Моля кажете ми нещо за АГ Света София (Тина Киркова)

  • 18 493
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
здравейте.аз сам в 4 месец.и сам при ценка шишенкова.някакви отзиви за нея?

# 76
имам въпрос за доктор Тихомир Гемеджиев!по принцип е мамолог в Тина Киркова но някоя да е раждала при него????съответно с уговорка избор на лекар и доплащане разбира се!!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 783
здравейте.аз сам в 4 месец.и сам при ценка шишенкова.някакви отзиви за нея?
Не се занимавай с тази жена. Има материал в Черния списък. Имам и лични впечатления.

Гемесжиев е хубав мъж и добър мамолог, не знаех, че води раждания. Нямам впечатление в тази му светлина.

# 78
Здравейте,
прочетох във форума добрия Ви отзив за д-р Кирил Киров. На майка ми и предстои гинекологична операция и ни препоръча моята гинеколожка този доктор, но все пак не го познавам и исках малко информация. Във форума попаднах на противоречиви мения за доктор с това име. Оставам с впечатлението, че има един млад и един възрастен доктор. Младият има частен кабинет някъде си и отзивите за него не бяха ласкави. Просто съм объркана, ако може помогнете ми с информация за доктора. Само един д-р Кирил Киров ли има и колко възрастен е (някой пишеше с бяла коса).
Поздрави и благодаря

# 79
  • София
  • Мнения: 4 899
djangarova,
аз раждах секцио при д-р Кирил Киров, точно с бяла коса и възрастен, дребен на ръст и слаб. Възхитена съм и от отношението му и от професионализма му. Само няколко факта ще ти кажа, пък ти ще си прецениш:
1. Спести ми таксата към болницата за предварителните изследвания
2. Обади ми се лично по тел. да ми каже точната дата за операцията (обикновено докторите чакат ти да им се обадиш)
3. На операционната маса ми даде личния си GSM да се обадя на близките ми, да чакат вече пред родилното отделение, че ще им покажат бебето след 5 мин.
4. Идваше на всеки час в реанимацията да ме види как съм, както и всеки следващ ден поне по два пъти.
5. В почивния си ден дойде лично да ми махне конците и да ме изпрати при изписването.
6. А за самото секцио - белегът почти не личи, само е една тънка по-розова чертичка и не съм имала никакви непредвидими неразположения след операцията (гадене, виене на свят и др. такива) и сама си карах колата от болницата до вкъщи.
7. А доколкото знам, той няма частен кабинет, работи само в "Тина Киркова".

Пожелавам на майка ти безпроблемна операция и много бързо въстановяване!

# 80
  • Мнения: 479
здравейте мами  Simple Smile

В момента съм в 6я месец и съм решила да раждам в Тина Киркова. Спряла съм се на избор на ВИП стая, не само заради "удобствата", а защото съм чувала, че там оставяли бебета при майките им, а и в сайта им така пише. И можеш да си ги кърмиш и гушкаш, когато искаш. Вярно ли е ?

Бях решила раждам при дежурния екип, без избор на лекар, щотото много истории съм чувала, как пришпорват раждането, ако случайно решиш да родиш извън графика  #Crazy А аз искам да родя естествено  Simple Smile
Ма с вашите разкази за безхаберие при тези случай, почнах да се разколебавам  newsm78

# 81
  • Мнения: 405
gnidka, ако искаш да раждаш естествено - избери си лекар, говори с него и си направете примерен план - как си представяш раждането, защо и.т.н, и нека той да ти каже кое е жъзможно в наши условия и кое не.
Ако отидеш без избор на лекар - ти нямаш думата, болницата е супер натоварена и едва ли някой ще ти обърне специално внимание  Peace Ще раждаш така, както е удобно на екипа, който е в момента.
Който плаща той поръчва музиката - нали знаеш  Mr. Green

Относно Вип стаите - според мен си е задължително.
"Удобства" е доста силно казано - по-скоро във ВИП-а имаш що годе нормални условия за болнично пребиваване.
В обикновените стаи е някакъв кошмар! /а аз не съм от най-капризните/

анамика Ценка Шишенкова  newsm11 / личен опит/  Всичко при нея е отгоре-отгоре / поне при мен беше така / 

Аз раждах при Д-р Григорова, страхотен професионалист, но е изключително заета.


