Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 852
  • 884
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 630
Разбрах, че според ГНМ изявените проблеми на матката и яйчниците се  дължата на конфликт на раздяла, но бих искала да разбера отношението на ГНМ към микробиологичните изследвания на влагалищен секрет. Микробиологията и цитонамаската са стандартни процедури при един гинекологичен преглед и доста често следва предписване на антибиотици, различни мазила ... От известно време мисля в тази посока и затова се интересувам. Мога да се справя и с линк на английски. Благодаря предварително  bouquet

# 796
  • Мнения: 705
Благодаря ви за отговорите   bouquet

Мали6ка, зная го този постинг на Амарена, но там няма това, което търся.

Амарена, като автор на темата се обръщам към теб. Не е ли време да се пусне нова тема със синтезирано въведение от настоящата тема? Аз започнах да изваждам коментираните в темата болести. Стигнала съм до 12-та страница и се надявам до утре да приключа.

# 797
  • Мнения: 4 150
biboshka

Специфичната част от лечението по ГНМ няма ниЩо обЩо с микроорганиzми и тн.От постинга ти раzбирам,че основата не си я раzбрала.Не можеШ да zараzиШ някого с микроорганиzьм и не може тоzи микроорганиzьм да стане "патогенен"/вирулентен,ако не получи команда от моzька при наличието на даден конфликт.
Петте биологични zакона като че ли никой не ги чете Thinking  и zатова все чета раzни подобни раzмиШления или вьпроси zа  инфекции...като тоzи напр. на Дарра.

Цитат
Не виждам по какъв закон на някого може да му бъдат отнети лекарските права и свободата заради бездействие, но има закон, по който това може да стане заради активно действие, противоречащo на основни принципи на професията.
Има си всичко описано zаЩо и как е станало.ПравиШ прибьрzани иzводи,които нямат ниЩо обЩо с истината около Хамер.


Не се сьрдете,не искам някого да обидя,но zа да обясня трябва да zапочна от А и Б,а нямам време.Надявам се,всеки сам да се zанимава,ако се интересува раzбира се,с основата.Специфичните неЩа можем да обсьждаме.И не всичко zнам. Peace

ПП  СьниЩата zа летене са приzнак zа определена констилация на конфликти,които предпаzват индивида от по тежки болести.Хамер го нарича "Щастлива комбинация".

# 798
  • Мнения: 4 392
Мая+Доброслав=Кирчо ,, чудесна идея!
В момента превеждам едно синтезирано обобщение на най-често срещаните конфликти, но ако бързаш, може и ти да пуснеш темата, а после ще  добавим превода в първия постинг.

# 799
  • Мнения: 4 150
А новата Тема Ще се zабоде ли?

# 800
  • Мнения: 4 392
А новата Тема Ще се zабоде ли?
Ако не се забоде, няма да я пуснем, разбира се. Peace

# 801
  • у дома
  • Мнения: 708
за сънищата имам и аз питанка -  Blush
Почти всяка нощ сънувам някакви сгради - училища, жилищни блокове, къщи, библиотеки, музеи и т.н. незавършени в строеж или занемарени, порутени с, хлъзгави и рушащи се подове и стени.

Трябва да намирам изход от тях и много да внимавам къде стъпвам. Понякога трябва да извеждам и спасявам група хора, която чака от мен да взема решение накъде да се върви.

Сутрин се събуждам адски изтощена от преживяното - от това че непрекъснато трябва да съм нащрек в съня си. 

има ли някакво ГНМ обяснение това явление?

# 802
  • Мнения: 660
Не се обиждам, надявам се ти също да не го правиш  Peace, искам да си изясня нещата, а също нямам много време и става малко по малко. Ако не усещах, че има нещо рационално в тази теория, нямаше изобщо да се занимавам.

Май наистина грешно съм употребила думата вирулентен, имах предвид жизнеспособни, а не омаломощени, както са във ваксините.

