нещо надъхващо "Защо ОЩЕ да кърмя" и как да се справим с невежите

  • 2 031
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
На мен досега всички са ми се радвали. Не се е налагало да се обяснявам на никого. А ако се наложи..., ще му дръпна една дълга лекция  Joy и повече няма да ме питат. Още повече ние още сме само на кърма  Rolling Eyes и съвсем се ... #Crazy.

# 16
  • Мнения: 159
Аз пък обичам да казвам:"Защото така съм решила,а малката още не може да си каже мнението!"  Crossing Arms
Пък и честно казано,момичета,не виждам как може някой изобщо да се намесва в "личното пространство" на бебето - та нали само то ползва гърдите по началното им предназначение-те са си негова територия  Wink
А и истината е,че малко хора около мен се учудват на решението да кърмя Рали на поискване и дълго време.Повечето са от типа,дето "не са могли да кърмят" и "кърма не им е дошла..."
Линка към сайта за идейките е много як!Сайта е страхотен,аз си получавам от там ежеседмично инфо за развитието на бебето! :peace Simple Smile

# 17
  • Мнения: 753
Аз казвам : " Бебо много хубаво заспива на гърдата и аз само го оставям в леглото му Wink"
и "СЗО /и пояснявам какво е това/ препоръчва да се кърми до две години - това са последните изследвания в областта Wink" и това е ...
В началото се сбърквах да обяснявам на поинтересувалите се от подробности Simple Smile, но вече - не.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 932
И покрай мен общо взето няма такива въпроси . Преди като ме питаха докога ще кърмя , казвах - докато има мляко . То пък да не е кофа , че да свърши  Simple Smile Сега понеже дребчо нещо отказва пюрета , каши , всъщност почти всичко безпопарата сутрин , майка ми си мисли , че е съвсем гладен , щото не брои кърменето за храна . Ама освен нейния поглед , изпълнен със съмнения,други критики не съм срещала.

# 19
  • Мнения: 474
Не спирам да се учудвам на темите, в които се коментира лошо отношение към кърменето. Кърмих над 1 год. и от никого не чух, че трябва да отбивам. Всички / близките ми, приятелки, майките в градинката и по-далечните познати в парка, докторите/ повтаряха "ау, колко хубаво! По- хубаво от това няма!" и т.н. за мой стимул и подкрепа. Особено тези, които не са успели да кърмят дълго, те ме насърчаваха най-много. Когато казах, че ще отбивам в рамките на месец, последва вълна от "ама защо като си имаш кърма, не се захващай с шишета и биберони", и всякакви подобни изказвания и дори ужасно разпалени се опитваха да ме разубеждават. Тогава ми се налагаше много да обяснявам защо ще отбивам. Много ми е странно с какви хора контактувате. Нали всички майки са /се правят вероятно/ на много модерни и информирани- всички четат форумите, по градинките се объсждат непрекъсното кой къде какво по-ново прочел... ами никоя не смее да се изкара не в час с новостите, сред които е и кърменето.
Странни неща говорите тук, ама сигурно са истина...  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 467
 jana71  и мен до годинката ме насърчаваха. Но сега вече - на 2 г. - "Ауууу, ама то срамно бе!" получавам. Контактувам с хора нормални и всякакви, сравнителни ЕнтЕлЕгентни и възпитани.
На въпроса До кога? - отговарям шеговито "До бира" или "До първи клас".

# 21
  • Мнения: 115
Може ли да разширя малко темичката ако разреши авторката и да включа и прослувутото захранване. Зашото аз имам същия "проблем", но с него. Дъщеря ми е на  4 месеца и половина и когато кажа че още не давам пюрета и ще я захранвам по късно (въобще заговоря ли за късно захранване), получавам облещен поглед и ""Ама как? Трябва вече да даваш пюренца-да свиква?Как само на кърма.Трябва да пробва вкусове и бля бля бля от сорта.А най жалкото е че след такъв разговор всички ме мислят за млада неопитна майка, която си няма ни хал ни хабер от деца и незнае как да си гледа детето. Ужас.  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 251
 О, супер тема  Hug
 Благодаря и за разширението за захранването  Laughing
 На мен тук никой не ми се бърка. Питат те в болницата ще кърмиш ли? Казваш - да и всички ти казват - тогава поне до годинката ще трябва да кърмиш!
 Ама и мен така понякога случайни хора ме питат ( българи или сърби обикновено) защо го храня още през нощта и защо не съм захранила.  И мислят за неопитна майка. Здраве да е! А иначе фразата "модерните бебета се кърмят до първи клас" е много готина.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Да споделя, какво прочетох днес в германски кърмачески форум, там същата история с дългокърмещите и една майка, като я питали още ли кърми, казала "естествено, че кърмя, не виждаш ли че повишиха цените на млякото" (Тук наистина вдигнаха цените на всички млечни продукти)

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Да споделя, какво прочетох днес в германски кърмачески форум, там същата история с дългокърмещите и една майка, като я питали още ли кърми, казала "естествено, че кърмя, не виждаш ли че повишиха цените на млякото" (Тук наистина вдигнаха цените на всички млечни продукти)
Ха-ха, жестока реплика! И тук драстично се повишиха млечните! Grinning

# 25
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Не знам защо мен никой не ми задава от упор такива въпроси?  newsm78 Може би изглеждам зла и от страх да не ги ухапя / издера?  hahaha
Майтапа настрана - всички ме подкрепят. Майка ми ме е кърмила до 3 годишна (имам по-малка сестра, та покрай нея и аз съм намазала). Свекърва ми е кърмила година и нещо. Около мен всички са кърмили. А може би и пък защото аз много се гордея с дебеличкото си бебе, което доскоро беше само на кърма..
Задавали са ми въпроса съвсем добронамерено. Отговарям, че ми е изключително приятно! А наистина кърменето е едно от най-хубавите ми изживявания! Близостта, която създава, нежността... чувствам се толкова мама!

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не знам защо мен никой не ми задава от упор такива въпроси?  newsm78 Може би изглеждам зла и от страх да не ги ухапя / издера?  hahaha
Дай си време Grinning След годинка, особено след 1,5-2, нещата леееко се променят понякога.

# 27
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Не знам защо мен никой не ми задава от упор такива въпроси?  newsm78 Може би изглеждам зла и от страх да не ги ухапя / издера?  hahaha
Дай си време Grinning След годинка, особено след 1,5-2, нещата леееко се променят понякога.
Добре, ще ги видим...    Twisted Evil А аз отсега ще тренирам за онзи лош поглед, който ще трябва да парализира подобни идеи за вмешателство в личното ни кърмене  Twisted Evil Mr. Green

# 28
не се притеснявам от невежите и кърмя бебето си дори и в парка на някоя пейка ако огладнее не се срамувам от чужди погледи Rolling Eyesвсе пак детето ми е по важно от това какво мислят другите newsm78 не ми се е случвало да ме питат защо кърмиш? Thinking

# 29
  • Мнения: 354
За сега само за късното захранване чувам съвети от непросветени и обикновено ги пращам да четат! Ще си кърмя и захранвам когато аз реша, но най болно ми става , когато съпругът ми се изкаже неподготвен... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт