Ей ги на, останаха й дни 100-тина на ДЕКЕМВРИЙСКАТА дружина!

  • 13 145
  • 287
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 482
Ами, да, точно такива са младите, с малки изключения. Например племенничката ми на 14 години вече прави секс, а я мързи да си оправи леглото и да си сипе ядене сама, да не говорим колко е необразована, няма никакви амбиции, в компанията си говорят само за пари, къщи, екскурзии и маркови дрехи. И не знам дали има значение, че я отглеждат баба и и дядо и, родителите и са в чужбина. Но все пак възпитанието от страна на родителите има огромна роля. За разлика от нея, братовчед ми /дете на любимата ми леля - само с 11 години по-голяма от мен/ учи в Езикова гимназия, отличник е, кара шофьорски курсове и посещава кандидатстудентски курсове по биология и химия, защото иска да следва медицина.









Glitter Graphics

# 136
  • Мнения: 40
Цвети - мерси  Heart Eyes Незнам как става този номер, аз просто си ям всичко без да се ограничавам, но не качвам на килограми. Доктора го питах днес, той каза че детето си взема всичко от мен, да не се притеснявам Grinning

Гери - добре дошла при нас  Hug

Относно младите - ами аз съм направо изумена - в офиса работи една колежка, завършила висше образование, на 24 години е - еми момичето не знае елементарни неща, когато започнах да й обяснявам относно работата, която трябва да върши и й казах, че получаваме пратки от DHL, тя ме попита какво е това  #Crazy #Cussing out

А сега като си гледам лентичката - аз май се прехвърлих в следващия месец  Grinning

# 137
Благодаря за доброто посрещане мили мамчета. Трогната съм

# 138
  • Мнения: 2 641
голдън роуз изобщо не съм го пропуснала а именно в тази връзка питах дали всеки може да иде в тази лаборатория и как се казва лабораторията защото искам резултатите ми да са надеждни ?

# 139
  • Мнения: 219
Гери, при нас е весело (е по някога сме в кофти настроение, ама пък нали затова сме се събрали, да се разведряваме и споделяме  Peace ).
А младите...какво да ви кажа, има и от едните и от другите. И найстина смятам, че до голяма степен нещата зависят от родителите. И аз като бях на 15 вече пушех, че дори и трева съм опитвала, но винаги съм знаела, че ще уча висше, и ще го направя, че няма да опитам твърд наркотик или да си проваля живота. А глупости всеки е правил, но в разумните граници. А сега...
Братовчед ми е на 17г в момента, когато беше на 14 ми каза, че приятелката му (която беше на 16) му подарила за РД 3-ка, с нея и още едно момиче  Shocked Направо онемях. И го питам дали му е харесало, а той ми отговаря "ами нищо особенно, вече не ме влече секса, цигарите и пиенето, писнаха ми и дискотеките"  Shocked И го питам като стане студент какво ще прави, а той ми отг "ами тъкмо, тогава ще ми е омръзнало всичко и ще уча". Е щях да падна Simple Smile Иначе сеста му е на 15 в момента и доста я пази да не се добере някой до нея, което е хубаво, нито й дава да пие и т.н.
Лошото е, че леля ми и чичо ми почти нямат време да се видят с тях, камо ли да ги контролират по някакъв начин. Но като се замисля, за да може да си гледаме децата трябва да работим и да изкарваме пари. Повечето работим при частници, а там разбиране няма, и какво става? децата ходят сами по улиците, правят каквото си искат, а ние като се приберем от работа нямаме желание за нищо, камо ли да говорим с децата за техните проблеми. Ето това е лошото на нацията ни. Всички сме си виновни, но ако се отпускаха повече помощи за децата, може би нямаше да сме на тоя хал (а не да се дават само на циганките за всяко дете, и те да ги изпият, и да пращат децата да просят или да ги учат на "занаят" да крадат).

