Nr.42 - Nigel-Nagel-Neu - или просто: немска тема

  • 10 625
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 636
Преди пътуването в петък в четвъртък мъжът ми zакара колата на инспекция,zаЩото след 3000км трябва6е да я кара,но тогава Ще сме в БГ.В петък сутринта му се обадиха и каzаха,че не може да го пуснат с таzи кола,имало много неЩа zа поправка и Ще иzкара не повече от 1000км.След много хектик и паника,раzговори с лиzинговата компания и работата на мъжът ми колата бе6е в 18часа готова.Товарене,последни подготовки и т.н.и в 21часа тръгнахме.
Пътуването нататък не бе6е най_доброто.Вzехме го zа 28 часа.Тоzи път едни приятели си купиха кола от град до нас,та бяхме 2 коли.Мъжът не zнае6е пътя и все внимавахме да не го иzгубим.Той обаче явно не внимава6е достатъчно и след граниzата Австрия Унгария се иzгуби,та поради таzи причина бе6е малко по_бавно.В Австрия нáвито съобЩава6е zа чакане на граниzата до 2,5часа и zа това минахме преz друго място граниzата,та иzобЩо не чакахме.Има6е много коли,тръгнахме на 27,когато не само в Баварията почваха ваканzиите и всички турzи и БГ си пътуваха.На граниzата Унгария Сърбия чакахме 4.5 часа.Бе6е ужасно.Жега голяма и климатикът на колата работе6е само,ако се кара(ако моторът е само zапален иzкарва6е гореЩ въzдух).Та се попотихме всички,деzата бяха максимално съблечени,нагоре ниЩо,надолу по памперс Томи и къси панталони Марти.Поzнатият ни преди да бяхме на граниzа каzа,че не можело да има чакане 2,5часа на граниzа,та иzдърпа дяволът zа опа6ката.Вече zнае,че може и 4,5 да са. Mr. GreenТъй като до сега най_голямото чакане е било винаги на Калотина вече мислехме,че там не ни мърдат мин.6_7часа и zа това минахме преz Кула(горе до Видин,не Кулата долу).
После ни се удвои пътят преz ноЩтта в БГ,тъй като той "малко"късно се сети,че трябва и да zареди,та се връЩахме до бенzиностанzия.Поради липса на табели,тъмно и умората на всички ни минахме и преz Видин,което може6е да спестим и в посока ДЕ го направихме.
Глоби нямахме никъде.
Стигнахме в 2 преz ноЩтта.
На връЩане всичко мина идеално,почети никакво чакане,никакви проверки(zа Щастие,zаЩото имахме доста повече цигари от раzре6еното) и стигнахме zа 18часа.
Отпуската бе6е добре.Раzочарована съм от плажът в Поморие  Close Толкова мръсотия,водорасли и какво ли не.Пясъкът на повечето места бе6е или малки камъчета и начупени миди или студен,мокър твърд.Водата бе6е 27 градуса,но мръсна,виждаха се петна отгоре като от маzно.Като миех дÜ6екът от пясък остава6е после маzен.
В обЩи линии това е.Сега чакаме новата кола оЩе.
Кате,късно,zаЩото в раzличните райони на ДЕ ваканциите са по раzлично време.Когато вие zаминахте тук оЩе се учеха деzата.Бе6е от 27.07 до 11.09.Свеки Ще ни идва на гости zа 1 седмиzа от 9 до 16.09.На 15 Ще ги кръстим деzата,но няма да правим някой кой zнае какъв праzник както го правят в БГ.
О,Лиске,това с хвърлянето го zнам от личен опит.Но има по_тежки случаи.Сестра ми не раzре6ила на племенникт ми(сега направи 2)неЩо и какво мислите,че е направил.Вzел спокойно хендито í,раzкрачил се и се иzпи6кал върху него  hahaha След 2 дена проработи,но днес пак не работи,явно е от тоzи случай.А как си представяте като минавате в БГ с детето си покрай пиzи с все сила да вика"цици,цици" и да сочи. hahaha И това той го прави.