# 82
  • Мнения: 3 506
Който плаща той поръчва музиката - нали знаеш  Mr. Green

За съжаление гаранция - франция  Mr. Green Мислиш ли, че някой ще го е много еня за твоето раждане, ако така се случи, че му звъннеш след 24-часово дежурство, а отгоре на това човекът си е договорил прегледи в частния кабинет след още n-часа Confused Шансовете да родиш що-годе нормално при дежурния екип според мен са горе-долу равни с тези това да се случи при платен екип. Вече всеки трябва сам да си предцени в кой от случаите би се чувствал по-добре, ако трябва да се пазари, да се разправя и т.н. (както често се случва из нашенските болници). Както и да си доведе половинката за морална и всякаква подкрепа.

Лично аз имам отвратителни впечатления от болницата, наистина всичко там е като на поточна линия, имам сандали, които все още носят след от кръв, тъй като в цялата суматоха и подвикване не ми оставиха време да си обуя джапанките. Неонатологичното отделение наистина смърди откъм даване на информация и подкрепа. И въпреки това май тази болница в момента с възможността за ВИП родилна зала и водно раждане си остава една от най-добрите алтернативи за максимално естествено раждане.

Пак от личен опит - цинизма и вулгарността могат ужасно да стресират раждащата жена, тъй че ако сте от по-впечатлителните, настройте се предварително или подчертайте няколко пъти на доктора, че искате да се държи нормално.

Хайде да си обобщя съветите по отношение на Тина Киркова за максимално естествено раждане:
1) Предварителна настройка, че попадаш на поточна линия, т.е. от постъпването докато те настанят в предродилна, те юркат като за световно и се държат доста цинично. Не се впечатлявайте.
2) Да се ражда в самостоятелна родилна зала (или във ваната), в присъствието на таткото.
3) За избор на екип - въпросът е спорен, всеки си предценява. Ако се избере екип - задължително всички детайли да се обсъдят предварително, вкл. поведението и отношението на доктора
4) Не се подписва информираното съгласие в никакъв случай
5) Таткото да е готов, ако трябва да защити майката пред докторите
6) След това задължително ВИП, бебето не се оставя и за минута на неонатолозите, че после взимането и информацията са труден процес...

Това се сещам засега, че бързам...

# 83
  • Мнения: 405
Който плаща той поръчва музиката - нали знаеш  Mr. Green

За съжаление гаранция - франция  Mr. Green Мислиш ли, че някой ще го е много еня за твоето раждане, ако така се случи, че му звъннеш след 24-часово дежурство, а отгоре на това човекът си е договорил прегледи в частния кабинет след още n-часа Confused Шансовете да родиш що-годе нормално при дежурния екип според мен са горе-долу равни с тези това да се случи при платен екип.


Съгласна съм с теб, но имах предвид, че ако отидеш направо при дежурния екип - изпускаш възможността да си обсъдила предварително начина по който си представяш раждането  Peace

Иначе страхотно си го формулирала, заставам зад всяка твоя дума  newsm10 

# 84
  • София
  • Мнения: 1 783
4) Не се подписва информираното съгласие в никакъв случай
 ...

Тази точка не ми е ясна.

# 85
  • Мнения: 3 506
А чела ли си информираното съгласие? Ако го прочетеш, мисля, че ще ти се изясни. Информираното съгласие в този му вид е напълно несъвместимо с естественото раждане - такова, за каквото се говори в последните няколко постинга. И тъй като информираното съгласие по закон би следвало да бъде информирано съгласие/информиран отказ (поправи ме, ако греша), мисля, че всеки е в правото си да откаже да го подпише.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 783
Въпрос: ако в хода на раждането, възникне усложнение, налага се определена манипулация и вие не сте подписали информирано съгласие, какво трябва да направи лекарят?
Вие можете да съдите лекар, извършил манипулация, за която не сте подписали съгласие, дори и ако ви е спасил живота.
Не се заяждам, карам ви да си помислите.

# 87
  • Мнения: 3 506
В хода на едно естествено немедикирано недирижирано раждане колко са тези животоспасяващи манипулации, които трябва да се извършат в рамките на секунди, т.е. лекарят няма време да обясни това, което трябва да се направи на родилката и близките и и да поиска тяхното съгласие?

Следвайки горната логика, защо аз като пациент, трябва да се съгласявам с всякакви знайни и незнайни процедури, които в повечето случаи се извършват за улеснение на лекарите и акушерките, не за мое улеснение?

