144 или 128 училище в София

  • 8 348
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mama_hero, детето ти сега е в 4-ти клас ли?
А в кое школо е?

# 16
  • софия
  • Мнения: 555
Шани, да в 4 кл. в 107 у-ще в Лозенец

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дъщеря ми е 4-ти клас в 144-то. Ако имаш питанки, насреща съм.

# 18
  • Мнения: 3 200
Аз пък съм любопитна - защо точно 128-мо и 144-то? Не че си длъжна да кажеш... Wink  Grinning

# 19
  • софия
  • Мнения: 555
144 защото рабрах, че  е с художествена ориентираност, а детето го влекат таквиз неща.
чудех се между 128 и 39 като най-близки, но на 39 му видях фасадата и нещо не ми вдъхна доверие. не е правилно, но май и аз робувам на поговорката по дрехите порещат по акъла изпращат.

# 20
  • Мнения: 3 200
Не гледай фасадата! Ако ще го местиш догодина и не искаш да помислиш за друго от училищата в "Младост", по-добре се спри на 39-то.

# 21
  • София
  • Мнения: 397
В началото на уч.година имаше класация на средните училища за цялата страна и за отделните градове. 144 беше на челни позиции,останалите изброени от вас бяха доста по-назад.И аз преместих дъщеря си там,има паралелки с рисуване,музика и хореография-неща,за които останалите хвърлят средства и време по частни уроци. PeaceТова не значи ,че занемаряват останалите предмети,напротив учениците им имат отлична успеваемост/това беше един от показателите в класацията/.

# 22
  • Мнения: 901
Трябвало е да влезеш в 39то, предполагам, че щеше другояче да мислиш.
Но пък и фасадата, и вътрешността не винаги са знак за стойността на едно училище. Който е влизал в Първа английска и във Френската, ще се съгласи.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... класация на средните училища за цялата страна и за отделните градове. ,

можеш ли да дадеш линк към това?

# 24
  • софия
  • Мнения: 555
cool_witch Голяма реклама му правиш на 39, защо? какво те свързва с него?

# 25
  • Мнения: 4 053
cool_witch Голяма реклама му правиш на 39, защо? какво те свързва с него?

и на мен ми е интересно,
моя приятелка си премести детето от 39 в 128, в трети клас е

# 26
  • Мнения: 3 200
Абсолютно нищо - за мен най-доброто училище в "Младост" е 125-то, там учеха и двете ми деца (всъщност малката още учи там).
Писах и по-горе, че за 128-мо съм чувала само лоши неща, а и познавам 1-2 деца, които учат в него...
За 39-то не съм чула нищо лошо. Изказах мнение, защото явно колебанието е за тези две училища.
Истински познава 39-то само schreier, защото детето й е учило там 7 години. Ако темата беше за кое да е училище, в никакъв случай нямаше да хваля друго, освен това, от което съм доволна.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
125-то лежи на мнооооооооого стара слава. Ама много стара.
Мнение и на учители и на ученици и на родителите им. И на брат ми.

# 28
  • Мнения: 3 200
125-то лежи на мнооооооооого стара слава. Ама много стара.
Мнение и на учители и на ученици и на родителите им. И на брат ми.

Може. Аз съм доволна, а съм твърде претенциозна.
Имам и две бази за сравнение, но няма да кажа кои, защото тук има майка, чието дете учи в едното у-ще.
Едната ми "база" е от личен опит, другата - спор между дъщеря ми и две учителки (по география и по БЕЛ) в присъствието на други деца и преподавателки. Оказа се, че детето знае повече от учителките.

# 29
  • Мнения: 3 200
В същност каква реклама видяхте в "Не гледай фасадата! Ако ще го местиш догодина и не искаш да помислиш за друго от училищата в "Младост", по-добре се спри на 39-то."
Освен това, темата не е за 125-то и останалите.

Общи условия

Активация на акаунт