# 140
  • Мнения: 127
Добре дошла на Гери,радвам се ,че се увеличаваме декемврийската дружина! welcome
За свекитата,какво да ви кажа!Аз от 8ми клас живея отделно от нашите,защото дойдох да уча в Пловдив,и така съм си свикнала да съм самостоятелна от малка.Не мога да си представя да живея с майка ми,камо ли със свекърва ми,въпреки че е много свястна жена и се разбираме перфектно(засега Grinning)Но когато се налага,човек може да свикне и да се нагоди към условията.Затова Галчо-въоръжи се с  търпение и винаги можеш да споделяш тук,ако нещо ти тежи. Hug
  За младото поколение,и аз гледах вчера новините,направо нямам думи.Имам преки наблюдения,тъй като съм преподавател,и искам да ви кажа,че според мен основно всичко зависи от семейството.Познавам семействата на всичките си ученици,и там където самите родители са немарливи и безотговорни,неминуемо се отразява и при децата.В интерес на истината учителите не могат кой знае какво да направят,ако нямат подкрепата на родителя.А за претенциите-не знам какво има за възмущение.Самата държава с измислените си "реформи" сякаш прави всичко възможно да съсипе българското образование,както и здравеопазването,дава мизерни заплати...Как един учител,ми кажете, да има самочувствие с 250лв заплата,а срещу него ученика-с последен модел GSM,маркови дрехи и 250 са му джобните от мама и татко.Как ученика да има респект  и уважение към преподавателя?Извинете,че се разпрострях,но в такива моменти много се ядосвам,че обвиняват учителите за състоянието в бълг.образование и неграмотността на децата!

# 141
  • Мнения: 277
здравейте от мен
всичко било възможно то. само датата да не е 6,7 и 9. 6 и 7 са почивни дни, а на 9ти ги мързи
обаче се сетих, че ни трябват кумове (свидетели), а приятелите, които бих искала да влезнат в тази функция са в прага по това време. и явно ще го отложим за следващия уикенд, защото те направо почнаха да се молят да ги изчакаме, а наште казаха, че ще дойдат следващия уикенд вместо тоя
в 'дома за женитби' ни гледаха доста странно като казахме, че не искаме дори да има една йоника да присвирва докато говори служителката Simple Smile и бележка ми трябва, че съм бременна. ще им оставя аз една снимка. иначе медицинските ни вече са готови
и сега след като ще чакаме свидетелите на 5минутката се чудим дали да си вземем халки. кумата много настоява да поръча. тя май повече се развълнува...
добре дошла на гери

ели, твоето направо гигант бебе, аз най - после ще се видя с моята лекарка във вторник, имам толкова неща да обсъждам с нея. тогава ще се отчета, да видим дали аз не едрея за сметка на бебето

# 142
  • София
  • Мнения: 136
Аз като някой вампир цъфнах на първа писта в 5 часа тази сутрин и колкото и опити да правих да заспя наново не се получи  #2gunfire
Относно възпитанието на подрастващото поколение... важно е да и то много това, което ще направят родителите, но също си има значение и компанията с която се събират децата. Аз съм почти отгледала братчето си, което е с 4 години по-малко от мен. Родителите ми в един момент се разделиха и баща ми тръгна да си търси щастието във Варна като ние останахме на грижите на мам. Аз съм била на 14-15 години. На нея и се налагаше да работи на две места за да може да връща парите взети от баща ми и когато не издържаше вече тръгна за Италия. Ние останахме двамата сами. Никога не съм имала проблеми с това дете. Не пуши, не пие алкохол... единствената му страст са високите скорости... така че нещата са много индивидуални
И в този ред на мисли при положение, че съм живяла толко дълго време самостоятелно в един момент тук в София ми се налага да живея със свекърва, а с нея не можахме да се спогодим въпреки огромните старания от моя страна. Отвратително е и никога няма да мога да свикна с това. Да мълчиш и да търпиш в никакъв случай не се оказва решение- както са ме учили навремето... наскоро нещо ми лазеше по нервите и аз не издържах и съм и се разкрещяла в яда си... а аз не съм такъв човек по принцип... та идва брата на съпруга ми да ми съобщи, че майка им ми била обидена... Е много пък важно. За периода в който ми беше обидена не ми говореше изобщо. Голямо спокойствие беше, но като всичко хубаво взе, че свърши  #2gunfire
Галчо дай да си сменим местата с теб. Мило и драго давам да си се прибера в Търговище. Тук нежната ми и ранима душичка не се чувства никак добре, но пък Ники не иска да мърда, а аз може много и да говоря по този въпрос, но сама няма да тръгна никъде  Sad
Добре дошла и на новата мама  welcome
Сигурно има и още, но...
А за Втора градска и аз чух много добри отзиви, но ние докато стигнем до нея кога му дойде времето и особено ако е час пик може и да родя по пътя  Joy