Разсъждавайки върху този текст:
"Wir brauchen die Mikroben dringend, und zwar die ganze Palette, die in unserem Breitengrad üblich
ist. Fehlen uns z.B. "aus hygienischen Gründen" die Mykobakterien (Tbc), dann können wir unsere Tumoren in der Heilungsphase nicht mehr wieder abbauen. Das hat für eine ganze Reihe von Tumoren katastrophale Folgen: Bei einem Schilddrüsen-Ca z.B. bedeutet das, daß es trotz Lösung des Konflikts nicht abgebaut werden kann und weiterhin große Mengen Thyroxin produzieren wird, was inzwischen biologisch völlig sinnlos ist. Das hat seinen Grund eben nur darin, daß die Mykobakterien fehlen, die normalerweise den Tumor abbauen und den Thyroxinspiegel wieder auf  Normalwerte abfallen lassen.
Auch ein Dickdarm-Ca kann erhebliche Komplikationen verursachen und muß dann chirurgisch entfernt werden, wenn keine Mykobakterien vorhanden sind."


и също малко по-надолу:
"Wir müssen dafür sorgen, daß zu einer entsprechenden Heilungsphase auch alle zugehörigen Mikroben vorhanden sind, um den Vorgang zu optimieren."

- разбирам, че в контекста се има предвид, че не бива да сме ги изтрепали предварително "aus hygienischen Gründen" , но какво става, ако все пак това се е случило и ги няма? Мозъкът не може да ги накара да възникнат от нищото. Щом туморът ще продължи да функционира, дори и при решен конфликт, то следва или да оставим пациента да умре от усложненията му (при условие, че не го оперираме), или да му "помогнем" да се сдобие с тях - било то и по естествен път чрез контакт с преносител  Thinking




ПП. Като казваш "определена констелация", знае ли се констелация от какви точно конфликти или се има предвид, че е показател за активни няколко конфликта едновременно?

# 803
  • Мнения: 4 150
Фьстьче,мисля,че Силва има отговор на вьпроса ти,а не ГНМ.Аz писах конкретно zа летенето по време на сьн zаЩото е пряко свьрzано с даден конфликт.

БибоШка,
Да раzбирам ли,че zнаеШ немски?
Теzи примиери са по скоро иzключение,а не правило.
"Ние трябва да се погрижим" оzначава НЕ терапевта,а самите пациенти.Ако си чела по подробно Ще zнаеШ,че дори беz наличието на бактерии,вируси и гьби се стига до целебната фаzа,макар и не така както е ако има такива.Обикновено туморьт или остава и се капсулова или в по кьсен стадйи се раzгражда,когато се сдобием с микроорганиzмите.В никакьв случай не оzначава,че ако ги нямаме и не zнаем дали ги имаме не се стига до оzдравяване.
Има много случаи на хепатит беz наличие на вируси.Много често даже.Мога да кажа,че в теzи случаи симптоматиката е по слаба.При наличие на вирус е по силна.

um den Vorgang zu optimieren
Тук е отговора.Оптимално да бьде,а не никак.

ПП За констелациите има много табели,които не мога zасега да сложа тук.При определени два конфликта например,в определено място в моzька се получават определени констелации.
Констелации са
Булимия,Аутиzьм,Депресия,Мания,Астма и мн.други.
При реШаването на един от конфликтите се иzлекува човек от теzи по горе,но пьк единият му конфликт остава активен и продьлжава да се раzвива...т.е. докато е в констелация е малко или много zаЩитен от тежки zаболявания.Напр.рак.

# 804
  • София
  • Мнения: 897
Здравейте отново всички!
Кристиян, имам пак въпрос към теб,
Става въпрос за майка ми.
Преди много години, преди 1976г., са и поставили диагноза “стеноза на митралната клапа”. През 1981г. и направиха операция. Напоследък, от около две години, има влошаване на състоянието, което към монета е такова: има стеснение на клапата, платната не работят добре, лявото предсърдие е уголемено/от там страх у нея да не стане тромб/, получава излизане от ритъм, мъждене, пада и кръвното и пулса – до 40 удара в минута. Тези влошавания започнаха преди около две години, когато тя живееше при брат ми в чужбина и се е притеснявала, че е причина за разправиите и караниците между брат ми и бившата му вече жена. Заради излизанията от ритъм пиеше лекарство, чийто страничен ефект е върху щитовидната жлеза – хормоните и са на горната граница. Спряно е това и всички други лекарства в момента. Пие само нещо за да не и пада толкова пулса.
Тези промени на сърцето необратими ли са и това решен конфликт ли е?
Кои възможните конфликти, които да водят до това състояние?
Тя самата е доста притеснителна и вечно има страх да не се случи нещо с някого. Сега изпитва страх да отиде например на вилата, защото може да и падне пулса, да излезе от ритъм .....

