Фотография и мааааалко Фотошоп 15

  • 17 390
  • 603
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
geminarius, напротив - много благодаря. Като не става нещо вместо да му се чудя по-добре да чуя, че не става и да го зарежа.

Ако ще ме жалите за нещо - то няма смисъл.

# 31
  • Мнения: 1 909
geminarius, напротив - много благодаря. Като не става нещо вместо да му се чудя по-добре да чуя, че не става и да го зарежа.

Ако ще ме жалите за нещо - то няма смисъл.


Аааа, няма да зарязваш нищо!
Всяка една снимка може да е трамполин към шедьовър!
Затова човек снима, упражнява се, критикува се, опитва се да погледне на снимките си през очите на другите.
И пак опитва!  Hug С течение на времето ще започнеш да разработваш идеи, които тепърва ще реализираш, ще си водиш записки, ще създаваш ситуации...
Ако наистина фотографията стане краста за теб. Ако не - няма лошо!  Peace
Виждам в кадрите ти нещо, което не се вижда често при снимките, които са просто щракнати - ти търсиш композицията и
си на границата да направиш следващата стъпка.
Имаш нюх и предусещаш каква ще е следващата стъпка на детето и се опитваш да уловиш момента.
Това е много важна предпоставка за портретната фотография!
Аз например не си давам зор да се развивам натам, защото си падам детайлист. И това ми е грешката.  doh
Бих ти препоръчала да си купиш една добра книга за фотографията - преди да започнеш да се занимаваш с ФШ.
Прави ми впечатление, че много фотографи се увличат по ФШ и качеството на снимките им спада.
Затова - усъвършенствай се докато си податлива за новото, научи се правилно да го правиш.
И най-важното - не се съобразявай с всяка критика, но и не я подминавай.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
geminarius, мерси за милите думи.

С ФШ нямам намерение изобщо да се занимавам. Само някои основни неща искам да мога, но повече ми харесват необработени снимки.

Тези дни ще пусна и снимки като тази под аватара ми... Но те определено не са ми на сърце. Не обичам 'картички'.

Лека вечер и мерси за отделеното време.

# 33
  • Мнения: 1 909
Isa, лека нощ и на теб, ще чакаме картички - може да те бива в тях, нищо, че не са ти слабост.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 052
Лулуто-естествено, че искам жено

Джеми-ми като за начало, моделката и без това трудно я навих, подобни заигравки бяха невъзможни поради обстоятелството, че тя се притесняваше, аз се притеснявах, и не се познавахме.
Тя е с грим, но много естетсвен, спирала и гланц, ще видим цветно как ще стане.
Мъжът ми нищо не е казал освен че му харесва тази с воала, но той малко потъмни лицето, а след това каза че не съм пуснала обработения вариант, което не е така, следователно снимката трябва още да се прави.
За разликите, нищо не  мога да направя, тя трябваше да ми каже че има такива разлики, и да шопя и да не, пак ще си останат.

# 35
  • Мнения: 1 258
Сега...
Фрида,снимката с воала си остава дотук най-хубавата за мен.От последните три първата носи някакво умиление,ноооо банския.Мисля,че на последните три снимки много ясно лъха вашто притеснение.Видима е липсата на контакт.А пък втората снимка ми навява някакви асоциации с едни китайски картички навремето. Embarassed  В третата девойката като че ли е направила някакъв опит за самообладание,обаче ръцете ужасно я издават как се притеснява. Има страшна кожа и тен. Това само еднократна сесия ли беше?Каква и беше мотивацията за нея?

Веч, твоят диптих е много хубав.Силата му идва от еднаквата рехава светлина на двете снимки,а и отдоброто конвертиране в черн-бяло.Как ги обърна?

Иса,усещам вече,че се заразяваш от нашта болест.Снимай много и ако се чувстваш заразена,сега е моментът да извадиш упътването към фотоапарата ти и да му извадиш душата.

Джем,честно си казвам,че снимката в този и вид не ми стига.Първо позата на краката,както и формата им,не ме карат да усещам,че това е дете.После го прочетох в коментарите.Второ ужасно ме кара да искам да видя лицето и емоцията и въобще какво се случва там,което може е плюсът и.

Лулу,хубави са очичките на Мартина,но аз съм за традиционно тониране

# 36
# 37
  • Мнения: 6 472
Трислон ще  уточниш ли какво точно разбираш под класическо тониране newsm78  Аз се сещам за доста такива и всичките са класически. Като почнеш от циан, минеш през някакви зеленикави отенъци и меганта и стигнеш до сепията, която е използвана тук Wink Пробвах и в абсолютно черно бяло преди да тонирам, но определено придобива студено и метално излъчване и не ми харесва.
Снимката, която си пуснала е хубава, но качествето не е добро. Това от компресията при качване в нета ли е или е снимана на високо ИСО?  Леко ме притеснява и отрязването на лакътя.

Жеми, аз продължавам да си мисля върху снимката с чашите. Честно казано на мен кропа ми допада, така че не разсъждавам в тази област. Обаче си мислех за малко по- затворена бленда.  Чудя се как ли ще изглежда ако фокуса не беше чак толкова плитък newsm78 Подозирам че така ще се избегне и цветното разлагане на светлината в бокето, която така ми боде очите на мен Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 09:36 от лулу!

# 38
  • Мнения: 1 258
Имах предвид класическо черно-бяло.Просто черно-бяло.Без да съм сигурна.

Исо 500

# 39
  • Мнения: 1 052
Трислон-на момичета мотивацията бе 0, демек просто ми прави жест.
Това с китайското е готино Simple Smile
Стиснатите ръце са контрапункт на останала част, тя си седи царствено с "роклята" а ръцето и ще се скъсат от стискане, имам и една друга подобна идея но по натам ще я направя. Това е закачка с езика на тялото. Искам да видя и цветните и тогава ще можем да дискутираме като цяло сесията, която си бе 2-3 часа.

И аз съм смятам че ако бе свалила малко, с по-малко въздух за сметка на вкаран лакът щеше да е по-добре.

На мен снимката на Мартуша в ч/б и високо контрастна също ми харесва.

# 40
  • Мнения: 1 630
Лулу, много ми харесва сничката на щерката
А в сепия как ли ще е? да прибави към тъгата в очите
(горкото дете спирате му творческите пориви )

Джеми, предишните чаши много ми бяха допаднали, но тези нещо не толкова
Може би с по-рязък фокус на предната чаша

Иза, мен с колата си ми харесваше
Мисля, че би могло да стане интересно.
Коли поне не липсват. Пусни нещо интересно под някоя стара кола по което да се загледа, вземе фотоапарат, а не GSM, седни на тротуара и направи нова серия снимки

Трислон, много си падам по снимките на дъщеря ти, но тази нещо на ме грабва
Ако беше минала леко в яво или в дъсно за да влязат очите на един от двамата?
Фона е разсейващ

Ето и една от мен с молба за критика
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png



Фрида и на моята карта може да бъде намерена някоя и друга снимка на малко съкровище

# 41
  • Мнения: 6 472
Довечера ще пусна и двата черно бели варианта, заедно с цветния (който още не съм го измислила)Simple Smile))

Рали червената фигурка е супер, обаче поне на мен ми идва прекалено в ъгъла. Чудя се как би изглеждала заснета от малко по в ляво и фигурката една идея по нагоре newsm78  Всъщност нимката ми харесва Hug Пак почна да ме обзема една такава благородна завист за екскурзионното ти Mr. Green
Оф ще трябва да поработя малко, изоставям ви Rolling Eyes

PS Фрида, довечера ще кача снимкита на Сара в Мултиплито. Другият варинат е утре да ти ги донеса на флаче в офиса Whistling Flutter

# 42
  • Мнения: 1 052
Ми ела направо, но да знаеш, утре ти е последния шанс, в четвъртък заминаваме, ако всичко е наред.

Рали-и към твоите снимки прояввам нездрав интерес Simple Smile

Може ли малко да десатурираш червеното, твърдде интензивно ми идва....

# 43
  • Мнения: 11 316
Oбещавам при следващата репетиция да направя нова сесия с всички поправки. Учителката ми така се притесни, като разбра, че нося камерата, че едвам направих тези. Но обеща следващия път да е по-послушна Laughing. Дори ми поиска снимки за рекламния си афиш, че ще има концерт другия месец Party
Трислон, обръщането го направих с ч/б екшън от оня сайт. Понеже поискахте с тониране, по-малка рамка и размяна на кадрите, днес ви ги пускам така - в сепия.
Снимах на рехавата светлина от щорите, тъй като стаята е със западно изложение, следобед на бленда 5,6 и скорост 1/50 (май) на ръчни настройки.

Искам мнение и за този натюрморт - става ли за нещо, какво иска още да пипна?

# 44

Общи условия

Активация на акаунт