Това кърмене на поискване ме убива!

  • 1 754
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Liorena
Цитат на: Зъхи
ама да ви питам все пак - как издържате?! :


и аз това съм се питала винаги Laughing


Резултатът си заслужава, никога не съм съжалявала за кърмененто през около 1-2 часа през първия месец. После нещата се регулират от самосебе си.

Поздрави!!

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Моята беба до 6-я месец спеше като пън нощем и ядеше на 2,5 часа-така си искаше тогава не знаех че това е на поискване, но явно е било. От 6-я месец и растат зъби и се кърмим-оригваме цяла нощ. През деня даже разреди храненията, но през нощта.....Не знам разтеж ли е какво ли- тя и не расте много, или не и стига, но като си поиска- давам и имам кърма. Не веднъж съм споменавала какви количества изяжда. И пак не спи и все яде. А на мен как ми се спинкааа. Иде ми да вия. Но това е положението. Къщата е с крката нагоре, и вечеря нямаме, ама хич не ми пука Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 784
Аз пък се родих,откакто кърмя на поискване.Преди-тя заспива каталясала от рев-аз обикалям като препълнена цистерна,защото е дошло време за кърмене или тя пищи аз я дондуркам и с едно око гледам часовника...сега имам едно щастливо и спокойно бебе.Вярно,време не остава много,ама докато се усетя детето ми ще изхвръкне от къщи,така че гледам да се радвам на това,което имам сега Laughing

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Относно как издържаме ето нещо забавно:
Бяхме в събота на детски рожден ден мамите от блока ни (много сме),аз със все беба и батко - без татко,че на работа - и седяхме около 5-6 часа,значи неминуемо сме се хранили,носили в слинга и т.н.
След което коментарът на две от мамите (с по 2 некърмени деца ) беше - като те гледам как леко и лесно го гледаш така,без да мислиш и да мъкнеш хиляда неща,направо яд ме хваща,като се сетя ние каква одисея бяхме Grinning
Честно,много по-лесно е - и абсолютно знам какво говоря (както неведнъж съм казвала - баткото ми е отгледан на адаптирано мляко).

# 19
  • Мнения: 1 417
Дано да имаш късмет с бебка!Аз не издържах и го отбих след 3месец. Сина ми  се хранеше през 2ч, като около 40мин. и повече протичаеше едно хранене, т.е нон стоп аз кърмех ~3месеца.Той въобще не спеше в къщи, само на разходка, май трябваше и аз по пейките да прилягвам.Добре, че майка ми ми помага от 1ден, та  чат пат поспивах, иначе не знам...В интерес на истината аз не се и хранех и д-рите се съмняваха, че може да не му достига кърмата. Успех, дано само моето бебе да е било изключение!

# 20
  • Мнения: 2 529
Зъхи, моят Емил беше точно така като твоята Ема (ама как си подхождат тези имена, а Wink  Laughing ) в началото, ноооооо той така си и запази режима, в смисъл, че беше много поспалив в началото заради жълтеницата и аз го будех за хранене, а по-късно му се запази горе-долу същия режим, като на всичкото отгоре от края на 2-рия месец досега си спи по цяла нощ без проблем. Simple Smile Нито кърмата ми е намалявала, нито пък него изникналите вече 8 зъба са го карали да се буди. Не знам, сигурно е късмет, но ако се будеше или искаше да яде през 5 минути съм убедена, че щях да го кърмя така както той иска.
Всичко ще си дойде на мястото, само бъди спокойна Wink  Grinning

# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Звучи окуражаващо, че периодът ще отмине!  Wink Не мога да не я храня, като плаче от глад, не съм от майките-садистки! Просто синът ми си беше като часовник - на три часа, и сега Емата ми е тотално нова тема в това отношение! А нощем няма как да я кърмя в просъница, защото ставам, взимам я, лягаме в леглото, кърмим се, после се разхождаме 10-тина минути, за да се оригне после сменяме наакания памперс (пълен на всяко хранене!) и то става една процедура... Направо съм труп вече! Но щом е временно, мога да оцелея!  Wink

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А на Емата пречат ли й наакания памперс и неоригването?Защото на Ева не й създават дискомфорт,не връща мляко и не недоволства,ако не се е уригнала и с известно неудобство си признавам Embarassed ,че изобщо не полагам старания в това отношение - кърмя я легнала в просъница и след това заспиваме и двете без никакво ставане и процедури.Та ако не й пречи,поне оригването да пропускате?А памперса сменях само веднъж нощем - към 12ч - докато акаше всеки път,но това съвсем скоро би трябвало да отмине при вас (ти си знаеш,де).Така че вече се вижда светлина в тунела Wink

# 23
  • Мнения: 216
Ами точно ....просто не се издържа! newsm45

# 24
  • Мнения: 2 784
Ще се оправят нещата,просто са ви малки още бебенцата-и твоето Зъхи и на Тонимам.И ние като бяхме малки трудно се издържаше,ама после сами си дойдоха нещата на място.Просто време трябва и яко стискане на зъби с риск да ви изпадат и малкото останали от бремеността пломби Laughing

# 25
  • Мнения: 350
Много много е тежно от недоспиване и умора на ръцете, но пък резултата  си заслужава.
Нищо не може да се сравни с щастливата усмивка на едно кърмено бебе!!!! А когато спира да суче и поглежда с големи, красиви, радостни очи - тогава направо забравям и за недоспиване и за всички трудности!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 493
аз незнам какво да кажа... Мая до 2,5 месеца спеше от 12 до 6-7... а сега се буди по два пъти на нощ да яде и нищо не може да я излъже... аз хубаво си бях свикнала да си се наспивам ама сега не... и си доспивам през деня, когато и тя спи...
при теб е по-сложно защото имаш и баткото обаче...

# 27
  • Мнения: 3 394
Цитат на: boo
За домакинската работа - вземи кенгуру за малко бебе, за да можеш хем да я носиш до себе си, хем да вършиш по нещо.


За всичко си права Бу, само ей тази глупост от къде я измисли Shocked

Я се пробвай да готвиш докато бебока е в кунгуруто и ти го носиш Imp Няма ли да те е шубе,че ще горнеш някое краче.

Или да пускаш перялня, навеждайки се към коша с мръсните дрехи.

Или да изхвърляш кофата #Shocked

НЕ е особено препоръчително  домакинска работа и кунгуру точно поради възможността да се случат посочените малки случки ooooh!

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Аз съм домакинствала с кенгуру, не е хубаво да фламбираш десерти или да пържиш мекици сигурно  Laughing ,  но да измиеш няколко чаши, да си направиш кафе, да извадиш нещо да се размръзне, да сгъваш пране и още много други може, който върши всичко сам знае че има сто вида домакинска работа, от много лека до много тежка.  Когато не дава да го оставиш цял ден ще намериш какво да свършиш с него и още как ! А и на него му е интересно, то голяма скука само в тавана да гледаш, много се радваше Алекс като обикаляхме ...

# 29
  • Мнения: 3 394
Не е нужно да гледа в тавана-има си активни гимнастики, висулки над леглото и прочие бебешки занимавки.А и едобре мъничето само да си се позанимава от време на време, не вечно да е до мама.
Казвам какво съветват в Ангия и това с домакинстването не е особено пропоръчително.
Да се разнася бебето насам натам с кенгуруто като разходки навън-определено ДА.

Освен ако не си веме човек кенгуру с тройна опция и за носене на гръб за по-безопасно Mr. Green Като черните Wink

Общи условия

Активация на акаунт