Не само това: защо трябва да се съгласявам всякакви такива процедури да ми бъдат извършвани, без дори да ми бъдат обяснени? Защо например трябва с влизането в болницата да се чувствам като болна, да ми забучват абокад и когато попитам какво аджеба ми слагат в системата, да получавам отговори от рода на "Ми едно нещо тука. Я ме оставете да си върша работата"? Защото подписвайки информираното съгласие, без да искам съм позволила да ми слагат окситоцин, упойки, спазмолитици, глюкоза и всякакви знайни и незнайни медикаменти, без моето знание дори. Кому е нужно това? В колко случаи става въпрос наистина за спешна и животоспасяваща ситуация?

Защо трябва още с приемането в болницата, развълнувана, леко уплашена може би, с бушуващи хормони, с болки, със съвсем други мисли в главата, да ми пробутват да подписвам, че съм съгласна на 72-рия час от раждането да вземат на бебето кръв за фетилкетонурия (примерно)? Толкова ли е належащо? Това ли е най-удобният момент и аз в състояние ли съм наистина информирано да се съглася (т.е. да изслушам обяснението на ползви, вреди, рискове, необходимост)?

Доколко е етично лекарят да нарушава волята на пациента, ако пациентът, с ясното съгласие, че животът му е застрашен, е отказал да бъде подложен на определена манипулация? В двойката лекар-пациент не е ли пациентът този, който взима крайните решения, като изключим животоспасяващите ситуации, когато нещата са наистина спешни, а пациентът не е в състояние да вземе решение?

И не на последно място - колко осъдени лекари има в България, защото са спасили живота на пациент, неподписал информираното съгласие при раждане? А колко провалени раждания, довели до страдание (най-малкото) на майката и бебето, защото лекарят е искал да ги дирижира по своята собствена воля и за свое собствено удобство, вървейки срещу природата? И колко осъдени лекари има пък за това?

И аз не се заяждам. Мислила съм. Даже доста съм мислила.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 783
Въпросите, които си задала на са свързани с подписа. те са свързани с установените в България кретенски отношения лекар- пациент. Ако вашия избран лекар ви покаже информираното съгласие една седмица по-рано и имате време да мислите  и да задавате въпроси, преди да го подпишете би било различно. Ако болницата имаше варианти на информирано съгласие за жени раждащи дирижирано, и раждащи по изцяло естествен начин, пак би било друго.
И да в двойката лекар-пациент, пациентът  е този, който взима решението, затова информираното съгласие не трябва да се свежда просто до подпис.
Не съм броила осъдените. И не ми е това целта. Целта ми е да обясня, че в  наистина спешни случаи, едно неподписано информирано съгласие, може да коства неприятни развития на нещата. За пациента.
Моите пациенти се информират предварително подробно. Надявам се скоро това да става с всички пациенти.

# 89
  • Мнения: 3 506
Имелда, моята цел също не е да се заяждам или да броя осъдените. Ти постави въпросите по този начин.

Всъщност с повечето неща, които си написала съм съгласна. За съжаление обаче никое от тях няма да се промени от днес за утре. В момента има ситуация, и хората, които ще отидат да раждат днес, утре, вдруги ден, след месец или два, трябва да имат варианти да се справят в тази ситуация. Случаите, в които липсата на подпис върху информираното съгласие при едно естествено раждане би коствала живота на пациент са твърде хипотетични, за да оправдаят всичко, което следва, след като сложиш въпросния подпис. Нима това, че ще подпиша да ме обръснат, да ми сложат окситоцин или да вземат кръв на бебето на третия ден след раждането може да ми коства живота? Нима в повечето случаи не мога да си дам съгласието в момента, в който необходимостта наистина възникне? Хайде стига... Ако помислиш, вярвам, че ще се съгласиш.

Пак казвам - за всичко останало не споря. Така е. Кретенски са отношенията. И по принцип бих препоръчала на всеки, който може, наистина да се запознае в детайли с информираното съгласие и да обсъди всички аспекти с доктора си. Ако има нещо, за което е убеден, че е наложително, че в някакъв момент може да е решаващо и т.н. - нека се подпише, че е съгласен с това нещо.
Към тези, които по една или друга причина нямат тази възможност, категорично си запазвам съвета - никакво подписване ан-блок на купчината листа, която ви връчват с "Ето тук подпиши", казано с тон, нетърпящ възражение - твърде е вероятно това да ви лиши от възможността да родите естествено  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт