И аз да питам за акането (и други неща)

  • 2 582
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Съжалявам, нямах намерение да бъда груба, но май така си ме разбрала. Thinking

# 16
  • Канада
  • Мнения: 494
И при нас имаше един такъв период,в които осезателно намали изхожданията.Много се бях шашнала,но и нашата педиатърка ме успокои ,както и момичетата по напред са написали,че за кърмено бебе не е проблем дори и една седмица да не ака.При нас ефект имаха овесените ядки-естествено аз ги хапвах и малчо после вършеше работа Mr. Green

# 17
  • Мнения: 8 999
Аз пък бих се притеснила ако детето ми не ака редовно. Няма такава работа с пълната резорбация на кърмата. Добре ли се храни детето? Сигурна ли си, че кърмата ти е достатъчна? Правила ли си скоро контролно кърмене?

# 18
  • Мнения: 911
Аз пък бих се притеснила ако детето ми не ака редовно. Няма такава работа с пълната резорбация на кърмата. Добре ли се храни детето? Сигурна ли си, че кърмата ти е достатъчна? Правила ли си скоро контролно кърмене?

Яде си, човекът, без проблем и добре си наддава. Сигурна съм, че се храни добре, защото съм си купила кантар и го меря всеки път преди и след хранене.
А снощи четох една от статиите на Мис Бу, че щом не ака редовно по няколко дена, независимо че е кашесто, а не твърдо, става  въпрос за запек. Освен това горкият постоянно се напъва от вчера и се нервира. СЕщам се, че този проблем се появи като започнахме да  му даваме капките против колики - хомеопатични от аптеката на ул. Чаталджа. Не знам дали има връзка.

# 19
  • Мнения: 159
и при нас беше така. Изведнъж като влезе във 2 месец и се почна зора. По 3-4 дена не е акал. 1  път му направих клизмичка със сапун и вярно се изака като за световно.После пак имаше застой за 3 дена.Правих му масажчета на коремчето,упражнения с крачетата към коремчето... и единственото което постигнах беше само подпръцкване. После започнах да му давам водичка и да ти кажа имаше ефект. Всъщност, след като говорих с педиатърката се оказа,че детето не може да се изака поради обезводняване. Ти даваш ли му водичка?

# 20
  • Мнения: 22 948
Всъщност, след като говорих с педиатърката се оказа,че детето не може да се изака поради обезводняване. Ти даваш ли му водичка?
Как обезводняване Shocked,нали го кърмиш/храниш с АМ,които са си 90% вода.Нормално е бебетата,особено на кърма,да акат по рядко.Моя акаше след всяко кърмене в началото/а се кърмехме по 15 пъти на денонощие понякога/,около 3м.започна да ака на 3-4 дни веднъж.После пак започна да си ака всеки ден.Това,че детето не се изхожда ежедневно не е равно на запек.

# 21
  • Мнения: 159

[/quote]Как обезводняване Shocked,нали го кърмиш/храниш с АМ,които са си 90% вода.Нормално е бебетата,особено на кърма,да акат по рядко.Моя акаше след всяко кърмене в началото/а се кърмехме по 15 пъти на денонощие понякога/,около 3м.започна да ака на 3-4 дни веднъж.После пак започна да си ака всеки ден.Това,че детето не се изхожда ежедневно не е равно на запек.
[/quote]
Ами и аз така разсъждавах,но резултата е на лице!

# 22
  • Мнения: 8 999

Яде си, човекът, без проблем и добре си наддава. Сигурна съм, че се храни добре, защото съм си купила кантар и го меря всеки път преди и след хранене.
А снощи четох една от статиите на Мис Бу, че щом не ака редовно по няколко дена, независимо че е кашесто, а не твърдо, става  въпрос за запек. Освен това горкият постоянно се напъва от вчера и се нервира. СЕщам се, че този проблем се появи като започнахме да  му даваме капките против колики - хомеопатични от аптеката на ул. Чаталджа. Не знам дали има връзка.

Браво за кантара! И аз също ползвах, даже малко се бях побъркала на тема мерене /то е по-добрият вариант, отколкото случаят с една моя приятелка, която категорично отказа да замерва бебето си колко яде, защото била сигурна, че има много кърма .... ама на първата консултация щяха да я линчуват, защото се оказа, че новороденото е наддало за първия си месеца 40 гр./
Е, щом яде, не виждам какво може да е това неакане, освен запек. Щерка ми също е кърмена, наддаваше като луда /по кило и двеста-триста на месец/, но акаше почти след всяко ядене. А синът ми имаше подобен проблем и много се мъчихме с него, защото горикият се свиваше и почервеняваше като домат, а резултат - нулев. На няколко дни успяваше да се изака и видимо му олекваше. Помагах му, разбира се - дори и Дуфалак съм давала. Като знам аз, ако пропусна два дни, как ми се подува коремът и колко ми е тежко, не можех да оставя горкото мъниче да се мъчи.

# 23
  • Мнения: 911
Давам вода по настояване на майка ми Thinking #Crazy, по-точно чай от анасон. Компромисен вариант между две кърмения, младежът обаче не е любител на водата, има-няма 50 гр да изпива, понякога и по- малко, само в най-големите жеги е изпивал по 150. Но се броят на пръсти тези случаи.
А иначе за сега наддава на месец по кило .
Между другото вече взе че свърши работа детето. До следващия път и моите негови тоалетни неволи.
Благодаря още веднъж на всички.
Специални извинения искам да отправя към  Маграт - снощи като ти прочетох постинга ми прозвуча, ами... не добре; тази сутрин видях, че не съм била права.

Общи условия

Активация на акаунт