Кризата на втората година има край

  • 4 481
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
Знам си аз,затова дишам с пълни гърди Laughing

# 16
  • Мнения: 1 427


Да има криза на третата година, която плавно преминава в криза на четвъртата, петата и т.н., докато дойде кризата на пубертета. Да им се не види и диванета диви!
И аз на това мнение. Но не при всички е така-надявам се да сме сред щастливците...

# 17
  • у дома
  • Мнения: 708
Уф, става ми по-добре като прочетох че има край.  Rolling Eyes

Били, от твоя пост имам чувството че все едно за моята звярка чета..

Като й кажа "Ела тук" тя веднага хуква нанякъде другаде. Обличам я по няколко пъти докато успея да навлека всичко и тя да се откаже да го съблича/събува и захвърля отново и отново.

Ревове, тръшкане, питам какво има - тя ляга на пода в знак на протест и там остава.

"Искам еди кво си" - давам го - тя го захвърля и пак рееееев.

За раздаването на шамари и ритници, щипане, хапане, коментари от рода на "Ти си лош(а)" към всеки, който не й угоди нещо не си струва да споменавам.

Аман!

# 18
  • Мнения: 7 837
Самуил е почти на 2 г. и 8 мес. Преобразяването стана буквално за седмица. Имам нов човек вкъщи, пу-пу.
Няма вече тръшкане, недоволството му е за кратко и най-важното за мен е, че вече ме слуша, като му обяснявам, защо не може да получи нещо на момента.

# 19
  • Мнения: 1 404
Fastuche,шамари и ритници при нас не е имало,някак по чудо успях да и пренасоча агресията към една възглавница на яда,но също се опитва да манипулира с изказвания от рода на"Тати обичам повече","Ще се обадя на баба да ме спаси от теб" и прочие изобретателности Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 404
Самуил е почти на 2 г. и 8 мес. Преобразяването стана буквално за седмица. Имам нов човек вкъщи, пу-пу.
Няма вече тръшкане, недоволството му е за кратко и най-важното за мен е, че вече ме слуша, като му обяснявам, защо не може да получи нещо на момента.

Значи има и други вълшебства Simple SmileКейси,радвам се за вас Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
При Калина не стана толкова внезапно, а по-скоро постепенно. Проявите й бяха горе-долу това, което описваш... ooooh! И сега от време-навреме има мрънкане, но не "оглушава" както преди и се поддава на обяснения и разговори  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 837
Май в повечето случаи, периода отминава, в момента когато детето може да изрази емоциите си с думи,а не само с рев и тръшкане. Естествено, натрупването на речников запас, ще доведе до нови тежки моменти в бъдеще  Laughing Не се съмнявам в това  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
"Ще се обадя на баба да ме спаси от теб" и прочие изобретателности Mr. Green

Хахаха, моята казва "Аз ще се обадя на майка ти да ти се скара!"

# 24
  • Мнения: 2 242
 Mr. Green значи има светлина в тунела Mr. Green преди да влезем в следващият hahaha..... оххх до 3г ни остават има няма 7-8месеца ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 735
Възможно ли е моето диваче да е навлязло в бебешки пубертет малко по-рано?
Ако нещо не й хареса казва "Бий" с доста сериозна интонация, удряйки каквото й попадне; започнала е да гледа лошо и когато нещо не стане по нейната се тръшка и пищи. Пък иначе претендирам, че не съм я глезила. Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

# 26
  • Мнения: 1 783
Имам чувството, че и моят син навлиза в този период. В последно време е едно голямо тръшкане за какво ли не. Но няма как, ще се издържа. Затова, моето правило е да ходят на градина да си изразяват емоциите там и да се учат на общуване с други деца. Според мен помага, те после пак си се тръшкат и мрънкат и пищят в къщи, ама доколкото знам около други деца не се държат така, когато родителите не са наблизо.

Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

Оф, омръзна ми от тези баби и дядовци, дето като мрънне детето и казват "разглезено" е. И нашите така викат, ама си е от възрастта (на детето, не тяхната Simple Smile). Ами то е дете, не може да му кажеш шуш и то да млъкне.

# 27
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Bili, колко хубаво звучи! Моля, мами, не помрачавайте радостта на Bili. И при нас процеса започна, бавен е, но дано да е сигурен. На всички ви желая много търпение и сила.

# 28
  • Мнения: 2 494
Ние тепърва навлизаме в кризата, някой дни е много добричка, но понякога е малко дяволче  Twisted Evil Mr. Green
Но явно има надежда, поздрави!!! Hug Flutter

# 29
  • Мнения: 952
Възможно ли е моето диваче да е навлязло в бебешки пубертет малко по-рано?
Ако нещо не й хареса казва "Бий" с доста сериозна интонация, удряйки каквото й попадне; започнала е да гледа лошо и когато нещо не стане по нейната се тръшка и пищи. Пък иначе претендирам, че не съм я глезила. Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

напълно е възможно infinity, при Вики почна на 1г8мес и сега също вече забелязвам излизане от тунела на 2г 5мес. Praynig Поне се надявам де, но засега се наблюдават положителни промени в него. Споко, ще отмине и това, и нови кризи ще дойдат Mr. Green,търпението му е майката Peace.

Общи условия

Активация на акаунт