имате ли чушкопек?

  • 29 873
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 426
От години не съм виждала да продават, аз ги пека на скарата във фурната, на вентилатор - чудни стават Peace
Щом живееш в Гоце Делчев, иди на пазара на Красно село - всяка година в началото на септември продават, трябва само да се поразходиш. Ние си имаме отдавна, но миналата есен купувахме за подарък - продаваха ги до шапките в дъното, до Китайския.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
Нямам, нямам и желание за чушкопек. Рядко пека чушки, я се сетя 2-3 пъти в годината, я не. А и пека не повече от 4-5 чушки. Обикновено купувам готови - консервирани

# 32
  • Мнения: 2 211
Нямам чушкопек, струва ми се излишно. Купувам замразени печени чушки.

# 33
  • Мнения: 1 546
Нямам, но един ден бих искала да си взема. Намирам чушкопека за чудесно родно изборетение. Grinning

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 258
моята фурна няма вентилатор, но ги пека в нея. обръщам ги. става много по-бързо, отколкото с чушкопек. не намирам разлика във вкуса.

А не се ли омазва решетката на фурната? Как се чисти после? Че и ние много ги харчим печените чушки, ама като си помисля как миришат докато се опекат и се отказвам.

# 35
  • Мнения: 678
и аз искам чушкопек-троен  Thinking
имаше ги в Метро-разглеждах им каталога

# 36
  • Мнения: 399
Вени***, аз бях писала за печенето на чушките във фурната с вентилатор. Казвам го, защото пропускаш един детайл - пускам не нормалните реотани, а отделния реотан за грила. Това са реотани с инфрачервени лъчи и с тях се изпича много бързо. Да добавя - не мирише на изгоряло.
Да не се обидиш, казвам го, само за по-добър ефект.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Нямам чушкопек, но мама има  Laughing Подарих й го миналата година за РД, това си избра жената  Crazy Троен е, доволни сме от него  Laughing
Онзи ден купих 15 кг пипер. Работим на бартер- от мен чушките, от мама печенето и затварянето в буркани за зимата  bowuu

# 38
  • Мнения: 1 107
Нямам чушкопек, но мама има  Laughing Подарих й го миналата година за РД, това си избра жената  Crazy Троен е, доволни сме от него  Laughing
Онзи ден купих 15 кг пипер. Работим на бартер- от мен чушките, от мама печенето и затварянето в буркани за зимата  bowuu

Ха-ха, също като при мен, само дето чушкопека ни е от толкова отдавна, че и аз не помня кой го е купил. Купувала съм готови буркани с печени чушки, но като тези на майка ми не намерих!  Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени***, аз бях писала за печенето на чушките във фурната с вентилатор. Казвам го, защото пропускаш един детайл - пускам не нормалните реотани, а отделния реотан за грила. Това са реотани с инфрачервени лъчи и с тях се изпича много бързо. Да добавя - не мирише на изгоряло.
Да не се обидиш, казвам го, само за по-добър ефект.

Ей, как ще се обидя!? Напротив, ако знаеш колко пъти съм те споменавала с добро по време на печене Simple Smile)) Аз нямам грил и реших да импровизирам според моята печка. Между другото и на мен не ми се омирисва кухнята на печено.
Още веднъж - тенкс, отядох си на печени чушки благодарение на теб  Peace

# 40
  • Мнения: 685
Ммм да стават много вкусни чушките!!! Ако е с повече отделения още по-добре  Peace

# 41
  • Мнения: 213
свекърва ми има чушкопек пека ги там или ако нямам време тя ги пече  Peace

# 42
  • Мнения: 13 191
Имам троен чушкопек от миналата година. Става идеално и за печен патладжан. Преди съм пекла пипер и във фурната, но не ми харесва вкуса- малко като  варени стават. И с вентилатор съм пробвала и без. А на керамичните котлони дори не съм се опитвала.

# 43
  • Мнения: 204
чудесна салат с печени чушки: 10-тина печени червени чушки, царевица- 1 консерва или замразена, чесън и копър на вкус, сол, оцет, олио- просто чудесна, става и зимата с чушки от буркан

Общи условия

Активация на акаунт