Nr.42 - Nigel-Nagel-Neu - или просто: немска тема

  • 10 605
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 880
Веске, аз нямам две още Wink обаче да ти кажа от сега, че след 2009 като се роди другото няма да казва на голямата "кака", защото няма да има кой да го научи на тази думичка Mr. Green
Аз друго се чудя, защо някои родители тук учат децата си да казват даже на непознати , по-големи дечица навън- каки и батковци newsm78 Една майка (от Гърция май беше) преди време се оплакваше по форумите, че детенцето й много обичало големите какички и на площадката ходело при тях и викало "кака, кака" а те го блъскали и не искали да играят с него. Ами, аджеба, защо си го научила това дете да им казва така...... то да не му е вродена тази дума..... като се знае какво е значението на тази дума в страната, в която живеем , няма смисъл да се вкарва в речника на детето, само защото в БГ се какосва, лельосва, бабосва всяко двуного навън Wink

# 61
  • Мнения: 1 636
Ако го приемат тоzи zакон наистина 2009 социално слабите Ще се zаимат с деzа.Като гледам по Бритт и другите подобни колко са направили деzа,само zаЩото получавали детски,но малките пикли като са ги направили не са се zамислили,че детато Ще им струва повече от 154 на месеz.Само се чудя zаЩо толкова рано се говори zа zакон,до 2009 има оЩе 1.5 год почети.
Нали майките,които трябва6е краят на декември да раждат се блъскаха с Мg,zа да го zадържът раждането до януари.
Но каквото и да става zа мен вече е беzинтересно,трето няма да има,2 са ми достатъчни  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 3 880
ооооо, Чико, завърна ли се вече? Добре си ни дошла Laughing И как тихичко се вмъква само? Wink

# 63
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мацки дайте препоръки какво да се види в Йена, Ерфурт, Ваймар... 3 дена имаме общо.

някой ходил ли е там? музеи, барове, ...?

# 64
  • Мнения: 1 636
Върнах се Бибе,оЩе в четвъртък,но все имах тук неЩо да правя.А и двамата сега са в къЩи,нали от 11.септември Ще имаме ученик  Whistling

# 65
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Чико, я кажи как беше пътуването.


Ася, в Ерфурт катедралата, до преди 2 седмици имаше open air опера
Ако ти се прияде сладолед, има едно италианско Сан Марко като вървиш от Ангер посока катедралата отляво. Иначе на стария град сокаците, после над катедралата може да се качиш на Петерсбергцитадела (крепост и подземни коридори, водачката пускаше вицове какви са ги вършили бодигардовете едно време) ЕГА - това, ако искаш да погледаш малко флора.
Ваймар съм обикаляла само с екскурзоводка и подопечните ми студентчета та повече внимавах да не се затрият, отколкото да слушам бабката какво разказва Embarassed В старите гробища сега градски парк има руска църква, загледай се на площада пред библиотеката кой е по-висок, Гьоте или Шилер Wink Друго освен галерията не се сещам в момента...Ако си падате по трагични истории - Бухенвалд, но е подтискащо. Не бих отишла отново там, освен ако не водя група Rolling Eyes
top 10 на Ваймар:http://www.weimar.de/de/tourismus/startseite/sehenswuerdigkeiten … s%3Dl&fsize=1

# 66
  • Мнения: 3 880
Разкажи малко, как беше? Може и снимки да покажеш ако искаш Wink За времето, знаем че било хубаво Laughing

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако си падате по трагични истории - Бухенвалд, но е подтискащо. Не бих отишла отново там, освен ако не водя група Rolling Eyes
top 10 на Ваймар:http://www.weimar.de/de/tourismus/startseite/sehenswuerdigkeiten … s%3Dl&fsize=1

мерси Пепе, хм не вярвам да стигнем до Бухенвалд... Sad
благодаря за другата информация.

сега търся из нета подробности....