Научихме Томи да каzва на Марти бати,zаЩото се иzговаря по_лесно,а като го удари тайничко не може6е да каzва.Сега постоянно слу6ам "бати ауа".
О,да ви се похваля,от 4 дена му слагам памперс като иzлиzаме и като спи,и все си е чист.Скоро Ще се престра6а да го слагам да спи иzобЩо беz памперс.Пепеля6ка ме zасрами,като чух от кога се е справила.Много се радвам сега.
Ей,от вас не мога да си пусна писаниците.Пак 2 нови отговора.
Какво да е било леко при Децита?Кога í бе6е терминът?Аz все пак иzпуснах темите от последният месеz и не съм в течение.
Снимки бих покаzала,но не мога.бгфото не работи,а в снимка.бг колкото и да пробвам не става.Снимките са ми jpg.формат.Като ги прехвърля пи6е,че са друг и трябва да са jpg.Катя ми каzа да напи6а от малки големи буквите,пробвах,но пак не се получава.Ако някога бгфото проработи Ще ги кача.Ако zнаете колко съм почернялааа  ooooh!

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 13:12 от Чиколина

# 76
  • Мнения: 3 521
Чико, добре дошла!  bouquet
Хайде пускай и снимки.


Симона изля пълна чаша с капучино на кревата ни. Всичко е леш и лепи, естествено и матраците. Ще умра smile3544
Ни елтернсгелд, ни киндергелд ще ме навият да я правя кака. Край! Друг да решава демографската криза.

# 77
  • Мнения: 11 329
Симона изля пълна чаша с капучино на кревата ни. Всичко е леш и лепи, естествено и матраците. Ще умра smile3544
Ни елтернсгелд, ни киндергелд ще ме навият да я правя кака. Край! Друг да решава демографската криза.

Те затова хората са измислили едни постелки за под чаршафа. Иначе досега 10 пъти да съм купувала нови матраци Joy

# 78
  • Мнения: 1 636
Вечи,от тях обаче се поти много.Слагах ги до сега само на леглото на Мартин,когато махнах памперсът му и сега Ще сложа на Томи,zа да махна и неговият.Това е и причината,да го слагам оЩе ноЩем с памперс,не съм сложила тоzи чар6аф.

# 79
  • Мнения: 3 521
Вечке, аз си имам калъфи на матраците, но по тях се е стекло и се е събрало всичко на мястото, където е ципа. А нали се сещаш той колко е водоустойчив Confused
Олекотените ми лятни завивки са като захаросани. Ч-у-д-н-о!

# 80
  • Мнения: 1 636
Сърфи,твоите явно са други.Моите са беz цип.Имам 2 вида,едно само като парче се постила под бетлакена а другото е като бетлакен с ластик отстрани и се слага пак под бетлакена.Мартин от 3 е беz ноЩен памперс и до 4 се случва6е от време на време да се иzпусне,но рядко е стигало до матракът.

# 81
  • Мнения: 11 329
Вечке, аз си имам калъфи на матраците, но по тях се е стекло и се е събрало всичко на мястото, където е ципа. А нали се сещаш той колко е водоустойчив Confused
Олекотените ми лятни завивки са като захаросани. Ч-у-д-н-о!
Tи пак добре само с капучино. Ами моя дребния като набара тубичките за пълнене на патроните на принтера и ги разсипа по леглото си... (това беше преди 2 г.).
Мисля, че има фирми за чистене на матраци.

Чико, моите са от дебел памук, дето много, ама наистина много попива и не се потим от него.

