладко момченце на 6 годинки. С тези изследвания нещо не ми върви, в смисъл, че все немога да се доредя до тях. Докато се накани лекарката ми да ме прати и направлението ми изтече, сега наново пак. Това ми е болната тема сега. Направо ме е яд на тези лекари и ще ходя до Стара Загора на лекар, защото от нашите лекари ми писна тук.
Мерси Kiara, тези 2 дена бебо се грижи за мама и я радва с ритници. С таткото не се надявам на нещо сега, защото може да се разочаровам после, не мисля, че може да се съберем, но ако стане ще съм много щастлива. Следващата седмица се надявам вече да ми направят така очакваните изследвания, иначе термина ми е на 9 март. Тук в Казанлък, вчера като ме гледа една лекарка ми каза друг термин. Каза ми че според размера на главичката бебо трябвало да се роди на 5 март а според размера на крачетата на 20 март някъде и ме хвърли в паника с това си изказване  newsm12

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 22:10 от terre

# 103
  • Мнения: 4 458
Таткото е женен, но не живее с жена си, а тя в момента не е в Б-я. М/у тях няма нищо вече, има само приятелски чувства, не са се развели още незнам защо, макар, че и двамата са ми казвали че всичко е приключило.....имат едно сладко момченце на 6 годинки.

Няма значение защо не са разведени. Той така или иначе няма намерение (за сега) да бъде с тебе така че тебе това не би трябвало да те вълнува. Жена му знае ли за бебето?

...тези 2 дена бебо се грижи за мама и я радва с ритници.

Боже, все едно вчера питаше дали да задържиш бебето а днес вече рита  Mr. Green

Тук в Казанлък, вчера като ме гледа една лекарка ми каза друг термин. Каза ми че според размера на главичката бебо трябвало да се роди на 5 март а според размера на крачетата на 20 март някъде и ме хвърли в паника с това си изказване  newsm12

Не се паникьосвай за такива дребни неща. До колкото си спомням термина се определя не само по бебето, но и по ПРМ, а на бебето се гледа главичката. Има различни бебета така че.... При мене по размери едната беше с 1 седмица по-малка от другата.. Whistling ама не съ м седнала да го мисля, просто беше с по-малки размери  Grinning
По-важно за теб е да е здраво бебчето, да няма някакви видими от сега заболявание на сърцето, гръбнака и т.н. Останалото... термина, пола... това са бели кахъри  Peace

# 104
  • Мнения: 147
Здравейте! Днес направих първата покупка за бебо - купих нощна лампа - сензорна, много хубавка и тарикатска, даже като ми я изпробваха в магазина, бях с още една бъдеща мама и тя си купи такава като я видя  Laughing Сега ще я скрия някъде да не я гледам, защото си бях казала никакви покупки преди да се роди съкровището ми, малко съм суеверна  Blush
А по въпроса дали знае жена му - да, знае, повечето му близки знаят! Сега докато пиша бебо пак се обажда с ритниче отвътре, усеща, че става дума за него  Laughing
Във вторник ще ходя на преглед и ще си го видя малкия ми юнак....трябва да започна да му мисля име вече  Heart Eyes
I'm so happy  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт