Нощното хранене-за или против?Вече се обърках...

  • 2 381
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924


Педито много настоява да махнем нощното хранене, защо обаче не обяснява.

Е, аз не бих приела насериозно някой,който не си прави труда да обясни.Мразя да ми кажат " трябва", без да пояснат"защото...".

Кърмя малкия винаги,когато поиска.Убедена съм, че той е доста по-наясно с нуждите си от който и да било педиатър.

# 16
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
следващия път като те пита и кажи,че не се кърмите през ноща и това е,моето бебче още от родилния дом си направи пауза от 6 часа и до сега е така,то само така си реши да не се буди към 12ч а чак към 3-4ч има и изключения и тогава давам цица и хич не мисля,че ще му се отрази на стомахчето.нашата педи ни съветва да се храним когато искаме и по колкото си искаме и да захраня чак към 5-6месец bowuu

# 17
  • Мнения: 2 616
До към 5-6 месец много бебета имат чисто физическа нужда от нощно хранене - малките стомахчета трудно издържат без храна 6 часа, кърмата се усвоява по-бързо от адаптираното мляко и е нормално бебето да огладнее нощем. Ако не ти пречи нощното хранене, няма причина да отказваш насила бебето, още повече, че за някои бебета допълнителната порция мляко, която получават нощем, е важна и за доброто им наддаване.
Педиатърът настоява за махане на нощното хранене, защото по всяка вероятност е привърженик на школата, която казва, че 'стомахчето трябва да почине нощем'. За съжаление повечето бебета не са и чували за тази школа и отказват да разберат, че не трябва да ядат, когато са гладни Laughing
Доста възрастни продължават да стават нощем за едно бързо прехапване Simple Smile Когато си трябва, си трябва.

Майтап няма, като занм как мъжът ми става по веднъж-дваж нощно време да яде всякакви Фафли и други "боклуци" как да го накарам малкия да спия цяла нощ идея нямам, яде, та не му пука, кърмим се по два-три пъти през нощта, но аз го пренесох вече в "семейното ложе", така че нито ми пречи, нито смятам да го отказвам.

# 18
  • Мнения: X
Спред мен, няма ЗА или ПРОТИВ!!! Всичко зависи от детето. Мен ме съветваше педи да отказвам малкия около месец. Аз опитах веднъж, но не повторих. Щом бебе е гладно, ни вода, ни биба ще помогне, а ще ти отиде съня. Марти сам се отказа, май беше преди 2-ия месец, засега си спинка. Но мисля, че бих му давала да суче, ако иска. А твоето бебче е още много мъничко, не го мъчи. Освен, че е гладно, може би има нужда от мама.

# 19
  • Мнения: 115
Нещата са толкова прости според мен. От каквото има нужда детето си го иска -даваш му го и точка. Защо ние възрастните си усложняваме живота като си измисляме и опитваме да налагаме разни неща. Щом детето си иска значи има нужда - природата си знае работата просто трябва да я слушаме. Единия вариант е да си слушаш педито и да си тормозиш детето другия е да си слушаш детето и да се правиш че чуваш педито  Heart Eyes Успех в кърменето.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Храня нощем по 2 пъти без угризения. И преди, когато кърмех, и сега - с млечните напитки на Нестле.

# 21
  • Мнения: 865
Кърмя си нощем,спя спокойно и бебето ми е супер доволно.Все ще дойде и момента "без нощно хранене".Някога...

# 22
  • Мнения: 400
Благодаря, радвам се, че не само аз смятам,че спокоен бебо е най-важен.
Хич не ми пречи нощното хранене, точно за 5 дни влязох в ритъм.

А с педиатърката не се и оптах да споря. Днес ми каза, че в 9 вечер последно хранене, после чак в 6 сутринта.
А освен това да започвам вече сок от ябълка-УЖАС!

Е кимнах и си тргнах..то какво да спориш.
Хубаво, че има къде да чета инфо и нямам никакво намерение да тормозя детето с простотии.

Той за първия месец само на кърма наддаде 1200 гр. и много се кефя:)Надявам се да вървим все така:)

Хубав ден на всички:)

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Личен опит - по-добре 10 мин кърмене, вместо 3 часа рев, носене, приспиване, рев, блъскане на шишето с вода (въобще не щеше да пие, ама и моето педи каза - давайте водичка), пак рев, пак носене и.... то станало 6 сутринта - кошмар.
А ако се накърми, си спи като душица и толкоз.

Доводи в полза на хрането - бебетата растат много интензивно, кърмата се смила много бързо, по-малките по-размер организми имат нужда от по-голямо количество енергия... Ако нашият организъм не получи храна, посяга на мастните запаси, при бебетата обаче ако кръвната захар много спадне (което се усеща като глад), то няма особени запаси за изразходване. Затова бебето плаче с всички сили, единствената му надежда е да привлече вниманието на майката и да получи храна.
Или казано иначе - бебето расте и денем, и нощем, значи му трябва храна и денем, и нощем... Някои сами се отказват от нощното хранене, а някои мъже не се отказват и до солидна възраст, само дето преминават на твърда храна, и нощем опустошават хладилника.
Освен това нощното хранене стимулира лактацията, и намалява напрежението в гърдите - иначе, особено първите месеци, сутрин са прекалено напрегнати.

А на педито не е нужно да казваш какво правите нощем в къщи Wink

# 24
  • Мнения: 81
И ние се кърмим и то по много особено когато е дразнят зъбките. Аз също съм на мнение че детето си показва - моята търси нощем да сучи и и давам -не виждам защо трябва да я отучвам. Ще дойде време когато сама ще се откаже. Не съм чула някое дете да се е повердило от това че спокойно си е цоцкало нощем.
 Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 2 757
Отказване от кърмене с вода става. Но може да отнеме време. Първо детето трябва да се научи да пие от шише. Аз така направих. После разбира се продължи да се буди за вода. Но спрях и нея и само го държах и успокоявах и така около месец и спря да се буди. На 5 месеца го отказах от нощното кърмене. Проблемът е, че месец след това ми спря кърмата. Не знам изобщо възможно ли е да се поддържа кърмене ако се спре нощното кърмене и изобщо ако се правят големи паузи - над 6 часа примерно.
Но моето бебе определно нямаше нужда от нощно хранене защото си беше тлъстичко. Тук казват че след 6 месечна възраст няма проблем да се премахне и това става с вода. Но явно не е точно така щом някои бебета сами си отказват нощното хранене още 1я или 2я месец. Лично аз мисля, че ако детето се храни стабилно през деня, няма нужда от нощно хранене, а го прави по навик. Защото гледам сегашните си бебета. Будят се през час и половина нощем да ядат ама на практика не ядат кой знае колко, а само се успокояват - явно се будят по навик.

# 27
  • Мнения: 3 695
Нощното хранене-за или против? - Ами каквото каже бебето Wink То знае най-добре  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 941
Суче, когато поиска. Peace Моето мнение е, че през нощта бебето има нужда не толкова от ядене, а топлина, прегръдка и мама. Сученето му е свързано по-скоро с успокоение.

# 29
  • Мнения: 2 614
Ако поиска да суче не отказвам. Тя спи при нас, така че не ми е проблем.  Peace
MiaMia, радвам се, че си взела вярното за теб самата и твоето дете решение.
Истината наистина е, че в такава малка възраст, ако спрете нощното кърмене, има опасност да ти намалее кърмата! А за сокчетата  Sick

Общи условия

Активация на акаунт