Нашите " специални" деца с ДЦП.

  • 63 059
  • 461
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 157
 ajeliya, и аз ще пробвам Джули с това упражнение за езичето да видим дали ще успеем.
Аз със сигурност ще се разплача от радост ако тя изяде половина филийка намазана
с масло това  наистина е голямо постижение за тях разбирам те колко си била доволна,
браво на принцесата между другото голяма е сладурана на тази снимка.
аз така я научих сама да суче  с пръста дразнех небцето иначе в болницата я хранеха
със сонда и докторката искаше да ме научи да я храня със сонда,но не исках и да си
представя ,че вкъщи ще я храня по този начин и така се научихме,тогава 20 гр. изпито
мляко сама бях много доволна сега вече го нямаме този проблем остава да се научим като вас да
ядем филийки.

  love001на принцесата

# 406
  • Мнения: 1 037
Темичката ни отишла ехеееееееееее на ....втора страница.
Вземете се в ръце момичета. Wink
Аз нещо немога да спя...странно, когато Сиси не спи, на мен не ми се отлепят очите, а сега детето нана като ангелче, а аз съм кукнала рано-рано.
Днес ще ходим по Търново да търсим подаръци на Сисолинка...какво да е newsm78..идеи някакви....?
Защо ли имам чувството, че си говоря сама.
Май няма кой да ми прави компания за кафето....нищо ще чакам да се реванширате.

# 407
  • Мнения: 434
Аз съм избрала за Иви малък, детски касетофон, шарен - има и розово 25лв. в ТСМ.
Но тя видяла детски компютър в училище и иска същия. Аз се дърпам. Защо ще са ни два компа в къщи - моя и нейн.
Ще се постарав да я убедя, че дядо Коледа е направил специално за нея този касетофон.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 333
Добро утро или Добър ден мили мами!

Мария тази нощ много я боля коремчето и се разнасяхме до 4ч... заспа върху мен и аз не съм мърдала до 9ч ... трябваше да ходим при психолог, за да й направи оценка за ТЕЛКа, но  го отлагаме за 12ч...
И сега пак е неспокойна от тумбачето ... нахраних я и с енадявам да няма повече болки  Praynig

НИе още не сме мислили за подарък Sad ... и нямам и никакви идеи какво да й купим...
Сигурно пак ще е нещо полезно за нея ..... нали милата не се радва на играчки (освен на розовият заек от Сисолинка) ... нищо друго не й грабва окото ... и то по-скоро го слуша отколкото да го гледа... но с времето сигурно ще се научи.
Успешно купуване на подаръци за дечицата! Споделете какво сте им взели или какво търсите.
ajeliya, аз също опитах с поставянето на хапчици между бузката и зъбките и малката изяде няколко залъка успешно... после й писна и се отказа... но аз ще продължавам всеки ден да й давам... и сигурно и ние ще изядем половин , една филийка з азакуска

Оставям ви сега, че ме чака обличане на детенце за докотр .... а в този студ си я навличам повечко , че само настинка ни трябва.

Ще пиша з аследобедното кафенце, да си го пием заедно!

# 409
  • Мнения: 1 157
Как искам да затрупам Джули  с подаръци само играчки,но нали милата и тя не се радва на тях много ми е мъчно за това Weary
но се надявам един ден много да им се радва,кошарата и е пълна с играчки ,но няма с кого да си играят newsm45
и аз не знам какво ще и купя за подарък(искам да и купя кукла със сервизче да си го нарежда) пак се  newsm45 спирам да пиша отивам да си я гушна ,за да се утешя.

# 410
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много се извинявам , че закъснях с отговора за кашата Embarassed Напоследък не съм влизала често и темичката е изостанала, а аз не съм я видяла. Моите дечица са болни и трите, малкия уж най-остро, а едва не влезнахме с Наталия в болница заради обезводняване ooooh! Днес ми се струва, че сме овладяли положението.
Кашата е Блевит, открих, че е пускана тема и във форума, ето я: цък

И за мен подаръците са голяма чуденка, нищо че ми е голямо детето и разбира това онова. Преди като донесеше таткото някоя кукла , прахосмукачка, сервиз...скъсвах се да рева, защото тя не ги приема като играчки newsm45 Единственото, на което обръща внимание е пианото, имаме няколко броя, различни. Кара ме да й свиря чалга парчета Mr. Green Аз налучквам това-онова. Simple Smile Сигурно пак ще търся нещо музикално, да натиска копчета и нещо да  свири newsm78

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 13:12 от ljuboznatelna

# 411
  • Мнения: 3 914
Ние си поръчахме детски синтезатор/пак като пиано/ от дядо Коледа ,който ще идва в  работата на мъжа ми Wink,а за домашния дядо Коледа поръчката е китара и барабан/от онези фирмените дето ги има в Пумпелина PeaceПри нас звуковите играчки са задължителни,разбираемо Peace
Желая на всички ни ,един ден децата ни да изпочупят ,не само играчките, а и покъщнината , от игра Hug

# 412
  • Мнения: 1 037
Нанди, би ли си поразчистила кутията!

# 413
  • Мнения: 1 193
Ние с мъжа ми  до сега  не сме купували играчка определена като коледен подарък за малката.Винаги нещата са се въртели около лекарства,хранителни добавки и неща които ги правим по предложение на логопеда.Напоследък играе с едни музикални кукли и това ме радва. Дано тази година забележи елхата,миналата ми се плачеше. Но пък тази година ще имаме и пеещ Дядо Коледа до елхата така че чакам чудо.