# 143
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз като втори вампир цъфнах в 6.30,което направо си е добре LaughingДнес съм на сватба и искам да изглеждам добре Rolling Eyes Това ми е втора сватба,когато съм позабременяла и то доста Grinning Една приятелка ми услужи с уникално хубава рокля и нямам търпение да я облека.Понякога женурята сме,като глупави кукли Rolling Eyes,дадоха ни парцалче и ние мило и драго даваме за него.Вчера цяла вечер се кипрех с тази рокля.По-принцип ние не излизаме по разни партита и купони и аз нямам вечерни тоалети.А тъй като и работата ми е такава (фризьор съм),че трябва да съм с по-удобни и по-спортни дрехи,то нали се сещате, тази рокличка за мен беше,като парче шоколад за нигерийче Laughing
Да се включа и аз в разговора за младите,учители и т.н.На 15-ти дъщеря ми е 1-и клас,вълнуваме се много всичките.Записахме я в 133-то "Пушкин" с много усилия.На 1-та родителска среща мъжа ми отиде и се върна с противоречиви чувства...Училището мизерно,макар се води елитно(разбира се ,това се отнася до образованието,не до условията,но защо и те да не станат такива?),учителка една,цитирам, със стиснати тънки устнички (за мъжа ми това е признак на скрита злоба Laughing) и се усмихнала за първи път,като изрекла:"А сега да поговорим за парите..."  Не знам...много мие притеснено,как ще потръгне.Дъщеря ми е с желание огромно,но в същото време е такава,че личното отношение на учителя към нея може да я откаже или пък да насърчи още повече.Помня,като беше малка ,каза,че не харесва еди-каква си госпожа "защото не й се усмихвала"!
На учителя не му трябва самочувствие срещу наперен малолетен гъзар...той достатъчно умствен и интелектуален багаж трябва да има,за да проникне "вътре" в ученика,да разбере какво му е и да намери подход към него.Защото той е Учителят.А ако виси по стачките с плакатите,как да му имат уважение децата,като вместо да дойде в час,учителят отсъства?Разбирам,че не той създава законите,но правителството прее...ва общо взето целия народ,но децата това не го разбират,те виждат,че днес няма часове,защото учителят "стачкува",а какво е това и защо е това...как ще разбере детската глава?
Много объркано стана,но на кратко...който има призвание да бъде учител,той не търси оправдание в малките заплати,заради това,че не може да се оправи с децата.Колко има такива деца,които нито GSM-и имат,нито пари,а създават не по-малко проблеми на преподавателите си,а и на съучениците...Финансово състояние няма нищо общо в отношенията между учителя и ученика.Има знания,интелект,взаиморазбиране и психология.И тов а ми даде да разбера другата госпожа на дъщеря ми,която взимаше същата заплата,като онази,която "не се усмихва",но не спря да рисува, танцува,пее и лепи с децата.Окичваше цялата детска с техните и своите рисунки.Просто беше Учителка с главното "У".
Егати творчеството в 7 сутринта Laughing   ...Това е от роклята Mr. Green

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 20:06 от veshti4ka

# 144
  • София
  • Мнения: 165
Добро утро на всички. И аз съм от клуба на ранобудните Simple Smile , не писах до сега защото мъжът ми ме стисна в леглото да не ставам още - а го тормозя поне от 6 ч. Пак се събудих с изтръпнал прасец - направо се чудя вече защо го пия тоя магнезии като не помага ( е да контракции нямам - само от време на време ). И  това гръбче - вече се съмнявам дали е нолмално да ме боли толкова.
Поревах ви на воля  kaffeetrmker_2 и сега отивам да пия едно мляко с нес

# 145
  • София
  • Мнения: 1 078
Гледам на моята линийка и твоята, katiousha  Thinking Ти имаш 25 седмици,а аз 26,а разлика в дните,които остават до раждането са около 36 newsm78 Как стават тези работи?Та това е един месец разлика?

