Нашите " специални" деца с ДЦП.

  • 63 057
  • 461
  •   1
Отговори
# 285
Здравей ajeliya!!!
Благодаря ти че си отговорила
Та....Ние по принцип трябва да ходим всеки ден на рехабилитация, но ние не сме от Бургас, а от едно съседно село.И трябва всеки ден да пътуваме.Но поради лошото време не можем да ходим всеки ден и аз си му правя в къщи всякакви упражнения,уча го да стой,да ходи,пълзи..да говори. Имам големи надежди че скоро ще се оправи и ще проходи...Това ми е най-голямата мечета Simple Smile Скоро ще ходя при нашата невроложка да си каже мнението,защото искахме да му правим ТЕЛК, а личната каза че невроложката трябва да му пише диагноза ДЦП,а рехабилитаторката в дома казва че има лека пареза от дясната част. И сега просто се чудя на кого да вярвам на личната или на рехабилитаторката. И незнам каква му е диагнозата с точност...дали ДЦП или лека пареза...

# 286
Здравей ljuboznatelna!!

Благодаря и на теб за отговора...ще напиша някой неща и след това ще се регистрирам във форума..
Родих в 6 месец моето дете с тегло 960грама.Интубираха го...Беше 2 месеца в неонатологията.После бехаме 2 месеца в дома.Имаше мозъчен кръвоизлив,който с течение на времето се резорбира.Прави ли сме му 2 пъти скенер, на който се вижда че няма нищо от кръвоизлива.При да го изпишат от дома ми бяха казали,че може да е глух,сляп и че такова дете не мога да гледам, и че трябва да го оставя в дома за отглеждане.Но не аз не позволих и си взех моето съкровище в къщи Simple Smile След като го изписаха казаха, че крачето му било криво и че трябва да ходим на рехабилитация.До тогава никой не ми беше казвал това.И почнахме да ходим на рехабилитация....и се оказа че освен крачето и ръчичката му са с лека пареза.На кратко е това....В предното мнение побликувах за двете мнения...и просто сега незнам на кой да вярвам.Ще започнем от начало....като минем през всички доктори...и прегледи...

# 287
  • Мнения: 1 037
Любознателна, някаква телепатия долавям Wink, само дето си по-точна и конкретна.
Теди наистина мисля, че трябва да се регистрираш иначе ще го обърнем в чат.
Ами това, което ти е казала рехабилитаторката, .."лека пареза от дясната част", според мен означава десностранна хемипареза, което си е пак ДЦП, но е рано за окончателна диагноза, а и тя не се поставя от рехабилитатор, а от невролог, така, че моя съвет е да посетиш такъв.
Важното е да си спокойна и да мислиш позитивно, браво за всичко, което правиш.

# 288
  • Мнения: 110
Опааа ей ме на и мен. Много ви благодаря мамчета!Четейки тук слизам на земята и гледам реалистично и в същото време се изпълвам с надежди и определено ми действате успокояващо. Днес беше първата ни рехабилитация и макар, че почти неразбрах какво точно правят( защото изглеждаше просто като смяна на позите на детето ) Embarassed съм щастлива, че моята кривотийка не плака. Това ми беше притеснението, защото определено е доста кривичка по принцип и неиска да я пипат ( и целуват ) Simple Smile. Та викам да си похваля детето  Wink. Говорихме и за храненето, започнах опити с лъжичка заради ваденето на езика - неуспешни ЗА СЕГА разбира се.

# 289
Zdraveite,ima oshte edna metodika za koqto malko se govori,no sistemnoto i prilagane v rehabilitaciqta na deca s DCP dava vpechatlqvashti rezultati.Tova e metoda na konvergentna simultanna stimulaciq na "Domen-Delakat".Izpolzvat se drazniteli,koito vazdeistvat varhu psihomotorikata na deteto.  Rabotq v soc.dom za deca s mentalni i fizicheski uvrejdaniq .Osnovna diagnoza na pochti vsichki deca v tozi dom e cerebralna paraliza.Vsqko prohodilo dete e vrah v karierata mi ,naistina e trudno,nujno e postoqnstvo i tarpenie.Decata s cerebralna paraliza ne sa po-razlichni   ot drugite deca.Te se smeqt,plachat i mogat da obichat.Tova  ,koeto trqbva da se promeni e nachina po koito vazpriemame  tezi dechica.Badete shtastlivi:-)

# 290
  • Мнения: 1 037
Теди, исках да ти пусна малко инфо на лични, ако искаш дай мейл, може да ти е полезно,  повече за повдигане на духа, много е, затова не мога да го публикувам тук.
Десина Peace Hug
jivko.ivanov , можете ли да ни дадете повече информация за този вид терапия или да ни насочите къде можем да прочетем за нея, ще ви бъдем благодарни.

# 291
  • Мнения: 68
Здравейте мили момичета, Извинявайте че се намесвам в темата ви. Аз съм майка. Моето дете не е увредено. Самата аз съм с ДЦП, долна спастична парапареза. Минала съм през всичко през което минават вашите деца. Проходила съм късно стъпвайки на пръсти и опирайки се по стената. Една от майките се интересуваше на каква възраст се прави операцията за удължаване на ахилесовите сухожилия. На мен тази операция ми я направиха на 5 години. И аз съм чувала, че може сухожилията отново да се свият, но вече повече от 30 години стъпвам на цяло стъпало. Доста по късно, в тийнейджърска възраст ми правиха удължаване и на адуктурните сухожилия. С тези две операции и рехабилитацията постигнах много и естествено с подкрепата и любовта на родителите си. На моята майка също са и предлагали да ме остави в институция “да се грижат” за мен, че ще съм и в тежест и т.н. Не го е сторила и безусловно ме е обичала и подкрепяла  Сега се движа без помощни средства, шофирам, работя и имам прекрасно семейство. Факт е че съпругът ми преди дa ме срещне дори не беше виждал хора с увреждания. Ще се радвам ако мога да ви бъда полезна с нещо Hug

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 17:33 от Ivet 2

# 292
  • Мнения: 434
Ivet 2,

Здравей и добре дошла. Сигурно ще ти задаваме много въпроси, на които ако имаш желание ще отговаряш.
Сподели с нас - Какви видове упражнения и масажи са помогнали на теб!
Благодаря!

# 293
  • Мнения: 44
Здравей  и от мен Ivet 2!  smile3525
Радвам се, че се "намесваш" в нашата тема. Твоята "история", поне за мен, ще ми дава надежда и кураж да продължавам напред с борбата за бъдещето на мъника, че понякога ми идва да пратя всичко по дяволите....

# 294
  • Мнения: 68
Think, с удоволствие ще ви отговарям. За масажите много не мога да си спомня, но на времето такива на деца с ДЦП  в София се правеха в Централна  баня. Имаше стенка, на която изправят децата, като преди това се слагат метални шини с кожените ремъци за да се изправят контрактурите и детето да може да стои по стабилно изправено. Не зная детенцето ти на каква възраст е (не успях да прочета темата до края, но ще го направя). Относно упражненията: Връзваха ми метални гирички на глезените (с бинтове) и трябваше да се опитам от легнало положение да вдигам краката последователно, на каквато височина успея и колкото мога нагоре и настрани. Може това да ви звучи малко допотопно, но все пак беше доста отдавна, Качваха ме и на велоергометър като краката се връзват с бинтове за педалите и трябва да се опиташ да ги завъртиш. Това е доста трудно, но с постоянство може да се постигне. Ако не възразяват мога да попитам моята майка, тя би могла да ми каже много неща с подробности за по- ранната ми възраст.

# 295
  • Мнения: 154
здравейте ивет 2 и теди. ей, много полезен тоя интернет. този, дето го е измислил, трябва да е голяма работа...Joyдобре дошли и много ще се радвам да общувам с вас. предполагам, че и останалите тук.а живко не е зле да даде повече информация. определено от професионалист с общи усилия можем да източим много полезна информация. Simple Smile

# 296
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Сега се сетих, че рехабилитаторката слагаше на краката на дъщеря ми едни тежести, които се закопчаваха с лепки, всяка тежаща по 400г (ако не ме лъже паметта) , каза ,че ги продават в Метро. Аз й бях ушила торбички с връзки, пълни с пясък, които бяха може би двойно по-леки (все пак беше малка, а и с хипотония), слагах й ги в периода на прохождането, отгоре с едни по-широчки панталони - и така с тях по цял ден, навсякъде. За гимнастиката беше мисия невъзможна, защото не изпълняваше нищо. Единствено качвахме стълбите до 5 етаж (нямаме асансьор) с тях, стъпало по стъпало, с много рев и бяхме подлудили блока Mr. Green
Взех да се замислям за операция, на едното краче поне newsm78 Тъкмо й е време - на 5 и половина е.

# 297
  • Мнения: 1 037
И аз да кажа здрасти на Ivet 2 .  bouquet

# 298
  • Мнения: 68
Благодаря ви момичета за поздравите. Надявам се да ви бъда от полза. Но най-вече имах желание да ви вдъхна кураж и да ви уверя, че с усилияя на волята и адекватна грижа вашите деца наистина биха могли да постигнат много, и в този смисъл лекарите наистина на 100% не биха могли да предвидят всичко.

# 299
  • Мнения: 3 914
Благодаря ви момичета за поздравите. Надявам се да ви бъда от полза. Но най-вече имах желание да ви вдъхна кураж и да ви уверя, че с усилияя на волята и адекватна грижа вашите деца наистина биха могли да постигнат много, и в този смисъл лекарите наистина на 100% не биха могли да предвидят всичко.
Искам и аз да те поздравя Hug
Имаме нужда точно от човек като теб,аз лично винаги съм вярвала ,че нашите деца ще се оправят,но когато го чуеш от някой минал по пътя, вярата ми става още по силна Hug

Общи условия

Активация на акаунт