Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 758
Не гласувах,защото незнам как бих постъпила...
Зависи от много житейски ситуации. Thinking
и аз така

# 16
  • Мнения: 911
Мисля, че и двете са признак на пълна безотговорност - едното към теб самата, другото - към детето.
Анкетата е показва много лош вкус.
Иначе бих нарекла въпроса безобразен.
Сори ако има засегнати, но съм бясна.

# 17
  • Мнения: 1 986
   newsm78 и аз не мога да отговоря еднозначно-едно,че не съм в такова положение и трудно може да се отговори хипотетично,и второ,вземането на което и да било решение,зависи от конкретната ситуация и от много други фактори-мога да кажа само,че не бих износила детето си и после да го дам за осиновяване Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Зависи от много неща.
Отстрани  е лесно да се каже, друго е когато ти дойде на главата, затова не мога да дам конкретен отговор. Дано никога не изпадна в такава ситуация.

# 19
  • Мнения: 139
зависи от ситуацията, но не бих си оставила детето за осиновяване - или си го гледам, или аборт.

# 20
  • Мнения: 2 616
Не знам кое е по-малкото зло, защото в първият случай убиваш човешко същество, което те е избрало за родител-добър или лош, аз гледам малко по-философски на бремеността,а във вторият, имайки предвид условията в българските домове, го обричаш на мизерия и болка, но пък все пак е шанс, ако е рекъл Господ може и да си намери невероятни родители, които ще го дарят с цялата си обич и любов-като знам колко бездетни двойки има, които търсят детенце, което да обичат безкрайно  Praynig Heart Eyes

Ако не дай си Боже ми се е налагало някога да прявя такъв избор, добре, че никога не съм стояла пред подобна дилема, може би бих избрала вторият вариант. Освен това 9 месеца "съвместно съжителство" с мама може и да я накарат да си промени становището и все пак да задържи детето и да го гледа. При всички положение е по-добрият вариант, ако изобщо някой от двата може да се нарече "по-добър", защото абортът е безвръзвартен.

# 21
  • Мнения: 1 290
...........
Сега вече съм Майка... и ако някога, някак се окаже, че съм в ситуацията "нежелана бременост" знам със сигурност едно -  не бих износила и родила рожбата си за да я оставя ... за нищо на света!

Аборта уж е "по-доброто" решение, но и след него много, много боли... 


Иначе Ивелина Атанасова е много права...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
... имайки предвид условията в българските домове, го обричаш на мизерия и болка, но пък все пак е шанс, ако е рекъл Господ може и да си намери невероятни родители, които ще го дарят с цялата си обич и любов-като знам колко бездетни двойки има, които търсят детенце, което да обичат безкрайно  Praynig Heart Eyes
...

Мал-шанс. Черна рулетка със съдбата на едно дете. Грехота. Ако не намери изпълнен с обич дом, дали би приело обяснение от сорта "Господ не е рекъл..."

# 23
  • Мнения: 698
Не бих изоставила бебето. Или аборт или ще си го гледам. Но това зависи от времето. Ако е сега, ще си го гледам. Ако беше преди 10г. - аборт.

Не съм гласувала, може да сложиш възможност за два отговора.

Заставам напълно зад това мнение.  Peace

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
зависи от ситуацията, но не бих си оставила детето за осиновяване - или си го гледам, или аборт.
не знам как бих постъпила, чесно казано newsm78

# 25
  • Мнения: 4 111
Гласувах.

# 26
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Според мен няма еднозначен отговор. Всичко зависи от човека и ситуацията. Може днес да си добре, а утре да нямаш пари за хляб, може днес да си здрав, а утре не... никой не знае какво му поднася живота.

Какво значи неподходящ момент - ами и ние уж го планувахме ама момента пак ми се стори неподходящ.

Заради пътуване, работа, жилище или нещо подобно не бих прекъснала бременност. Виж ако е нещо свързано със здравословното ми състояние и от това зависи дали аз ще живея... няма и да се замисля. Няма да е по щастливо детето ако е сираче. Имам позната с такъв проблем. Трябваше да махне бебето за да я оперират или рискуваше положението да се влоши и нещата да станат непоправими.

Имам и друг случай. Майка с две деца забремення. Не са добре финансово. Бая се притесняваха с мъжа й но все пак се радваха. До момента в който разбра че е бременна с близнаци. Махнаха ги, защото нямат възможност да се грижат за 4 деца. Дали днес не съжалява... не зная... няма и да я попитам. Сигурно си има своите вътрешни терзания.

За неподходящия човек - не ми се е случвало, но все си мисля, че ако съм в такава ситуация няма да махна бебето. Естествено всичко зависи от условията. Ако ще го обрека на нещастен живот... бих го махнала колкото се може по рано.

Едно съм сигурна обаче - не бих го родила и след това оставила в дом.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 941
korinka, вкусът не е мой, а на Марта Вачкова. Цялото това нещо се въртеше в предаването й. Аз просто изложих нещата тук, по същият начин, по който се показаха. Въпросът също е цитиран. Може да си бясна, но фактите в държавата ни говорят за друго, което също си е за беснеене.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 14:30 от 4U

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Гласувах. С две ръце за аборта. Била съм в подобна ситуация, премисляла съм нещата, виждам как хора, които задържат детето просто така, без да са готови да станат родители, какво правят с децата си, така че ... А постинор дуо вече не го произвеждат за съжаление, а това, което върши същата работа, предполагам е малко скъпичко за ученички, или въобще за хора с по-скромни доходи. И, да, една приятелка забременя, при положение че беше правила секс с презерватив, без да е видяла да е бил спукан презерватива, или да е направила друга грешка. Как да обвините в подобна ситуация някоя жена, че е глупава или че действа необмислено или че да си носи последствията, като не внимава. Та, мисълта ми е, да сме живи и здрави че живеем в страна като нашата и имаме свобода на действие.

# 29
  • Мнения: 47 988
има много различни ситуации, но и аз съм за аборт или си го гледам
правила съм аборт- не се гордея, но в ситуацията беше най- адекватното решение
не мога да си представя да го родя и да го изоставя...това за мен е най- безотговорно и гадно

Общи условия

Активация на акаунт