# 414
  • Мнения: 526
Мили момичета Вие сте подаръците за децата ви, няма нищо лошо че не могат да си играят с играчки те си имат мама и тате. Това са най-големите подаръци за дичицата ви. Пожелавам ви весело прекарвани на празниците и не унивайте, вие сте просто много смели хора които се грижат  за децата си с много любов.  bouquet

# 415
  • София
  • Мнения: 1 333
 Бебоче, Дай Боже да забележат елхите нашите хубавици и хубавци Praynig
И ние конкретна ограчка не сме й купували за празниците... все лекараства и пособия по препоръка на лекарите Sad

Само миналата година й купих наречен гащеризон - за първият й учебен ден в училището за незрящи.
Тази година понеже имаше стачка... псоел учителката идва през седмица, сега и не идва щото е болна не съм й взимала нищо ... но ако почне активно училището ще й нарека пак някоя дрешка за училище ...

# 416
  • Мнения: 3 914
Мили момичета,не спирайте да вярвате, че някой ден децата ви ще се оправят Hug
Много от вас знаят моята история ,но тя вече е по различна ,и искам да ви кажа какво беше преди ,и какво е сега,за да повярвате,че все пак чудеса се случват.
Когато се роди ,Вики не виждаше изобщо,по ред причини започнаха да се появяват и проблемите при  ДЦПто,да не е патологично при нея,но в комплект с липсата на зрение ,то се задълбочаваше.Пет години се борим,за първата година и половина 67 прегледа при различни лекари,защото не можеха да разберат какъв е проблема,преживя 8 операций,няколко тук,няколко в чужбина,лечение с лазери,лечение с аминокиселини,иглотерапия,рехабилитаций,санаториуми,прегледи в 5 държави,сигурно има още ,но ми се губи вече. Сега тя проглежда,прохожда,проговаря,започва да играе с играчки и то повече от активно. Тя вече е друг човек,а онова което чувах преди ,изобщо не предполагаше това което се случва сега. Разказвам ви всичко това,за да ви кажа,че никой никога неможе да каже какво ще стане, а чудесата наистина се случват често,просто трябва да повярваме ,че точно на нас ще се случат Hug
Искам да пожелая на всички тук, тази Коледа и следващата година ,да ни донесат само чудеса за децата ни Hug
Аз съм непоправим оптимист/даже съм си го писала в подписа Wink/ и продължавам да вярвам Hug

# 417
  • Мнения: 59
Незнам защо но преди се чуствах сама и можеби и не разбрана от хората около мен(без семейството ми)от когато съм започнала редовно да влизам при вас и да чета вашите приживявания ми давате такава сила че просто незнам как да ви благодаря.Вярно доста ми отне да прочета сели 21 странички но си заслужаваше.Това което научавам от вас повярвайтеми никога ама никога несъм си и помислила че ще науча.Благодаря ви smile3501
 Колкото за подараците май и аз като вас гледам да са по рационални след Коледа идва нова Година а на 6 януари имаме рожден ден и имен ден и просто много се сабира да мисля какво и за кога.Много се надявам този път да им направя рождения ден защото миналата година го празнувахме във болницата Ill smile3510

Аки имате идеики много ще се радвам да ми ги предложите чесно казано аз си нямам и идея какво даим направя остави че почти нищо не разбират но поне втория им рожден ден да е по весел от първия. Peace

# 418
  • Мнения: 59
 Щях да забравя честит имен ден на имениците Flowers Bouquet

# 419
  • Мнения: 1 037
Момичета, не исках да ви натъжавам.
slava73  и Viki i mama  са прави, децата ни имат нас, обичаме ги безкрайно, трябва да мислим позитивно, за да ни се случват хубави неща.
Коледата е любимия ми празник, не си позволявам да падам духом, ние например имаме лошо ЕЕГ, Сиска започна да прави едни неща дето не ми харесват, докито пък каза, че не са гърчове, пълна какафония, НО тя е весела, смее се по цял ден, защото сега правим снимки за многоооо календарчета.
Тя нали обича да я снимам, на мама моделчето, миналата година от 50 на брой се наложи с тати да си делим едно календарче, вчера украсявахме хола и елхата накиприхме и тя при мен в количката, пея и коледни песнички....създаваме си настроение.
А като се сетя какви бяха прогнозите...
Знаете ли, една мама ми писа, че трябва да вярваме, че децата ни някой ден ще проходят и ще проговорят, та даже и гаджета ще връткат, аз и вярвам.
Така, че горе главите.
Целувам ви всичките и мамите и дечковците.

Общи условия

Активация на акаунт