Моля за съвет

  • 1 558
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Не се шашкай, няма проблем. В начална бременност обикновено се използва именно вагинален. А това за възможността да прокървиш го чувам за първи път... Все пак това е внимателен преглед, почти не го усещаш. Не е като да те ръчкат с ръжен....

# 16
  • Мнения: 169
Май всички те съветват да те гледа, аз обаче по време на бременност НЕ допускам лекари въобще да ме " бъркат", и секрет отказвам дори. От предпазливост. Първата бременност така я минах, само с външен ехограф. Предпочетох да изчакам известно време, а не веднага да ме проучват.  Naughty
Веднъж само имах съмнение за нова бременност, е оказа се, че няма такава, въпреки някои налични симптоми. Тогава се съгласих на вагинален ехограф, и ми направи впечатление, че доста навътре бъркаше докторката, не бих го допуснала занапред при бременност. Според мен крие известен риск. Не знаеш нито лекаря долколко е внимателен, нито дали матката ти не е по чувствителна и т.н.

Знам, че умираш от нетърпение  Simple Smile, но ако не ти е толкова спешно да разбереш какво става, изчакай още малко и ще го видиш спокойно на обикновения ехограф. Аз да посъветвам, а пък ти си решаваш!  Peace
Лека бременност!

# 17
  • Мнения: 2 723
Нали не мислиш, че гинеколога ти би ти навредил по някакъв начин?
Освен това с ехографа се бърка във влагалището, не в матката.
А това пък да откажеш да ти вземат секрет е пълна глупост, аз имам един аборт от невзет секрет и съответно нелекувана инфекция, която стигна до бебето.

# 18
  • Мнения: 2 746
С нищо няма да ти навреди вагиналния ехограф и обърнатата матка няма никакво значение за бременността.

# 19
  • Мнения: 4 621
Няма място за притеснение. До 12 седмица с ме гледали само с вагинален ехограф. Моята матка също е обърната, но това не е никакъв проблем Peace
Лека бременност  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 733
Няма да ти навреди. Мен до третия месец само с вагинален ме гледаха!

# 21
  • Мнения: 5 362
Разбира се,че няма да ти навреди Wink Peace

# 22
  • Мнения: 730
Оф, с тези обърнати матки само плашат мамите. И моята беше обърната назад, па и леко надясно, ама какво от това? Матката може да си е навсякъде наклонена, просто най-често е прегъната напред.
Вагиналният ехограф нищо няма да ти направи пък и те ти го вкарват съвсем, съвсем леко във вагината.
В първия месец ми е много странно как въобще ще се види на коремен ехограф, някоя по-знаеща мама да каже възможно ли е.  bouquet

В 6г.с. ми видяха плода с обикновен ехограф съвсем спокойно,разбира се с пълен пикочен мехур.

# 23
  • Мнения: X
При 3 дни закъснение на цикъла и 2 положителни теста моята гинеколожка ме гледа с обикновен ехограф и точицата беше там Simple Smile
Късмет и лека и безпроблемна бременност Hug

# 24
  • Мнения: 1 568
Няма да ти навреди. Така се гледа в начална бременност. Всички са ги гледали с вагинален. Лека бременност.

И от мен лека!

# 25
  • Мнения: 678
И аз съм с обърната матка. До 16 г.с. само с вагинален ме гледаха, поради ред причини - нищо не е станало на бебчо от това. Обърнатата матка има значение за забременяването, но не и за прегледите. Успех и леко бременеене  Grinning

# 26
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
мен първите 2-3 пъти само с вагинален са ме преглеждали. не съм имала никакви проблеми след това
и при мен беше така. Спокойно ,няма да навреди на бебето!

# 27
  • Мнения: 881
Няма страшно,само бъди спокойна и всичко ще е наред,нищо няма да му стане на бебчо.Леко бременеене.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 343
В малка бременност това не е проблем.Леко бременеене! preggo

# 29
  • Мнения: 1 269
и аз сьм с обьрната матка,звучи страшно,но не е  Mr. Green с вагинален ехограф са ме гледали и мен,няма нищо страшно,но ако се притесняваш по добре сподели с гинеколога ти,все пак трябва да си спокойна Peace лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт