Какво рисуват децата ви?

  • 5 122
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
До преди година рисуваше ... маркучи Sick, т.е. започва нещо смисено, но се отегчи или не му хареса и го задраска с едни кръгови движения, които нарича "маркучи". hahaha

Преди около година започна все по-смислено - къщи, коли, батмани, спайдърмени и пр., дъжд, слънце, облаци, дървета,хора...
Но не са му много цветни картините.
Последно се вдъхнови от конкурса на Бърборино за морска рисунка - нарисува огромен кораб, който бил и хотел, но мама и тати забравиха, да го изпратят в редакцията... Embarassed
Поощрението - задължително!  PeaceХладилникът ни е целия в негови рисунки и апликации, както и по една стена имаме.

Интересно ми е, че и малката все драска нещо, а брат й на нейната възраст беше далеч от изкуството. Wink

# 16
  • Мнения: 2 784
Предимно драска. После разглежда каквото е надраскала и, ако и прилича на нещо го назовава:"Иж, мамо, пиуе!" и го закачваме на хладилника.Странното е, че наистина приличат на назованите от нея неща, макар и малко странно нарисувани. Отскоро рисува и идеални кръгове- "топита". Важното е, че и харесва. И още- рисуването е задължително с моливи или пастели, когато драска с химикал, казва, че пише. Mr. Green От известно време ми се иска да и взема пластелин, но ме е страх да не го глътне.

# 17
Ева  - на 8- рисува предимно хора и животни, има даже публикувана рисунка в Бърборино bowuu но като че има усет повече за цветовете, отколкото за формите.
Криси - на 5- рисува костенурките нинджа, с всички детайли, коли и работни машини, дори как завиват Rolling Eyes а вече и знаците по пътищата- път с предимство пред всички останали пътища и забранителните също Joy. Справя се доста добре.
Аз обичам много изкуството, близка приятелка е художничка, но не мога да нарисувам и цвете като хората - явно този талант е от тате...

# 18
  • Мнения: 3 268
Моята щерка рисува най-вече малките понита,кучета и "извънземни" риби.Много шарени и цветни.Много обича да рисува и се справя чудесно.Тя е на 4г и 10 месеца

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Рисуваме основно нинджи Laughing

# 20
  • Мнения: 2 070
Яна - 3г2м - рисува каквото и покажа, повече обича да пише буквите, научи ги много бързо. Иначе малко се шашкам, че не си измисля, а само възпроизвежда и то може с чаосве - изписва цели блокчета и скицници с едно и също - момиченца, къщички, по едно време църкви даже, букви, в момента тематиката е - момиченце с чадърче, има буря, къща.. може да не е импровизатер в рисунките, но пък как разказва по тях и и какво въображение има... И в игрите - всякакви неща може да са и бебета - последно бяха две ябълки...

# 21
  • Мнения: 2 353
  С боички рисува сънища, сърца, морето. С моливите рисува хора. Най-често цялото семейство. Преди няколко дена се скарахме и на вратата на спалнята нарисува вратата и мен и ни задраска. Рисунката се казва "Забранено за майки". Като по-малка имаше много смешни рисунки, например "Сиренце с очички".

# 22
  • Мнения: 1 464
Риби,змий,слънца,охлюв newsm78май това е,и разни лица ама приличат на извънземни все още Laughing

# 23
  • Мнения: 1 263
Мислех да пусна такава тема, с тази разлика че мен ме интересуват рисунките на тригодишните. Моето рисува човечета с големи глави , очи, нос, уста, уши, крака с обувки и ръце с пръсти,някои човечета са с коса; рисува цветя с мноооооого дълги дръжки;  фонтани (това са само вертикални линии, но тя си знае, че са фонтани) и зайчета, но на тях само мустаците им рисува Laughing

# 24
  • Мнения: 918
Моят младеж рисува динозаври - една хоризонтална черта и четири вертикални с малка точка отпред за глава, стълби, човечета от типа точка...точка с големи тумбаци. Сега се научил да пише моята буква Laughing

# 25
  • Мнения: 2 211
Рисува странни човеци. Слънца. Дървета - една вертикална черта с много напречни по нея, изглеждат като влакови релси, но стоят много оригинално.

# 26
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми много рядко рисува. Все пак преди няколко месеца /!/ нарисува една картина, която съм закачила на стената в спалнята. Представлява някакво човече със странно дълги ръце и странна форма на краката. И едно слънце - с очи, нос и уста. Много ми е мила тази рисунка, защото други си нямам. В градината се надявам да рисува, въпреки че почти не са ни показвали рисунки на децата...

# 27
  • Мнения: 137
Малкият (4г) рисува предимно динозаври, змии и гущери, чат пат някое слънце.
Големият (5 1/2г) прави вече доста смислени рисунки с къщи, крави, пастири, дървета, цветя.

# 28
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря рисува предимно принцеси. Обича да рисува и как мама я води на градинка. Laughing

# 29
  • Мнения: 500
Като откри рисуването-бяха къщи,после слънца,а сега хора(мен,баща си, баби......). Laughing

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 19:07 от Mirkata

Общи условия

Активация на акаунт