Прекъсват ми майчинството...

  • 2 766
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: nadezhda
Ne mozesh li i bez firma da se osiguriavash...osigurovkite po vreme na bremennost sa niakude okolo 4.50-5lv i da si poluchavash maichinstvoto...ashto ne pitash v NOI?

Не става...

# 16
  • Мнения: 3 562
Цитат на: michel
......
Обадих се днес разбира се и ми отговориха страшно цинично- "съжалявам, но това вече си е твоя грижа!"- всъщност точно заради това ми е криво...

 censored  censored  censored  censored  #Onfire

# 17
  • Мнения: 1 107
Michel, грешката наистина е твоя, но и начинът, по който работодателят те е подлъгал, е скандален и заслужава отмъщение!
Има една възможност да си го върнеш тъпкано - да напишеш накракто тази история и се свържеш с медиите. Въпреки че ти си сложила подписа си под документите и дефакто си приела тези условия, има журналисти, които с радост биха очернили твоя работодател заради драматизма на ситуацията.
НО, подобна тактика не би успяла при всяка фирма-работодател. Ако ти се занимава с това, пиши ми на личния коя е въпросната фирма, мога да ти помогна, вкл. с контакти с журналисти ако се окаже подходящ случай.
Дори да не пишеш до медиите, винаги можеш да пишеш на работодателя, че ще информираш медиите как са те изманипулирали да прекратиш договора ... малко да се изнервят!

# 18
  • София
  • Мнения: 726
А поне знаеш ли какво точно си подписала, по кой член и т.н.?
Каква е фирмата, имат ли адвокат или счетоводителката е изготвила документите?
Мисълта ми е ако отидеш там с адвокат например те биха ли се стреснали от евентуално дело? Имай предвид обаче, че разноските по воденето на едно дело не са малко.
Аз не съм адвокат и не мога да ти помогна, но може някой адвокат във форума да ти влезе в положение, да прегледа нещата и ако има някакъв смисъл да те придружи до офиса ти за някаква среща.

# 19
  • Мнения: 1 770
Цитат на: connie
Michel, грешката наистина е твоя, но и начинът, по който работодателят те е подлъгал, е скандален и заслужава отмъщение!
Има една възможност да си го върнеш тъпкано - да напишеш накракто тази история и се свържеш с медиите. Въпреки че ти си сложила подписа си под документите и дефакто си приела тези условия, има журналисти, които с радост биха очернили твоя работодател заради драматизма на ситуацията.
НО, подобна тактика не би успяла при всяка фирма-работодател. Ако ти се занимава с това, пиши ми на личния коя е въпросната фирма, мога да ти помогна, вкл. с контакти с журналисти ако се окаже подходящ случай.
Дори да не пишеш до медиите, винаги можеш да пишеш на работодателя, че ще информираш медиите как са те изманипулирали да прекратиш договора ... малко да се изнервят!


Какво ще кажете да се пише на Господари на ефира?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Скъпи мами, това което се е случило е ужасно и аз наестина вярвам, че момичето наистина иска само да си поплаче, защото сама разбира ситуацията. Каквото и да направи оттук нататък, може да го прави само за собствено удовлетворение.

Учила съм право и търговия, а сега във фирмата, в която работя се занимавам освен с всичко друго, и с човешките ресурси. Щом е сложила подписа си, тя се е съгласила на тези условия. И няма да уплаши никой във фирмата ако отиде с адвокат - защото всеки уважаващ правото адвокат знае, че тя се е съгласила с определените условия. Адвокат, който й обещава да се оправи с проблема само ще я лъже. Има и други случай (реални!!!), когато момичета решават, че вече не им се работи или пък че имат по-добра алтернатива или пък друго нещо, сами са инициаторките на прекратяване на подобни взаимоотношения, после някой им обяснява, че са направили грешка и си търсят правата, които вече ги нямат. Това, което тази фирма е направила е долно  #2gunfire !!! Но, за бога, как може да се подписват документи така!

Едно предположение - и един уважаващ се журналист не би направил от тази история новина! Но има добри съвети - трябва да си потърси фирма, към която да започне да получава полагащите й се пари! За съжаление тя никога няма да забрави номера, който са й спретнали, но слава богу, следващия път ще е много по-предпазлива и мъдра от много от нас!!!

# 21
  • Мнения: 1 107
Цитат на: Валентина
Едно предположение - и един уважаващ се журналист не би направил от тази история новина!


