Оправдавали ли сте се с кърменето?

  • 1 826
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 753
Wink Оправдавам се да не го делегирам за " отглеждане " при свекървата /то и да не кърмих нямаше, но с друго щях да се оправдая Simple Smile)), както и за дълги пътешествия /които мисля да отложа за по-късно/ Wink

# 16
  • Мнения: 325
Да, пред свекито, за да не и я давам.

# 17
  • Мнения: 3 695
Не, не се оправдавам за нищо с кърменето. Странно ми се вижда да се изкарвам мъченичка за нещо, което ми е приятно  Wink

# 18
  • Мнения: 90
Ами то няма накого!Сама си гедам детето,а мъжът ми е всеи ден на работа.Не стига че се прибира капнал от умора,ами да го занимавам с глупости PeaceПък и вече почти 6 мес кърмя и от личен опит мога да заявя, че не е необходимо да се тъпчете за повечко кърма newsm44!!Аз нямам време за специално меню.Може да се смеете,но сега ще ви кажа:кроасан, фрапе или мляко с нескуик,солети,готови спагети, само вечерята ми е по питателна и то защото имам компания 1datingИ бебка пак си наддава нормално. Hug

# 19
  • Мнения: 3 034
от утре спирам мъжа от работа да гледа децата, защото едното го кърмя... Joy а аз лягам с вдигнати на високо крака да си чета книжка. Naughty

оправдавам се с кърменето за това, че дъщеря ми е като пристрастена към мен, залепва се като гербова марка и не дава на никой друг да я гушка.

# 20
  • София
  • Мнения: 721
Не съм се оправдавала и аз с кърменето, не ми е хрумнало Grinning Пък и на кой да се оплача - на бебето ли, той мъжът ми е на работа - не седи до мене в парка да обсъждаме кърменето.
Абе някои жени просто си го могат, въртят си мъжете на малкия пръст и окото не им мигва Laughing

# 21
  • Мнения: 292
Оправдавала съм се само да не ходя на очни,друго не.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да - опрлавдавала съм се - ((

- пред себе си, когато хапвам повечко

- пред приятели, когато отказвам да пия алкохол

е, за друго не се сещам .... но може и да има ...

# 23
  • Мнения: 3 219
Не, и двете ми деца съм ги кърмила до деветия-десетия месец.

# 24
  • Мнения: 1 735
Мда... когато не искам да вдигна телефона на някой с когото не ми се говори в момента, се е случвало да се оправдавам с кърменето. Сиреч, докато е звънял съм кърмила. Но тоя номер вървеше, докато беше по-малка, сега вече се оправдавам с приспиването.  Mr. Green

П.П: Дано не четат в тоя форум тия, на които не вдигам тел.
  Crazy

# 25
  • Мнения: 1 735
Аз пък с кърменето оправдавам възможността да си вадя циците на обществени места, щото съм ексхибиционистка
 Joy  Joy  Joy

Пич, ти изби рибата!  Heart Eyes   bouquet
Ако бяхме от един град, бих ти предложила да си вадим циците дружно.  Mr. Green

П.П: Добре, че Бог е направил така, че децата да сучат от майките, а не от бащите!  Crazy  Crazy

# 26
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
* Ами с това, че си похапвам повечко, а имам още кг за сваляне.
* Да не пия алкохол.
* Да не я оставям на бабите за по-дълго време от 2 ч.

А и беше ми писнало да ходим често при бабата на село и се оправдавах, че от пренасянето на багажи ми е намаляла кърмата  Crazy Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 081
Оправдавах така защо не я оставям на баби "да си я гледат"
Дааааа - това най-вече  Mr. Green Досега съм го оставяла 2 пъти за по час и то от скоро.. Като беше малко бебе не съм давала и за 5 мин. да ми го пипат  Twisted Evil

Ахъм, особено свекито, дето хич не я долюбвам отпреди. Пък и той дребния ми е партия за тия "топли" взаимоотношения, че и като спра да кърмя, пак така ще е Simple Smile

# 28
  • Мнения: 857
1. Защо не я оставям на баби
2.И защо още не съм си възвърнала предишните килограми

# 29
  • Мнения: 4 447
При мен не беше толкова оправдание, колкото наистина желание, да кърмя, но мъжа ми пък не разбираше колко е важно и не ми оказваше голяма подкрепа и насърчаване. Това много ме огорчаваше и аз страдах, принудих се да изтъквам кърменето като причина за спокойствие и т.н. Иначе много ми помагаше. Понеже сестра му нямаше кърма (по-скоро нямаше нужните знания, а и желание да й "слезе") и малката племенница беше само на АМ. И като ми кажеше нещо от сорта - айде стига с кърменето, има АМ, може и с него, едно пренебрежително и ми беше голяма мъка. Аз не съм била обградена от баби, лели и т.н., имаме една "баба" и тя е майка ми. В началото идваше през ден да ми помогне я, за дрехи я, за друго. През останалото време си бях сама. В първите 2 седмици от живота на сина ни таткото си ходеше на бачкане както обикновено и дали от депресията или от инат ми беше бая криво. Може би от разно такива негативни емоции кърмата ми много бавно се регулира и тамън се регулира и ... взе че нашия сунковец се разкапризничи, видя, че от шише е по-лесно (дохранвах, защото наистина не ми стигаше кърмата)...Както и да е. Стана дълго. Това е от мен. А според мен майката в парка се глези прекалено много, като казва, че й трябвало това и онова, за да кърми дълго, а моя мъж хич няма и да ме пита - ще си хване втора работа като стой та гледай. За него семейството е много важно, затова и има 2 работи де...

И когато сме излизали, съм казвала с гордост - не пия, защото кърмя, и не пуша поради това. Много ми харесваше. НО не като оправданоие, а като фукня. В днешно време много майки не кърмят децата си, поради ред причини и кърмачките са някак на почит в компанията. Беше ми кеф, като някой приятел каже: "Ей, я си загаси цигарата, че имаме кърмачка на масата".

Общи условия

Активация на акаунт