# 146
  • Мнения: 684
Добро утро и от мен мами!
Е, още една от този клуб на ранобудните...
Даже и една супа съм сложила вече да се вари...акво ни става незнам, ама след 3 месеца мило и драго ще даваме да поспим малко повече...като се сетя дъщеря ми как ме будеше на 3 часа да цица Laughingне знаех на кой свят съм...а беше и зима...навън сняг и никой по улиците...всички прозоеци тъмни само ние двете на пост JoyАма сега с умиление се сещам за това Simple Smile
Темата за младежите и изобщо за "Нашите деца" е много болна. Аз съм била преподавател 4 години...преподавах на 9 ти клас и на трети,ами ако ви кажа 4е големите се опитваха да ме свалят- сигурно нищо ново няма да е някой от вас.От тогава са минали 6 години и предполагам че сега положението е още по трагично за жалост. Надявам се да не ми се наложи да се върна в училище никога. baby_neutral
Аз от малка съм живяла с мисълта че ще бъда учителка и щом аз го казвам значи наистина нещата не вървят както трябва в образованието...незнам какво ще е когато нашите деца станат ученици... newsm78
Хубав ден на всички!

# 147
  • София
  • Мнения: 210
Добрютрю момичета,
За един ден, в който не съм ви чела и гледам, че всеки яко го е стегнало отвсякъде. Я сега да видя откъде да почна.
 welcome на Гергана!
Galchoo1, ще трябва за известно време да стиснеш зъби. Те при двама души, които се обичат, съберат ли се в началото има проблеми, пък какво остава за хора, на които им се налага да се търпят. Ако имате възможност, като мине зимата - оглеждайте се за ваше си място. А пък може да помислите и за къща. Аз нали цял живот съм живла все в апартаменти и да си има къща с двор ми е мнооого голяма мечта.  Crazy
Относно темата за децата и образованието, темата ми е много болна и съм склонна да се доверя на резултатите от съответното изследване. Гледах и по телевизията разни репортажи с деца, които не могат да кажат ни един персонаж от "Под игото" и откровено не се срамуват от това.  Shocked Все си мисля обаче, че има светлина в тунела. Все пак това поколение, за което е правено изследването е "поколението на прехода" и израстна при един тотален срив на институции, ценности, морал...
И тук бих влязла в един задочен спор с veshti4ka по повод учителите. За всичките тези години учителите бяха доведени до жестока мизерия. Справка чичко Маркс за битието и съзнанието. Но по-лошото е, че самата професия не просто загуби престижа си, а беше съвсем целенасочено осмивана и неглижирана. След 15 години внушаване, че учителите са жалки и мизерни, те започват да го вярват и малко или много да се държат по този начин. Права си, че трябва да има знания,интелект,взаиморазбиране и психология, но ги няма. И няма как да ги има. Дори да тръгнеш с амбицията и огромното желанието да станеш Учител, реалността те смачква много преди да стигнеш до преподаването. Едно време при нас беше абсолютно недопустимо да се държиш непочтително с учител. Но сега децата вече нямат респект към учителите. Не можеш да уважаващ нещо, което не познаваш и не разбираш. Представи си следната ситуация: учителят е горд със своите знания, с това че години наред е инвестирал в себе си, че знае езици и продължава да се развива натрупвайки нова информация; срещу него се изправя едно същество, което слуша чалга(например), получава на месец от родителите си, колкото учителя за 2 или 3 месеца, прочело е 2 броя на Космополитън през живота си и стои с гордо изправена глава и ясното съзнание, че този човек отсреща е абсолютен мизерник. А в повечето случаи човека отпред наистина е мизерник в съзнанието си. Защото с парите, които взима може да си купи само дрехи втора ръка, отдавна е престанал да се интересува от новостите в образованието, чуди се как да се изхрани, нова книга не си е позволявал от години и въобще живота го е смачкал отвсякъде.