И нещо съвсем в страни. Психолозите съвсем ли са ненужни? Не са ли в помощ при намирането на конфликтите?
Благодаря предварително   bouquet  bouquet

# 805
  • Мнения: 4 150
Бисе,
Труден вьпрос.Напьлно е вьzможно да се  е получило след толкова години след операцията.Но е и вьzможно да е последствие от караниците.Обикновено сьрцето страда,когато човек получи "атака среЩу него",т.е. го почувстваШ zастраШено,уплаха zа самото него или zа сьрцето на някого другиго,блиzьк.
По принцип териториален конфликт е свьрzан сьс сьрцето,но симптомите идват едва с реШението на конфликта и са обикновено инфаркт или емболия на белия дроб.Грьдната жаба е предвестник често.

Вьzможно ли е някой да й е каzвал,че е иzлиШна там,да е обиждана,да е гонена?

Какво имаШ пред вид "иzлиzане от ритьм"?

Сьрцето се регенерира,вьпреки обратните твьрдения на медицината.Раzбира се,остават "белеzи" (според тежестта на преживяното) , които понякога могат да zатруднят работата на сьрцето и да намалят дейността му като цяло,от което не се умира.
Доколкото мога да ти дам сьввет zа такова неЩо (сьрцето ми е слабо място и рядко рискувам каквато и да била алтернатива) е майка ти да се следи от лекар и в сьЩото време може да посети психолог,който намирам zа много полеzно и нужно неЩо.Но не психиатьр. Stop
Конфликтите се откриват и от психолоzите,но zасега имам много поzитивен опит с кинеzиологията zа откриване на конфликти.Човек може и сам да си купи книга и да си открива сам конфликтите по методите,които са описани там,стига книгата да е добра.

# 806
  • Мнения: 19 339


Конфликтите се откриват и от психолоzите,но zасега имам много поzитивен опит с кинеzиологията zа откриване на конфликти.Човек може и сам да си купи книга и да си открива сам конфликтите по методите,които са описани там,стига книгата да е добра.


можеш ли да препоръчаш някоя такава книга?

# 807
  • Мнения: 4 150
Не zная дали има на бг еzик....
Ако има в Бг такова обЩество е най добре там да се пита.

# 808
  • София
  • Мнения: 897
Кристиян,
Благодаря.
"Вьzможно ли е някой да й е каzвал,че е иzлиШна там,да е обиждана,да е гонена?" - не, с нея никой не се е карал, не са я гонили, по скоро е страдала от отношението на бившата си снаха към брат ми.

"Излизане от ритъм" - диагнозата написана в болницата е "предсърдно мъждене", каквото и да значи това. Майка ми казва, че тогава е имала тахикардия и прескачания. Другата крайност е спадането на пулса до 40.
Ще опитаме с психолог.

За психологията питам, защото голямата ми дъщеря е първи курс психология, та да се преориентира навреме, ако е излишна.  Wink

По повод това "Раzбира се,остават "белеzи" - както съм писала и преди, въпросната ми голяма дъщеря получи множо тежко увреждане на сърцето след ваксината против заушка. Беше на ръба, дълги години пи лекарства, но от година вече и спяха всички медикаменти, сърцето е в нормалните граници и с нормална функция, но както каза лекарката - има "белег" от всичко това и е леко "извъртяно". При ЕКГ винаги има Ляв Бедрен Блок - това според тях е "белега".

  bouquetОще веднъж Благодаря  bouquet

# 809
  • Мнения: 4 150
Няма zа какво.

Цитат
по скоро е страдала от отношението на бившата си снаха към брат ми.
Трябва да се уточни какво е било "страданието".Да не я било страх,че може да нарани сина й,че той може да получи инфаркт или да не го напусне и  тн...Т.е. кьм коя точка на сьzнанието си го е приемала...Това Ще определи вида на конфликта.

Предсьрдното мьждене ( не zнаех,че е така на бг еzик) е сьстояние с което може да се живее дьлго време беz проблеми.Обикновено се вzимат лекарства (най вече на аспиринова основа или кумарини),които да предотвратяват евентуален тромб,който се обраzува в следствие на такова мьждене.Отделно според основното zаболяване се наzначават и дигиталис и други лекарства,които не zнам понякога дали са нужни,но....
Ето виж тук малко zа това
http://en.wikipedia.org/wiki/Atrial_fibrillation

Сьжалявам zа дьЩеря ти и zа ваксината...много сьжалявам Peace Важното е,че се е оправила.

Общи условия

Активация на акаунт