# 82
  • Мнения: 1 636
О,такива не zнам Вечи.Но като са само памук колкото и дебели да са като се натисне няма ли да пропусне  newsm78
Аz моите съм купувала с ластик от Плус и КарЩадт,а беz от Алди.Теzи беz ластик ги полzвах,когато вzемахме Мартин в на6ето легло,че е 2х2м и с другите не става6е естествено.
А по повод раzливането няма да zабравим,когато Мартин бе6е малък и отидохме до 1 магаzин,след като бяхме в Меки.Само мъжът ми влеzе,а аz останах с Мартин в колата.Той се иzправи на седалката на 6офьора и си държе6е ча6ата.В един момент се появи мъжът ми,беz Марти да го види и в първият момент се стрсна,хвърли половинлитровата ча6а с фанта на седалката му и си седна в неговата отzад.Та мъжът ми се прибра с мокри панталони,все едно се е иzпуснал  Joy

# 83
  • Мнения: 3 880
Сърфи, аз като ти казвам, че му е рано на детето за капучино, ти- не та не.  Mr. Green Другия път чисто кафе без захар, че поне да не лепне Wink
Аз пък само за детския матрак имам матраценшутц, на нашето легло нямам такава екстра, така че ако моята реши и тя да си пие кафето в нашето легло ще трябва да сменям матрака Wink

# 84
  • Мнения: 1 636
Сърфи, аз като ти казвам, че му е рано на детето за капучино, ти- не та не.  Mr. Green Другия път чисто кафе без захар, че поне да не лепне Wink
Аз пък само за детския матрак имам матраценшутц, на нашето легло нямам такава екстра, така че ако моята реши и тя да си пие кафето в нашето легло ще трябва да сменям матрака Wink
smile3532
Бибе,ми то и zа zъбите е вредна zахарта,на такова малко дете със zахар да му дава  smile3506  Wink
Ей Сърфи,ние се майтапим,ама на теб не Ще да ти е до смях. Thinking

# 85
  • Мнения: 434
Аз имам черен списък на потенциалните конфузи и за двата езика - българската рода не пита Хана кога ще става кака, немските духчета не викат "хуйййй", докато минават през стени, бабата внимава пред кого казва, че отива на кур и т.н. По-добре така, отколкото детето да върти безпомощно очи, докато другите се хилят. Като му дойде времето за сравнително езикознание, тогава ще й обяснявам разлики.

Сърфи, поръси леглото с малко канела и така си имаш готов СПА.

Защо никой не ми отговори на въпроса за Майнц?

# 86
  • Мнения: 1 636
Ми6ка,сигурно няма никой от Майнz.Аz там съм била само на новогоди6но парти от фирмата където е мъжът ми и сме били с колата.Дори не сме ходили и на раzходка там.

# 87
  • Мнения: 11 329


Защо никой не ми отговори на въпроса за Майнц?
Зима, която май беше в Майнц е в момента някъде на плаж и затова не може да ти даде отговор.
Май други оттам няма.
Ходила съм веднъж - до американското консулство. Останах с впечатление за добра организация и точност - имат метро, автобуси и трамваи. В метрото има карта на всяка станция и зададени връзки. Продават на автоматите карти за цялото движение за деня.
Върши ли ти работа това инфо?

# 88
  • Мнения: 3 423
Мечке, мани техниката...

Исках да кажа "Вечке, мани техниката..."
Моля за извинение, смеейки се, сори, Веч.

Шехи, разбира се, че можеш с лаптоп да летиш.
Как щъка народа между Берлин и Брюксел, че и другаде...
На скенера обаче ще трябва да го извадиш лаптопа и да
го сложиш отделно за преглед, така че не го вкарвай на
дъното на ръчния, та да не ровиш. Камери, лаптоп и детска
храна нося винаги в ръчен багаж.

Ми6ка, нямам идея за Майнц, сори.

Сърфи, не бой се, няма да е последната чаша.
Аз оня ден прах едни постелки като пъзел, дето
сме ги сложили върху паркета, за да играе чомакът.
Докато се обърнах, цяла чаша с кафе беше лисната.
С последвано ръкопляскане, разбира се.

# 89
  • Мнения: 434
Вечке, не знам, ще докладвам след конгреса. Той е предимно в университетския кампус, но вечер се предвижда някой и друг купон, пък и ми се иска да поогледам наоколо. Добрата новина е, че има детска стая, така че и Хана ще намаже от науката. Иначе трябваше да седи по цял ден в офиса на баща си и сигурно пак щеше да се наложи да плащаме някоя гръмнала клавиатура.

Общи условия

Активация на акаунт