Има ли мами от Турция???

  • 4 483
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Krassi
Цитат на: Krassy
Цитат на: LiveJazz

Привет, аз съм една от тези мами- все още бъдеща Grinning !
Сега умуваме хубаво турско име за момиченце (според видеозона), което да е леснопроизносимо и да ни харесва.
Приемам предложения! Bulb


Не искам да ти давам с този пример предложение, но се сетих докато ти 4етях постинга за името Денис. Мом4енцето на една моя позната - туркиня от БГ се казва Денис, на мен винаги ми е харесвало това име, още докато го 4ух и се влюбих в него. Тук в Канада оба4е го срещам в женски вариант, името Денис го слагат на моми4енца, което ми стана много интерестно Simple Smile


Първо Денис не е турско име,а е с гръцки произход от бог Дионисии, пише се Dennis. Женският вариант е Denise и ударението е на  I-то. Двете имена са абсолютно различни.


Първо, аз никъде не съм написала 4е Денис е турско име. Само споделих, 4е моя приятелка туркиня си е кръстила така детето и 4е, на мен името ми харесва. Не съм толкова дребнава и не съм му проверявала спелинга а името ми харесва където и да е ударението  Stuck Out Tongue .

# 16
  • Мнения: 676
Да...аз бях  #Silly

# 17
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Еквивалента на турски е "ДениЗ" - което ако не ме лъже паметта означава море и доколкото знам е мъжко име.

# 18
  • Мнения: 1 102
Цитат на: aylin
Мисля, че малко сте се отклонили от темата  Rolling Eyes
Аз познавам туркини, но те не са в турция в момента  Confused  ако това те урежда. Мога да питам и за живеещи в Турция. За какво ти е? Ако ти трябва информация или нещо друго от Турция - питай. А ако само искаш да си говориш с мами живеещи в Турция...... де да знам  Rolling Eyes

Питах дали има мами като мен, живеещи в Бг. Просто исках да се запознаем, видях че във форума има такива теми...

# 19
  • Мнения: 488
Майка ми е искала да кръсти сестра ми Ширин защото много е харесвала това име и май е щяло да и пасне защото сега всичко източно я влече - турско ,арабско , а и живее с един турчин. Grinning

# 20
  • Мнения: 6 993
Цитат на: bomboto
Еквивалента на турски е "ДениЗ" - което ако не ме лъже паметта означава море и доколкото знам е мъжко име.

И женско е...Имам позната в Турция ,която се казва Дениз Wink И наистина значи море... Дениз.Есмерай,Сейхан,Далида,Гьозде,Севджа,Йълдъз...- така се казваха девойките,с които се запознах в Истанбул.Айтен също е много хубаво Wink

# 21
  • Мнения: 1 102
Ама сте сменили направо смисъла на форума, аз какво питах вие за какво пишете????????

# 22
  • Мнения: 1 102
Къде сте мамчета от Турция, Erset ти защо не си се регистрирала???????????

# 23
  • Мнения: 71
Цитат на: Anonymous
Аз предлагам името Ипек, Ада, Ирем, Селин, Селен, Алин и т.н.
Нашия се казва Арда.


Не съм мама от Турция, но "по-добрата ми половинка" си е турчин. Нашата щерка се казва Селин. Името, разбира се, беше идея на таткото, но се оказа доста сполучлива - много й отива, пък и има и турски и "международен" еквивалент (звученето е същото, но правописа - малко по-различен). Освен това все с хубави неща се свързва - луна, фея, ромоняща вода... (това последното го бях чела нчкъде по турските сайтове, когато тя се роди).
Една друга идея ми идва сега в главата (от една наша приятелка) - Севара. Идва от прабългарското "Севар", което пък си има тюркски произход. Както и да е, но името наистина е красиво....

Всичко добро и приятно подбиране  Simple Smile  

# 24
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Продължавам с ОФФа: моето любимо турско име за момиче е Лейла.

# 25
  • Мнения: 1 216
RoSelinI, Селин е много хубаво име, но една племенница се казва така и отпада като вариант. Иначе можеше да уважим и канадската дива Селин Дион  Grinning

Ина, благодаря и на теб за включването! Тъмна нощ означава Лейла и е староарабско име, доколкото знам.

Черпя всички по едно виртуално кафенце


Темата наистина много се отклони, за което искрено се извинявам на авторката и!

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: LiveJazz
  Темата наистина много се отклони, за което искрено се извинявам на авторката и!


Това е нормално! Темите много често се изместват от първоначалното си звучене. Положението обаче все-още е спасяемо, щом не сме намесили готвенето.  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 216
Цитат на: Laura
Цитат на: LiveJazz
  Темата наистина много се отклони, за което искрено се извинявам на авторката и!


Това е нормално! Темите много често се изместват от първоначалното си звучене. Положението обаче все-още е спасяемо, щом не сме намесили готвенето.  Laughing


То с кафенцето се започва.
Мислех, дали да не е тортичка....
 Laughing

# 28
  • Мнения: 2 452
Цитат на: LiveJazz
Цитат на: Laura
Цитат на: LiveJazz
  Темата наистина много се отклони, за което искрено се извинявам на авторката и!


Това е нормално! Темите много често се изместват от първоначалното си звучене. Положението обаче все-още е спасяемо, щом не сме намесили готвенето.  Laughing


То с кафенцето се започва.
Мислех, дали да не е тортичка....
 Laughing


Като каза кафенце, аз си купих турско кафе и си имам джезвенце; утре ще си спретна едно турско кафе, само че без захар, че съм на диета. (Само тихо да не ни усети Хонда, че отиде хубавата темичка..... )

# 29
  • Мнения: 883
И аз ще вметна един офф пост  Embarassed . Любимото ми турско женско име е Ясмин, Джансу същу ми харесва.
Мюрвет, аз съм живяла в Турция, но за съжаление вече не съм там...а така искам да се върна някой ден:( и езика взех да забравям вече, срамота е!

Общи условия

Активация на акаунт