докога се стерилизират шишетата?

  • 4 618
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 865
Шишетата от чай, сок или вода няма нужда да стерилизираш. Само шишетата от мляко е хубаво да се стерилизират до годинката, защото млякото развива бактерии...  Simple Smile Поне аз така правех  Heart Eyes
и аз съм на същото мнения,но така и така като пускам стерилизатора веднъж дневно,слагам каквото ми попадне и от другите шишета.пускането на стерилизатора въобще не ме натоварва или пречи,затова ще го правя до около годинка

# 62
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз знам, че до 6 м. се стерилизира всичко и после се намаля и спира стерилизацията за 1-2 седмици, но вече почнах през ден въпреки, че Огнян е на 4 м. и половина. Не съм привърженик на прекаленото изнежване.

# 63
  • Мнения: 2 677
Никога не съм стерилизирала.

# 64
  • Мнения: 6 621
До към 7-8м.стерилизирах постоянно после намалих на 1 път седмично и вече не го правя.

# 65
  • Мнения: 592
Никога не съм стерилизирала.

А zаЩо, от какви съображения?  newsm78

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 09:01 от niko_leta

# 66
  • Попово
  • Мнения: 687
Шишетата за мляко докато му давам такова ще стерилизирам, а иначе за сок, вода и чай на седмицата по веднъж, докато не започне да пие от чашка Peace

# 67
  • Мнения: 204
Аз стерилизирам веднъж на 3 дена, до 5-6 месец, аз отгледах и първото и сега и второто дете така. Американците смятат че през първата година се изгражда имунитета на бебето и трябва то да свикне със средата в която ще живее, а не да се пази от всичко. Да не говорим че няколко часа след като се отвори стерилизатора шишетата не са стерилни. И двете деца са ми изключително здрави, да чукам на дърво.

# 68
  • Мнения: 1 294
Стерилизирам все още само шишетата от АМ, останалото само мия с топла вода и веро.
Ще продължавам да стерилизирам шишета докато пие АМ.

# 69
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз спрях от няколко дни.

# 70
  • Мнения: 1 367
Вече и аз спрях от около седмица.Измивам много добре шишетата с топла вода,веро и четка и толкова.

# 71
  • Мнения: 1 477
Аз пускам стерилизатора след всяко хранене и употреба на всички шишета.Не смятам да спирам поне до годинка.Никога не съм мила с вера и предпочитам да си ги изваря.Надали това е изнежване-просто някаква хигиена.

# 72
  • Мнения: 391
Изварявах до 1г. и 3 месеца защото се бях вманиачила на тази тема
и не можех да спра.Имам приятелки ,които изваряваха само до три месеца
и децата им нямаха проблем.Ако спреш със стерилизацията ,просто трябва да измиваш шишето веднага  след хранене с топла вода и сапун или друго измиващо средство,което използваш.

# 73
  • Мнения: 1 800
До 3 месеца  всеки ден, сега когато се сетя. Моите шишета са на playtex с махащо се дъно, което прави чистенето по лесно. Малкия човек започна да слага какво ли не в устата си, така че стерилизирането е безсмислено Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 3 271
ООО, стерилизирах ги до като започнах да давам сокове ( прясно изцедени, няма как да стерилизирам сокоизстисквачката) - около 40-тия ден.

Общи условия

Активация на акаунт