аз нямам деца, ама да се изкажа за какосването - племенниците на половинката говорят на всички по име. само на майката и бащата и бабата и дядото казват съответно Mama, Papa, Oma, Opa. съседските деца и те директно карат на имена.
защо трябва да се казва батко/кака?

# 68
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Абе мацки, Десита нещо се губи, да не се е обебила newsm78


това с какосването и баткосването, особенно на нероднини ми е толкова противно. Аз бях забранила на моите племенници да ме лельосват.

# 69
  • Мнения: 3 880
И аз снощи си мислих за Десита, че я няма нещо. Сигурно ще е чуем новината скоро Simple Smile

# 70
  • Мнения: 11 323
Веси, никакви каки, никакви батковци у нас. Говорят си на име. Аз обикновено говоря - сестра ти, брат ти, но отвреме на време изпускам по някое "кака ти", но знае за кой става въпрос.

Чико, добре си се завърнала! Вие що толкова късно почвате школо?? Ние вече 3 седмица почнахме   Whistling

Десита определено се загуби, ще се радвам, ако всичко е минало блестящо.

Лис, ти хубаво го учиш Лисанчо на боравене с техника, ама внимавай, че идва в един момент - почват да развалят до припадък. Няма да ти разказвам селски легенди, сещай се сама Wink
И като искаш да го правиш Айрън мен, помисли преди това да не вземе и себе си да оглади. Че тогава става страшно. ooooh!

# 71
  • Мнения: 3 423
Детето ми на никого не чува да
се казва кака, батко, леля, чичо.
Май само на най-близките си леля,
чичо, вуйчо чува, че така ги наричаме.
Иначе всичко друго - по имена. Чат-пат
някои българи, с които общуваме, сами
се лельосват и чичкосват, ама аз давам
пак по име и толкова. Никви каки, никви аки.

Весито, я, да те питам аз, ти по принцип ли си
толкова лигава, както пишеш, или се правиш?

Това със закона за детските не вярвам да стане.
Но пък и не се знае. Много ясно, че пенерите най
ще намажат, те и без друго само от детски живеят.

Мечке, мани техниката, сега се боря с хвърлянето
през терасата. Преди малко ходих да прибирам топка,
лопатка, един кран (вече счупен от падането), биберон.
Вчера имаше книга, гребло, та дори и една метла.
Едва опазвам един камион на мега блокс. Каквото падне
в ръцете на чомачко, бива мятано навън. Героят дори си
ръкопляска, като успее, че и чака да го целуна за браво.

Стискам палци Десита да се е обебила бързо и леко!

Чико, добре си се завърнала! Фукай се, де!

# 72
  • Мнения: 1 768
Детето ми на никого не чува да
се казва кака, батко, леля, чичо.
Май само на най-близките си леля,
чичо, вуйчо чува, че така ги наричаме.
Иначе всичко друго - по имена. Чат-пат
някои българи, с които общуваме, сами
се лельосват и чичкосват, ама аз давам
пак по име и толкова. Никви каки, никви аки.

Весито, я, да те питам аз, ти по принцип ли си
толкова лигава, както пишеш, или се правиш?


По принцип съм си лигава.. JoyИ глеЗла. Joy

# 73
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Чико, добре дошла!   Hug
Дали има или няма далавера  в новия Елтернгелд, Николета може да разкаже.

Лисо, ще ме пуснат ли с компа ,като ръчен багаж? Ти беше споменала , в някаква тема ,че си летяла с бебо , раница и лаптоп.
Хубаво е че , Чомачко още не се е сетил да цели с тия предмети движещи се мишени. hahaha

Моята започва да прилича на истинска германка!  Shocked  Като слуша музика , ръкопляска на всяка песен! Тц....Аз си мислех ,че само пенсиите пляскат на....

Деси, чакаме новини! Дано да е било леко.

# 74

Това със закона за детските не вярвам да стане.
Но пък и не се знае. Много ясно, че пенерите най
ще намажат, те и без друго само от детски живеят.



Данъци и усигуровки също не плащат, както и високите такси zа детските градини.  

Общи условия

Активация на акаунт