 Laughing работя с журналисти от 5 години ... знам какво може да се очаква от такава ситуация, но определено е натоварващо и Michel трябва сама да реши дали й се занимава...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Цитат на: Yvette


Какво ще кажете да се пише на Господари на ефира?


Господарите ще искат да се докаже нарушение на правата й, а точно с подписа й за съгласие върху документите на фирмата, тя прави фирмата невинна!

Ако случаят беше, че още се води при фирмата на договор, но те нещо я мотаят и не й дават парите или нещо друго - тогава би станал един страхотен репортаж, който ще помогне на всички бъдещи и настоящи майки, които дори не подозират какви са правата им!!!

Между другото, нашата счетоводителка ме посъветва още като разбрах, че съм бременна, да поискам от лекаря си документ, че съм бременна (не помня какъв, по дяволите, но всеки документ издаден от лекар, след някакъв преглед, където пише бременноста върши работа), за да може да го приложат към досието ми и по този начин да се бетонирам - т.е. работодателят да е уведомен за бременността ми официално!!! И до ден днешен не съм донесла, но това е защото първо работодателят ми е човек, защото много държи на мен, защото аз си знам правата и т.н. но това е един съвет за другите майки!

# 23
  • София
  • Мнения: 726
Ами след като си учила право трябва да ти е ясно тогава, че като майка тя се ползва със закрила и не може току така да я уволнят.
Затова й казах да подаде повече подробности за прекратяването на договора - как точно е прекратен, по кой член, има ли предизвестие, за да се провери спазена ли е процедурата по КТ.
Виждала съм достатъчно счетоводителки, които си мислят, че познават дотолкова добре законодателството, че са цели адвокати - съдилищата са пълни с трудови дела поради такива "кадърни" специалисти по всичко.
За адвокатите - ами след като проработи в Първо районно - един човек го провиха на маймуна и то викаха 100 пъти докато не отиде с адвокат - защо да не проработи и в някоя фирма или фирмичка?!?!

# 24
  • Мнения: 2 028
ама наистина КОЯ Е ТАЗИ ФИРМА?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Цитат на: Mama Mishi
Ами след като си учила право трябва да ти е ясно тогава, че като майка тя се ползва със закрила и не може току така да я уволнят.


Извинявай, за първи път отговарям на подобни реплики и ще го направя, защото ми се струва, че се заяждаш без да е необходимо Rolling Eyes

Бременната е под закрила и не може да бъде уволнена, но мислиш ли, че момичето е подписало уволнението си?!? Защото чак да я правиш на толкова тъпа, че да се подпише под такова нещо... мисля, че попреувеличаваш! А пък ти пак си питай за членове и предизвестия и Кодекси...

Нищо лично, аз също мога да бъда доста остра, но мисля че трябва да се внимава повече с езика във форума!!!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Mama Mishi
Имай предвид обаче, че разноските по воденето на едно дело не са малко.


Всъщност по трудови дела работникът или служителят не плаща държавни такси, а адвокатския хонорар е 40 лв. Така че си струва да заведеш дело, но трябва да има някаква причина. Напиши какво е основанието за прекратяване на договора и какво точно си подписала. Ако искаш ми ги пусни на лични.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 559
Бас държа, че е ТД е пркратен по взаимно съгласие - чл.325 т.1  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil .
Като ти набутат един куп бумаги само с членове и ти не си чел КТ (щото не си длъжен) ще подпишеш не само уволнението си, но и много други работи.
Положителното в случая е, че за друг път ще си знае кога да подписва  Confused и дали  Sad  .
Ама на такива да им счупиш гръбнака, аз лично бих раздухала случая, и се чудя каква им е била презумпцията, щото те де факто теглят парите от НОИ  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 3 200
Подай жалба в Инспекцията по Труда, кажи, че не си знаела какви са последсвията, те ще се заемат с твоя бивш работодател

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: bibi
...и се чудя каква им е била презумпцията, щото те де факто теглят парите от НОИ  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Каква ли?  #Cussing out  Аз пък мога да се обзаложа, че е трЕбвало да се урЕди нЕкой 'по-свой' човек,  на принципа 'стани да седна'  Imp  Много често срещана практика, за съжаление  #2gunfire  

Michel, много съжалявам за това, което се е случило. Знайте си правата и нищо не подписвайте на сляпо - поне докато не го види човек, който разбира от тая материя.

Общи условия

Активация на акаунт