докога се стерилизират шишетата?

  • 4 616
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 360
Май няма готов отговор на въпроса ти-сама преценяваш PeaceАз изварявах до 6 месеца.

# 46
  • Мнения: 2 908
Стерилизирах до 7 месец на всяко хранене-казала съм си мнението за стерилизацията веднъж на ден в друга тема Confused-или стерилизираш,или не-това е световна глупост-веднъж на ден...То логически човек и глупав да е се сеща,че стерилизацията служи да няма бактерии и микроби-ако стерилизираш веднъж на ден ,през другата част от деня как ще е...???
След това тя взе да пъха какво ли не из устата си и спрях да стерилизирам-само мия с топла вода и веро.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 354
до 5 мес след всяко хранене,
до 6 веднъж на ден,
сега вече - веднъж седмично

# 48
  • Мнения: 592
Малкият е на 7 месеца и половина и стерилиzирам след вссяко хранене. 4акам да ми се насъберат няколко ШиШета, иzмивам ги с 4етка и препарат и ги иzварявам, zаЩото моят е на иzкуствено харанене. Ако бе само 4ай може бе ве4е Щях само да ги мия хубаво с гореЩА вода, препарат и 4етка.
Мисля към 8ми месец да спирам с иzваряването.

А таzи майка, дето е иzварявала на всекии 10 дни  newsm78  Не мога да раzбера логиката и от какви съображения.

# 49
  • Мнения: 669
до 3 месец

# 50
  • Мнения: 4 447
Малкият е на 7 месеца и половина и стерилиzирам след вссяко хранене. 4акам да ми се насъберат няколко ШиШета, иzмивам ги с 4етка и препарат и ги иzварявам, zаЩото моят е на иzкуствено харанене. Ако бе само 4ай може бе ве4е Щях само да ги мия хубаво с гореЩА вода, препарат и 4етка.
Мисля към 8ми месец да спирам с иzваряването.

А таzи майка, дето е иzварявала на всекии 10 дни  newsm78  Не мога да раzбера логиката и от какви съображения.

Е, как каква? Извариш ли и извадиш, знаеш ли колко дълго шишетата ти са стерилни? Ако ги извадиш в стерилна среда може и да са стерилни на 100%, пък и това си е изнежване на детето. До 3 месеца през 10 дни и аз така правех, след това само с четка, гореща вода и сапун. При положение, че детето след 4-ти месец вече си слага доста неща, не стерилни в устата няма никакъв смисъл от изваряването.

А и този съвет ми е даден лично от шефа на детско отделение в Инфекциозна болницад-р Мангъров.  Peace

# 51
  • Мнения: 3 500
Стерлизирах до 7 м.

# 52
  • Мнения: 590
Стерилизирах до 6 месец. Веднъж дневно няма смисъл,, или стерилизираш или не.

# 53
  • Мнения: 592
Ан4е_мам4е, не zнам ти как процедираШ, но аz след стерилиzация ги иzтръскавам от водата, като ги пипаам отвън и веднага ди zатварям, така 4е отвътре са стерилни.
Ако може да иzполzвам термина "стерилни", zаЩото стерилно оzна4ава беz никакви бактерии, както патогенни , така и непатогенни.
Аz съм мед. сестра и държа мнго на добрата хигиена. Имам голяма дъЩеря и при нея така съм процедирала, но не мога да си спомня до кой месец.
 Всяко ШиШе ми се стерлиzира след всяка употреба, но иz4аквам да ми се съберат няколко наведнъж.

# 54
  • Мнения: 592
Стерилизирах до 6 месец. Веднъж дневно няма смисъл,, или стерилизираш или не.
Веднъж дневно zаЩото гледам да ми съберат няколко ШиШета, ина4е както каzах стерилиzирам след всяка употреба.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 734
Спрях напълно да стерилизирам в началото на 3-ия месец.

# 56
  • Мнения: 753
Стерилизирах до почти 8 месеца, всичко, вече пълзеше, омоташе всичко навсякъде, и нямаше как да се следи всичко, затова се отказах и спрях

# 57
  • Мнения: 592
И аz мисля в най_скоро време да спитам със стерилиzацията.  До такава степен съм свикнала и не ми тежи, но в най_скоро време прибирам стерилиzаора.

# 58
  • Мнения: 1 209
моят избор бе- до възрастта на активно пълзене и лапане на вси4ко.

# 59
  • Мнения: 1 380
моят избор бе- до възрастта на активно пълзене и лапане на вси4ко.
И аз така мисля да правя.

Общи условия

Активация на акаунт