Просто знанието и образованието престанаха да бъдат ценност за тези години. Или поне за по-голямата част от хората. И не само те - вече няма респект към нищо. По-лошото е, че вече няма държава, няма работещи институции, просто тотален разпад години наред.
Извинявайте, че така се увлякох. Но темата наистина я взимам присърце. Не съм учител, но се занимавам и аз с интелектуален труд и ми е ужасно болно за отношението към хора, които се опитват всячески да правят наука. Е, срещу мен не стоят деца, но често се срещам с колеги от университета, които са избрали съвсем различна област, в която да се трудят и щом тя им е донесла успех (разбирай пари) те се отнасят с откровенно презрение към останалите, които също се трудят, но в БГ този труд не носи пари.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 078
За мизерното съществуване (във финансов план) няма нужда да се спори.Винаги съм смятала,че лекарите и учителите трябва да взимат много,наистина много пари.За да не само да се развиват всеки в своята област,но и да не мислят за парите,докато ни лекуват или учат.Но за съжаление,не ние ги определяме.А колкото ни е гадно,когато лекарят гледа да ти вземе парите,за нещо ,което е длъжен да направи според избраната от него самия професия,толкова ни е гадно и когато учителят не дава всичко от себе си в часа,за да вземе после парите от извънкласни уроци.Не искам да влизам в спор,защото не съм против тях,напротив.Възмутена съм,когато стачкуват необразованите шофьори със заплаха да предизвикат хаос в града и получават всичко,а хората,които дълги години се образоват ,не получават нищо.Но пак казвам,не е нашат вина ,нито на децата.За съжаление всички сме в това положение,на прецаканите от всякъде. И жалкото,че децата от малките го виждат,от там и отношението към всичко.Все пак децата ни половината време,че и повече,изкарват в училището и ако виждат непукистското отношение,защото "парите са малко",какъв респект да имат,като преподавателят просто не им отедя нужното внимание?Не говоря за тези,за когото професията им е над всичко,защото макар и малко,но има и такива.Независимо от обстоятелствата,дават всичко от себе си и не потъпкват званието на учителя,лекаря и т.н.Много високопарно,но наистина мисля така.Всеки от нас в един момент застава и от другата страна на барикадата и трябва да мисли и за двете страни.Един път ти си "клиентът",друг път си "обслужващият персонал" (говоря относително,не се хващайте за конкретните думи) и трябва да бъде коректен към себе си,другия и съвестта си независимо от ситуацията. Peace
 

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 08:59 от veshti4ka

# 149
  • София
  • Мнения: 210
Като се замисля винаги е имало такива хора и за съжаление са във всяка професия - такива, които вървят по пътя на най-малкото съпротивление и никога не си гледат съвестно работата. Просто когато става дума за нас - или го преглъщаме или не, но когато се отнася до отношение спрямо децата ни...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Е, значи не влизаме в спор  Simple Smile Ама пък каква Истина можехме да родим при спор...
Забравих предния път да кажа - бройте ме и мен за 18-ти за разглеждане на "Тина Киркова", тъкмо ще видя и лекарката, при която ще раждам. Тя жената се погрижи за мен предния път и ние ходихме да я виждаме още около 2 години след това, но после ни улиса ежедневието и работата и я забравихме. Сега много ме е срам и ми е съвестно Embarassed, ама пак ще се изтреса.
А сега отивам да ме щавят. Добре, че космИте ми растат с някакви бавни темпове, та да не е голям зор. Но съм в голямо колебание - да махам ли всичко отдолу както винаги или с оглед на някои болежки да се огранича само донякъде.  newsm78
Вие как процедирате?

Общи условия

Активация на акаунт